Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (977. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.002
Cevap
235
Favori
706.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 975976977978979
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SSD bozulmuş olabilir mi acaba. HDD eski yerine takıp birde onu deneyin. Yuvada mı yoksa ssd mi problem var acaba bilemedim ki.
    Bende de geçen gün ekran gelmiyordu ramları çıkarttım açıldı pc.
  • Shiftlenbik kullanıcısına yanıt
    Hayır ssd ve hdd de sorun yok

Başka laptopa taktığımda sorunsuz açılıyor.

Rami ssd hdd butun parcalari sokup denedim yine açılmadı

Sanırım anakartı bozulmuş asus servisine kargolatacam sanırım.

0 bir anakartin fiyatı nedir acaba bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar LOL oynarken vb oyunlarda sadece LOL değil ultrada 120 fps sabit alırken şu sonra birkaç aydır sistemimde bir sıkıntı var ve halen çözmüş değilim. Şuan oyunda hangi ayar alırsam alayım 45 50 fps arası gidiyor toplu savaşlarda 35 i gördüğü oluyor. Herşeyi kontrol ediyorum ama sorunu bir türlü bulamadım ram yetersizliğinden desem şu zamana kadar yeni yeni bu sorun ortaya çıktı.

Ram kaynaklı bir sorun olsa en başında olurdu zaten. MSİ Afterburner indirip oyun içi değerlerime baktım nvidia 80 dereceye ulaşıyor ama kullanım hep %15 civarlarında, İntel'e bakıyorum o da o civarlarda kullanım sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Ayrıca driver vb. herşey güncel durumda

Yakın zamanda zaten 240 gb ssd ve 4/8 daha karar veremedim ram takviyesi yapacağım.

Bu arada HDD WD BLACK 7200 RPM

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    Temizlik bakımını yaptin mi

Malum havalar cok sıcak böyle olunca fps düşmesi olur

Fan temizligi ve termal macun sürün sorun hal olur

• jacking J kullanıcısına yanıt
    Chaveez kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum o konuda bir bilgim yok.

@Chaveez
    Nvidia experince girip pil tasarruf açık olabilir kontrol eder misin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiftlenbik -- 13 Ağustos 2018; 17:48:4 >
  • Arkadaşlar 3. yılımızı da devirdik :) nisan 2017 de servise gitmişti temizlik yapıldı,termal bakım yapıldı diyordu servis raporunda.Şimdi bazen fanın sesi değişiyor (servise bu yüzden göndermiştim) bazen sanki gürültülü çalışıyor.Artık oyun oynamıyorum genellikle web rowser,office programları kullanıyorum sıcaklık değerleri böyle (oda 26,7 derece,bir miktar yüksekte duruyor) sizce bilgisayarcıya götürüp açtırmaya,bakım yaptırmaya gerek var mı? Boş yere içinin açılmasını istemiyorum,belki adam akıllı toplayamaz diye korkuyorum  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy Goat -- 13 Ağustos 2018; 19:32:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chaveez

Arkadaşlar LOL oynarken vb oyunlarda sadece LOL değil ultrada 120 fps sabit alırken şu sonra birkaç aydır sistemimde bir sıkıntı var ve halen çözmüş değilim. Şuan oyunda hangi ayar alırsam alayım 45 50 fps arası gidiyor toplu savaşlarda 35 i gördüğü oluyor. Herşeyi kontrol ediyorum ama sorunu bir türlü bulamadım ram yetersizliğinden desem şu zamana kadar yeni yeni bu sorun ortaya çıktı.

Ram kaynaklı bir sorun olsa en başında olurdu zaten. MSİ Afterburner indirip oyun içi değerlerime baktım nvidia 80 dereceye ulaşıyor ama kullanım hep %15 civarlarında, İntel'e bakıyorum o da o civarlarda kullanım sorun nereden kaynaklanıyor olabilir? Ayrıca driver vb. herşey güncel durumda

Yakın zamanda zaten 240 gb ssd ve 4/8 daha karar veremedim ram takviyesi yapacağım.

Bu arada HDD WD BLACK 7200 RPM

Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler
    Kardeşim sorun bence büyük ihtimal windows 10 kullanıyorsan onun güncellemesi ve malesef windows 10 nun güncellemesi kapatılamıyo o yüzden ya 8.1 kuracaksın sitedeki sürücüleri kuracaksın ve güncellemiceksin bende msı gtx 960 m li laptop var windows 10 da ilk kurulumda fps yüksek ama somraki güncellemelerde fps düştü o yüzden 8.1 e geçmiştim onda güncellemeyi kapattım fps artmıştı.YA tekrar windows 10 kur güncelleme yaparsa eski sürüme geri döndür ha bu arada nvdia sürücü güncelemede fpsyi düşürüyo o yüzden fpssi yüksek uyumlu sürücüyü bul ve güncelleme birdaha.Birde oyunların kendi güncellemeleri ilede fps düşüyor bizi yeni ekran kartlı bişey almaya itmek için
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacking

Temizlik bakımını yaptin mi

Malum havalar cok sıcak böyle olunca fps düşmesi olur

Fan temizligi ve termal macun sürün sorun hal olur

Temizlik ve bakimi en son şubat ayinda yapmistim ve yaklasik 1 senedir termalleri degismedi. En son gecen sene temmuz aylarinda servise gondermistim garantisi bitmeden o sıra bir bakım ve termal yenilemesi yapilmisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: selim-133

Kardeşim sorun bence büyük ihtimal windows 10 kullanıyorsan onun güncellemesi ve malesef windows 10 nun güncellemesi kapatılamıyo o yüzden ya 8.1 kuracaksın sitedeki sürücüleri kuracaksın ve güncellemiceksin bende msı gtx 960 m li laptop var windows 10 da ilk kurulumda fps yüksek ama somraki güncellemelerde fps düştü o yüzden 8.1 e geçmiştim onda güncellemeyi kapattım fps artmıştı.YA tekrar windows 10 kur güncelleme yaparsa eski sürüme geri döndür ha bu arada nvdia sürücü güncelemede fpsyi düşürüyo o yüzden fpssi yüksek uyumlu sürücüyü bul ve güncelleme birdaha.Birde oyunların kendi güncellemeleri ilede fps düşüyor bizi yeni ekran kartlı bişey almaya itmek için

Win10 kaynakli oldugundan emin miyiz hocam? Ben 8.1 kullanirken sistem bayagi iyiydi dogru ama son surum windows surumu kullanmakta daha etkili olmaz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaveez

quote:

Win10 kaynakli oldugundan emin miyiz hocam? Ben 8.1 kullanirken sistem bayagi iyiydi dogru ama son surum windows surumu kullanmakta daha etkili olmaz mi?

Alıntıları Göster
    Yok hocam cidden denedim farkını gördüm ama windows 10 daha hoşuma gittiği için geri döndüm ama şöyle çözüm buldum şimdilik yüklediğim zaman güncellemeyi erteledim yani ilk windows hali sürüm 1703 kullanıyorum son güncellemeleri yükleyince windows 10da 20 fps hata 30 fps düşüş olmuştu.Ama şuda var dediğim gibi oyunlarda güncellemelerle eski fpsler alınmamaya başladı eski ekran kartları için
  • quote:

Yok hocam cidden denedim farkını gördüm ama windows 10 daha hoşuma gittiği için geri döndüm ama şöyle çözüm buldum şimdilik yüklediğim zaman güncellemeyi erteledim yani ilk windows hali sürüm 1703 kullanıyorum son güncellemeleri yükleyince windows 10da 20 fps hata 30 fps düşüş olmuştu.Ama şuda var dediğim gibi oyunlarda güncellemelerle eski fpsler alınmamaya başladı eski ekran kartları için

Win 7 sp1'e donecegim bakalim

• Merhaba arkadaşlar benim laptopumun ekranı kırılmıştı bende bu yüzden harici bir monitör kullanıyordum. Bugün bilgisayara format atmak zorunda kaldım ancak harici ekranda format atamadım, çünkü ekrana BIOS gelmiyordu. Ben de harddiskini söküp başka bir laptopa taktım. Oradan format attım. Daha sonra harddiski kendi bilgisayarıma takıp görüntünün gelip gelmediğini denedim onun laptop sorunsuz açılırken benim harici ekrana görüntü gelmiyordu. Driverdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ancak driverlarını yükleyemiyorum. Setuplarını attım ancak bilgisayara taktığımda monitöre görüntü gelmiyor bunu nasıl halledebilirim önerisi olan var mı?

Özetle; driver olmadığı için monitöre bağlayamıyorum, monitöre görüntü gelmediği içinde driver yükleyemiyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Crazy Goat kullanıcısına yanıt
    Oyun oynamıyorsanız devam edin böyle tozun ve eskimiş Termal macunun sıcaklık harici bir zararı yok ki.

• Bu makineye usb ile win7 atamiyorum. Flashi goruyor yukleme ekranina kadar geliyoruz hdd bolumunde hata veriyor cd dvd veya usb takiniz tarzinda var mi ayni sorunu yasayan yoksa win10 1709 atacagım sorun cikartir mi bu surum?

• Isınma sorunu dediğiniz kadar varmış chrome 3-4 sekme açık 70 derece olur mu bir işlemci ? Macun ve işlemci hızı düşürme dışında yazılımsal bir çözümü var mı ?
  • Chaveez kullanıcısına yanıt
    Uzun süredir kullandığım windows versiyonu temiz kurulum yapmıştım. Her ne hikmetse uefi li kuramamıştım. Aynı yöntemle 8.1 i uefi li kurabilmiştim oysaki.

Geçen haftalarda 1803 güncellemesi geldi kurdum. Ertesi gün geri döndüm 1709 a fps düşmeleri, ses ve Wireless sürücü hataları baş gösterdi direk. Tavsiyem bu sürüme daha geçmeyin geçerseniz de kesinlikle temiz kurulum yapın. Windows hala şu büyük sürüm güncellemelerinde sorun çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aLTaR_07 -- 16 Ağustos 2018; 10:25:31 >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Xtu ile işlemci voltu düşürebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: aLTaR_07

Xtu ile işlemci voltu düşürebilirsiniz.
    Bu işlemi uygulamak hızı sınırlamak ile aynı işlevi mi görür ? Beslemeyi düşürürsek yine oyunlarda sıkıntı olur mu ?
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    Yaz başı sıcaklık işiyle ve overclockla bayaa uğraştım. Sayfaları geri giderek detay bulabilirsin. İşlemci 2.8 ghz sınırlamak çok büyük etki gösteriyor. Undervolt ise biraz daha iyileşme sağlıyor. Ben - 0.070 den başlayarak deneme yanılma ile - 0.055 kadar stabilite yakaladım. Garanti olsun diye -0.050 çektim. Kaç aydır hiçbir problem olmadı ne oyunda ne başka birşey de.

• Merhaba arkadaşlar bayramdan sonra 2015 den bu yana kendi hddsini kullandığım bilgisayarıma yeni hdd+ssd alıcam.
    hdd olarak bunu düşünüyorum:https://www.incehesap.com/wd-black-wd10jplx-sabit-disk-fiyati-36625/
    ssd olarak:https://www.incehesap.com/samsung-860-evo-250gb-550mb-520mb-sata3-ssd-mz-76e250bw-fiyati-38206/
    bilgisayarı 12 gb olarak aldım 4 gb kendi rami 8 gb ek olarak koymuşlardı bildiğim kadarıyla herkeste böyle zaten ben içindeki 8 gb rami çıkartıp https://bilendenal.com/urun/kingston-hyperx-impact-sodimm-8gb-ddr3l-1600mhz-cl9-dr-2rx8-siyah-notebook-performans-bellegi-hx316ls9ib-8/?identity=4073961694268377600
    bu rami takmayı düşünüyorum, almayı düşündüğüm bileşenler bizim bilgisayarla uyumlu mu? herhangi bir problem yaşar mıyım? merak ettiklerim bunlar şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScofieLdd1 -- 23 Ağustos 2018; 1:59:14 >
  • 
Sayfa: önceki 975976977978979
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.