Şimdi Ara

AT&T Iphone Unlock Platformu / online chat eklendi [Konu Anlatımılı] (121. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.144
Cevap
28
Favori
240.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Imei.info'da simlock:no yaziyor guvenip unlock yapmak istiyorum, fakat telefon jailbreakli ama 4-5 ay once Cydia kayboldu ve telefonda yok o yuzden SAM kullanamiyorum, suan cihazi gevey ile kullaniyorum ama jailbreakli olmasina ragmen 4-5 aydir nimetlerinden fayadaalnamiyorum , unlock yapmak icin hangi yolu izlemeliyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bymurat00

Imei.info'da simlock:no yaziyor guvenip unlock yapmak istiyorum, fakat telefon jailbreakli ama 4-5 ay once Cydia kayboldu ve telefonda yok o yuzden SAM kullanamiyorum, suan cihazi gevey ile kullaniyorum ama jailbreakli olmasina ragmen 4-5 aydir nimetlerinden fayadaalnamiyorum , unlock yapmak icin hangi yolu izlemeliyim ?

madem 4-5 aydır faydalanamıyorsun hocam nimetlerinden bi geri yükleme yap son versiyonu yükle telefonun içi bi temizlensin aklı başına gelsin yeni versiyonu jailbreak çıkınca netten takip eder halledersin
    bu sorun değil canını sıktığın şeye bak
    yada bırak sorun çıkana kadar geveye devam et nasılsa telefonu kurtarmışsın
  • Merhaba,
    Ben de AT&T yi arayıp case actırdım, "The issue has been resolved." diye cevap gelmişti ama telefon açılmadı, online chatten tekrar soruşturdum AT&T account ım olmadıgı icin olumsuz döndüler. Daha sonra AT&T hesabı olan bi arkadaş vasıtasıyla case actırdık, fatura istediler, faxladık. Bu akşam telefon açılmış görünüyodu. Gevey siz sim i taktım bi iki dnemeden sonra tel aktive edildi. Tum paylaşım yapan arakdaşların emegine saglık.
  • www.imei.info sitesinde eğer bu şekilde yazıyorsa cihazınız unlocked olmuştur, güle güle kullanın

SIM locked: no
  • Defalarca mail atmama rağmen dönüşler hep olumsuz oldu. Artık sadece aktif olan at&t kullanıcılarının telefonları unlock ediliyormuş.

Gönderilen pdfhttps://mycsp.cingular.com/mycsp/externalcontent/Static_Files/Attachment/Support/Wireless/iPhone_Unlock_Ineligibility_Invalid_Mobile_or_Account.pdf

model: iPhone 4 16GB Black
    version: 4.3.X
    serial: 7xxx
    mac: 40xx
    warranty coverage: Out of Warranty
    warranty period: 2010-11-13 /
    purchase country: United States
    activated: yes
    carrier: AT&T United States
    SIM locked: yes

Phone is locked.

• ...nihayet yaa...2 günlük uğraş netice verdi konuyu açan arkadaşa çok teşekkürler.

iPhone info: 01XXXXXXXXXX
    model: iPhone 4 16GB Black
    version: 4.1
    serial: 68046xxxxxxxx
    mac: 40:A6:D9:XX:XX
    warranty coverage: Out of Warranty
    warranty period: 2010-11-24 /
    SIM locked: no

darisi başınıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a008mania -- 10 Mayıs 2012; 10:58:33 >
  • merhab arkadaslar

bende cihazımı actırmak ıcın ugrasıyorum .
    2-3 defa mıl attım daha sonra bana asagıdakı pdf dosyasını maıl attılar bende buna guvenerek cıhazımı reset attım fakat olmadı

https://mycsp.cingular.com/mycsp/externalcontent/Static_Files/Attachment/Equipment/Changes/E-mail_Unlock_Complete.pdf

imei.info da unlock: yes gorunuyor.

son care olarak amerikada arkadaslar var onlarla ıletısıme gectım arayıp actırmaya ugrasacaklar.

bence biraz da sans işi
    bi arkadas ıle 1 gun arayla maıl attık onun cıhazı 2 gun sonra acıldı benımkıı acılmadı.

herkese bol sans.
    deneyımlerımı paylasalım..

• Check warranty & simlock çıkıyor benimkinden ne demek kilitli ve garanti anlamıştım geliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanbrs

Check warranty & simlock çıkıyor benimkinden ne demek kilitli ve garanti anlamıştım geliyor

oraya tıklayınca yeni bir sayfada sorgulama yapacak waiting yazacak 10-15 dakika bekledikten sonra tekrar o sayfayı refresh edersen bilgi ekranı verecek...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ipekgezmis

Şu cihaz şuan amerikada. Kuzenim 22 mayısta yollayacak. Telefonu burada nasıl kullanabilir. En basit ve net bir şekilde birisi açıklayabilirmi :)

madem kuzen amerikada, gelmeden AT&T musteri servisini arasin operator simlock kaldirmalarini talep etsin...mesela sey desin 5 aylıgına Turkiyeye gidecem..yerel operator kullanmak istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalgardiyan

ARKADAŞLAR TELEFONUM UNLOCK( KONTROL EDİLDİ) OLDU VE BASEBAND KORUMADAN GÜNCELLEDİM..HERHANGİBİR SORUN ÇIKMADI FAKAT TELEFON SİM KARTIMI GÖRMEDİ NE YAPMAM GEREKİYOR=?

Selamlar,

Baseband güncellemesinden önce simkartı görmüş müydü? Benim cihazım da unlock oldu ancak forumdaki birinin yazması üzerine herhangi bir restore update vs yapmadım. Sadece cihaza SIM kartı koyup iTunes'a bağladım. Active olduğu bilgisi geldi ve hat geldi. Şimdi cihazı restore etmeyi düşünüyorum. Baseband, işletim sistemi vs. güncelde kalsın normal bir iPhone olsun diye. Varsa deneyimlerinizi paylaşır mısınız?

• model: iPhone 4 16GB Black
    version: 5.1
    serial: xxxxx
    mac: xxxxxx
    warranty coverage: Limited Warranty
    warranty period: 2011-05-15 / 2012-05-14
    SIM locked: yes

Benim yukarıda gördüğünüz gibi garanti süresi dolmamış galiba. O yüzden mi açmıyolar. 14 Mayıs'ta bitiyor. 4-5 gün sonra denersem açarlar mı?
  • NZtekin nickli hocam Senin telefonun UnLocked artık.. Dilediğin gibi yükselt sürümünü..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fevziozer -- 10 Mayıs 2012; 12:53:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fevziozer

Deneyimim yok ama artık senin telefonun UnLocked.. Türkiyeden aldığın gibi.. Dilediğin gibi yükselt sürümünü..

SIM locked: yes yazıyor. unlocked olabilmesi için no yazması gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kehadamus

quote:

Deneyimim yok ama artık senin telefonun UnLocked.. Türkiyeden aldığın gibi.. Dilediğin gibi yükselt sürümünü..

hayır yükseltme sakın yanlış seyler yazmayına arkadaşlar dikkatli olun unlock değil senin telefon kilitli aynen no yazması lazım unlock olması için simkilit evet diyor orda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertcik

quote:

quote:

hayır yükseltme sakın yanlış seyler yazmayına arkadaşlar dikkatli olun unlock değil senin telefon kilitli aynen no yazması lazım unlock olması için simkilit evet diyor orda.

teşekkürler uyarın için
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferhat_34

quote:

Orijinalden alıntı: bymurat00

Imei.info'da simlock:no yaziyor guvenip unlock yapmak istiyorum, fakat telefon jailbreakli ama 4-5 ay once Cydia kayboldu ve telefonda yok o yuzden SAM kullanamiyorum, suan cihazi gevey ile kullaniyorum ama jailbreakli olmasina ragmen 4-5 aydir nimetlerinden fayadaalnamiyorum , unlock yapmak icin hangi yolu izlemeliyim ?

madem 4-5 aydır faydalanamıyorsun hocam nimetlerinden bi geri yükleme yap son versiyonu yükle telefonun içi bi temizlensin aklı başına gelsin yeni versiyonu jailbreak çıkınca netten takip eder halledersin
    bu sorun değil canını sıktığın şeye bak
    yada bırak sorun çıkana kadar geveye devam et nasılsa telefonu kurtarmışsın

Yani Jailbreak olarak kullanamiyordum ama isletim sistemi jailbreakliydi, kacirdigin nokta Restore&Update dersem Gevey calismaz yani telefonu kullanamazdim ;)

Sonuc su oldu imei.info'ya guvenerek iki case'i olumsuz sonuclanan biri olarak, sadece telefonumu kapattim ve geveyi ckarip yalniz Turkcell hattiyla iTunes'a bagladim, TUrkcell yazisi ekranda gorundu, ve bu sefer restore and update deyip telefonumu 5.1.1'e yukselttim, 4.1 den 5.1.1 e nerdeyse 2 yil oldu :) "matrack" nickli arkadasa tesekkuru borc bilirim, umudum kesmek uzere iken amerikadan bi arakadasa derdimi anlatmaya calisirken onun mesajini gordum benimde imei.info'dan kontrol ettim nasil olduysa simlock : no olmus. Artik sorunsuz ve unlock bi iPhone'a sahibim cok sukur ;)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertcik

quote:

quote:

teşekkürler uyarın için

rica ederim arkadaşım burda yanlış bilgi vermemek lazım bakın ben burda en az 8 yada 10 arkadaşla aynı dönemden itibaren mail chat yoluyla hatta bir arkadaşım skype ile görüştü benim telefonumun kontratı yok sadece alış tarihi var mesela burdaki bir çok arkadaşın imei info görüntülerinde kontrat bitiş tarihide görünüyor ama kontratlı olmayanlarda tek tarih var ben son 1 haftadır bakıyorum simlocked:yes yazıyor yani bu telefon hala kitli çok kişi ile görüştüm. hatta 45 tl para verdik.arkadaş skypede konuşması için kontur gerekliydi saolsun 1 kere aradı sonra baktık sonuç yok kendisi tekrar kontur yükleyip aramış ve hala bekleyin. diyorlar 1 ile 15 gün arası bekleyeceğiz. Benim ikiz kartım var vodafone ve telefonu sam ile unlock yapmışken ikiz kartımı aktif edeyim dedim o sırada açık kapanınca telefon açılmadı ve ikiz kartı heba etmiyim diye su anda 13 gündür telefon ipod sadece kesmemek için kartımı bu kadar bekledim ama nafile çünkü aynı dönemde beri olan arkadaşların ya açıldı ya olumsuz döndüler bana hiç bir mail gelmiyor imei infodada kapalı ben bu işten çok sıkıldım adamlara adam gibi konuşuyorsun rica minnet bir sürü şey ama yok.yani bizim elimizde olabilicek onlardan bunu talep edebiliceğimiz heryolu denediğimiz halde ellerinde hiç bir hakları yok iken bizim telefonları açmıyorlar görüntüde çok ciddi bir kurum gibi görünsede inanın vodafone turkiye turkcell belki çalışma prensibi olarak çok üzerindedir. adamın kontratı devam ediyor bakıyoruz o unlock olmuş yada hiçbir mail atmadan açmışlar arkadaşlar kontrol ediyorlar fark edip kendileri telefonlarını aktif ediyorlar nisanın 17 18 den beridir bu konuda sabırla bekledim en son verdikleri case id lerede yanlış dediler hatta case açan adamın logunu attım online chatte üzgünüm ı apologize yazıp duruyorlar yani seni adam yerine koyan yok sadece ordan o anki ruh hallerinin psikolojileri senin kurduğun diyalog şekillerine göre işlem yapıyorlar ama prosodür gereğide att acountunu soruyorlar. ben karar verdim. telefonu satacağım htc sensationu kullanıyorum onunla beraber. artık iphone bu şekilde kullanmayacağım çünkü simkilit olayı bana tövbe ettirdi hepimizin işleri güçleri var nedir telefonu rahat kulllanalım diye günlerdir heba olduk. Eğer gerçekten bu konuda ben yaparım diyen arkadaşım varsa benimle irtibata geçsin. saygılarımla.

• Allahın sevdiği kullarına;

At&t e attıgınız maılın bır kopyasını noktası noktasına ( kişisel bilgiler hariç tabiki) yayınlarmısınız.

Birde bu şekilde şansımızı deneyelim.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerkanGD -- 11 Mayıs 2012; 14:02:50 >
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.