Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.777
Cevap
45
Favori
218.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Zenfone4 ün Türkiyeye geliş tarihi bellimidir. İnternette biraz baktım ama sadece bu ay içinde tanıtıldığı haberlerini gördüm. Bende bu telefonu almak üzereyim ama yakın zamanda çıkarsa zenfone 4 , zenfone 4 ü beklemek mi daha mantıklı olur. 1550 tl gibi bir fiyata zenfone 3 bulunuyor internette.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ones

Arkadaşlar Zenfone4 ün Türkiyeye geliş tarihi bellimidir. İnternette biraz baktım ama sadece bu ay içinde tanıtıldığı haberlerini gördüm. Bende bu telefonu almak üzereyim ama yakın zamanda çıkarsa zenfone 4 , zenfone 4 ü beklemek mi daha mantıklı olur. 1550 tl gibi bir fiyata zenfone 3 bulunuyor internette.

Şuan sadece tanıtıldı hocam türkiye fiyatı bile belli değil ki , şuan bile gelecek olsa fiyat politikasından dolayı alınabilir fiyatlara ancak 4 - 5 ay sonra iniyor maalesef ilk ay zaten stok sıkıntıları ile geçiyor vs vs ondan bekleme durumu olan kamera pil ve güncel anroid sürümü açısından bekleyebilir ama aksi halde çok zorlamayı gerektirecek bir telefon değil sonuçta zenfone 3 de android o yu alacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu durumda en iyisi Zenfone 3 ü sipariş verip almak. İş uzadıkça uzuyor çünkü. İşin aslı boyutu bana büyük geldi biraz. Huawei Nova bulsaydım onu alacaktım boyutundan dolayı ama istediğim fiyata bulamadım. sanırım bunu alacağım.
  • quote:

Bu durumda en iyisi Zenfone 3 ü sipariş verip almak. İş uzadıkça uzuyor çünkü. İşin aslı boyutu bana büyük geldi biraz. Huawei Nova bulsaydım onu alacaktım boyutundan dolayı ama istediğim fiyata bulamadım. sanırım bunu alacağım.

Yukarıdaki konuşmalardan belki görmüşsünüzdür hocam g6 ile aynı ebatlarda ki g6 5.7 inç

Fakat telefon genel durum itibari ile sizi üzmeyecek ve tatmin edecek bir telefondur beklemezsenizde pişman etmez

• quote:

Orijinalden alıntı: TT1908

quote:

Bu durumda en iyisi Zenfone 3 ü sipariş verip almak. İş uzadıkça uzuyor çünkü. İşin aslı boyutu bana büyük geldi biraz. Huawei Nova bulsaydım onu alacaktım boyutundan dolayı ama istediğim fiyata bulamadım. sanırım bunu alacağım.

Yukarıdaki konuşmalardan belki görmüşsünüzdür hocam g6 ile aynı ebatlarda ki g6 5.7 inç

Fakat telefon genel durum itibari ile sizi üzmeyecek ve tatmin edecek bir telefondur beklemezsenizde pişman etmez

O kadar büyük ekrana rağmen ekran çözünürlüğü iyi. Asusun ekran kasa oranıda ayrı birşey bu taiwanlıları anlamak mümkün değil bu kadar büyük telefonu çubuk gibi ince elleriyle nasıl kullanıyorlar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: TOGAR27

quote:

quote:

O kadar büyük ekrana rağmen ekran çözünürlüğü iyi. Asusun ekran kasa oranıda ayrı birşey bu taiwanlıları anlamak mümkün değil bu kadar büyük telefonu çubuk gibi ince elleriyle nasıl kullanıyorlar acaba?

Bilemiyorum valla adamların çerçeveleri inceltelim diye bir derdi de yok :D %77 lere çıkardılar sanırım optimum değere ulaştık bizden bu kadar dediler

• Bir tane de benden gelsin arkadaşlar

Tripot olmadığı için camda sabitleyerek çektim

İso 50 , s 1.3 sn, hdr kapalı konumda , renk doygunluğu vs çok hoşuma gitti tripot ile daha net çekimler mümkün perde hızını düşürerek gündüz gibi fotoğraflar çekebiliyoruz

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 22 Ağustos 2017; 20:25:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Aranel87

Merhaba arkadaşlar,

Bu telefonu bayadır araştırıyorum sonunda almaya karar verdim gibi.
    Mevcut telefonum LG G4 bootloop sorunu yüzünden 3 kere garantiye gitti. Sonunda tüketici hakem heyetine şikayet ettim. Bir daha LG telefon almak istemiyorum.
    Fakat G4'ün kamerası çok güzel. Acaba zenfone 3'ün kamerası buna denk midir ? ikisini de kullanmış olan var mı ?

1600-1700 bandında alınacak daha iyi telefon pek yok gibi görünüyor sizce ?
    Acaba biraz daha para verip iphone 6s mi alsam kulaklık girişi de var. Iphonelar uzun ömürlü oluyor diyorlar hiç kullanmadım ama en az 3 sene kullanmak istiyorum aldığım telefonu. Oyun oynamıyorum ama onun dışında sosyal medya, müzik yoğun olarak kullanırım. En önemli husus kamera ve şarj.

Ben geçen ay indirimleri kaçırdım 1499 liraya 64 gb hafıza 4 gb ram modeli mevcuttu şimdi 1699 lira.
    Internet alışverişi dışında ucuza bulabileceğim güvenilir yer biliyor musunuz ? Veya yaklaşan indirim, kampanya olabilir.

Şimdiden çok teşekkürler

Hocam şöyle bir karşılaştırma videosu var. Belki size yardımcı olur.

Ancak karşılaştırma yapan şahıs Zenfone 3'te fotoğraflar büyümüyor demiş. Sanırım ASUS Gallery uygulama ayarlarına bakmamış. Standart %100 ile gelip ayarlamanıza göre %400'e kadar büyütüyor. Zaten bunu da yorumda yazdım.

https://www.youtube.com/watch?v=hJIiTIAMAnA

• quote:

Orijinalden alıntı: meisida

Arkadaşlar bu cihazı mağazada incelediğimde ( 2 tane zenfone 3 inceledim) mesela ayarlara giriyorum kaydırıyorum aşağı doğru takılmalar yaşıyor. Sürümleri android 6 idi ondan ötürü mü? yoksa android 7 de bu problem devam ediyor mu? Ayarlarda bile dokunmatiğin teklemesi yahut kasma mı dersiniz bilemem tuhaf geldi doğrusu.

Hocam mesajınızdan sonra şu videoyu çektim.

Belki sorunuza cevap olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulstar -- 22 Ağustos 2017; 21:15:59 >

• quote:

Bir tane de benden gelsin arkadaşlar

İso 50 , s 1.3 sn, hdr kapalı konumda , renk doygunluğu vs çok hoşuma gitti tripot ile daha net çekimler mümkün perde hızını düşürerek gündüz gibi fotoğraflar çekebiliyoruz

Hocam fotoğraf çok güzel, tam duvar kağıdı yapılacak fotoğraf olmuş.

Burası neresi acaba merak ettim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

Bandırma hocam çelebi limanı kısa süreliğine tatilde olduğum güzel.bir şehir :)

• Yukarıdaki fotoğrafta dikkat ederseniz gece olmasına rağmen kumlanma yok denecek kadar az ve bunu en iyi anlayabileceğimiz yer gökyüzü pırıl pırıl

Sebebine gelince telefonumuzun sensörü yazılımı kuvvetli olsa da gece ellerimizin titremesi vs hesaba katılarak telefonlar optimum düzeyde iso oranını yükseltip perde hızını çok düşürmeden fotoğrafı aydınlatır bu fotoğrafın el titremesinden bulanık çıkmasını engellerken kumlanma dediğimiz olay artacaktır

Yukarıdaki fotoğraf da iso değerini en alta indirip perde hızını (s) değerini rakamsal olarak yükselterek fotoğrafı aydınlattım yani olan şey aslında yapay bir aydınlatma yerine sensöre izin vererek belli zaman aralığında ışık toplamasını bekledim bu durumun sorunu araba gibi hareketli nesnelerin ışık hüzmesi halinde çıkmasıdır bu modu genelde telefonu sıkı şekilde sabitleyip güzel manzara fotoğrafları ya da detaylı gece fotoğrafları için kullanabilirsiniz

Perde hızını da 1/ gibi değerde ne kadar küçültürseniz o oranda hızlı olayları yakalarsınız örneğin birine su dolu balon attığınızda patladığı andaki damlacıkların hepsini net bir şekilde yakalayabilirsiniz ama bu durumun handikapı ne oranda perdeyi hızlandırırsanız telefon o oranda güçlü bir aydınlatmaya ihtiyaç duyacaktır

• Android wifi ayarlari ≥ gelismis kisminda olan tarama her zaman kullanilabilir secenegini bulamadim. Bu telefonda nerede acaba?

• quote:

quote:

quote:

Hocam sanırım sen İzmirliydin.

Neresindensin?

• quote:

Orijinalden alıntı: jazzIII

Android wifi ayarlari ≥ gelismis kisminda olan tarama her zaman kullanilabilir secenegini bulamadim. Bu telefonda nerede acaba?

Ayarların yukarısında büyüteç bölümünden tarama şeklinde aratırsanız 2. Seçenek olarak çıkıyor hocam

Yanıdaki ibareye bakarsak konum ayarlarının içine atmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 23 Ağustos 2017; 9:56:25 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sanırım sen İzmirliydin.

Neresindensin?

Karşıyaka tarafındanım hocam.Aynen izmirde yaşıyorum ama kısa zaman sonra istanbullu olcaz zimmet bekleyenlerdenim

• 21 ağustos itibari ile google ın 2 cihazına oreo güncellemesi gelmiş arkadaşlar yani android sürümü resmi olarak yayındır artık bilginize , bakalım beklemede kalıcaz zenfone için

• Pulstar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam Gayet akıcı bir sıkıntı yok :)

• quote:

Çok güzel çekmişsiniz hocam. Eski bir lumia 1020 kullanıcısı olarak çok başarılı buldum

• quote:

Orijinalden alıntı: meisida

quote:

Çok güzel çekmişsiniz hocam. Eski bir lumia 1020 kullanıcısı olarak çok başarılı buldum

Teşekkürler hocam bu gece telefonu sabitlemeyi başarırsam daha güzellerini atacağım

• 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.