Şimdi Ara

Asus ZenFone 2 Laser [ANA KONU] (340. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.266
Cevap
59
Favori
229.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TOGAR27

quote:

Orijinalden alıntı: Klimt

Klavye ayarlarından dil girişinde türkçe dışında kullanmadığım için diğer dilleri sildim (ingilizce silinmiyor zaten) boşta kalan bellek miktarı 100mb civarı arttı haberiniz olsun, ram sıkıntısı çekenler için öneririm, eskiden boşta 600-700mb civarı kalıyordu şimdi 800mb rahat kalıyor.

Gerçekten ise yariyor, denedim ve yapmanızı tavsiye ederim. Böyle tespitlerinizi bizimle paylaşın lütfen..

Kesinlikle katılıyorum böyle değerli bilgileri konuya kazandıralım arkadaşlar.2-3 gün önce arkadaşımızın tavsiyesini uyguladım ve fark gerçekten hissedilebilir seviyede
  • quote:

quote:

Klavye ayarlarından dil girişinde türkçe dışında kullanmadığım için diğer dilleri sildim (ingilizce silinmiyor zaten) boşta kalan bellek miktarı 100mb civarı arttı haberiniz olsun, ram sıkıntısı çekenler için öneririm, eskiden boşta 600-700mb civarı kalıyordu şimdi 800mb rahat kalıyor.

Gerçekten ise yariyor, denedim ve yapmanızı tavsiye ederim. Böyle tespitlerinizi bizimle paylaşın lütfen..

Peki nasıl sileceğiz. Ayarlardan dil kısmına geliyoruz ama silecek bir yer bulamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Peki nasıl sileceğiz. Ayarlardan dil kısmına geliyoruz ama silecek bir yer bulamadım. Bu arada ben SwiftKey kullanıyorum. Herhangi bir farklılık olur mu?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: leon81

Arkadaşlar bu aralar benim 2 laser 5inç olan modeli dokunmatik çok sık donma yapıyor birden algılamamaya başlıyor sonra üst kapama açma dügmesinden kapayıp açınca düzeliyor sebebi ne ola bilir

Wipe cache data factory reset sil bastan yapın eğer düzelmezse garantiye yollayın

Yaptım malesef düzelmedi android6 geldiğinden beri telefondan soğudum 5 e dönsem düzelirmi acaba garantiye nasıl yollanır onu bile bilmiyorum vatandan almıştım onlar gönderirmi acaba

• Hocam o sorun yazılımsal değil donanımsal haberiniz olsun.Servise verin ekran değişimi yapılıyor sorun düzeliyor

• Hocam ekranda klavyeyi açın ayarlara dokunun sonra giriş dillerine geçin.Giriş dilleri ekranı gelince sağ üstte 3 nokta var ona dokunun orada dilleri silme seçeneği var ordan silebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HanDar05 -- 27 Mart 2017; 13:1:36 >
  • h_k_yavuz H kullanıcısına yanıt
    Ayarlar -> Dil ve Giriş -> Zen UI Kalvye -> Giriş Dilleri kısmına geldim, sağ üst köşedeki üç noktadan menüyü açınca dilleri sil seçeneği var. Başka klavye kullanınca nasıl olur bilemem bir deneyin isterseniz.

• Klimt kullanıcısına yanıt
    Swift'te öyle bir opsiyon yok ancak siz yine de ZEN UI klavyeden gereksiz dilleri silin.

Edit: Yanlış kişiyi cevaplamışım kusura bakma hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HankMoodies -- 27 Mart 2017; 17:43:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız Yolcu

Hocam ekranda klavyeyi açın ayarlara dokunun sonra giriş dillerine geçin.Giriş dilleri ekranı gelince sağ üstte 3 nokta var ona dokunun orada dilleri silme seçeneği var ordan silebilirsiniz

Tşk ederim.

• Rica ederim hocam

• leon81 L kullanıcısına yanıt
    Yalnız Yolcu hocama katılıyorum özellikle 5 inch lik telefonların ekranları sıkıntılı benim telefonun şarjı çok gitmeye başlamıştı ve dokunmatiği bozulmuştu servise gönderdim telefonu resmen sıfırlardılar. Tertemiz oldu durun servis linkini atıyım;

ONARIM DURUMI SORGULAMA VE KARGO TAKİP NO ÖĞRENME;

https://www.asus.com/tr/support/Repair-Status-Inquiry/?country=Turkey

BU LİNK GARANTİYE YOLLAMAK İÇİN BAŞVURU;

https://eu-rma.asus.com/pickup_europe/pickup.aspx?country=tr

Ürün seri numarasını girin ve sorulan soruları yani şikayetlerinizi düzgünce yazın ve orda söylenen basamakları teker teker uygulayın.

Telefon istanbula gidicek servise nerede ikamet ettinizi bilmiyorum ama sorun çıkmazsa bir hafta içinde onarırlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zenfone 2 Laseri satıp Vatan' dan Zenfone 3 Laser aldım. Asus serisine devam ediyorum. Aranızdan üzülerek ayrılıyorum. Hepinize buradan ayrılmanızı öneriyorum. HD ekrandan Full HD ekrana geçmek bile keyif verdi. Cihazı on numara yapmışlar beyler muhakkak alın !!
  • Merhaba arkadaşlar,

Biraz uzun olacak ama garip bir sorunum var, okuyup yorum yapan, yol gösterenlere teşekkürler.

Telefonumu birkaç gün önce 30cm yükseklikten düşürdüm. Fiziksel olarak bir sorunu yoktu. 2 saat sonra eve gittim, yemek yerken telefon sürekli titreşime girdi (hiç durmadan 5-6 dakika zzzz diye titredi, ben onun titrediğini anlayana kadar), ben de telefonu kapattım. Biraz sonra açtığımda telefon açıldı ama tam şifremi girip simkartı açacakken tekrar başladı (4-5 kez üst üste) sonra, şarjının tamamen bittiğini fark edip şarja takıp kapalı halde bıraktım.

Ertesi gün telefonu alıp işyerine geldim, tekrar açma tuşuna basınca ana ekrana geldi, simkart şifremi sordu ve açıldı. Fakat sonrasına oluşan sorunlar; hoparlör çalışmıyor, mikrofon çalışmıyor, ana ekrana dönüş (orta tuş) çalışmıyor, simkart görüyor sonra tekrar görmüyor (genelde görmüyor), şarja takıyorum USB’den şarj oluyor gibi gösteriyor, içindeki bilgileri almak için bilgisayara bağlıyorum bu aygıt tanınmıyor diyor yani telefon kullanılamaz duruma geldi. İlginçtir nereden aklıma geldiyse telefonu çapraz olarak büktüğümde (sol üst köşeyle sağ alt köşeyi tutup büker gibi kuvvet uyguladığımda) hoparlör çalışıyor hatta bilgisayara bağlayınca tanıyor. Simkart ile denemedim ama böyle büker gibi tuttuğumda onun da çalışacağını düşünüyorum.

Aranızda bu konulardan anlayan vardır belki, bir fikir verebilir mi? Hangi parçada bozukluk olabilir?

• Kardeşim birde benim telefon vatandan aldım bilkom garantili galiba servisde fark varmıdır sıkıntı çıkarmı acaba cevapların için teşekkürler

• Hocam serviste fark yok gönlünüz rahat olsun.Siz Asusun sitesinden servis başvurusunda bulunun e postanıza kargo nosu atacaklar.Telefonu kutulayın ve kutu üzerinede şikayetlerinizi anlatan bir not yapıştırın ve birde faturanızın fotokopisini çektirin.Daha sonra E postanıza gelen kod ile birlikte Ups kargoya gidin telefonu teslim edin yapmanız gerekenler bu kadar.

• Hocam 5" lerin ekranları gerçekten sıkıntılı evet.Sorun çıkarma konusunda sıkıntılılar ayrıyeten 5.5" olanlara kıyasla görüntü kaliteleride geride.

5.5" modelin ppi değeri 5" modelden düşük olmasına rağmen ıps ekran tft ekrana karşı farkını ortaya koyuyor ve daha iyi bir görüntü sunuyor.Bunu hem görüş açıları olarak hem renklerin gerçekçiliğine ve canlılığına bakarak hemde güneş ışığı altındaki performanslarını kıyaslayarak söylüyorum.Ayrıca iyi görüntünün yanında birde daha tasarruflu olduğunuda düşünüyorum gözlemlerime dayanarak ıps ekranın

• Asus'a Zenfone 2 Laser 5" modelinin ekranının çok parlak olduğu konusunda şikayetimi yazdım.
    Yanıt olarak Türk usulü, format atın düzelmezse servise gönderin yapalım dediler.

Sizce format atınca sorun çözülür mü arkadaşlar? Ne düşünüyorsunuz?
  • Formatla düzelmez hocam servise versenizde düzelmez yazılım ile alakalı bu konu.Markette bu soruna çözüm getiren uygulamalar var isterseniz onları araştırın

• Peki format atsam en azından hızında, şarjında vs bir iyileşme olur mu? 1 yıldır kullanıyorum sonuçta.
  • Telefonu ROM veya Root'lu bir şekilde kullanan var mı ?
    NOT: ZE500KL için cevap bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.