Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20.152
Cevap
151
Favori
678.984
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 1000 tl ye kadar telefon bakıyorum. Şuan açıkcası Ace 2 ile baya zorlanıyorum. Telefonun büyük olması ve işletim sistemine göre yeterli olması gerek. 5"-6" arası bakıyorum. Telefonun Samsunglarda olan kronik problemleri barındırmaması lazım. Bu fiyata sizce hangi ürünleri almalıyım? Ram 2 ve üzeri olmalı. İşlemci MTK filan gibi kötü markalar olmasa yeter. Ben Nokia Lumia 1320 ve Asus Zenfone 6 arasında kaldım. Sizce Hangisi daha iyi veya aynı fiyatta iyimodeller var mı? Asus'ta en çok bataryası ve büyük olması iyi. Ama Lumia da hiç kasma yok ve o da büyük. Oyun oynayacağım ve baya uygulama yükleyeceğim. Normal kullanımda uygulamaya girerken takılmaması ve oyunları olabildiğince oynatması lazım. Zaten 2 sene sonra tekrar değiştiririm diye düşünüyorum. Umarım bu anakonuda da yardımcı olanlar çıkacak.
  • Arkadaşlar,

benim telefon ekranı kapalıyken power tuşuna basarak uyandırmak istedim ve açılmadı.

Sim ve Sd kartı çıkarıp denemeler yapmama rağmen ekran gri tonlarda açılıyor. ama Asus yazısı vs. görünmüyor. Gri ekranda takılıp kalıyor. muhtemelen sistem açılıyor ama ekran göstermiyor.

Bir kere recovery mod ile başlatabildim. ama ekran gidip geliyor, asus logosu vs. kayma yapıyordu. Sanki temassızlık varmış gibi.
    Bilgisayar olsaydı, hemen monitör kablolarını kontrol edip kabloyu değiştirecek bir durum

Cihaz şu anda kapalı çantamda. Kutusu-faturası yanımda olmadığı için bugünlük birşey yapamıyorum. Yarın sabahtan satın aldığım teknosaya götürüp verecem. Servis vs. telefonsuz kalma. Canım çok sıkkın.

• quote:

Orijinalden alıntı: isoomail

Arkadaşlar,

benim telefon ekranı kapalıyken power tuşuna basarak uyandırmak istedim ve açılmadı.

Sim ve Sd kartı çıkarıp denemeler yapmama rağmen ekran gri tonlarda açılıyor. ama Asus yazısı vs. görünmüyor. Gri ekranda takılıp kalıyor. muhtemelen sistem açılıyor ama ekran göstermiyor.

Bir kere recovery mod ile başlatabildim. ama ekran gidip geliyor, asus logosu vs. kayma yapıyordu. Sanki temassızlık varmış gibi.
    Bilgisayar olsaydı, hemen monitör kablolarını kontrol edip kabloyu değiştirecek bir durum

Cihaz şu anda kapalı çantamda. Kutusu-faturası yanımda olmadığı için bugünlük birşey yapamıyorum. Yarın sabahtan satın aldığım teknosaya götürüp verecem. Servis vs. telefonsuz kalma. Canım çok sıkkın.

kardeşim geçmiş olsun droidboota gir ve factory reset i seç cihaz kapanıp açılacak sonrasında konuşuruz

• quote:

Orijinalden alıntı: snatcher1982

quote:

Arkadaşlar,

kardeşim geçmiş olsun droidboota gir ve factory reset i seç cihaz kapanıp açılacak sonrasında konuşuruz

Slm.

ekran görüntüsü hiç gelmiyor.

Cihazı açınca ekran ışığı geliyor, gri renk olarak görünüp kalıyor. Asus logosu gelse, ondan sonra açılmasa recovery moda girip birşeyler yapmayı denerim. Ama olmuyor.

• evet arkadaşlar benimde cihazım elime ulaştı cumartesi günü,gerçi saygısız ups kargo şubesi ile biraz sorun yaşadım ama.(adamlara ısrarla arayıp şubeden teslim alacağımı söylememe rağmen şubeye gittiğimde cihazın teknosa şubesine teslim edildiğini söylediler.)pazar günü biaz yoğun geçtiği için henüz tam anlamıyla bi görüşüm olmayacak.cihaz %35 şarzla geldi.gerkeli uygulamaları kurup şarzıda bitirdikten sonra gece 1 de şarza takıp sabah aldım.ilk izlenimlrim beklentilerimi karşılayacak gibi.önce kullandığım htc one yi kutusuna koyup kaldırdım,sahibinden de satmak için ilan açtım ki beni şarz konusunda bıktırmıştı.elim irice olduğu için bende büyüklüğü sorun olamayacak.daha önce z ultra ve lumia 1520 kullandım.ikisinide cebimde taşıdım.inanın bu ikisinden de daha taşınabilir ve kibar bi cihaz.daha öncede tf 300 tg tabletini ve fonepad 7 tabletini kullandım asus un çok memnun kalmıştım.o yüzden pişman olmadım aldığıma.malzeme kalitesi çok iyi bana göre sadce arka kapağı çıkarırken dikkatli olmak lazım.ha bi sıkıntı yaşadım bugün iişyerimdeki kablosuz ağa bağlı şu anda.sürekli ağ ahtası alıyorum.oysa evde hiç bi problem çıkmadı.deneme için wechattan görüntülü arama yaptım,htc one ile yaptığım bağlantıyı bi türlü kuramadım.sorunuda çözemedim daha.akşam gidip güncellemeyi yapıp yarın bidaha deneyelim bakalım.şimdilik bunlar.herkese tekrar hayırlı olsun.

• cihaızmın son batarya bilgileri

arayüz fotoları

the walking dead oyunun oyun içi fotoları (performans mükemmel ısınma yok)

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snatcher1982 -- 18 Ağustos 2014; 15:44:57 >

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Slm.

Cihazı açınca ekran ışığı geliyor, gri renk olarak görünüp kalıyor. Asus logosu gelse, ondan sonra açılmasa recovery moda girip birşeyler yapmayı denerim. Ama olmuyor.

ilginç boottanmı göçtü cihaz acaba aklıma bu geliyor yada donanımsal bir arıza söz konusu neyse canını sıkma direk mağazaya ver güncelleme esnasında bu şekilde kaldı dersin

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Slm.

ilginç boottanmı göçtü cihaz acaba aklıma bu geliyor yada donanımsal bir arıza söz konusu neyse canını sıkma direk mağazaya ver güncelleme esnasında bu şekilde kaldı dersin

Muhtemelen donanımsal,
    yazılımsal olsa en azından Asus logosu gelir, oralarda takılır kalır. ama ekrana hiçbirşey gelmiyor oluşu donanımsal hataya işaret ediyor.

• Yeni bir güncelleme var arkadaşlar, otg desteği gelmiş galiba

Göründüğü gibi otg geldi arkadaşlar bizzat denedim
     ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tpnrck -- 18 Ağustos 2014; 16:04:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Slm.

Muhtemelen donanımsal,
    yazılımsal olsa en azından Asus logosu gelir, oralarda takılır kalır. ama ekrana hiçbirşey gelmiyor oluşu donanımsal hataya işaret ediyor.

elektronik tamamen şans işi oda sana denk geldi demekki sıkma canını halledilir seninki en kısa sürede yeni cihazını alırsın direk değişime girer diye düşünüyorum bende xperia z ultra almıştım su geçirdi evet su geçirmiyor diye zangır zangır reklamlarına kandım rahat kullandım cihazım pert oldu servis kabul etmedi cihazda ikinci el olduğundan tüketici hakem heyetine gittim kesin kazanırdın ama fatura snein adına değil dediler neyse dedim cana gelen mala gelsin .... şuan çöp olarak dolabımda duruyor 2 ay kulandım bir hayrını göremedim her defasında amiral gemisi alırıdm bu olaydan sonra artık amiral gemisi olayını bıraktım çünkü şemsiye felaket açılmıştı :) senin olayın çok farklı resmen ayıplı mal seninki sana denk gelmiş en kötü ihtimalle serviste 20 iş günü içerisinde sıfır cihazını teslim alırsın bunu en kötü ihtimal olarak düşünebilirsin kardeşim geçmiş olsun tekrar.

• quote:

Orijinalden alıntı: tpnrck

Yeni bir güncelleme var arkadaşlar, otg desteği gelmiş galiba

kardeşim bu güncelleme zaten verilmişti en son güncelleme :

indirme linki:

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A600CG/UL_ASUS_T00G_WW_1_16_40_50.zip

fw bilgileri

Sürüm V1.16.40.50(WW) güncelleme 2014/08/06

Tanım ASUS ZenFone 6(T00G) software Image: V1.16.40.50 for WW SKU only*

Improvement Item:

1. Enhance overall system performance

Steps of Update:

1. Check software version of your device**
    2. Download device software and Update SOP (From “Manual” Item)
    3. Only apply to same SKU update, Example: WW->WW, CN->CN, TW->TW, CHT->CHT.
    4. Software update cannot transfer the software SKU and downgrade the software version.
    5. Wrong SKU may cause update failure, please update the same SKU version only.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirsu

evet arkadaşlar benimde cihazım elime ulaştı cumartesi günü,gerçi saygısız ups kargo şubesi ile biraz sorun yaşadım ama.(adamlara ısrarla arayıp şubeden teslim alacağımı söylememe rağmen şubeye gittiğimde cihazın teknosa şubesine teslim edildiğini söylediler.)pazar günü biaz yoğun geçtiği için henüz tam anlamıyla bi görüşüm olmayacak.cihaz %35 şarzla geldi.gerkeli uygulamaları kurup şarzıda bitirdikten sonra gece 1 de şarza takıp sabah aldım.ilk izlenimlrim beklentilerimi karşılayacak gibi.önce kullandığım htc one yi kutusuna koyup kaldırdım,sahibinden de satmak için ilan açtım ki beni şarz konusunda bıktırmıştı.elim irice olduğu için bende büyüklüğü sorun olamayacak.daha önce z ultra ve lumia 1520 kullandım.ikisinide cebimde taşıdım.inanın bu ikisinden de daha taşınabilir ve kibar bi cihaz.daha öncede tf 300 tg tabletini ve fonepad 7 tabletini kullandım asus un çok memnun kalmıştım.o yüzden pişman olmadım aldığıma.malzeme kalitesi çok iyi bana göre sadce arka kapağı çıkarırken dikkatli olmak lazım.ha bi sıkıntı yaşadım bugün iişyerimdeki kablosuz ağa bağlı şu anda.sürekli ağ ahtası alıyorum.oysa evde hiç bi problem çıkmadı.deneme için wechattan görüntülü arama yaptım,htc one ile yaptığım bağlantıyı bi türlü kuramadım.sorunuda çözemedim daha.akşam gidip güncellemeyi yapıp yarın bidaha deneyelim bakalım.şimdilik bunlar.herkese tekrar hayırlı olsun.

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

Zenfone 6'nın kasa kalitesi çok güzel gerçekten, boyutuna göre de ince.

O büyüklük ve ağırlığı hiç hissettirmiyor.

Bugün işyerinde arkadaşımın ekranından TopEleven maç detaylarına bakayım dedim. Huawei G610'u elime aldım. Külçe gibi geldi. Daha küçük cihaz ama sadece 20 gram daha hafif, ağırlık daha küçük boyutta toplandığı için ağırlığını hissettiriyor.

Az önce baktım, G610 170 gr, Zenfone 6 196 gr.

Telefonum arızalandığı ve yarın Teknosa'ya verecek olmama rağmen ki normalde bu tür durumlarda cihazı iade etmeyi düşünürüm. Şimdi değişim olsun, sorunsuz cihaz gelsin diyorum.

İnşallah bilkom garantisi kendini gösterir de diğer firmalar gibi kullanıcı hatası arayıp saçma sapan sebeplerle garanti dışı bırakmazlar.

• snatcher1982 kullanıcısına yanıt
    Bu değil kardeşim bunu biliyoru. Bundan sonra bidaha geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • snatcher1982 kullanıcısına yanıt
    Menüyü bu hale getirmek için bigfont uygulaması mı kullanılıyor sadece yada nasıl oluyor.
  • evet arkadaşlar çok iyi güncelleme gelmiş wifi den indirilebiliyor 30 küsür mb...

otg desteği gelmiş ve asus unlock app var bunu merak ediyorum bir nevi bootloader unlock yazılmı gibi birşeymi acaba :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpnrck

Bu değil kardeşim bunu biliyoru. Bundan sonra bidaha geldi.

ok kardeşim süper güncelleme şimdi gördüm teşekkürler şuan yükleniyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hai-ake

Menüyü bu hale getirmek için bigfont uygulaması mı kullanılıyor sadece yada nasıl oluyor.

kardeşim nova launcher yükle birde big font u yükle ve pm den bana yaz ben sana backup ımı atarım onu yüklersin direk arayüzün gördüğün gibi olur big fontu yüklediğinde %60 ila 70 arasında bir değere sistem fon ayarını düzenle ve cihaıznı yeniden başlat sonrasında konuşuruz tekrar
  • Son güncelleme tam olarak neleri kapsıyor acaba bilgi verirmisiniz.
  • 5 dakka önce gelen güncelleme...akşam diğer güncellemeyi yapıp sonra indireyim.
     ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

• pildeki anormal hızlı tükenmeden dolayı,bugun servise yollamış bulunmaktayım zenfone 6 yı...ne yaptıysam pildeki anormal tüketimi durduramadım.süratle gösterge düşmekteydi,bakalım ne olacak.

3300 mahlık bir pil, patır patır düsmez,bekleyip göreceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.