Şimdi Ara

ASUS Zenfone 3 (ZE552KL) Kullanıcıları Paylaşım Grubu (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.778
Cevap
45
Favori
218.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TT1908

quote:

Orijinalden alıntı: Pulstar

quote:

quote:

quote:

Bir tane de benden gelsin arkadaşlar

Tripot olmadığı için camda sabitleyerek çektim

İso 50 , s 1.3 sn, hdr kapalı konumda , renk doygunluğu vs çok hoşuma gitti tripot ile daha net çekimler mümkün perde hızını düşürerek gündüz gibi fotoğraflar çekebiliyoruz

Hocam fotoğraf çok güzel, tam duvar kağıdı yapılacak fotoğraf olmuş.

Burası neresi acaba merak ettim.

Bandırma hocam çelebi limanı kısa süreliğine tatilde olduğum güzel.bir şehir :)

Hocam sanırım sen İzmirliydin.

Neresindensin?

Karşıyaka tarafındanım hocam.Aynen izmirde yaşıyorum ama kısa zaman sonra istanbullu olcaz zimmet bekleyenlerdenim

Ben de Karşıyaka Serinkuyu hocam.

İstanbullu olmadan telefon tokuşturalım seninle.

• TT1908 T kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bir tane de benden gelsin arkadaşlar

Tripot olmadığı için camda sabitleyerek çektim

İso 50 , s 1.3 sn, hdr kapalı konumda , renk doygunluğu vs çok hoşuma gitti tripot ile daha net çekimler mümkün perde hızını düşürerek gündüz gibi fotoğraflar çekebiliyoruz

Hocam fotoğraf çok güzel, tam duvar kağıdı yapılacak fotoğraf olmuş.

Burası neresi acaba merak ettim.

Bandırma hocam çelebi limanı kısa süreliğine tatilde olduğum güzel.bir şehir :)

Hocam sanırım sen İzmirliydin.

Neresindensin?

Karşıyaka tarafındanım hocam.Aynen izmirde yaşıyorum ama kısa zaman sonra istanbullu olcaz zimmet bekleyenlerdenim

Ben de Karşıyaka Serinkuyu hocam.

İstanbullu olmadan telefon tokuşturalım seninle.

Neden olmasın hocam selfie atarız gruba da

• Orijinal şarj aletini nerden temin edebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: garavel11

Orijinal şarj aletini nerden temin edebilirim?

Bu konu muamma bende merak ediyorum telefonların orjinal parçalarını bulamıyoruz

Mail yolu ile asusla iletişime geçin hocam en iyi yönlendirmeyi onlar yaparlar diye düşünüyorum

• Hala telefon sabitlemenin yollarını arıyorum ama sabah çektiğim bir fotoğraf kedi şakir e göderme yaparaktan

alan derinliği ile çekilmiştir kıpraştı zor oldu ama

aşağıdaki fotoğrafların hepsi ev 0 , iso 50 , hdr kapalı konumda çekilde sadece S ( perde hızları) farklıdır

10 saniye

16 saniye

32 saniye ( bizim telefonun lg deki 30 saniyelik rekoru aldığı değerdir)

32 saniye yeniden

4 saniye

aşağıdaki fotoğraflar da o hep gördüğümüz yollarda çekilen ışık hüzmeli fotolar 1.6 saniye s değeri ile çekildi biraz ayak üstü oldu ama neler yapılabildiğini göstermek amacı ile çektim sadece arabaların arkasından kalan beyaz ve kırmızı ışık hüzmelerine bakın çöp kutusuna vs değil

yani arkadaşlar kısacası elinizdeki telefonun gece çekimine laf eden arkadaşlara istinaden söylüyorum elinizdeki telefonun bütün nimetlerini kullanın lütfen bakın nekadar güçlü olduğunu gösterebildiğimi düşünüyorum yapmayın şöyle kötüydü böyle zayıftı keşfedin pixel master güzel bir yazılımdır manuel mod bulunmaz bir nimettir kullanın arkadaşlar , tekrar söylüyorum benim tripotum yok ama aldırır bu cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 23 Ağustos 2017; 22:21:25 >

• Uygun fiyata arıyorum. Bulunca alıcam gibi bu hafta.

Yalnız kamera ile ilgili tonla özelliği var biraz kurcaladım.

Otomatik ayarda çekmek dışında pek bilmeyenlere cihaz kamerasını tanıtan biraz anlatan rehber gibi birşey olsa süper olur. Hakkını veremicem gibi kameranın çünkü bilmiyorum. Ağır çekim, time lapse vb çok güzel şeyler yapıyorlar.

Bu cihaza uygun en güzel kılıf sizce hangisi nereden kaça aldınız ?
    Paketten çıkan kulaklık nasıl birşey ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aranel87

Uygun fiyata arıyorum. Bulunca alıcam gibi bu hafta.

Yalnız kamera ile ilgili tonla özelliği var biraz kurcaladım.

Otomatik ayarda çekmek dışında pek bilmeyenlere cihaz kamerasını tanıtan biraz anlatan rehber gibi birşey olsa süper olur. Hakkını veremicem gibi kameranın çünkü bilmiyorum. Ağır çekim, time lapse vb çok güzel şeyler yapıyorlar.

Bu cihaza uygun en güzel kılıf sizce hangisi nereden kaça aldınız ?
    Paketten çıkan kulaklık nasıl birşey ?

Kurcalayarak öğrenirsiniz hocam hiç birimiz bilerek almıyoruz kurcalayarak öğreniyoruz en güzel öğrenme yolu da budur zaten , yine aldığınız da soracağınız şeyler olursa forum o yüzden var zaten

gittigidiyor da yukarılarda paylaşılan bir link vardı kılıf + jelatin şeklinde en iyi jelatin şimdilik o kıvrıma kadar kapatıyor navigasyon tuşları dahil , olabildiğince ince şeffaf silikon kılıf en ideali hocam malum arkadaki zen halkaları vs tasarımı çok hoş

bir yukarı mesajda fotoğraf örnekleri paylaştım bir önceki sayfada da benim ve bir arkadaşım attığı fotoğraf örneklerini bulabilirsiniz
    Kutudan çıkan kulaklık kulak içi yalıtımı fena olmayan bir kulaklık hocam beklentileriniz çok üst düzey değilse rahatlıkla ihtiyacınızı karşılar ses seviyesi bass kalitesi konularında :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TT1908 -- 23 Ağustos 2017; 23:40:6 >

geçen tripodlara baktım almamak için kendimi zor tuttum. Bu ay yüklendim karta 3-5 3-5 derken doldurduk bu ayı bir atlatıyım da n11 de güzel bi tane var ucuz yollu prof olmayan alacam en sonunda elle beceremiyorum sabitleyince de efsane kareler çıkacak gibi

ürün bu hocam

http://urun.n11.com/tripod-ve-monopod/145-cm-profkamera-cep-telefonu-tripodu-tripot-fotograf-makinesi-P135740226?Boy=70+CM&cid=604001&gclid=Cj0KCQjwz_TMBRD0ARIsADfk7hR3fC4Dcch9RiA-TAwezkWhrsvKUid6Zr9wHiP8HHkL_9ZQ6OZvhUkaAlAAEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

• quote:

Orijinalden alıntı: emreaplk

geçen tripodlara baktım almamak için kendimi zor tuttum. Bu ay yüklendim karta 3-5 3-5 derken doldurduk bu ayı bir atlatıyım da n11 de güzel bi tane var ucuz yollu prof olmayan alacam en sonunda elle beceremiyorum sabitleyince de efsane kareler çıkacak gibi

ürün bu hocam

http://urun.n11.com/tripod-ve-monopod/145-cm-profkamera-cep-telefonu-tripodu-tripot-fotograf-makinesi-P135740226?Boy=70+CM&cid=604001&gclid=Cj0KCQjwz_TMBRD0ARIsADfk7hR3fC4Dcch9RiA-TAwezkWhrsvKUid6Zr9wHiP8HHkL_9ZQ6OZvhUkaAlAAEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Aldığınız da izlenimlerinizi paylaşırsanız konu hakkında fikrimiz oluşur hocam manuel modda sabit tutmak şart

aldığımda zaten duramam resimleri atarım buraya hocam
  • emreaplk kullanıcısına yanıt
    Tripotla çok daha iyileri olacağını düşünüyor ve merakla bekliyorum hocam

• Ben su ahtapot tripod lardan sipariş verdim aliexpress den. Tr den bu tarz urunler siparis vermek saglam kaziklanmak demek. tanesi 6 liralik ürün tr de en ucuzu 12lira kargo ücreti olmadan gibi gibi.

Ahtapot tripod epey kisa ama arazi tanimadan her koşulda her açiya girebilmesi benim icin daha onemli idi tercih ederken. ayrica 5x lens de almıştım onceden ancak sabitlemesi epey zahmetli plastik tam tutmuyor kayıyor hele ki tripod olmadan elde sürekli yamulmasi sonucu kullanamamistim gonul rahatliginca. tripod ile hem sabitleme hem optik zoom kullanabilcegim. Merakla bekliyorum urunumuzu bakalim. Kamera konusunda rehberden ziyade tecrubeler paylasilabilinir.

Mesela ben :

12 mp kullaniyorum eger cok buyuk major dedigimiz cisimler daglar vs. cekmiyorsam. sebebi daha yakin bir aci saglamasi ve foto ya baktigimizda olaya daha rahat girebilmek hissedebilmek. Ayrica ufak da olsa detay artıyor.

Optimizasyon otomatikte kullaniyorum tavsiye ediyorum gerektigi yerde olmasi gereken islemleri uyguladigini gördüm.

Hdr otomatikte iken gercekten iyi ayirt ediyor kullanilacagi ortami, oneririm ancak kaliteyi düşürdüğü icin tripodlu ve manuel modlu cekimlerde tavsiye etmiyorum.Hdr pro ise canli ve parlak fotoğraf isteyen yasi büyük insanlarin imdadina yetişir, detaydan biraz odun vererekten.

Gece modunu isigin az oldugunu sezdigim ve kaliteyi ve parlakligi beraber artirabilecegim anlarda telefonu sabit tutmaya calisarak kullanıyorum yani sadece gece aksam vs. değil.

dusuk isik modu gercekten aşırı zorunlu olmadikca kullanilmamali.

ağır cekimde full hd daha parlak goruntu verdigi icin +1 ev degeri ile tercihim.

manuel modda fotografin renk degerleri ile oynandiginda kalitsinin düştüğü aşikar, olabildigince az tutuyorum değişimi.

sabitleyici varsa iso min shutter ideal bir oranda tutularak cekilirse hdr kapali iken en net görüntüyü alabilirsiniz.

Odak modunu ise sonsuz kullaniyorum video çekerken odaklanmamis bulanik anlar olmasindansa yakindaki detayi kısmak daha mantikli geliyor cunku birkac defa odaklayamadi 15 saniye civari lazer destekli olmasina rağmen.

fotograf cekerken zoom yapmak kararsiz bir isik dagilimina sebebiyet verdigi için kalite dusuyor. Bundansa zoomsuz cekip fotografi kirpiyorum ancak fotoğraf boyutu benim icin sorun olur diyorsaniz tercih yine de sizin.

benim tecrubeler bunlar, herkes ufaktan bisiler yazarsa kameranın ortalama neler yapabileceği anlasilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Manuel mod için

Ev değeri poz düzeltme anlamına gelir yani bu nedir ;

Cihaz sizin tuttuğunuz yere göre otomatik pozlama değeri hesaplar ama bu bazı durumlarda çok parlak ya da çok karanlık kareler görmenize sebep olabilir bu durumda parlak ise ev değerini - değerlere karanlık ise + değerlere çıkararak cihazın hesapladığı pozlama değerine müdahale etmenize olanak tanır

İso değerinin tam karşılığı sanıyorum sensörünüzün ışık hassasiyeti diye tanımlasak doğru olur

Burda kocaman bir parantez ve açıklama gerekli iso her ne kadar az ışıklı ortamlarda güneş varmış gibi fotoğraflar çekmenize imkan sağlasa da , iso değeri arttıkça fotoğraflardaki noise,kumlanma,gürültü hangisini kullanırsanız hepsi aynıdır , artacaktır.

Gürültü nedemek fotoğrafınıza baktığınız da orta karar iso da yaklaştırınca yüksek iso normal bakınca fotoğrafın üzerinde kum taneleri ya da nokta nokta oraya ait olmayan renkler oraya ait olmayan parçalar görmeniz demektir iso nun böyle bir handikapı vardır.

O yüzden iso değeri iyi koşullarda ve manuel modda S ayarı yettiği sürece minimumda tutulmalı ya da mümkün olan en az oranda arttırılmalıdır.

S değeri diğer adları ile enstantane, perde hızı buda 1/ değerler ve 1,5,10,30 gibi değerler oranında değişir. Anlam olarak kameranızın ışığı toplayacağı süre olarak nitelendirilebilir.

S değeri ne kadar büyük yani 1,5,16,30 gibi değerler ,olursa kameranız okadar süre aynı yerde durup ışık toplayacak ve bunun sonucunda açık kalan sensör o denli titreşimlere sarsıntılara hassas olacaktır.

16 saniye S değeri seçtiyseniz fotoğraf çek komutunu verdikten sonra kameranız size diyecekki 16 saniye boyunca beni oynatma sallama titretme yoksa fotoğrafın bulanık çıkar, eğer sallamaz titretmezsen sana çok güzel kontrast değerlerinde çok güzel netlikte mükemmel yansımalarla bir fotoğraf sunacağım.

Peki s değerindeki 1 / değerler ne işimize yarar ?

Nasıl ki 10,16,32 bunlar bizim bekleyip ışık toplaması anlamına geliyorsa 1/ değerlerde / yanındaki değer kadar saniyede fotoğrafın çekileceği anlamına geliyor yani 1/2 değeri yarım saniye de fotoğrafın kayıt aşamasına geleceği bilgisini verir. Bu ne işimize yarıyacak , bu değerler mesela su dolu patlayan bir balonun hızla hareket eden su damlalarını, km lerce hızla giden arabaların net bir şekilde çekilip plaka gibi okunacak detayların görünmesi gibi hızlı karelerin bulanıklaşmadan yakalanmasını sağlar ama tabiki bu değerinde bir handikapı vardır.

Nasıl ki sayıyı büyütünce titreşime duyarlı oluyorsa sayıyı küçültünce de hareketlere bir nevi duyarsız hale geliyor ama ışık ihtiyacı artıyor yani sayı ne kadar küçükse fotoğraf okadar hızlı çekilecek ve lensten giren ışık miktarı okadar azalacaktır ve fotoğrafınız ışık kaynağınız yetersiz ise karanlık çıkacaktır.

Son değer pek kullanmadığımız WB değeri diğerlerinin yanında pek adı geçmez ama güzel bir değerdir :)

Açılımı white balance yani beyaz dengesi olan bu değer kelvin cinsinden ibareler ile ölçülür kabaca kelvin değeri 2 bin 3 bin civarlarına düşüp düşmeye devam ettikçe ekrandaki mavi baskınlığı artar 5 bin 6 bin gibi değerlere çıkıp çıkmaya devam ettikçe ekrandaki turuncu baskınlığı artar.

Bunu nerde kullanırız örnek veriyorum sapsarı bir havanın altında fotoğraf çekiliyoruz ama ama tenimizin sarılığından menun değiliz ozaman bu ayarları kullanıp ortamı biraz turunculaştırarak yüzüme canlılık verebiliriz.

Ya da bir doğa fotoğrafı çekicez ama fotoğrafdaki yeşil yetersiz geldi ya da denizin mavisi hoşunuza gitmedi

Burdan biraz mavi ya da biraz turuncu ile doygunluk vererek istediğiniz değerleri elde etmeniz mümkün olabiliyor

otomatik çekim modlarını da zamanım olunca ayrıtılı bir şekilde yazacağım

• Aliexpresten siparişini verdiğim nilkin kılıf bugün geldi yaklaşık 1 hafta sürdü gelmesi çok şaşırdım hala şaşkınım ilk defa bu kadar kısa sürede elime yurt dışı alışverişim ulaştı. Malzeme kalitesi olarak çok güzel kamera çıkıntısıni da kapatiyor. Ön tarafı da hafif yüksek düştüğünde ön camla teması azaltır. Şarj girişini de kapatiyor. Yan tarafları zimpara gibi sert tirtikli elden kaymiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emreaplk -- 24 Ağustos 2017; 12:54:19 >

Hocam açık konuşayım acayip başarılı fotoğraflar çekmişsiniz. Ciddi manada manuel ayarları bu telefonun iş yapıyor. Noise seviyesi düşük, blur oldukça az çok beğendim fotoğrafları ve şunu söylemek isterim ki ne p10 la ne de g6 ile çekilmiş böyle gece fotoğrafları görmedim ben. Ya ben bulamadım ya da o telefonlar bunun ayarında çekemiyor. Bu arada dün gittim telefonu inceledim bu sefer gerçekten beğendim kısa süre içinde almayı planlıyorum indirim yakalarsam

• quote:

Orijinalden alıntı: meisida

Hocam açık konuşayım acayip başarılı fotoğraflar çekmişsiniz. Ciddi manada manuel ayarları bu telefonun iş yapıyor. Noise seviyesi düşük, blur oldukça az çok beğendim fotoğrafları ve şunu söylemek isterim ki ne p10 la ne de g6 ile çekilmiş böyle gece fotoğrafları görmedim ben. Ya ben bulamadım ya da o telefonlar bunun ayarında çekemiyor. Bu arada dün gittim telefonu inceledim bu sefer gerçekten beğendim kısa süre içinde almayı planlıyorum indirim yakalarsam

Teşekkür ederim hocam telefonun gücünü gösteriyim dedim biraz uğraştım sensörü kaliteli yazılımı güzel ama kullanamayan ya da zor gelen arkadaşlar gece çekimi biraz kötü diyor, kullanınca çok başırılı ve tripotsuz bir iskele babası ve cüzdanım yardımı ile sabitledim yani ne kadar garip şartlarda çekil bu fotoğraflar telefonumuz güzel nazar değmesin daha denemelerim olur paylaşırım hocam

Vallahi bu fotoğraflar bana aldıracak bu cihazı yeni fotoğrafları bekliyoruz :)

• quote:

Hala telefon sabitlemenin yollarını arıyorum ama sabah çektiğim bir fotoğraf kedi şakir e göderme yaparaktan

alan derinliği ile çekilmiştir kıpraştı zor oldu ama

aşağıdaki fotoğrafların hepsi ev 0 , iso 50 , hdr kapalı konumda çekilde sadece S ( perde hızları) farklıdır

10 saniye

16 saniye

32 saniye ( bizim telefonun lg deki 30 saniyelik rekoru aldığı değerdir)

32 saniye yeniden

4 saniye

aşağıdaki fotoğraflar da o hep gördüğümüz yollarda çekilen ışık hüzmeli fotolar 1.6 saniye s değeri ile çekildi biraz ayak üstü oldu ama neler yapılabildiğini göstermek amacı ile çektim sadece arabaların arkasından kalan beyaz ve kırmızı ışık hüzmelerine bakın çöp kutusuna vs değil

yani arkadaşlar kısacası elinizdeki telefonun gece çekimine laf eden arkadaşlara istinaden söylüyorum elinizdeki telefonun bütün nimetlerini kullanın lütfen bakın nekadar güçlü olduğunu gösterebildiğimi düşünüyorum yapmayın şöyle kötüydü böyle zayıftı keşfedin pixel master güzel bir yazılımdır manuel mod bulunmaz bir nimettir kullanın arkadaşlar , tekrar söylüyorum benim tripotum yok ama aldırır bu cihaz

Şakir gorurse korkar yapma etme

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.