Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.262
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sadecenetbook sitesinden 8gb olarak almayi dusunuyorum

8 gb direk gomulu mu geliyor yoksa 4 gb gomulu 4 gb ayri mi oradan alan varsa cevaplayabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soruuken

Bende gittigidiyor un incehesap mağazasından bakıyorum. Orada daha ucuz gibi gitti gidiyorum indirimi falan var. Yalnız bugün son günü. Fazladan alınıp boş slota takılacak 8gb ram garanti açısından sıkıntı yaratmaz yalnızca maliyeti arttırır. Şuan laptop + ram toplam 2550 maliyeti var. bloodomenX; acaba hepsiburada da bahsettigin indirimi beklersek daha ucuza gelir mi ?

Dostum hangi rami alacaksın

• gittim ebrar dan 12 gb modeli aldım şimdi işletim sistemi bakıyorum bu aşamalardan geçen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir işletim sisteminden sonra driver olarak ne yüklemeliyim ?
  • Gothique G kullanıcısına yanıt
    Laptopu ve ram i dün gittigidiyorun %5 indirimiyle aldım. Ram olarak Kingston KVR aldım. HyperX olanı yoktu gittigidiyorda. Ama HyperX in tek avantajı overclockta stabilitesi imiş. O yüzden sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soruuken -- 8 Temmuz 2016; 17:45:53 >
  • matrix999 M kullanıcısına yanıt
    işletim sistemi windowsun sitesinden indir ve crack bul internetten. driver aramana gerek yok win 10 için driver cd si geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: yagiz456

işletim sistemi windowsun sitesinden indir ve crack bul internetten. driver aramana gerek yok win 10 için driver cd si geliyor

teşekkürler zaten öyle yaptım microsoft tan iso aldım kinguinden orjinal windows keyi aldım sizlere tavsiyem orjinal kullanın 85 tl gibi bir fiyata sahip windows 10 pro key.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix999 -- 8 Temmuz 2016; 19:39:19 >
  • Bugun saat 16 gibi incehesaptan satin aldim bende arkadaslar.

kinguin deki keylerin ayrı bir detayı var iyi incele ondan sonra al. elinde patlamasın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix999

quote:

Orijinalden alıntı: frukan71

Hocalarım genel olarak diyebileceğim bişey var.

-Eğer ki laptopun altındaki fan ızgarasını kapatırsanız cihazın acaip derecede ısınması doğaldır. Bunun dışında kullandığınız windows da önemlidir. Mutlaka Microsoft'un kendi sitesinden indirin. Başka yerden kurduklarınız modifiye olabilir o da bilgisayarınızın performansını düşürür.

-Eğer kasadan o RAM ve HDD yuvasını açan 2 vidayı sökerseniz garanti dışı kalmaz. Fakat o 2 vida dışında başka vida söktüğünüz takdirde garanti dışı kalması içten bile olmayacaktır. Oyuüzden dikkat edin.

Son olarak windows kurulumunda sorun yaşayanlar bana ulaşssın burdan yardımcı olurum. Cumartesi de inşallah bilgisayar elime ulaşınca güzelce bir rehber video hazırlayacam.

bunlar freedos geliyor windows 10 kurmak istiyorum ücretsiz mümkün mü yoksa torrentden iso mu çekicez ?

Asla torrentten iso çekme. win 10 iso yaz google'a ve microsoftun sitesine gir. Medya aracı indir de ve Mediacreationstool.exe'yi indir. ordan geren adımları uygulayarak iso indirin. bir süre ücretsiz kullanabilirsiniz. sonrasında orijinal lisans gerekecektir.

• Benzin. kullanıcısına yanıt
    xx147d altmodeliyse 4 gb gömülü 4 gb ayrıca takılmış halidir.
    driver olarak asusun sitesinden x550vx yazıp aratın sonra support(destek) bölümünden sürücüler diye seçenek var işletim sistemini seçip indireblirsiniz.
  • Arkadaşlar bu pc yi satın aldım orjinal hali 4 gb ramli olduğu için ben üstüne 8 gb aynı mhz li ddr4 ram taktım ve bu garantiyi bozmuyor. Pc yi tam anlamıyla test edemedim açıkçası ama fiyatına ve ozelliğine göre çok uygun bir pc. Tasarım olarak oldukça hoş duruyor fakat klavyesinin ışıklı olmaması büyük bir eksiklik diyebilirim ama fiyat olarak ve biraz yüksek performans isteyenler için ideal bir notebook

• quote:

Orijinalden alıntı: yagiz456

kinguin deki keylerin ayrı bir detayı var iyi incele ondan sonra al. elinde patlamasın...

detay derken neyi kasttetin ? Aktifleştirdim bir problem olmadı.
  • Arkadaşlar Asus un sitesine baktım win 7 için driver bulamadım yada ben mi yanlış yerlere bakıyorum, bu bilgisayarı almak istiyorum ama win 7 kurmam gerek başka işletim sisteminde elimdeki programlar çalışmıyor. Win 7 deneyen oldu mu bu makina da yada bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: örümcekk

Arkadaşlar Asus un sitesine baktım win 7 için driver bulamadım yada ben mi yanlış yerlere bakıyorum, bu bilgisayarı almak istiyorum ama win 7 kurmam gerek başka işletim sisteminde elimdeki programlar çalışmıyor. Win 7 deneyen oldu mu bu makina da yada bilgisi olan var mı?

Şuan deniyorum ama kurulmuyor. Windows 7 için SATA driverı bile yok. Kurulum yapılamıyor.
  • Hocam bahsettiğiniz HyperX ramden sipariş geçmiştim bugün denedim şuan sistem bilgisinde 12,0 GB (kullanılabilir miktar: 11,9 GB) yazıyor sizde de böylemi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dipoldipol

Hocam bahsettiğiniz HyperX ramden sipariş geçmiştim bugün denedim şuan sistem bilgisinde 12,0 GB (kullanılabilir miktar: 11,9 GB) yazıyor sizde de böylemi?

Evet kardesim,windows acilis kapanis,yada arta kalan islemler icin o kadarlik kismini kendine kullaniyor,bunu artirmanin yollari var fakat windowsa zarar verebilir,ve yazilimsal hatalara neden olabilir.Ram sisteme optimize olmus görünüyor.pc acilis kapanis surelerin nasil?

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodomenX

quote:

Hocam bahsettiğiniz HyperX ramden sipariş geçmiştim bugün denedim şuan sistem bilgisinde 12,0 GB (kullanılabilir miktar: 11,9 GB) yazıyor sizde de böylemi?

Evet kardesim,windows acilis kapanis,yada arta kalan islemler icin o kadarlik kismini kendine kullaniyor,bunu artirmanin yollari var fakat windowsa zarar verebilir,ve yazilimsal hatalara neden olabilir.Ram sisteme optimize olmus görünüyor.pc acilis kapanis surelerin nasil?

Siz deyince kronometreyle denedim 18 saniyede açılıyor. Birde bios sürümüm 204 bunu nasıl güncelleyebilirim bios'a girdim fakat bulamadım.

• Takipteyim bu aleti 146 t, 147 d var bunların ne farkı var birbirinden?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bloodomenX

quote:

Siz deyince kronometreyle denedim 18 saniyede açılıyor. Birde bios sürümüm 204 bunu nasıl güncelleyebilirim bios'a girdim fakat bulamadım.

Bios yazan yere geldiginde windows 10 degilde diger secenegi tiklarsan,orada diger surumler mevcut kardesim

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.