Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.151
Cevap
151
Favori
679.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Asus Zenfone 6 ' yı bir kaç gündür kullanıyorum.

Arkadaşlarhttp://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/ linkteki firmware , Usb, Kaynak Kodu, Manuel başlıkları altında Zenfone 6 yı ilgilendiren dosyaların tamamını mı zip olarak indirmek gerekiyor yoksa sadece Firmware deki son 658 mb lık dosyayı mı indirip güncelleme yapmak yetiyor mu ?

teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gultekin_01

Arkadaşlar merhaba,

Asus Zenfone 6 ' yı bir kaç gündür kullanıyorum.

Arkadaşlarhttp://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/ linkteki firmware , Usb, Kaynak Kodu, Manuel başlıkları altında Zenfone 6 yı ilgilendiren dosyaların tamamını mı zip olarak indirmek gerekiyor yoksa sadece Firmware deki son 658 mb lık dosyayı mı indirip güncelleme yapmak yetiyor mu ?

teşekkür ederim.

Slm.
    İlk sayfada ve birkaç mesaj önce detaylı anlatım var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: snatcher1982

benim cihazın s.s leri :) arkadaşlar sizlerde paylaşın konu şenlensin :)

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

menüyü nasıl bu hale getirdiniz?

• S3'den bu telefona gecmek istiyorum lakin sarj konusunda suphelerim var ve batarya benim icin islemci performansindan bile onemli. Su anda S3de 3000mah pil kullaniyorum ancak ona ragmen istedigim gibi degil sarj surelerim.

Ilaveten, yakin zamanda Asus tablet alip bekleme surelerinde sarj sıkıntısı yasadim bir cok kullanici gibi. Benzer sorunlari zen6 da da yasamaktan cekiniyorum.

Sanirim bir sure bekleyip gelismeleri gormek daha mantikli gibi duruyor.

Bunun disinda telefonu gorup incelemedim ancak internette gordugum kadariyla tam olarak aradigim bir cihaz. Kendimi tutamazsam her an s3e kuma getirebilirim zira s3 kozmetik olarak dagilmis durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar ameraba . Araniza yeni katilanlardanim..

Asus zenfone 6 alacam kesin fakat beni sarj konusundan ziyade yabanci forumlarda okudugum bir kac yazi tedirgin etti..

Simdi yabanci forumlardan birinde gezinirken cihazin wireles problemi cektigi baglantinin ara ara koptugu ve bazen.hic baglanmadigi yazilmis.

Bu sorun sade 2.0 ghz olanlardami var yoksa 1.6 ghz dede olusur mu. Kullanan arkadaslar bi test edip bilgi verirlerse sevinirim..

• quote:

Orijinalden alıntı: bagatirlar

Arkadaslar ameraba . Araniza yeni katilanlardanim..

Asus zenfone 6 alacam kesin fakat beni sarj konusundan ziyade yabanci forumlarda okudugum bir kac yazi tedirgin etti..

Simdi yabanci forumlardan birinde gezinirken cihazin wireles problemi cektigi baglantinin ara ara koptugu ve bazen.hic baglanmadigi yazilmis.

Bu sorun sade 2.0 ghz olanlardami var yoksa 1.6 ghz dede olusur mu. Kullanan arkadaslar bi test edip bilgi verirlerse sevinirim..

Valla hocam sirf su sarj olayini denemek adina 24 saatir wi-fi ile hasir nesirim 24 saat acik tutuyorum. Hatta humble bundle sayesinde gelen mobil oyunlari indirdim aralarinda 600mb olanlar var ki 0 sorun yasadim sarj sorunu gibi bazilarina denk gelmistir takmayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenah2007

quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

Batarya değerleriniz çok kötü geldi bana arkadaşlar

Normal bir günlük kullanımda en az 6 saat ekran süresi bekliyordum bu telefondan. Nexus 4'üm 3-4 saat arasında ekran süresi sunuyordu ve yetmediği için satmıştım, buradaki bazı değerler benim Nexus 4'ten beter. İnşallah bir şekilde düzelir, yoksa benim için hayal kırıklığı olacak, başka cihaz beklemek zorunda kalacağım...

Ihtiyaca gore degisiyor hocam ben ole telefonunu elinden dusurmeyen biri degilim hele evdeysem pc uzerinden ulasirim cevreme telefonla isim az oluyor suan gonlumde bos Dolana kadar yeter banada sonrasinda bilmiyorum mecbur bakicaz yoksa trip cekilmez degistiririz

Tabi ki ihtiyaçla alakalı ancak benim için çok önemli bu şarj durumu. Siz ne kadar ekran süresi alıyorsunuz tam şarjla?

• quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

quote:

guncellemeyle alakasi yok kac gundur root edemiyorum diyordum sonunda anlayabildiniz yurtdsinda cpu farkli oldugu icinmi program bziim cihazlarda ise yaramiyor anlamadim insallah oyle birsey degildir hindistandan bir gelistiriciden birseyler bekleyecegiz yada rootlu kernel ciktiginda direk yapistiricaz cihaz cok yeni recovery ciksaydi onu yukler supersu yu recoveryden flashlardik ama oda yok 6 gundur denemedigim yontem kalmadi eger birseyler bulursaniz yazin arkadaslar

cpu hız farkıyla alakası olsa Zenfone5 cihazı da rootlanmaz. Ama 5'te işe yarayan root 6'da işe yaramıyor.

benim bahsettigim sey cpu farki olarak adamlar o programi normalde olmasi gereken zen 6 ya gore optimize etmisler ve mimari farklilik olusuncada program duzgun calismiyor olabilir dostum anlatabildimmi program calismadan once chipseti analiz ediyor ondan sonra islemlere basliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snatcher1982 -- 18 Ağustos 2014; 8:09:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

quote:

benim cihazın s.s leri :) arkadaşlar sizlerde paylaşın konu şenlensin :)

menüyü nasıl bu hale getirdiniz?

nova launcher ve big font ile fontu dusurdum tabi birde root olayini halledince baska seylerde var dpi dusurme gibi mesela

• fenah2007 kullanıcısına yanıt
    Sagolasin hocam. Bu arada almanlarin tanitim videosunda telefonun arkasinda yanlara dogru bastiriliyor. Ve on ekranda izi cikiyor.

Sizdede bu durum var mi. Veya soyle soyleyeyim. Bu durum bir sorun yasatirmi ?

Tesekkurler..

• isoomail kullanıcısına yanıt
    Ön kameradan çekilmiş birkaç fotoğraf paylaşır mısınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mabeybee

Slm.

işyerinde olduğum için bilgisayar ekranımın masamın resmini çektim ancak.
    istanbul'da hava kapalı, işyerinde çok az ışık yakarak çalışıyoruz, loş bir ortam var.

• Ön kameradan memnun musunuz, selfie çekerken sanki morumsu bi hal alıyo yaşıyan varmı hiç?

• quote:

hai-ake'nin isteğiyle GSam Battery ekran görüntüsü
    Güç tasarrufu menüsü açık. En uygun mod ayarında.

Hocam bu durum hakkinda ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C9BF64E75 -- 18 Ağustos 2014; 13:24:00 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mabeybee

Slm.

işyerinde olduğum için bilgisayar ekranımın masamın resmini çektim ancak.
    istanbul'da hava kapalı, işyerinde çok az ışık yakarak çalışıyoruz, loş bir ortam var.

resimlerde hafif kumlanma olmuş bunun nedeni flaşsız çekim galiba birde asuslarda low light mode varmış bu mod ışığın az olduğu yerlerde kumlanmayı mı azaltıyor?

• 3 saatten fazla ekran süresi normal oluyor. Sizin yogun kullanimda bir saat ekran acik kalmis ve %28 yemiş normal ama daha iyi de olacaktir gibi geliyor. Benim dün 5 buçuk saat ekran sürem oldu ama şaştım kaldim. Sonrasinda telefonum 4 buçuk saatte şarj oldu. Simdi de 3.40 ekran acik kalmis 19 saat fişten cekeli. sarjim % 19. Sanirim 4 saati gececek.

• Son firmwarei ben de yukledim. Pil kullanimi mantikli seviyelere dustu.

• quote:

Orijinalden alıntı: hai-ake

3 saatten fazla ekran süresi normal oluyor. Sizin yogun kullanimda bir saat ekran acik kalmis ve %28 yemiş normal ama daha iyi de olacaktir gibi geliyor. Benim dün 5 buçuk saat ekran sürem oldu ama şaştım kaldim. Sonrasinda telefonum 4 buçuk saatte şarj oldu. Simdi de 3.40 ekran acik kalmis 19 saat fişten cekeli. sarjim % 19. Sanirim 4 saati gececek.

Yahu gozumun onunde bir bir dusuyor sarj cok can sıkıcı :(

Guncellemeyi kurup 1,2 gun duzelmesini bekleyecegim..

• quote:

Orijinalden alıntı: bazen13

quote:

Orijinalden alıntı: Spielberg

Telefonda ısınma sorunu varmı? Lg g2 yi isinma sorunu yuzunden satip z6 almak istiyorum ama ekran korkutuyor beni. G2 efsane parlak canli ekranina cok alistim z6 cok soluk geliyor. Ama isinma sorunu deli ediyor beni artik 2 dakkada bir isinmaya basladi cok rahatsiz oluyorum. Keske g2 ile kiyaslama yapabilseniz ya

Sirf bi yuzden attan inip eşşeğe binilir mi ? Verin servise 1 hafta da alin telefonunuzu. Garantili degilse bilemem..

eskiden çok nadir bu kadar ısınırdı. telefonu elime alıyorum dh ye giriyorum chrome dan anında cayır cayır yanıyor hele 1-2 sekme daha açıp ayrıca whatsappa bakarsam eyvah eyvah bildiğin yanıyor hemen ekran parlaklığı %80 e iniyor. telefonda oyun bile yok sadece whatsapp ve internet kullanıyorum. Vine ve youtube da video izlemek resmen işkence o kadar ısınıyorki ellerim terliyor bunalıyorum resmen telefondan. Delta servis garantili ithalatçı garantili yani servise yollamayada çekiniyorum. ekran canlılığı akıcılığı dış tasarımı falan harika ama.. satıp ya note3 yada zenfone6 alasım var.note 3 için üste 300-400 istiyolar nakit sıkıntımda var. napcam bilmiyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fenah2007

quote:

Batarya değerleriniz çok kötü geldi bana arkadaşlar

Normal bir günlük kullanımda en az 6 saat ekran süresi bekliyordum bu telefondan. Nexus 4'üm 3-4 saat arasında ekran süresi sunuyordu ve yetmediği için satmıştım, buradaki bazı değerler benim Nexus 4'ten beter. İnşallah bir şekilde düzelir, yoksa benim için hayal kırıklığı olacak, başka cihaz beklemek zorunda kalacağım...

Ihtiyaca gore degisiyor hocam ben ole telefonunu elinden dusurmeyen biri degilim hele evdeysem pc uzerinden ulasirim cevreme telefonla isim az oluyor suan gonlumde bos Dolana kadar yeter banada sonrasinda bilmiyorum mecbur bakicaz yoksa trip cekilmez degistiririz

Tabi ki ihtiyaçla alakalı ancak benim için çok önemli bu şarj durumu. Siz ne kadar ekran süresi alıyorsunuz tam şarjla?

Valla hocam 3 cu sayfaada paylastim hatta 4 saat 21 dakika gosteriyor suanda bana iyi geldi acikcasi

@bagatirlar

Hocam ben biraz bastirmayi denedim okuyunca ama bisey olmadi. Lakin denerken uyguladigim gucten fazlasini durduk yere bir telefona uygulamak zaten gereksiz olur. Yani nasil bir guc uyguladilar ole oldu yada ellerinde telefonda ne vardi bilmiyorum. Dun cebimde yaklasik 2 saate civari tasidim ettim. Suanlik bir sorun yok cok sukur ben memnunum 800 liranin hakkini sonuna kadar veriyor. 2200 liralik sony xperia z2de bile kasa acikligi lens kaymadi gibi problemler olustu yani bunlar olabilen seyler artik en iyi firma en pahali urunde bile aksilikler cikiyor. Lakin sole birsey varki Asus sseni yari yolda birakmaz hocam icin rahat olsun hocam kaldiki suana kadar ben sorun yasamadim sarj olayi dahil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenah2007 -- 18 Ağustos 2014; 14:49:05 >

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.