Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (976. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Selamlar hocam, önceki mesajınızda ekran overclocku için gerekenleri yaptığınızı ancak görüntü ayarlarında 60 hz nin altına gelmediğini söylemişsiniz. Bende de aynı durum oldu, herşeyi yaptım fakat 60 hz den başka bir hz değeri görünmüyor. Siz nasıl çözdünüz bu problemi acaba ?
  • NietzscheFriedrich N kullanıcısına yanıt
    Cru yönetici olarak açıp ayarları yapıyorum ok deyip çıktıktan sonra restart.exe olanları çalıştırıyordum ben öyle olacak sanıyordum.

Lakin sadece Cru çalışırıp ayarı yapıp ok diyip çıkıp pc ye reset atıp döndüğümde problem çözülmüştü.
  • 2 gün önce oyun oynarken pc bir anda şarjdan çıkıp batarya moduna geçti fps düştü ekran karardı herhalde elektrik gitti dedim sonra baktım oyun devam ediyor internet var prizleri kontrol ettim o da çalışıyor. Dedim aha şarj aleti gitti sonra şarj aletine gelen kabloyu kontrol ettim sağlam adaptör bozuldu dedim başka cihaza denedim adaptör de sağlam yani pc gg olmuş. Dün sabah tamirciye götürdüm adam ya power girişi sıkıntı dedi ya da anakart dedi. Gitmeden bakmıştım power jack pahalı değil umarım ondadır sıkıntı dedim ama anakart arızası olmuş tamir olsa bile sıkıntı olacak. Anlatma amacıma gelirsek akşam laptop fiyatlarına baktım ama bakmaz olaydım. Ekran kartı leş pclere 3k fiyat biçmişler. Bu pcyi zamanında iyi almışız diyorum kendime
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun,bende de şöyle bir şey olmuştu, aldıktan yaklaşık 1-1,5 sene sonra evde sol taraftan oyun oynarken yanık koku ve hafif duman gelmesiyle bir anda pc yi kapatıp doğruca servise göndermiştim. Anakart değişmişti. O günden beridir sıcaklık ve frekans kontrol programlarıyla oyunlarda sürekli kontrol ediyorum.Fan sesi artarsa arada masaüstü uygulamaları kullanırken bile bakıyorum.Yaşadığınız sorunun sebebi %99 aşırı sıcaklık.

Zamanında iyi aldık evet. 2.80 TL civarında olan $ ile herşey nede güzel alınıyormuş! tv,pc,aksesuar vs. fiyatlara dolar bazında bakıyorum tüketici elektroniğinde oynamalar %5-%10 dan fazla değil, bazıları aynı bile, yani 1000 $ lık giriş giriş-orta seviye oyuncu laptopu taş çatlasın 1100 $ olmuş. Aradan geçen 3 4 yıl sonra. Oda güzel indirimler yakalanarak amazondan vs. alınabiliyor. Alınabiliyor diyorum çünkü bize yine pahalı, elin conisi GTX 1000 serisine çoktaaan geçti.

Şu an bakıyorum pul olmuş, çöp olmuş bir TL, fahiş şekilde kesilen vergiler... Artık mecbur kalmadıkça, bozulmadıkça ne telefon ne bilgisayar ne tv hiç birşey alınmaz. Biraz ekonomi yapmaya çalışıp yurt dışından getirmenin de bir esprisi kalmadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Geçmiş olsun,bende de şöyle bir şey olmuştu, aldıktan yaklaşık 1-1,5 sene sonra evde sol taraftan oyun oynarken yanık koku ve hafif duman gelmesiyle bir anda pc yi kapatıp doğruca servise göndermiştim. Anakart değişmişti. O günden beridir sıcaklık ve frekans kontrol programlarıyla oyunlarda sürekli kontrol ediyorum.Fan sesi artarsa arada masaüstü uygulamaları kullanırken bile bakıyorum.Yaşadığınız sorunun sebebi %99 aşırı sıcaklık.

Zamanında iyi aldık evet. 2.80 TL civarında olan $ ile herşey nede güzel alınıyormuş! tv,pc,aksesuar vs. fiyatlara dolar bazında bakıyorum tüketici elektroniğinde oynamalar %5-%10 dan fazla değil, bazıları aynı bile, yani 1000 $ lık giriş giriş-orta seviye oyuncu laptopu taş çatlasın 1100 $ olmuş. Aradan geçen 3 4 yıl sonra. Oda güzel indirimler yakalanarak amazondan vs. alınabiliyor. Alınabiliyor diyorum çünkü bize yine pahalı, elin conisi GTX 1000 serisine çoktaaan geçti.

Şu an bakıyorum pul olmuş, çöp olmuş bir TL, fahiş şekilde kesilen vergiler... Artık mecbur kalmadıkça, bozulmadıkça ne telefon ne bilgisayar ne tv hiç birşey alınmaz. Biraz ekonomi yapmaya çalışıp yurt dışından getirmenin de bir esprisi kalmadı.
    Ben pcyi açalı fazla olmamıştı o kadar sürede ciddi ısınacağını sanmıyorum bir de her zamanki şekilde kullanıyordum direkt anakart yanması değil de güç girişiyle ilgili olan entegreler gitti herhalde. Pcde ciddi sorun olmadan sırf bu yüzden kullanılamaz hale gelse cidden koyar üstüne yeni laptop fiyatları daha da koyar.
    Pazartesi belli olacak durum tamir olmazsa fiyatlara tekrar bakmaya korkuyorum. GTX 850M civarı bir kart bana yeter diyordum ucuzsa 950-960'lara bakarım derken GT (sonunda x yok) 920MX gibi benim aldığım FPS'in yarısını alan kartları görünce tepem attı. Yurtdışından getirme seçeneği de kalmadı artık kur sağolsun. Eski laptopum bataryayı şarj etmiyordu sadece kablo ile kullanılıyordu ona bile razıyım bu halde hiç işime yaramıyor sadece bataryayı kullanıyor ne bu telefon mu

• ben de artık oyun oynamayı bıraktım,çünkü hem boşa vaktimi çalıyordu hem de bilgisayara acıyordum cayır cayır yanıyordu.3. senemizi doldurduk hala memnunum bataryası 1 yıl önce serviste değişti bataryadan yana sıkıntım da yok,ssd ile kullanıyorum gayet hızlı ve her işe yetiyor inşallah bir yeri bozulmaz diye ümit ediyorum,çünkü yeni bir bilgisayar almayı şu an düşünmüyorum düşünemiyorum
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    İntelin sitesinden HD Graphics 4600 için en son (15.40) sürücüyü indir.
    Eski sürücüyü DDU ile güvenli modda silip yeni sürücüyü yeniden başlattıktan sonra yine güvenli modda kur.
    Sonra normal bir şekilde bilgisyarı yeniden başlatıp CRU programını aç gerekli ayarları yapıp ok dedikten sonra bilgisayarı normal olarak yeniden başlat.
    Hz ayarını gelişmiş monitör ayarlarından değil masaüstüne sağ tıklayıp İntel görüntü ayarlarına girip oradaki Hz ayarından yap.
    Bu adımları uygulayarak 95 Hz e kadar çıktım.
    Yalnız dikkat et Windows 10 un harika update i sayesinde yüklediğin en son sürücüyü eski olarak algılayıp sana sormadan eski bir sürüm yüklüyor o yüzden Windows update i kapatmanı tavsiye ederim.

Ek olarak bütün ekran kartı sürücüleri (İntel ve Nvidia) güncel olmayanlar sorunum var demesin lütfen eski sürücüler ile çalışmıyor CRU ama sürücüleri güncel olup sorun yaşayanlara yardımcı olmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 30 Temmuz 2018; 2:2:42 >

•  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Hocam şu ekran nasıl olmalı görüntüsünü bi atabilir misiniz? Deniyorum deniyorum olmuyor da.

89Hertz e çıkarabildim anca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concortt -- 2 Ağustos 2018; 19:52:38 >
  • concortt kullanıcısına yanıt
    LCD standart
    alt tarafıda kaç hz istiyorsanız onu girin.
    Benim panel 91 hz de 1 gün içinde tırtladı haberiniz olsun. başka monitör bağlayız Hz i öyle düşürebildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 2 Ağustos 2018; 20:49:2 >
    89'da kalsın o zaman hocam ? :D
  • concortt kullanıcısına yanıt
    Yani 89 da ne olur bilmiyorum ama denedim bozuldu haber vereyim de madur olma sonra.
  • Arkadaşlar önceden kendisi macun değişimi yapan arkadaşlar işlemci ile soğutucu blok arasında şöyle bir parça var mı sizdede?
    Parça biraz şekilsiz sanki bir yerden kırılmış gibi duruyor bende acaba daha önce temizlemesi için başka birine vermiştim acaba o mu koydu diye düşündüm
    Sizde de bulunuyor mu?
     Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu
     Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 7 Ağustos 2018; 16:11:41 >

Ben termal macun değişimini kendim yaptım. Ne cpu nede gpu dan böyle bir parça çıkmadı. Fakat anakartım 1 kere değişti benim serviste. Eğer orijinalinde vardıda teknisyen benimkine tekrar koymayı unuttuysa onu bilemiyorum. Termal macun var mıydı parça---soğutucu blok ve parça---işlemci arasında?

Bana ısı iletimi için kullanılan şu parça gibi geldi ama uygulaması yanlış bence zaten soğutucu blok var, termal macun yeterli çip ile soğutucu blok arasına.

https://www.aliexpress.com/item/10pcs-20mmx20mm-0-3mm-0-5mm-0-8mm-1-0mm-1-2mm-Heatsink-Copper-Shim-Thermal/32805590654.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10068_10344_10342_10343_10340_10341_10696_313_10084_10083_10618_10307_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_529_10620,searchweb201603_45,ppcSwitch_3&algo_expid=0edd7a4a-e39a-476b-9ef8-1d0eeb9ba2a7-5&algo_pvid=0edd7a4a-e39a-476b-9ef8-1d0eeb9ba2a7&priceBeautifyAB=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 7 Ağustos 2018; 16:46:1 >

• aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    Vardı fazlasıyla vardı. Hem parça işlemci arasında hem parça soğutucu arasında.
    Bu ara ısınma konusunda çok problem yaşıyordum bundan mı acaba diye düşündüm hiç burada sormakta aklıma gelmedi.
    Parça tam kare olmayınca orijinal üretimde böyle bir şey olamaz diye düşündüm parçayı çıkartıp öyle macunlayıp kapattım bakalım böyle nasıl olacak.

Hızlı cevabın için teşekkür ederim bu arada.

İşlemci oyunda 65 dereceyi geçmedi. Bunda önce 85 üzeriydi. Valla bu parçayı koyan adama helal olsun böyle bir saçmalığı nasıl yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 7 Ağustos 2018; 17:41:40 >
    20 derece çok çok iyi bir düşüş. 85 derecede de throttling yapmaz gerçi ama ne kadar düşük o kadar iyi. Macunu bol kepçe mi sürdün yoksa daha kararında mı? Yaz başı temizlik yapmıştım beklediğimden +5 +7 derece fazla sıcaklık alıyorum boşta. Yükte iyi. Macun biraz fazla kaçmış olabilir diye yorumladım. Arctic mx 4. Yaz sonu bir temizlik daha yapmayı düşünüyorum. Birde fan egzoz çıkışına vakum fan soğutucu aldım onu bekliyorum.
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    şerit şeklinde sürdüm. Şuan sıcaklık biraz daha arttı. Pc tam ısınamamış demekki
    Vakum olayını bende düşündüm ama bir türlü alamadım.
    Oyunlar konusunda benim hala fps low da bile yerlerde o problemi hiçbir şekilde çözemedim işte.
    Rainbow six siege herşey en düşük 30-35
    Overwatch low 70-80 eskiden medium hight arası alıyordum sanki bu fps yi.
    Pc iyice yaşlandı sanırım.
    Donanımdan değildir o zaman. Temiz windows kurulumu lazım, format lazım. windows 10 pro 1709 touchpad çakışma problemi dışında sorunsuz kullanıyorum memnunum.
  • Arkadaşlar benim pc durduk yere ekranı gitti

Pcyi açıyorum fakat sadece power ışığı yanıyor

Numlock capslock ve hdd ışığı 1 sn yanıp sönüyor birdaha da yanmıyor

Fan felan çalışıyor bu konuda yardimci olur musunuz.

Anakarti degistirmek istesem nekadar tutar bi fikriniz var mı ?
  • jacking J kullanıcısına yanıt
    Geçen gün bende de oldu ekstradan takılan ram i çıkarıp denesene benim öyle açılmıştı.
    KPSS dolayisiyla laptopu kaldırmıştım. Sanırım kaldırmadan önceki gün darbe almıştı ve açılmıyordu ama hic uğraşmadım direkt olarak kaldırmıştım.
    Laptop'un CDRom'unu çıkarıp extra HDD takmış, HDD yerine de SSD takmıştım.
    Neyse sınav sonrası laptop açılmıyordu SSD'yi görmediği için başlamıyordu. Ama başka laptopa taktigimda sorunsuz açılıyordu.

Çok saçma olacak ama SSD'nin C:/ kısmını formatladim ve laptop açıldı.🙄
    2 gün sonra PC'yi her açtığımda başlangıç kısmında disk taramasi yapiyordu ama bir türlü ilerlemiyordu. Ben de yeniden başlatıp tarama kısmına gelince herhangi bir tuşa basıp iptal ediyordum.

Aynı gün yine tarama yapacakken tuşa basmayı unuttum ve power tuşuna basılı tutup kapatıp yeniden başlattım ama sürekli mavi ekran verip açılmıyordu.(Sanırım recovery boot felan diye yaziyordu).

Ben de başlangıç olarak SSD'nin 1. Sırada olmadığını düşündüm baktığımda ssd görünmüyordu HDD ve DvDrom görünüyordu ben de önceliği dvd yaptim ve bundan sonra laptop açılmadı. Ekran gelmedi.

Laptop açtığımda sadece power ve batarya ışığı yanıyor digerleri (capslock numloxk hdd 1 sn yanıp bidaha yanmıyor) sebebi nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim.
    Baya uzun açıkladım biliyorum detaylarıyla anlatmak istedim.
    harici ekrana bağladım yine görüntü yok.

• 
Sayfa: önceki 974975976977978
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.