Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (975. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Bu pc için CL9 1600 mhz DDR3L tüm Ram'ler uyumlu mu? Yoksa istisnalar var mı?
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Yan sanayi kötü, orjinal de verimsiz. O halde ne yapıcaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çerkez kullanıcısına yanıt
    Benim pilde hakkı rahmetine kavuştu 1.5 aydır her elektrik gittiğinde kapanıyor haklı olarak.
    Ne zaman elimde kalacak diye bekliyorum. 250 lira çok orijinal pil içinde yahu acıdım alamadım bende.
  • Monitörü 95Hz e kadar OverClock yaptım daha fazlasını denemedim zarar veririm diye ancak deneyebilirim de :D Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Edit: Denedim ama maalesef max 95 oluyor neyse fazlasıyla iyi oldu şuanda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 20 Temmuz 2018; 22:47:15 >

• Bir problem yaşadın mı hiç yada yaşama olasılığımız nedir biliyor musun?
    Birde en stabil kaç Hz önerirsin acaba?
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    5 gündür kullanıyorum 95 hz olarak ne bir titreme ne bir kararma veya aklına gelebilecek her türlü sorun hiçbirini yaşamadım. Bu süre zarfında bilgisayarı sürekli zorladım hep oyun oynadım hepsinde de dikey eşitlemeyi açtığımda fps 95 e sabitleniyordu yani işe yaradığını buradan anlayabilirsiniz eğer bu da sizi ikna etmez ise tekrardan 60 hz e çekip aradaki muazzam farkı kendi gözünüz ile görebilirsiniz bu lafım denemeyen arkadaşlara . Sorun yaşama ihtimali ise uzun vadede artıyor diye biliyorum yani ilk yaptığınızda % 1 ise olasılık 5 yıl sonra %10 oluyor.
  • Hocam 95 hertz olayını nasıl yaptınız acaba bir rehber hazırlar mısınız kısaca ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteNiga223

5 gündür kullanıyorum 95 hz olarak ne bir titreme ne bir kararma veya aklına gelebilecek her türlü sorun hiçbirini yaşamadım. Bu süre zarfında bilgisayarı sürekli zorladım hep oyun oynadım hepsinde de dikey eşitlemeyi açtığımda fps 95 e sabitleniyordu yani işe yaradığını buradan anlayabilirsiniz eğer bu da sizi ikna etmez ise tekrardan 60 hz e çekip aradaki muazzam farkı kendi gözünüz ile görebilirsiniz bu lafım denemeyen arkadaşlara . Sorun yaşama ihtimali ise uzun vadede artıyor diye biliyorum yani ilk yaptığınızda % 1 ise olasılık 5 yıl sonra %10 oluyor.

Rehber hazirlar misiniz? Gercekten cok makbule gecer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Elbette hazırlarım sabah hazır olur .

Edit: son günlerde biraz yoğunum kusura bakmayın vakit ayıramıyorum en yakın zamanda hazırlamaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mylm.56 -- 25 Temmuz 2018; 17:50:45 >
  • Bugün 91 Hz de ekran tırtladı. Yapacak arkadaşların bilgisine.
    Uğraştım biraz düzeltmek için üstte bir kaç cm i gözüküyordu ekranın. Laptop u başka monitör e bağlayıp 60 Hz e geri çektim benim panel 6-7 saat anca dayandı
    75 e alıp kullanayım diyorum ama kalıcı problem olacak diye elleyemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 23 Temmuz 2018; 20:59:36 >
    hocam hz yükseltince ne farkediyor? merak ettiğimden soruyorum

keşke şu laptopa full hd bir ekran takabilme imkanımız olsa ya evde monitör ile kullanıyorum ama bir yerde kendi ekranını kullanınca ekranın ne kadar dandik oldugunu anlıyorum
    İlginç öyle bişey olması ben gayet iyi bir şekilde 95 hz olarak kullanıyorum bir sıkıntı çıkmadı ama ben daha önce ekranı kırıp yeni bir panel takmıştım örjinali ile aynıydı ama farklılıkları olabilir .
    Hz en basitce monitörünün saniye başına gösterebileceği kare sayısı demek.
    Yani sen bir oyunu standart 60 hz bir monitör ile 200 fps ile oynarsan senin gözünün görebileceği max 60 fps olur ancak bu oyunu 100 hz bir monitör ile oynarsan gözün 100 fps olarak görür.
    Bu da şu anlama gelir ki nasıl 30 fps ile 60 fps arasında dağlar kadar fark var aynı şekilde 60 hz monitör ile 120 hz monitör de o kadar farklıdır çok çok çok daha akıcı kaliteli net kayıpsız bir şekilde görürsün.
  • Bizim laptop ile egpu deneyen var mi acaba? WiFi kartı klavyenin altında olduğu icin montajı biraz zor olacak ama eğer ciddi işe yarayacaksa denemekte fayda olacak. Fps drop sorunu yasıyorum 3-4 oyun arka arkaya oynadıktan sonra :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  •  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

arkadaşlar anlayamadığım şekilde aşırı ram tüketimi var,hep aynı senaryoda kullanıyorum.Format attıgım zaman ilk başlarda ram kullanımı düşük oluyor ama gene sonra bu şekilde sonuna kadar kullanmaya devam ediyor ne yapılabilir? opera en son ram yetersiz dedi ya 8 gb ram nasıl yetmez ya

ssd kullanıyor musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: WhiteNiga223

Elbette hazırlarım sabah görürsünüz.

Cok tesekkurler hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    evet 120 gb samsung 6 serisi ssd var tabi 2 yil oldu alali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aklıma ilk, bilgisayarın yanında gelen çöp hdd yetmiyorda windows ram e mi çullanıyor acaba diye düşündüm. SSD varsa problemi başka yerde aramak lazım o zaman. Mesela ilk formatlandıktan sonra olmuyor demişsin. O zaman yüklediğin yazılım, program, oyun vs. bunları bir gözden geçir derim.
  • aLTaR_07 kullanıcısına yanıt
    sanirim opera dan kaynakli hocam 10,15 tane sekme açıyorum yanina Spotify arkada çalıyor, ekstra birnsuru uygulama var en iyisi 12 ye yukseltmek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 973974975976977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.