Şimdi Ara

AT&T Iphone Unlock Başladı [Arayanlar 'Case ID' alıyor]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
7.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda AT&T iphonları imei ile unlock edeceğini açıkladı.
    Linkte nasıl yapılacağını anlatıyor:
    http://www.idownloadblog.com/2012/04/08/how-to-use-atts-online-chat-unlock-your-iphone/

Support chat'in videosu:
    http://www.youtube.com/watch?v=GfUqTrZjxJc&feature=player_embedded

AT&T hesabım var ama aktif bir wireless telefonum yok. Onun için chat bende açılmadı. Amerikadan bir arkadaştan yardım istedim bakalım.

Bu arada bu unlock başladıysa, allgsmunlock.com tarzı sitelerde artık serverlara ulaşıp imei unlocklara yine başlarlar..
    Hemde AT&T ücretsiz olduğuna göre bu hizmetten önceki aylarda olduğu gibi 100$ lar isteyemez, fiyatlar 5-10$ a düşer diye düşünüyorum.:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkerem -- 9 Nisan 2012; 22:43:47 >

• 6 ay AT&T abonesi olup kullanmadıysan 1 bardak soğuk su içeçeksin. 5 dolar demende ayrı komedi orasına değinmiyim.
  • Amerika 'da AT&T kullanan tanıdıklar var. Ben de bir yardım isteyeyim, durumu bildiririm.
  • Peki aktif olarak At&t kullanna birisi bizim imei numaramızı verse kabul olur mu? Yoksa sistemlerinden o Att hattının verilen imei'li cihazda çalışıp çalışmadığına dair bir çeşit doğrulama işlemi yapıyorlar mı?
  • Bu olay sanırım kendi vatandaşına yaradı bize yaramadı her zamanki gibi pfff..
  • amerikada 2 tarz simkilitli telefon satılıyordu. biri 670 doalra digeri de att hattını kullanmayı taahhüt eden elemanlara 299 dolara. sanırsam sadece att hattı kullanıcılarınki acılacak. bizimki yine fısss.
  • Sartlari okumadiniz mi ?

Daha once blogumda da yazdim ben bizi etkilemiyor.

http://www.neoorog.com/att-iphonelari-unlock-oluyor/
  • quote:

Orijinalden alıntı: druen

amerikada 2 tarz simkilitli telefon satılıyordu. biri 670 doalra digeri de att hattını kullanmayı taahhüt eden elemanlara 299 dolara. sanırsam sadece att hattı kullanıcılarınki acılacak. bizimki yine fısss.

ya ben bundaki mantığı anlamadım ne den öyle bir şey yapsınlarki. Aslında bizimkilerin hemen açılıyo olması lazım çünkü bizim at&t ile herhangi bir bağlantımız yok. Kontratlı olanlarda asıl bakmak gerekmez mi adamın borcu var mı harcı var mı vs vs ? O yüzden adamlar şart olarak onlarla ilgili yazıyor. Biz parayı bastırıp almışız herhangi bir işlemimiz olmamış at&t ile. Millet kontratlı alıp sonra o cihazları sattı biliyorsunuz bence asıl onlar düşünsü (200 -330dolara alanlar yani) kontratı imzalayan herif at&t ile ile uyuşmazlığa düşmüşse hiç şansları yok. bu konuda hiç karamsar değilim. bekleyelim bakalım bir kaç gün göreceksiniz kontratsız alanların ki sorunsuz açılacak...

• AT&T support desk'i aradım, konuştum. Aktif AT&T hattımın olmadığını, yurtdışında olduğumu, isterlerse hemen IMEI numaramı verebileceğimi söyledim. "Bize böyle bir bilgi geldi ama detay net değil. Birkaç gün sonra tekrar arasanız daha doğru bilgi verebiliriz" dediler.
    Bakalım.. Beklemedeyiz.
  • daha hızlı işlem için tıklayınhttp://goo.gl/ODv9u
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkerem

AT&T support desk'i aradım, konuştum. Aktif AT&T hattımın olmadığını, yurtdışında olduğumu, isterlerse hemen IMEI numaramı verebileceğimi söyledim. "Bize böyle bir bilgi geldi ama detay net değil. Birkaç gün sonra tekrar arasanız daha doğru bilgi verebiliriz" dediler.
    Bakalım.. Beklemedeyiz.

hocam senden haber bekliyoruz
  • ilk aramamda kadın bunun bir dedikodu olduğunu at&t'nin unlock etme yetkisi olmadığını söyledi.
    2. aramamda başka bir kadınla 15 dk görüştükten sonra telefon kesildi.
    3. aramamda bi adam çıktı 10 dk içinde telefonla gelen at&t numaramı söyledim hattı hiç kullanmadığımı söyledim imei numaramı istedi isim soyisim ve irtibat kurabileceği bir telefon istedi 2-3 dk sonra imei numaramı ve email adresimi istedi 16 numaralı referans numarası verdi 72 saat içinde telefonumun unlock olacağını söyledi. bakalım bekleyip görücez
  • quote:

Orijinalden alıntı: addntox

ilk aramamda kadın bunun bir dedikodu olduğunu at&t'nin unlock etme yetkisi olmadığını söyledi.
    2. aramamda başka bir kadınla 15 dk görüştükten sonra telefon kesildi.
    3. aramamda bi adam çıktı 10 dk içinde telefonla gelen at&t numaramı söyledim hattı hiç kullanmadığımı söyledim imei numaramı istedi isim soyisim ve irtibat kurabileceği bir telefon istedi 2-3 dk sonra imei numaramı ve email adresimi istedi 16 numaralı referans numarası verdi 72 saat içinde telefonumun unlock olacağını söyledi. bakalım bekleyip görücez

Aynı şey benim bşıma geldi.
    Böyle bir şans olabilir mi?
    ilk aramamda iphonelar için unlock kodu yok diyen bir kadınla konuştum. Imei kaydediliyor, falan diye anlatmaya çalıştım ama nafile.. Neyse baktım olmayacak, kapatıp başka bir isine denk geleyim diye yeniden aradım.
    2i aramamda çıkan bayanla anlaştık. Yurtdışından aradığımı, şu an at&t telefon hattım olmadığını söyledim.
    Imei numaramı sordu. Ardından cep tel ve e-mail adresimi aldı. Bu sırada telefon (skype) kesildi. Bu yaklaşık 8 dk sürdü. Case ID yi alamadığınmdan nolur nolmaz yeniden aradım
    3. aramamdan Jakob adında bir müş temsilcisiyle konuştum. Skype yüzünden çok kesik kesik konuştuk. Ona da aynı şeyleri söyledim. Birkaç kez tekrar etmem gerekti ama sonunda case ID'mi aldım. 2 iş günü içerisinde size e-maille bilgi gelecek dedi. Gelmezse 17 Nisan'a kadar Cade id nizi belirterek durumunu öğrenebilirsiniz dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zortak

6 ay AT&T abonesi olup kullanmadıysan 1 bardak soğuk su içeçeksin. 5 dolar demende ayrı komedi orasına değinmiyim.

AT&T yi aradım. Özelliklede aT&T abonesi olmadığımı belirttim. Kayıdımı aldılar. Case ID'mi bildirdiler.

Tekrar ediyorum. bu işlem AT&T tarafından ücretsiz yapılırsa allgsmunlock.com gibi siteler tabii ki yüzlerce dolarlık fiyat çekemeyecektir.
  • pm attım
  • case id yi okadar büyütmeyin gözünüzde sadece işlem numarası case id aldım açılacak diye birşey yok
  • Amerika 'daki akrabam görüştü az önce. Telefonumu AT&T Store 'dan sözleşmesiz olarak almıştık, kendisinin müşteri bilgileri ile.

AT&T akrabamın abonelik durumunu kontrol edip, Case ID verdi ve bu ID, akrabamın AT&T telefon numarası, adı soyadı vb. bilgiler ile telefonun faturasını kendilerine 48 saat içerisinde faxlamalarını istedi. Faturayı istemelerinin nedeni telefon gerçekten sözleşmesiz mi alındı yoksa sözleşmeli mi alındı kontrol etmek içinmiş. AT&T unlock ekibinin gönderilen faturayı inceleyecek ve eğer gerçekten sözleşmesiz alındığını görürse işlemi başlatacakmış. İşlem başlandığında mail ile bilgilendirilecekmişiz.

Eğer işlem başlarsa, işlemin gerçekleşme gününü 17 Nisan öğleden sonra (burada 18 Nisan gece yarısı) olarak verdiler.

Ya AT&T giderek artan unlock isteklerinden ötürü işi sıkı tutmaya başladı ya da bu işler müşteri temsilcisinin işgüzarlığında bitiyor. Çünkü hiç bir belge ibraz etmeden unlock yaptıran arkadaşlar mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

Amerika 'daki akrabam görüştü az önce. Telefonumu AT&T Store 'dan sözleşmesiz olarak almıştık, kendisinin müşteri bilgileri ile.

AT&T akrabamın abonelik durumunu kontrol edip, Case ID verdi ve bu ID, akrabamın AT&T telefon numarası, adı soyadı vb. bilgiler ile telefonun faturasını kendilerine 48 saat içerisinde faxlamalarını istedi. Faturayı istemelerinin nedeni telefon gerçekten sözleşmesiz mi alındı yoksa sözleşmeli mi alındı kontrol etmek içinmiş. AT&T unlock ekibinin gönderilen faturayı inceleyecek ve eğer gerçekten sözleşmesiz alındığını görürse işlemi başlatacakmış. İşlem başlandığında mail ile bilgilendirilecekmişiz.

Eğer işlem başlarsa, işlemin gerçekleşme gününü 17 Nisan öğleden sonra (burada 18 Nisan gece yarısı) olarak verdiler.

Ya AT&T giderek artan unlock isteklerinden ötürü işi sıkı tutmaya başladı ya da bu işler müşteri temsilcisinin işgüzarlığında bitiyor. Çünkü hiç bir belge ibraz etmeden unlock yaptıran arkadaşlar mevcut.

benden boyle bir belge istemedi emai no istedi bir kac islem yapti isim soyisim falan sonra email adresimi istedi ve size 1 ve 2 gun icerisibde e mail gonderilecek dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: koray6852

quote:

Orijinalden alıntı: ZeneX

Amerika 'daki akrabam görüştü az önce. Telefonumu AT&T Store 'dan sözleşmesiz olarak almıştık, kendisinin müşteri bilgileri ile.

benden boyle bir belge istemedi emai no istedi bir kac islem yapti isim soyisim falan sonra email adresimi istedi ve size 1 ve 2 gun icerisibde e mail gonderilecek dedi

Bilemiyorum artık benim başıma gelen bu. :)
    Faturayı yolladım zaten. Bir sorun olmadan unlock olsun da gerisi önemli değil.

• adama tekrar tekrar sormuştum işlemler bittikten sonra şimdi telefonum unlock olucak mı diye adamda evet demişti şu an zaten telefonu geveyle kullanabildiğim için açıkçası çokta umursamıyorum açılıp açılmamasını ama tabikide iyi olur açılırsa ilk 24 saat geçti bakalım 72 saat demişlerdi geriye 2 gün kalıyor herhangi bir mail yada bilgi gelirse tekrar sizlerle paylaşırım arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.