Şimdi Ara

•• ASUS Zenfone 5 (ZE620KL) • 2018 • Ana Konu • Kullanıcı Kulübü Paylaşımları •• (343. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.109
Cevap
79
Favori
438.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dediğinizi denedim fakat aynı sanırım ben yapamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ofem

Dediğinizi denedim fakat aynı sanırım ben yapamadım.
    Kullandığın müzik çalara gir, bir müzik aç ortalarına falan sar şarkıyı (anlayabilmen kolay olsun diye söylüyorum bunu yoksa alakası yok) şarkıyı durdur. 3.5mm jakı tak ama böyle tam oturmasın çoğu girsin müziği başlat kulaklıklardan ses gelsin cızırtılı bir şekilde sonra tam tak bu işlemi hızlı yap ama duyar duymaz cızırtılı sesi ittir tamamı girsin. Şarkı durur, tekrar play yap. Eğer durmazsa olmamış demektir zaten. Birkaç kere dene zaten bir kere yapıp farkı görünce elin de alıştıkça tekte yaparsın. AudioWizard'dan her şeyi sıfırla yani efekt vs kapalı olsun hep.

Edit: Son gelen güncellemeden sonra mesela AudioWizard efektleri kapalı da olsa dediğim işlemi yapınca telefon kulaklığı iki kere takıyor gibi algıladığı için efekti açıyor tekrar girip kapatıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sheron -- 23 Mart 2019; 20:38:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben bazi uygulamalardan uyari alamiyorum. Ornek sahibinden ,playstation app. Onceki telefonum mate 10 pro birakin bunlari facebook grup mesajlarinda bile simgenin ustunde uyari verirdi. Bu çok can sıkıcı herkeste boylemi?

• Mobil yöneticiden Power master a gir ordan otomatik başlatmaya yöneticisinden bildirim gelmesini istediğiniz uygulamaları açın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ByEVOL kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonu aldığımdan beri ince ayar yapıyorum. Öyle bir ayar çekmişim ki çalışan hizmetlerde sadece 10 uygulama var onlarda;

Ayarlar
    Android Sistemi
    com.qualcomm.qti
    QDMA
    com.qualcomm.qcrilmsgtunnel
    sist arayüzü
    Google Play Hizmetleri (Bunu özellikle kapatmadım)
    Swiftkey Klavye (mecbur çalışmak zorunda)
    Android Services Library
    Android kurulumu

Sonra Greenify indireyim varsa bir şeyler dondurayım dedim sadece Google Play Hizmetleri ve Android kurulumunu gösterdi :D Tam şarj normal kullanımda iki gün gidiyor. İnce ayar gerçekten hayati önem taşıyor konu altında yazmakla çok iyi etmişsiniz. Tabi ben telefonun yer yerine parmak atarak buna benzer ne kadar kaynak ispikleyici şey varsa devre dışı bıraktım onun da etkisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ofem -- 24 Mart 2019; 10:26:31 >

• Beyler 4 sene zenfone 5 aldım. Şarj oldum olası sorundu zaten ama son günlerde telefon kafayı yedi batarya dayanmıyor kesinlikle kapalı duran telefon 1 saat içinde %30 şarj yiyor. Ben bunu teknik servise götürsem batarya değişikliği yapar mı yaparsa sorunum çözülür mü sizce?

Sizce servis ne kadar masraf çıkarır?
  • muratcimen98 M kullanıcısına yanıt
    4 sene olduysa değiştirme vakti gelmiş zaten

• ergunx kullanıcısına yanıt
    Malesef hocam telefonlar çok pahalı şu an alamam
    Batarya için söyledim servis 50-60 liraya değiştirir

Zenfone 2'nin bataryasını değiştirmek için Asus Türkiye 120 lira dedi muhtemelen seninkisi 120 lira altı bir fiyatdır. Ama GSM iletişim ve ya Nettech gibi yerlerden 80-100 liraya da değiştirebilirsin onlar da servis orijinali kullanıyorlar.
  • Ofem kullanıcısına yanıt
    işte hocam millete bunu anlatamıyorum
    ince ayar çok önemli ama millet üşenip yapmıyor ve çoğu şeyi okumadan kabul ediyor, okusa da şarj yiyeceğini düşünmüyor
    ve bunlar ciddi manada tasarruf sağlıyor, ben şuan ayarsız kullanıyorum format atacağım diye ve maksimum 5-6 saaat ekran süresi alıyorum ama normalde ayarlı iken 7-8 saati öldürmüyordu
  • Ofem kullanıcısına yanıt
    Bu greenify bende indirdim bir ayar yapmalımı bu işlem yapabilmesi için
  • Greenify kullanmana gerek yok. Asus mobile manager'in greenify'dan pek farkı yok. Konudaki ince ayarları yapmak greenify kullanmaktan çok daha etkili. Yeter ki android yazılımının ve uygulamaların arka planda çalışmasını, istatiktik toplamasını ve gereksiz bildirim göstermesini engelleyin yeter.
  • ACİL YARDIM !!!

Recovery Mode menüsünden wipde data yaptım. Telefon sorunsuz açılıyor. Kurulum penceresinde verileri kopyalama bölümünde kopyalama diyorum ayarlar sürekli çöküyor ve telefon kuruluma devam edemiyor. Yazılımı SD karttan Recovery menüsünden tekrar kurma imkanımız var mı?
  • maximilanos kullanıcısına yanıt
    var hocam aşağıdaki firmware sürümünü indirin yani son sürüm, sonra bunu hafıza kartınıza atın
    recovery menüsünde yanlış hatılamıyorsam 2. sırada sonunda SDCARD yazan bir seçenek var şuan tam adını hatırlamayadım oraya girip indirdiğiniz dosyayı seçiyorsunuz
    telefon yeniden yazılımı sıfırdan kuruyor
    kurulum bitince format işlemlerini yapın, wipe data ve wipe cache işlemlerini yapın 2 sinide yapın mutlaka
    sonra yeniden başlatın telefonu, muhtemelen sorunsuz açılır

link zenfone 5 için, 5z değil
    https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-5-ZE620KL/HelpDesk_BIOS/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByEVOL -- 24 Mart 2019; 16:45:22 >

• Gcam linkleri patlamış galiba varsa yeni link alabilir miyim

• quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

var hocam aşağıdaki firmware sürümünü indirin yani son sürüm, sonra bunu hafıza kartınıza atın
    recovery menüsünde yanlış hatılamıyorsam 2. sırada sonunda SDCARD yazan bir seçenek var şuan tam adını hatırlamayadım oraya girip indirdiğiniz dosyayı seçiyorsunuz
    telefon yeniden yazılımı sıfırdan kuruyor
    kurulum bitince format işlemlerini yapın, wipe data ve wipe cache işlemlerini yapın 2 sinide yapın mutlaka
    sonra yeniden başlatın telefonu, muhtemelen sorunsuz açılır

link zenfone 5 için, 5z değil
    https://www.asus.com/tr/Phone/ZenFone-5-ZE620KL/HelpDesk_BIOS/
    SD Kart yazısı yok

Tekrar wipe yaptım sorun düzelmiyor cihazda kurulumda ayarlar hatası geliyor

• maximilanos kullanıcısına yanıt
    "apply update from microSD card" seçeneği mevcut en alttaymış girip kontrol ettim, burdan sd kartta attığınız dosyayı bulup, kurulum yapın sonra telefonu açmadan önce tekrar formatlama işlemlerini yapın wipe data ve wipe cache sonra telefonu başlatın ilk başlangıç uzun olabilir panik yapmayın ve bekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByEVOL

"apply update from microSD card" seçeneği mevcut en alttaymış girip kontrol ettim, burdan sd kartta attığınız dosyayı bulup, kurulum yapın sonra telefonu açmadan önce tekrar formatlama işlemlerini yapın wipe data ve wipe cache sonra telefonu başlatın ilk başlangıç uzun olabilir panik yapmayın ve bekleyin
    Öyle bir seçenek bende yok wipe data yapmadan öncede yoktu
  • Taketer v2 T kullanıcısına yanıt
    uyumsuzdu şuan android 9.0 için, güncel hali ekte ve sorunsuz
    https://yadi.sk/d/Ra320ONmCI0HUg?fbclid=IwAR3i4_zN9kJLfBSdcuHHLifJskJhN01EShVhnO1Px-0LUJhpLCbghxOMRZs
  • 
Sayfa: önceki 341342343344345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.