Şimdi Ara

ASUS ZenFone 2 ön inceleme 4GB RAMli ilk telefon (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.419
Cevap
49
Favori
114.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar zenfone 2 için bir tahmini performans karşılaştırması yaptım nokia n1 iç yapısı en benzer cihaz olduğu için onu baz aldım umarım bazı sorulara cevap niteliğinde olmuştur

https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx30&D1=Apple+iPhone+6&os1=iOS&api1=gl&D2=LG+G3+%28Adreno+420%2C+F460%29&os2=Android&api2=gl&D3=Samsung+Galaxy+S5+%28Adreno+420%2C+SM-G901%29&os3=Android&api3=gl&D4=Google+Nexus+9&os4=Android&api4=gl&D5=Samsung+Galaxy+Note+4+%28Adreno+420%2C+SM-N910x%29&os5=Android&api5=gl&D6=Nokia+N1&cols=6
    ASUS ZenFone 2 ön inceleme 4GB RAMli ilk telefon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yil oldu 2015 hala iPhone ABd de 200 dolara satildiğini zanneden kalmis,uzuldum

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökay9U45

quote:

Orijinalden alıntı: rapperatom

quote:

Orijinalden alıntı: Gökay9U45

İşte Asus Zenfone 2 nin antutu sonucu. Hakkı abi yasağı çiğnemiş
    ASUS ZenFone 2 ön inceleme 4GB RAMli ilk telefon

keşke bi sahne ilerden çekseydin ss yi G3 Ü GEÇTİĞİ görülürdü bu arada zenfone 6 kullanıcısı olarak büyük ihtimalle geçiş yapacağım doğaüstü telefon olmuş

Sadece antutu sonucuna bakarak telefon alınmaz çünkü sonuçlar pek doğru olmıyor. Bende zenfone 5 kullanıyorum pc aldıktan sonra para yeterse bunu da düşümürüm

sadece antutusu iyi değil ki telefonun herşeyi mükemmel dediğim gibi bendede zenfone 6 var asus dan çok memnunum kesin geçetim bu tele ama sadece 6 dan 5.5 inch e geçmek kötü olacak çünkü ben 6 yı tek elle bile kullanıom çok da alıştım büyük ekranlı telefona 😁

• Vendetta1907 V kullanıcısına yanıt
    Tabiki öyle ama suanki fiyatlarin Üstüne 100 tl den fazla fiyat daha binecek.
    1000 tl lik telefon olacak 1150 felan.
    Onu belirtmek istedim...

4gb ramli olaninin diyatida belli degil.

• incelerken bile donmalar kasmalar mevcut.

en nefret ettiğim şey cihazın stabil olmaması.

bu nedenle ben uzak dururdum.

• Birşeydiyicem kullanıcısına yanıt
    Evet bu durumu bende farkettim. One m7 var arayuz hafif oldugundan hizli. Kasma donma yavaslik oldugunda saniyesinde farkediyorum. Tablet olarak Nexus 7 2013 kullaniyorum. Su son 5.0.1 guncellemesinden sonra lolipop tan kaynaklanan tablette bi hantallik olustu animasyonlar biraz yavas kalmis gibime geldi, sanki o ayarlar menusunde falan birseyin uzerine bastigimda o bastigim anda bana o anismayonu gostermek icin sanki ozellikle yavaslatilmis gibime geldi ve bende dayanamadim gelistirici seceneklerinden hallettim olayi.

En kotu subatta M7 ye de 5.0 guncellemesi gelicek eger bunda da ayni durum soz konusu olursa ki stock android arayuzunden sonra en hizli arayuzu htc veriyor, direk lolipoptan kaynakli diyebilirim.

Edit: Imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W O M B A T -- 9 Ocak 2015; 11:01:54 >
  • güzel işin kızışması son kullanıcıya yarayacak. estel 899 istiyor satın alan oldu mu bilmem? :)
  • Kesin bilgi sayılır, büyük ihtimalle modeller ve fiyatları böyle olacak;

$199 - 1.8ghz Intel z3560 - 2gb ram - 720p ekran

$299 - 2.3ghz Intel Z3580 - 4gb ram - 1080p ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-48562487 -- 9 Ocak 2015; 12:27:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: TearsForFears

quote:

Orijinalden alıntı: Eufloria

1299 dan satılır bence
    edit: 4gb ram olan

Ne alaka 250 dolar 1300 TL nasıl yapacak saçmalamayın lütfen.

Hep rezil oluyorbeklentilerimiz, boyle fiyat haberleri duyuyoruz. Sonra urun Tr ye gelinceye kadar saçlarımiz agariyor sonra da ucuk fiyatlarla kdv otv ithalatci payi, garanti payi vbvb geliyor. Her haberde umutla bunu bekliyim diyenler cikiyor yine de :D

Mantık çerçevesinde beklentiler içinde olursa bir insan üzülmez.250 doların 1300 TL olma gibi bir ihtimali yok.Üzerine %25 ÖTV %18 KDV %15 Vestel Kazığı %15 Kar koysan bile %73 yapar.Oda 430 dolar yapıyor TL'ye çevirirsen 999 TL.

Telefonun 250 dolardan satışa çıkacağı kesin değil öyle söylentiler dolaşıyor.Ama dediğim gibi 250 dolara çıkarsa 1000 TL'yi geçmez maksimum olacağı fiyat 999 TL olur.Kaldıki 999'da olmayacak 799 veya 849'u geçmezler.

Çok saçma bulduğum kısım adamlar telefonu 700 liraya satacak siz burda gelip fiyat yükseltiyonuz hiçmi akıl yok bu kafayla gidersek tabi adamlar iteler 4 gb ram var 1300 TL'ye satalım derler.Telefon 1500 TL'lik telefonlardan güzel ama 250 dolara çıkarsa o fiyata satılamaz.Zenfone 6'nın hangi fiyatla geldiği ortadayken bu telefona 1300 TL diyene acırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 9 Ocak 2015; 12:29:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: S R T

quote:

Orijinalden alıntı: JohnRambo55

Iphone 6 US Fiyatı = 199$ ~ 458 TL
    Iphone 6 TR Fiyatı = 2500TL ~ 1085$

Pazarlama budur.

Bahsettiğin rakamlar kontratlı fiyatları, sakin ol.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_0?fst=as%3Aoff&rh=n%3A2335752011%2Cn%3A7072561011%2Ck%3Aiphone+6&keywords=iphone+6&ie=UTF8&qid=1420765645&rnid=2335753011

Bizde de kontrat var. Bizde ne kadar kontratli fiyat? Elinizi korkak alistirmayin en baba tarifeyi baz alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahuluer

quote:

Orijinalden alıntı: S R T

quote:

Orijinalden alıntı: JohnRambo55

Iphone 6 US Fiyatı = 199$ ~ 458 TL
    Iphone 6 TR Fiyatı = 2500TL ~ 1085$

Pazarlama budur.

Bahsettiğin rakamlar kontratlı fiyatları, sakin ol.

http://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_n_0?fst=as%3Aoff&rh=n%3A2335752011%2Cn%3A7072561011%2Ck%3Aiphone+6&keywords=iphone+6&ie=UTF8&qid=1420765645&rnid=2335753011

Bizde de kontrat var. Bizde ne kadar kontratli fiyat? Elinizi korkak alistirmayin en baba tarifeyi baz alın.

emrah sende konuyu nereye çekmişsin adam 200 doları telefon fiyatı sanıyor 200 dolar kontratlı fiyatıdır normalde 749 dolardır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Eufloria

1299 dan satılır bence
    edit: 4gb ram olan

Ne alaka 250 dolar 1300 TL nasıl yapacak saçmalamayın lütfen.

Hep rezil oluyorbeklentilerimiz, boyle fiyat haberleri duyuyoruz. Sonra urun Tr ye gelinceye kadar saçlarımiz agariyor sonra da ucuk fiyatlarla kdv otv ithalatci payi, garanti payi vbvb geliyor. Her haberde umutla bunu bekliyim diyenler cikiyor yine de :D

Mantık çerçevesinde beklentiler içinde olursa bir insan üzülmez.250 doların 1300 TL olma gibi bir ihtimali yok.Üzerine %25 ÖTV %18 KDV %15 Vestel Kazığı %15 Kar koysan bile %73 yapar.Oda 430 dolar yapıyor TL'ye çevirirsen 999 TL.

Telefonun 250 dolardan satışa çıkacağı kesin değil öyle söylentiler dolaşıyor.Ama dediğim gibi 250 dolara çıkarsa 1000 TL'yi geçmez maksimum olacağı fiyat 999 TL olur.Kaldıki 999'da olmayacak 799 veya 849'u geçmezler.

Çok saçma bulduğum kısım adamlar telefonu 700 liraya satacak siz burda gelip fiyat yükseltiyonuz hiçmi akıl yok bu kafayla gidersek tabi adamlar iteler 4 gb ram var 1300 TL'ye satalım derler.Telefon 1500 TL'lik telefonlardan güzel ama 250 dolara çıkarsa o fiyata satılamaz.Zenfone 6'nın hangi fiyatla geldiği ortadayken bu telefona 1300 TL diyene acırım.

Keşke vergiler ve kârlar sizin yaptığınız gibi toplanarak hesaplanması ama öyle değil ne yazık ki. Fiyata önce kdv ekleniyor sonra ÖTV sonra vestel kaşığı hepsi ayrı ayrı, Son haline de kâr payı eklenince sonuç hüsran

• quote:

Orijinalden alıntı: kingablu

Keşke vergiler ve kârlar sizin yaptığınız gibi toplanarak hesaplanması ama öyle değil ne yazık ki. Fiyata önce kdv ekleniyor sonra ÖTV sonra vestel kaşığı hepsi ayrı ayrı, Son haline de kâr payı eklenince sonuç hüsran

200 dolarlık zenfone 6 ülkemizde 700-800 liraysa bunun 2 gb ramli 200 dolarlık versiyonuda o fiyattan gelmeli.4 gb ramli olanında fiyatı belli değil ama 250 dolar olursa fiyat 1300'lere falan çıkmaz.

300 $ = 690 TL + %25 ÖTV = 865 TL

Bu fiyata %18 kdv eklersek 1020 TL yapar.Kar koymuyorum 300 dolara çıkarsa zaten içinde kar payı var.Vestel kazığı yürürlüğe girmedi o yüzden hesaba katmıyorum.

300 dolardan hesapladım 1000 TL çıktı 250 dolar söylentileri var 1000 TL'yi geçmeyecektir hatta 849 TL gibi iddialı bir fiyatla gelebilir.

• Canavar gibi telefon daha ne istiyelim 4 GBlik model ulkemize gelirse kesinlikle alirim.

• Ben Lg G3'e fazla benzetildiğini düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknosizm

huawei g7 300 dolar fiyatıyla Turkiyeye 999 tl den geldi. Bu da 250 dolar fiyatiyla 999 tl yi asmamali. Cihaz fiyatlarini karsilastiriken onda 4 gb ram var digerinde 2 var diye karsilastirmamak lazim. Aslolan avrupa satis fiyatidir. Yalniz 250 dolar hala resmi aciklama degil. biraz daha beklemek lazim.

lansman açıklaması, resmi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fesceylan

güzel işin kızışması son kullanıcıya yarayacak. estel 899 istiyor satın alan oldu mu bilmem? :)

İxperia miydi neydi Flash TV de satilan, onu alan bir millet sence Vestel almaz mi

Bu arada Vestel

• quote:

Orijinalden alıntı: chengineer

quote:

Orijinalden alıntı: teknosizm

huawei g7 300 dolar fiyatıyla Turkiyeye 999 tl den geldi. Bu da 250 dolar fiyatiyla 999 tl yi asmamali. Cihaz fiyatlarini karsilastiriken onda 4 gb ram var digerinde 2 var diye karsilastirmamak lazim. Aslolan avrupa satis fiyatidir. Yalniz 250 dolar hala resmi aciklama degil. biraz daha beklemek lazim.

lansman açıklaması, resmi yani.

lansmanda oyle bisey aciklanmadi hocam. 2 gb lik 199 dolar denildi sadece. dunyaca unlu hicbir site hala ogrenemedi 4 gb ligin fiyatini. hepsi tahmin yurutuyo

• -her iki modelde FHD ekranlı değil miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

-her iki modelde FHD ekranlı değil miydi?

Gordum bende sok oldum insallah boyle degildir

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.