Şimdi Ara

ASUS X550VX-XX147D Notebook (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.262
Cevap
36
Favori
95.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bloodomenX

quote:

Orijinalden alıntı: ghost society

Arkadaslar 4gb versiyonunu aliyorum cuma gunu umarim. 12gb a cikarmak icin 4+8 sistemini mi uygulamaliyim? (Site uzerinden yaptirmak istemiyorum)

Ayrica hemen kapakcigi var mi ram bolumunun? Ve ne tur ram takabiliyorum? Yardimci olursaniz sevinirim.

Evet 8gblik ram alman gerekir.ve tavsiyem
    Kingston Technology HyperX Impact 8GB 2133MHz DDR4 CL13 SODIMM Laptop Memory HX421S13IB/8 alamn yönünde.
    Ayrica notebookun arka alt bolmesini 2 vida tutuyor. Hdd ve ram degisimini buradan cok rahat yapabilirsin.

8 gb ram ilave eden arkadaşlarım, alınabilecek, takılabilecek ram tavsiyesinde bulunabilirler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bloodomenX B kullanıcısına yanıt
    http://www.n11.com/bilgisayar/aksesuar-ve-yedek-parca/laptop-etiketleri

buyrun hocam buradan bakabilir bulabilirsiniz. benim hepsine bakma şansım olmadı
  • Sıcaklık 82-83 ün üstüne çıkıyor mu oynarken valla çıkıyorsa sanırım almıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolkan1903

Sıcaklık 82-83 ün üstüne çıkıyor mu oynarken valla çıkıyorsa sanırım almıcam

Pilde yüksek performans seçiliyken çıkıyor malesef ben titanfall oynatken yarım saatte 87 yi gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: frukan71

http://www.n11.com/bilgisayar/aksesuar-ve-yedek-parca/laptop-etiketleri

buyrun hocam buradan bakabilir bulabilirsiniz. benim hepsine bakma şansım olmadı

Cok teşekkürler kardesim emeğine sağlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: American Psycho

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Beyler oyun oynarken sıcaklıklar ne alemde sizde?

Call of duty black ops3 ve advance warfire full grafikte oynadim,gayet iyiydi hafif ısındı,herhangi bir takilma olmadi,ve nba 2k16da full grafik oynadim sanki fullhd film izlerkenki kadar isindi,fan performansindan memnunum

Hocam öyle değil yani full performans modundayken cihaz , oyun oynadığınızda hw monitorde sıcaklık değerleri kaç gösteriyor . Çünkü siz istediğiniz kadar ısınmıyor deseniz de notebook un magnezyum alaşımından dolayı hissedemezsiniz ısınmayı , yani laptop hiçbir zaman panele kolunuzu koyduğunuzda yakacak kadar ısıyı oraya iletmeyecektir o yüzden ısınıp ısınmadığını anlamanın en iyi yolu pil yüksek performanstayken modern warfare girip oynarken 15. Dakikalarda felan hw monitorden sıcaklıklara bakmak eğer siz oynarken en yüksek sıcaklık 85-90 arasıysa ısınmış demektir

Bugün programi kurup baktim yaklasik yarim saatlik oyun sureci sonunda cpu sicakligi max 79C yi gosterdi,full ayarlarda oynadim,nba 2k16 fullde ise bu sicaklik 81 e cikti..bu sicakliklari nasil yorumluyabiliriz hocam.

Pil gücü yüksek performans seçiliyse hocam dengelide değilse sıcaklıklar çok iyi. Kendi notebookumdan şüphelendim açıkçası titanfall felan oynarken 86 ları görüyor max

Hocam ben pil gücüne hic dokunmadim muhtemelen dengelidedir,bi sonraki sefer degistirip yorumlarimi atarim,ama dengelide boyleyse muhtemelen yuksek performansta cpu sicakligi sizinkinin seviyelerine gelir

Dokunmadıysanız hiç yüzde 90 default ayarlar yani dengeli moddadır hocam, cihazı musait olduğunuzda yüksek performansa alıp aynı oyunlarla 35-40 dakikalık bir test yaptıktan sonra sıcaklıkları tekrar paylaşırsanız çok sevinirim , insanlar da bilgilenmiş olur . Saygılar ...

Call of duty advance warfire 2 saat oyun suresi cpu sicakligi 81C
    Nba 2k16 2 saat oyun suresi cpu sicakligi 82C..(performance modunda full ayarlarda oynanmistir)

Dengeli moddan , yüksek performans moduna aldığınızda sadece 3 derece mi oynadı ? Bende nedense dengelide maks 79 sıcaklığa ulaşan oyun yüksek performansa aldığımda 87 lere ulaşıyor maks sıcaklık...

Oyunlari gece oynuyorum onun etkisi olabilir cozemedim,bide notebook altinda pasif olarak kullandigim bir duzenek var oda olabilir.duz zeminde kullanmiyorum.olcumleri yaptigim program hw monitor pro 1.23....

• Gothique G kullanıcısına yanıt
    Öyle bir yazdın ki korktum şimdi 50 60 tl falan mı kargo ücreti??

• Almayı düşünenler kaçırmasın.
    Bugün son günü %5`lik indirimin, 2440 TL.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x550vx-xx147d-i7-6700hq-4gb-1tb-4gb-gtx950m-228411777

İnşallah ben de alacağım.

--
    Ayrıca beyler şu konuda bana bir yanıt verebilirseniz sevinirim.Orjinal, lisanslı windowsla çakmasının ne farkları var ? Format atmayı bile bilmem ben :D Öyle bilgisayar teknikleriyle detaylarıyla filan hiç ilgim yoktur yani.Bilgisayarı alıp oyun oynamak, nette gezmek yapacağım şeyler.Lisanssız sürümlerde bu işlemleri yaparken herhangi bir sıkıntı oluyor mu ?

• LÜTFEN YANITLAYIN ÇOK ACİL

Ürünü şu anda gittigidiyor`dan almak üzereyim.4 gb ramlısını alıyorum.Buna 8 gb ekleme yaptıracağım aldıktan sonra.Garanti konusunda bir sıkıntı olur mu ? LÜTFEN CEVAPLAYIN !!!
  • _Raistlin_Majere_ kullanıcısına yanıt
    Kardesim hicbir sıkıntı olmaz garantide. Hatta ebrar da felan adamlar kendi ekliyor gonderiyor. Hani garanti disi kalsa adamlar neden eklsein.
    Hicbir sey olmaz garantine icin rahat olsun kardesim.

• _Raistlin_Majere_ kullanıcısına yanıt
    Senden bir ricam olucak bende gittigidiyordan dusunuyorum. Alisveristen sonra sıkıntı çıkarsa veya sorunsuz gelirse yazar mısın?

• yazarım. sıkıntı olacağını sanmıyorum zaten onay olayı var gittigidiyorda bildiğim kadarıyla.
    yalnız %5lik indirim bitiyor bugün, daha sonra ne zaman gelir bilmem. imkanın varsa al derim bugün gece 12yi geçmeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkanhantc

Öyle bir yazdın ki korktum şimdi 50 60 tl falan mı kargo ücreti??

Hic bilmiyorum ama olabilir de :( insallah degildir tabi

• bende incehesap ta buldum oradan alacağım galiba 4 gb ram varmış alırken 8e tamamlamak istiyorum alırken taktırsam mı yoksa rami başka yerden alıp kendim mi taksam bir problem olur mu garanti dışı kalır mı ?
    2. olarak freedos geliyor ücretsiz windows 10 var mı nerden indirebilirim kesinlikle windows 10 istiyorum şuanki pc orjinal windows 10 yüklü çok rahatım.

son olarak incehesap nasıldır ? güvenilir mi ? garantisini kim sağlıyor bilen birileri yazarsa memnun olurum herkese teşekkürler.
  • matrix999 M kullanıcısına yanıt
    Bende gittigidiyor un incehesap mağazasından bakıyorum. Orada daha ucuz gibi gitti gidiyorum indirimi falan var. Yalnız bugün son günü. Fazladan alınıp boş slota takılacak 8gb ram garanti açısından sıkıntı yaratmaz yalnızca maliyeti arttırır. Şuan laptop + ram toplam 2550 maliyeti var. bloodomenX; acaba hepsiburada da bahsettigin indirimi beklersek daha ucuza gelir mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soruuken

Bende gittigidiyor un incehesap mağazasından bakıyorum. Orada daha ucuz gibi gitti gidiyorum indirimi falan var. Yalnız bugün son günü. Fazladan alınıp boş slota takılacak 8gb ram garanti açısından sıkıntı yaratmaz yalnızca maliyeti arttırır. Şuan laptop + ram toplam 2550 maliyeti var. bloodomenX; acaba hepsiburada da bahsettigin indirimi beklersek daha ucuza gelir mi ?

ben gidip ofislerinden almayı düşünüyorum netten almayacağım kronik sorunu var mı merak ediyorum ama şunu diyebilirim ki içindeki donanım gayet iyi ısınması doğaldır ben rami kendim takmak istiyorum onun için garanti dışı kalır mı merak ettim.
  • matrix999 M kullanıcısına yanıt
    Garanti dışı kalmaması gerekir. Genelde hdd ve ram slotlarının yerleri kolay açılabilmeleri için ayrılmıştır. O yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • bloodomenX B kullanıcısına yanıt
    ne demek hocam estağfirullah :)
  • Hocalarım genel olarak diyebileceğim bişey var.

-Eğer ki laptopun altındaki fan ızgarasını kapatırsanız cihazın acaip derecede ısınması doğaldır. Bunun dışında kullandığınız windows da önemlidir. Mutlaka Microsoft'un kendi sitesinden indirin. Başka yerden kurduklarınız modifiye olabilir o da bilgisayarınızın performansını düşürür.

-Eğer kasadan o RAM ve HDD yuvasını açan 2 vidayı sökerseniz garanti dışı kalmaz. Fakat o 2 vida dışında başka vida söktüğünüz takdirde garanti dışı kalması içten bile olmayacaktır. Oyuüzden dikkat edin.

Son olarak windows kurulumunda sorun yaşayanlar bana ulaşssın burdan yardımcı olurum. Cumartesi de inşallah bilgisayar elime ulaşınca güzelce bir rehber video hazırlayacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: frukan71

Hocalarım genel olarak diyebileceğim bişey var.

-Eğer ki laptopun altındaki fan ızgarasını kapatırsanız cihazın acaip derecede ısınması doğaldır. Bunun dışında kullandığınız windows da önemlidir. Mutlaka Microsoft'un kendi sitesinden indirin. Başka yerden kurduklarınız modifiye olabilir o da bilgisayarınızın performansını düşürür.

-Eğer kasadan o RAM ve HDD yuvasını açan 2 vidayı sökerseniz garanti dışı kalmaz. Fakat o 2 vida dışında başka vida söktüğünüz takdirde garanti dışı kalması içten bile olmayacaktır. Oyuüzden dikkat edin.

Son olarak windows kurulumunda sorun yaşayanlar bana ulaşssın burdan yardımcı olurum. Cumartesi de inşallah bilgisayar elime ulaşınca güzelce bir rehber video hazırlayacam.

bunlar freedos geliyor windows 10 kurmak istiyorum ücretsiz mümkün mü yoksa torrentden iso mu çekicez ?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.