Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.408
Cevap
62
Favori
234.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2smoke arkadaşım bu yukarıdaki olayı yapalım mı ne dersiniz?
  • 2Smoke hocam özelden mesaj attım.
  • VioLee kullanıcısına yanıt
    Basitçe şöyle cevap vereyim, mavi olarak görünen servisleri kapatmayın, onlar çalışan servisler.
  • Yeni GOOGLE PLAY SERVICES güncellemesi, play store a düşmeden ben paylaşımı yapıyorum 4.soru cevap mesajında. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Telefonda sanrıım disable servicede yanlıs bişeyimi sildim bilmiyorum telefon açılıyor ekran kapanmıyor 2 tuş çalışmıyor bide şirketteyim yandık ki ne yandık ugras dur

Sar başa filmi desene :D

Ya CWM mi yüksesek? Benim eski telefonda tam takır çalışır vaziyetinin yedeğini alıyordum. Bir sıkıntı oldu mu hemen eski bacup uma dönüyordum.

Bizim telefona CWM yüklenir mi? Yükleyebilirsek süper olacak.
  • devilucifer85 kullanıcısına yanıt
    CWM yükleniyorda makine açılmıyor :) Sağlam CWM beklemek lazım.
  • Zenfone 6 da bu olayları deneyen var mı ona göre bende yapacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Bellek

quote:

Orijinalden alıntı: devilucifer85

quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Tarama her zaman kullanılabilir i kapatın, google play servislerinden 4. mesajda verdiğim hizmetleri durdurun. Asus havdurumunu dondurun, yerine 1weather öneririm. Veri ayarlarında 3g yerine 2g yani gsm seçin kullanmadığınız zamanlarda. Sonra tekrar bakalım. Resim atmanıza gerek yok..

Siz 5 mi 6 mı kullanıyorsunuz hocam. Şu kablosuz frekans bandı seçeneği dikkatimi çekti, benim cihazda yok öye bir seçenek. Modem kaynaklı bir durum olabilir tabi. Bendeki sadece 802.11n miş :)

Zf5 siyah telefonum, kullanıcılara ekleyebilirsiniz. Ek olarak dediklerinizi de yapacağım, zaten çoğunu yapmıştım.

Wi-fi kapalı iken o seçenek çıkıyor. İşte böyle. 2.5 ve 5 ga olarak. Otomatik iyidir heralde :)

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL

Az önce kablosuzu kapatıp 2.4'ü seçtim ve tekrar açtım. Sorunsuz çalışıyor. Yüksek frekansta olması ya da otomatik olup sürekli kontrol yapması daha fazla pil yer diye deneyeyim bakalım.

2.4 ve 5 ghz secenekleri 4.3 de yok mu ben mi bulamiyorum ??

• quote:

Orijinalden alıntı: onur.mertt2

quote:

quote:

quote:

Tarama her zaman kullanılabilir i kapatın, google play servislerinden 4. mesajda verdiğim hizmetleri durdurun. Asus havdurumunu dondurun, yerine 1weather öneririm. Veri ayarlarında 3g yerine 2g yani gsm seçin kullanmadığınız zamanlarda. Sonra tekrar bakalım. Resim atmanıza gerek yok..

Siz 5 mi 6 mı kullanıyorsunuz hocam. Şu kablosuz frekans bandı seçeneği dikkatimi çekti, benim cihazda yok öye bir seçenek. Modem kaynaklı bir durum olabilir tabi. Bendeki sadece 802.11n miş :)

Zf5 siyah telefonum, kullanıcılara ekleyebilirsiniz. Ek olarak dediklerinizi de yapacağım, zaten çoğunu yapmıştım.

Wi-fi kapalı iken o seçenek çıkıyor. İşte böyle. 2.5 ve 5 ga olarak. Otomatik iyidir heralde :)

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL

Az önce kablosuzu kapatıp 2.4'ü seçtim ve tekrar açtım. Sorunsuz çalışıyor. Yüksek frekansta olması ya da otomatik olup sürekli kontrol yapması daha fazla pil yer diye deneyeyim bakalım.

4.3'te denemedim ama 4.4.2'de de görünmesi için kablosuz kapalı iken bakmak lazım. 4.3'te de aynı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 13 Ekim 2014; 12:46:28 >

• Gece yatarken telefonu uçak moduna aldım boost yaptım koydum, sabah kalktığımda %.3.5 (~9h) gitmiş.
    İyi dedim WLD ile ne olmuş ne bitmiş diye baktım, AMAN TANRIM didim.

Kısaca bazı servisleri anlarım çalışıp durur da olmadık uygulamaların arkada kendini çalıştırmasını engellemenin bir yolu var mı ? (dondurmak dışında)

Mesela AirDroid ne arıyor burada, ayrıntısında WAKE_CPU vardı, ama öyle bir servisi yok.
    Ya da player olarak doubleTwist ne diye kendi kendine çalışır, denemek için kurmuştum.
    Chorme dondur diyeceksiniz de pc ve telefonda senkronu kullanıyorum tarayıcı için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 13 Ekim 2014; 12:53:54 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

Telefonda sanrıım disable servicede yanlıs bişeyimi sildim bilmiyorum telefon açılıyor ekran kapanmıyor 2 tuş çalışmıyor bide şirketteyim yandık ki ne yandık ugras dur

Sar başa filmi desene :D

Ya CWM mi yüksesek? Benim eski telefonda tam takır çalışır vaziyetinin yedeğini alıyordum. Bir sıkıntı oldu mu hemen eski bacup uma dönüyordum.

Bizim telefona CWM yüklenir mi? Yükleyebilirsek süper olacak.

Sorma dostum bi yandan patron çağırıp duruyor sağa sola gönderiyor bi yandan telefona yazılımı tekrar kuruyorum üstüne kitkata geçmeye çalışıyorum işkence çekiyorum o kadar da uygulama dondurmus ayarlarımı tamamlamıştım

• quote:

Orijinalden alıntı: kozkir

Gece yatarken telefonu uçak moduna aldım boost yaptım koydum, sabah kalktığımda %.3.5 (~9h) gitmiş.

Kısaca bazı servisleri anlarım çalışıp durur da olmadık uygulamaların arkada kendini çalıştırmasını engellemenin bir yolu var mı ? (dondurmak dışında)

Mesela AirDroid ne arıyor burada, ayrıntısında WAKE_CPU vardı, ama öyle bir servisi yok.
    Ya da player olarak doubleTwist ne diye kendi kendine çalışır, denemek için kurmuştum.
    Chorme dondur diyeceksiniz de pc ve telefonda senkronu kullanıyorum tarayıcı için

Valla hocam benden sana tavsiye bilmediğin şeyleri dondurma ben dondurdum sen yapma

• quote:

Gece yatarken telefonu uçak moduna aldım boost yaptım koydum, sabah kalktığımda %.3.5 (~9h) gitmiş.

ben dolphin browser kullandım. Chrome daki yer imlerini almak istedim. Baya araştırdım. Şöyle yapıyoruz.

Pc de chrome a eklenti indiriyoruz dolphin için. Dolphin eklentisinichrome a kuruyoruz. Eklenti otomatikman yer imlerini dolphin e aktarıyor.

Ancak ikisinde de aynı account tan girmeniz gerekiyor.

Ben yaptım oldu da dolphin i sevmediğim için kaldırdım chrome a döndüm. Ne bileyim chroma alıştım mı ne!

• quote:

quote:

ben dolphin browser kullandım. Chrome daki yer imlerini almak istedim. Baya araştırdım. Şöyle yapıyoruz.

Pc de chrome a eklenti indiriyoruz dolphin için. Dolphin eklentisinichrome a kuruyoruz. Eklenti otomatikman yer imlerini dolphin e aktarıyor.

Ancak ikisinde de aynı account tan girmeniz gerekiyor.

Ben yaptım oldu da dolphin i sevmediğim için kaldırdım chrome a döndüm. Ne bileyim chroma alıştım mı ne!

Ya bu asus sitesinde 4.4.2 v2.19 olan sürümün 20 mb ı iniyor dolayısıyla zip dosyası açılmıyor.Benim evde tamamını indirmiştim şimdi neden böyle yapıyor ki

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4.3'te denemedim ama 4.4.2'de de görünmesi için kablosuz kapalı iken bakmak lazım. 4.3'te de aynı olabilir.

4.4.2 varsa bi bkarmisin ona

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

4.4.2 varsa bi bkarmisin ona

4.4.2 kullanıyorum. (sonu 18 olan)

2.4 ghz'e kilitlemiştim. Dediğim gibi, önce kablosuz bağlantıyı kapatıp, sonra kablosuz bağlantı menüsüne girmek gerekiyor.

Ekleme: Bu arada bölümümüz açılmış. Hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 13 Ekim 2014; 14:28:52 >

• VioLee kullanıcısına yanıt
    3-5 denemeden sonra normal iniyor. Asus server problemi var nedense.
  • devilucifer85 kullanıcısına yanıt
    Chorme kullanıyorsunda işilemciyi hep en yüksek frekansta çalıştırıyor chrome. Arkada da çalışan bir sürü servisi var. Dolphin den vazgeçme, çok özellikli ve çok hızlı bir tarayıcıdır.
  • Arkadaşlar biraz araştırma ile SETCPU muzun profillerini şu şekilde yapalım mı? Yorum bekliyorum.

ANA EKRAN: 1333max, 800min, ONDEMAND,cfq

Daha sonra profiller:

1) Priority: 30
    Battery < 100% , 1333 Max , 800 Min, Performance Governor

2) Priority: 40
    Temp > 31 degrees Celsius , 933 Max , 800 Min , On Demand

3) Priority: 50
    Temp > 34 degrees Celsius , 800 Max , 800 Min , On Demand

4) Priority: 60
    Screen off , 800 Max , 800 Min , On Demand

5) Priority: 70
    In Call , 800 Max , 800 Min , On Demand

Aslında şu CPU hızı 250 lere düşebilse bu program daha iyi işe yarayacak da... Yazılımla düşer inşallah bir sonraki güncellemede ama bazı yazılarda bu işlemcinin min 800 de çalıştığını okumuştum.
    Sizce nasıl profiller?

NOT: ON DEMAND İLE İNTERACTİVE FARKINI BİR BİLGİSAYARCI ARKADAŞIMIZ ANLATABİLİR Mİ?

OnDemand

As its name implies, the OnDemand Governor will increase the clockspeed of your processor to the maximum setting as load increases, then will slowly step back down to the minimum when the demand decreases. Because this governor responds quickly to increased demand it can have a negative effect on battery life as compared to other governors.

OEMs will often pre-set their devices to the OnDemand Governor because it’s well-tested and very reliable.

An enhanced version of this Governor is the OndemandX Governor which includes suspend/wake profiles to add a bit more battery-friendliness over the basic version.

Interactive

The Interactive Governor and the OnDemand governor are quite similar. They both dynamically adjust the CPU clock-speed as the work load increases. Interactive scales up more quickly than OnDemand, as a result it’s quite a bit more responsive, but may have a greater battery demand. To combat this, Interactive works better with “in between” frequencies than OnDemand, which helps offset its battery demand. Alas, Interactive can stay at maximum longer than OnDemand, which some say negates the battery savings that its “in between” handling brings.

Interactive is arguably the best performing Governor available today.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilucifer85 -- 13 Ekim 2014; 16:32:35 >

• quote:

Chorme kullanıyorsunda işilemciyi hep en yüksek frekansta çalıştırıyor chrome. Arkada da çalışan bir sürü servisi var. Dolphin den vazgeçme, çok özellikli ve çok hızlı bir tarayıcıdır.

setcpu muz var işe yaramıyor mu?

Bir de ne bileyim donanım habere girdim, kullanıcı adı ve şifremi girecektim. Kullanıcı adını girdim şifreyi yazdığım kutucuktayken şifremi yazarken kutucuğun içine birşey yazmadı. ben de uyuz oldum sildim. onu neden yapmış olabilir?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.