Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.408
Cevap
62
Favori
234.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Tarama her zaman kullanılabilir i kapatın, google play servislerinden 4. mesajda verdiğim hizmetleri durdurun. Asus havdurumunu dondurun, yerine 1weather öneririm. Veri ayarlarında 3g yerine 2g yani gsm seçin kullanmadığınız zamanlarda. Sonra tekrar bakalım. Resim atmanıza gerek yok..

Siz 5 mi 6 mı kullanıyorsunuz hocam. Şu kablosuz frekans bandı seçeneği dikkatimi çekti, benim cihazda yok öye bir seçenek. Modem kaynaklı bir durum olabilir tabi. Bendeki sadece 802.11n miş :)

Zf5 siyah telefonum, kullanıcılara ekleyebilirsiniz. Ek olarak dediklerinizi de yapacağım, zaten çoğunu yapmıştım.

Wi-fi kapalı iken o seçenek çıkıyor. İşte böyle. 2.5 ve 5 ga olarak. Otomatik iyidir heralde :)

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL

Az önce kablosuzu kapatıp 2.4'ü seçtim ve tekrar açtım. Sorunsuz çalışıyor. Yüksek frekansta olması ya da otomatik olup sürekli kontrol yapması daha fazla pil yer diye deneyeyim bakalım.
  • Sanal Bellek S kullanıcısına yanıt
    İnternette baktım, 2.4 ler standart modemler, 5 olanlar özel amaçlı kullanılan modemler, frekans aralıklarına göre değişiyor, 2.4 seçeceğim ben de, boşu boşuna 5 leri arayabilir ozaman. 5 olanlar da güçlü sinyal demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada bu halimle 3 saati rahat geçeceğim ama şu gece %12 düşme olayını çözersek iyi olacak.

• Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıpmış, ben bilmiyordum wifi kapalıyken geldiğini iyi oldu, teşekkürler..
  • Bu kırlarla gelen bir hata daha var. 4.3 te blacklist programım vardı, sorunsuz çalışıyordu. 442 de de yükledim ve ayarlarım aynı, programın içinde notificationlari kapatıyorum, çünkü gereksiz firmalardan gelen mesJlari aramaların beni rahatsız etmesini istemiyorum.

Ancak 442 de, ben nekadar program içinden bu notificationlari kapatsam da telefon kendi notification açıyor. Ne saçma. Mesela arama geldi, blacklist engelledi ama telefon sanki çağrı gelmiş gibi notification atıyor yukarıya. Ben inanın çözemedim, ne de çözümünü buldum.

• Bir de zen launcher iniz güncellesiniz mi? Güncelleştiren sonra hata vermedi mı? Ben güncellersem patlamıyorum, neden olabilir?

• Evet arkadaşlar şarjım % 2 kaldı. Root ve diğer işlemlerden sonra gece şarja taktım, 7 saatte % 12 düştü ve geri kalan % 88 şarj ile tam 3.5 saat ekran aldım full wifi açıktı. Bu benim rekorum.

13 saattir pilde ve dağılımlar;
    19 android
    15 ekran
    12 chrome
    9 telefon beklemesi
    6 android is
    5 chromesandbox0
    4 chromesandbox1
    4 chromesandbox3
    3 medya sunucusu.

Değerler bunlar arkadaşlar. Bana kalırsa sabahtan beri wifi açık ve bu root işi gerçekten işe yaradı sayılır, sabah pirizden çıkarsaydım rahat 4 saati geçerdi.

Ancak bana mı özel olan gece % 12 düşme olayını çözmemiz lazım, bugün değiştirmeye karar verdiklerimizi bu gece uygulayıp göreceğiz yeni sonuçları.

• o nexus 5 i öven arkadaş pil ömründen yine muzdarip olacakasın emin ol :)
  • devilucifer85 kullanıcısına yanıt
    Chorme kullanmayın. Dolphine kullanın, daha hızlı ve daha özellikli bi tarayıcıdır. Chrome u dondurun.
  • quote:

Chorme kullanmayın. Dolphine kullanın, daha hızlı ve daha özellikli bi tarayıcıdır. Chrome u dondurun.

Dolfinde google hesabımı eşleyebiliyor muyum?

Launcher güncel, problem yok yanlız ben onu kullamıyorum. Nova kullanıyorum. Üstünede launcher tanımam. Parasını dibine kadar hakediyor.
    Şöyle bişey buldum, 5ghz ye ayarladım bakalım ne yapacak.. 2.4 ün mesafe olarak daha uzağa gittiği söyleniyor da, evin içinde ne kadar uzağa gidecem :)

5ghz için yazılmış.

You’ll have less noise, less interference, better speeds, a more stable connection, and possibly even better battery life.
  • quote:

Launcher güncel, problem yok yanlız ben onu kullamıyorum. Nova kullanıyorum. Üstünede launcher tanımam. Parasını dibine kadar hakediyor.

Nova launcher 9 tl ye appta. Şöyle bir baktım da bana pek farklı gelmedi, neleri hoşunuza gidiyor? Tabi bu u yükledikten sonra zen ui launcher ı dondursanız da olur, diğer yandan nova yükleyince sisteme ekstra yük olmayacak mı?

• quote:

Şöyle bişey buldum, 5ghz ye ayarladım bakalım ne yapacak.. 2.4 ün mesafe olarak daha uzağa gittiği söyleniyor da, evin içinde ne kadar uzağa gidecem :)

5ghz için yazılmış.

You’ll have less noise, less interference, better speeds, a more stable connection, and possibly even better battery life.

5 mi yapalım ozaman? Bnm şuan 2.4 te, otomatiği iptal ettim.

• quote:

quote:

5ghz için yazılmış.

5 mi yapalım ozaman? Bnm şuan 2.4 te, otomatiği iptal ettim.

Yarın sabah servis beklerken bahçeden bağlanabilecek miyim ona bakacağım. :) Airties'in tek antenli bir modeli var çok ümitli değilim. 3.kattan (Asansöre göre 2) çekeceğini zannetmiyorum.

Modemde de 2.4 ghz görünüyor. 5 ghz ile ilgili bir seçenek bulamadım.
  • quote:

Ah hocam girdiniz araya :), neyse 4 tane olsun.

Hocam kamera ayarını yaptıktan sonra ayarlarda kaliteyi iyi mı yapıcaz standart mı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bugün root attım, titanium ve setcpu aldım. Sorularım şunlar. Factory reset attım roottan sonra.başladım kurmaya. Titanyum da hemen dondurdum programları.

1. Asus launcher î guncellestirdikten sonra, launcher devamlı hata verdi ve ne menüye girebildim ne program ikonlarını görebildim. Masaüstü launcher hatasından uçtu gitti, sonra ayarlardan güncellemesi kaldırınca masaüstü ikonları geri geldi ve launcher in güncellemesini kapattım. Belli ki dondurduklarim arasında cakismazlik mı yaptı anlamadım, bunun çözümü ne olabilir?

2. Setcpu da tanimladiginiz profil var mı? Ve max hızı kaç yaptınız? Keşke 800 un altına inebilseydik.

3. Disable service programında disable ettiklerimiz var mı?

4. WLD da neye dikkat etmemiz gerekir?

5. Busefer de şarj olayım çözülemez ise pilimin bozuk olduğunu düşüneceğim :)

Asus launcherin güncellemesini kaldır . Google playe girip oto güncellemeyi kaldır . Şu anda sorun var son sürümde yeni güncelleme gelene kadar güncellemesiz halini kullan bende de olmuştu anca böyle halloluyor.
    zen launcher novanin yaninda sumuk gibi kalir tabir caizse.

• iyi yapin keskin goruntu olur. normal yaparsaniz kalite qyni fakat keskinlik azalir.
  • aynen 1. msj daki gibi sırasıyla 2 dosyayı indirip attım telefona sorunsuz güncelledi.

Ancak bir Htc kullanıcısı olarak Asusun hala eski usül yöntemle güncelleme vermesine şaşırmadım değil.

Bilgisayarı olmayanlar ne yapsın ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.