Şimdi Ara

Asus Zenfone 5z [ANA KONU] Artık buradan devam (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.621
Cevap
29
Favori
99.644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NextMove

Surekli olarak hizli sarjda kullanmayin, hatta yavas sarja takip 20% ile 90% arasinda kullanmaya gayret edin.

Bu yazdigim iphone'dan vestel'ine kadar hepsi ayni durumda gecerli

Kolay gelsin.
    yavaş şarja nasıl takılır.
  • kozmonot271 kullanıcısına yanıt
    Bence hizli sarj bataryayi oldurmenin en ideal yolu. Ben sadece ofisimde hizli sarj adaptorunu kullaniyorum, Arabada sarja takmayi aliskanlik haline getirdim, genelde bilgisayara bagli sarj oluyor.

100% yapmadan cekmeyenleri zaten anlamak mumkun degil. 100% yapacaksaniz hizli sarj kullanmayin. gece yatarken normal bir samsung sarjina takin sabaha kadar sarj oluyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonu kendi şarj cihazı dururken başka şarj ile yolu dolum yapmakta çok mantıklı durmuyor, başta belli bir süre hızlı dolum yapıyor ancak zarar vereceğini düşünmüyorum.

• siyasiyabend S kullanıcısına yanıt
    Neden Mantikli olmasin ? Hizli sarj kapatilamiyorsa yapacak cok birsey yok.

Batarya Algoritmasi ne olursa olsun, 0%'dan 100%'e kadar yapilan yuksek hizli sarjlar tum bataryalarin omrunu kisaltir. Elektrikli Arabasindan Cep Telefonuna basit bir sarjli piline kadar durum ayni.
  • NextMove kullanıcısına yanıt
    Hocam bırakın da 1.5 sene sonra performansını kaybetsin napalım değiştiririz bataryayı :) geçenlerde zenfone 5 konusunda birisi sormuş 55₺ demiş Asus Teknik servis

55 Lira mı bir adaptör :) İyiymiş :)

Bu arada cevap veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barissaritas -- 18 Ekim 2018; 9:30:51 >
  • barissaritas kullanıcısına yanıt
    Batarya hocam. Adaptör demedim ☺️ 155 mi diye sordum hatta arkadaşa hayır 55tl dediler dedi. Asus Teknik servis - 08505222787 söylemiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmonot271

Batarya hocam. Adaptör demedim ☺️ 155 mi diye sordum hatta arkadaşa hayır 55tl dediler dedi. Asus Teknik servis - 08505222787 söylemiş.
    Şaşırdım :) Güzel Güzel. Her yönüyle Asus'u ve özellikle 5Z'yi seçtiğime daha da seviniyorum her geçen gün.
    Ben de Hard Reset atıp, temiz bir kurulum yapmak istiyorum telefona. Zira 2. el almıştım telefonu (sıfırdan farkı olmadığından aldım, yoksa yine 5Z sıfır düşünüyordum).
    1.5 sene sonraki zamanini net olarak verebiliyorsaniz elbet haklısınız. Batarya ömrü bir anda dusmez genelde

Bu arada guncelleme beklemeyin, Bahsedilen Japon Versionu henuz daha yeni WW versiyonuna esitlenmis. 111 nolu versiyon.

• Güncelleme maalesef amiral gemisinden beklenileni karşılamıyor. Mikrofon, kamera, volte güncelleştirmeleri temel olarak bekleniyor ama ne zaman gelir hiç belli değil

• Arkadaşlar, yazılımcı olduğumdan ve daha önce iOS kullandığımdan bu aralar biraz merak saldım ve arkadaşlarımın telefonlarından bazı testler gerçekleştirdim. Şu anki yazılım versiyonuyla bile, bizim cihazımız daha stabil ve performanslı. Gelecek güncellemelerle daha da stabil olacağını varsayıyorum.

Yaptığım araştırmalara ve fikrime göre, Android 9 ilk önce bizim telefonumuza geleceğinden (Zenfone 5'e daha uzun süre sonra), sanırım şu anki android versiyonuna değil, 9 versiyonuna yazılımcılar abanmış durumda. Şu anki versiyona güncelleme yapmaları, 9 versiyon geliştirmeleri ve hazırlıklarını geciktireceğinden bana kalırsa bir çok düzeltmeleri ve yeni özellikleri de 9.0 versiyonunda bize sağlayacaklar.

Bu yüzden, şu anki android versiyonuna güncelleme beklemek bana göre anlamsız. Önemli olan 9 versiyonuna bakmak.

Ayrıca şahsi fikrim, grup olarak 9 versiyonuna geçmeyelim. Aramızdan tecrübeli birkaç arkadaş geçer ve deneyimlerini bizimle paylaşıp, testleri gerçekleştirirse, onay verdikleri zaman hepimiz 9 versiyonuna geçeriz.

Sizin fikriniz nedir?

Hangi testleri gerçekleştirdiniz yazılımcı olarak ?

• quote:

Hangi testleri gerçekleştirdiniz yazılımcı olarak ?
    iq seviyesi cok yuksek olan arkadaslar sebebiyle yeniden duzenlendi. Cok zeki arkadaslar, kendi tecrubelerini paylasacaklar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barissaritas -- 20 Ekim 2018; 18:40:26 >
    Anladım kolay gelsin.Bir evvelki mesajinizdan ios kullanan cihazlardan daha stabil sonucu çıkıyor.

Allah siz yazilimcilarimiza zeval vermesin. Ben de yazilimci olduğunuz için ios ve Android arasinda performans ve verimlilik ölçüt belirleyecek bir takim testler gelistirdiniz sandim. Meğersem oyun oynamissiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 18 Ekim 2018; 16:42:50 >
  • quote:

Anladım kolay gelsin.Bir evvelki mesajinizdan ios kullanan cihazlardan daha stabil sonucu çıkıyor.

Allah siz yazilimcilarimiza zeval vermesin. Ben de yazilimci olduğunuz için ios ve Android arasinda performans ve verimlilik ölçüt belirleyecek bir takim testler gelistirdiniz sandim. Meğersem oyun oynamissiniz.
    Yok. Bu kadar iş arasında o işe girmedik :)
    ios ve androidi karşılaştırmak anlamsız olurdu zaten. Bambaşka platformlar aslında. Arka planda kodlar tamamen farklı.
    Daha önceki telefonum iPhone 7 idi. Onunla kıyaslamadım bile. Çünkü 5Z tokatlıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: barissaritas

iq seviyesi cok yuksek olan arkadaslar sebebiyle yeniden duzenlendi. Cok zeki arkadaslar, kendi tecrubelerini paylasacaklar.

Alıntıları Göster
    Video cekseniz daha iyi olurdu.simdi inanmayanlar cikar :)) peki mi 8 ile arasinda kamera olarak tokatlanacak kadar fark var mi cidden ?

• technoB T kullanıcısına yanıt
    Normal mi 8 degil. Mi 8 Explorer Edition'du. Gece cekiminde fark var. Ben android 9 guncellemesinden umitliyim. Bence onda kamerada ciddi iyilesme olur.

• Nextmovie müthişssin yukarıdaki yorumunu okuyunca resmen gülmekten gözlerimden yaş geldi

Arkadaşlara da aranızda geçen diyoloğu okutunca onlarda gülmekten kırılıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • myonur M kullanıcısına yanıt
    Ne yazık ki hayatta bir işi birkaç sene yaptığımızda - egitimini aldığımızda o işte kidemli bir profesyonel olduğumuzu zannederiz. O mesleği de olur olmaz her yerde referans verip aslında mesleği aşağılamis oluruz.

Martin Fowler şöyle der,

"It takes awhile to create nothing". Hiç birşey yaratmak (bile) biraz zaman alir.

"Hiç"Birşey yaratmak bile biraz zaman aliyorsa, bir mesleğe tam sahip olup onu umumi olarak refere etmek için acele etmemek en iyisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 20 Ekim 2018; 0:19:25 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.