Şimdi Ara

ASUS ZENFONE 5-6 LOLIPOP ROM/YAZILIM/DONANIM-ROOT-GELİŞTİRMELER (SES-PİL) GÜNCEL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.408
Cevap
62
Favori
234.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildigim dalvike devam. Bakmak lazim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sanal Bellek S kullanıcısına yanıt
    Factory reset yapinca data ve cache de siliniyor zaten. Ayri seyler degiller. Bugun biraz yoruldum yarin ekleyecegim seyler var.

• Foto kalitesi ile ilgili rootlu cihazlara ayar verecez yarin

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Foto kalitesi ile ilgili rootlu cihazlara ayar verecez yarin

Fotoğraf kalitesi arttırılabiliyor mu hocam?

• 4.4.2 de olan çok fazla gereksiz google play hizmetleri(güncel versiyon) olduğundan bahsedildi ve çok şarj yediğinden.
    4.4.2 kurupta bu yeni gelen kullanmadığımız gereksiz ve şarjı sömüren hizmetleri DISABLE SERVICES ile devre dışı bıraksak, 4.3 teki gibi bir performans elde eder miyiz.

Ya da hiç uğraşmayıp kitkat ın OTA dan gelmesini bekleyeceğim, bu durumun düzeleceğini varsayarak.
  • Mümkünse google servislerinden hangilerini kapatmak lazım ekleyebilirmisiniz

• Yeni bölüm hayırlı olsun.Diğer bölüm forumun en canlı 3 bölümünden bir tanesi idi konular,sorular,cevaplar bir birine girmişti böylelikle düzene çekilmesi güzel olmuş.Bu arada imzada güzel olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackgrandy -- 11 Ekim 2014; 19:51:08 >
  • kral adamsın 2smoke, bu kadar uğraşmışsın, ellerine emeğine sağlık kardeşim.,diyelim ve ilk sayfadaki yerimizi alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: substantial

selam öncelikle konu hayırlı olsun arkadaşlar ben v 1.18.40.10 güncel jely bean 4.3 romu attım ama ondan sonraki güncel kitkat romu atamadım.

boyutu 700küsür mb görünüyor ama indirdiğimde 20mb bir zip dosyası çıkıyor.. onu da açtığımda hatalı dosya diyor. ne yapmam lazım?

bunun çözümünü bilen yok mu arkadaşlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birşey dikkatimi çekti, default gelen hava durumu servislerini DISABLE SERVICES ile kapattım ama uygulama genede kendini açıyor arkada.
    WAKELOCK DETECTOR ile baktığımda cihazı uyandırmaya devam ettiğini gördüm.
    Kökten dondurmak gerekiyor illaki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliask

Mümkünse google servislerinden hangilerini kapatmak lazım ekleyebilirmisiniz

3. mesajda belirtilen listeden yararlanabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=98269859

Yarıya yakınını rootsuz devre dışı bıraktım ben.

quote:

Orijinalden alıntı: kozkir

Birşey dikkatimi çekti, default gelen hava durumu servislerini DISABLE SERVICES ile kapattım ama uygulama genede kendini açıyor arkada.

Kilit ekranında hava durumu olmasının etkisi var diye düşünüyorum.

@2smoke
    Kilit ekranını değiştirebiliyor muyuz? Daha sade bir ekran iyi olurdu.

Bu arada Google Asistan Launcher kullanıyorum. Kendi launcheri de duruyor, devre dışı bırakamadım, root gerekir herhalde. Sıkıntı olur mu?

Son sorum Geliştirici Seçenekleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Animasyonları kapatmak istiyorum örneğin oradan yapılıyor sanırım. Yazılıma zarar vermemek adına dikkat etmem lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 11 Ekim 2014; 20:07:54 >

• quote:

Birşey dikkatimi çekti, default gelen hava durumu servislerini DISABLE SERVICES ile kapattım ama uygulama genede kendini açıyor arkada.
    Çifte mesaj silinebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 11 Ekim 2014; 20:08:22 >
  • Widgetlar için çeşitli öneriler eklenebilir konuya.

Kilit ekranı için güzel sade bir widget, saat için mesela, önerisi olan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 11 Ekim 2014; 21:28:19 >
  • Disable service programi ile kapatacağım şeyleri sormuştum google play altindaki hizmetlerden

• substantial S kullanıcısına yanıt
    Ben de yasadim ayni sikintiyi, ara ara deneyince ayni linkten 700mblik dosyayi indiriyor, ara ara denemek lazim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • GOOGLE PLAY SERVİSLERİ'ni kapattığımızda youtube uygulaması açılmıyor. Google play servisleri donmuş durumda iken youtube uygulamasını açmanın bi yolu var mı?
  • Kilit ekranından hava durumu widget ını kaldırıp denedim, artık uyandırma listesinde sayısı artmıyor fakat arkada çalışan görevlerde aktif gözükebiliyor.

DashClock Widget koydum iyi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozkir -- 11 Ekim 2014; 21:27:16 >
  • quote:

Kilit ekranından hava durumu widget ını kaldırıp denedim, artık uyandırma listesinde sayısı artmıyor fakat arkada çalışan görevlerde aktif gözükebiliyor.

DashClock Widget koydum iyi gibi.

Nasıl kaldırdınız? Rootlu mu telefon?

Hava durumunu telefondan öğrenmek şarj süresi önemli olduğundan hiç ilgimi çekmiyor. Lazım olduğunda meteorolojinin sitesinden de bakabilirim. Widgetın kilit ekranından whats next gibi kolayca kaldırılamaması saçma olmuş bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanal Bellek -- 11 Ekim 2014; 22:17:26 >
  • Sanal Bellek S kullanıcısına yanıt
    Rootlu fakat kilit ekranındaki widget i kaldırmak için root gerekmiyor.

Kilit ekranında widget ı aşağı kaydırdım, basılı tutup yukarı atıp kaldırdım, sonra başka widget ekledim.
  • quote:

Rootlu fakat kilit ekranındaki widget i kaldırmak için root gerekmiyor.

Kilit ekranında widget ı aşağı kaydırdım, basılı tutup yukarı atıp kaldırdım, sonra başka widget ekledim.

Denedim oldu. Yerine dijital saat ekledim. Teşekkür ederim.

Yenisini eklemezsek geri geliyordu.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.