Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1044. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10421043104410451046
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, bende bu model bir laptop var. Bir arkadaşıma hediye edeceğim için bir takım geliştirmeler yapmak istiyorum. Bazı parçalar listeledim ancak uyumluluk konusunda pek araştırma yapmadım. Bilen birisi uyumlu olur mu diye bilgilendirirse çok müteşekkir olacağım. Parçalar şu şekilde:

Klavye

https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x550-klavye-tus-takimi_pdp_701984569

Batarya

https://www.amazon.com.tr/dp/B07M82VCCT

SSD

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682

Ram

https://www.hepsiburada.com/sk-hynix-hmt41gs6bfr8a-pb-8gb-2rx8-pc3l-12800s-11-13-f3-1600mhz-ddr3l-1-35v-notebook-ram-p-HBCV0000076P4N#reviews

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NietzscheFriedrich -- 27 Ekim 2021; 0:55:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam özel mesaj atılmıyor.

• Alacağınız ram KVR16LS11/8

• Hocam 97hz yi bu cihazın orijinal ekranında mı alıyorsunuz ? 60 hz standartlı bir panel için yarısından bile fazla üstüne koyarak - 37 hz - çalıştırmak problem yaratmaz mı ? Şöyle ki ben de bir keresinde hz overclocku denemiştim, bir süreliğine 75 hz de kullandıktan sonra bir gün pc yi açtığımda ekranda mor-beyaz şeritler gördüm. Kuvvetle muhtemel bu oc yüzünden oluşan bir durumdu. Zar zor 60 hz ye aldım tekrar, şanslıyım ki düzeldi ekran. Siz böyle bir problem yaşamadınız mı ? Ne kadar süredir 97 de kullanıyorsunuz ? Farklı detaylar varsa aktarırsanız konu hakkında bilgilendirici olacaktır. Teşekkürler.

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

• Aynı bilgisayarda bile farklı bileşenler kullanılabiliyor. Kardeşimde bu bilgisayar var. 80 hz'de kullanıyorum ben çünkü 85 hz'de titreme yapıyor ekran. Bayağıdır da kullanıyor 80 hz'de. Olağandışı bir şey görürseniz ona göre azaltacaksınız CRU adlı programdan. Sizdeki bileşeninin oc performansına bağlı yani, loto aslında. 75 hz'de bile sorun oluyorsa sizde 60 hz'de kullanmaya devam edin bence macera aramaya gerek yok.

• NietzscheFriedrich N kullanıcısına yanıt

daha önce panel kırılmıştı şuan lg panel takılı. 1.5 yıldan fazladıır 97hz olarak kullanıyorum hiçbir sorun yok. Orijinal ekranda oc yapmadığım için bir fikrim yok.

• Selam arkadaşlar, şuan kullandığım bilgisayarı satmaya kalksam ne ederi var? Yakın zamanda satan oldu mu?

Tamirsiz kusursuz düzenli temizlik ve termal macun yenilemeleri yapılmış.

4+4gb ram

Samsung evo 860 ssd 256gb

1 TB barracuda HDD

Değiştirmek aklımda yoktu ancak yurtdışından RTX 3060'lı i5 MSI getirme imkanım oldu 850 dolar fiyata, açıkçası fırsat olarak gördüm. Ne dersiniz? Asus ve PS4'ü elden çıkarıp üstüne de biraz ekleyip ona geçmek geçiyor aklımdan.

• Cihaz için Windows 10 sürüm önerisi olan var mı ltsb 2016 kursam ebadır zoomdur ps felan hala desteği var mı yanılmıyorsam 1607 sürümünü temel alıyordu

• ONUR_345241 kullanıcısına yanıt

Kusura bakma hocam yeni gördüm mesajını. bu ürünü aldım gayet memnunum çok hızlı hiç kopma yapmıyor

aliexpress.com
    142.31TRY 35% OFF|1200Mbps MC AC7265 Bluetooth 4.2 yarım Mini PCI E ağ Wlan WiFi kartı 802.11ac Dual Band 2.4G/5Ghz kablosuz adaptör PC Lap|Network Cards| - AliExpress
    https://tr.aliexpress.com/item/1005002213201194.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.61014c4dDAag9R
  • lumpazivagabundus kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Mesajımdan bir kaç gün sonra sahibinden bir dükkandan aşağı yukarı bu fiyatlara aldım.

Artık Aliexpress in bir avantajı kalmadı. Vergiyi artık ödeme ekranında direkt kesiyor.

• lumpazivagabundus kullanıcısına yanıt

9260 gibi daha üst modelleri var ama sadece win10 destekliyormuş ama bunu tercih edicem arkadaşında dediği gibi sahibindende uygun fiyatlara bulunabiliyor tavsiye için teşekkürler fanıda değiştirdim ama ses problemini bi türlü aşamıyorum

• uyumlu wifi kardları araştırdım ama 7260 dışında turkiyede uyumlu kard bulamadım diğerleri bizim anakarta uyumlu değil model yazılmış ama 7265 9260 gibi o kartlar anakartların slotuna uygun değil bilgisayarcıyada sordurdum

• bermuda_18 kullanıcısına yanıt

aliexpresste aynı kartın hmw slotlusunu yapmışlar bizim anakarta uyan bu o yüzden ordan aldım. sahte ama özelliği aynı diyebiliriz. daha üst model arıyorsanız ax200 modeli var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lumpazivagabundus -- 19 Kasım 2021; 14:5:57 >
  • arkadaslar benzer sorunları yasayanlar varmı? sanırım veriyolundan kaynaklı bazı tuslar zaman zaman basmıyor yada zor basıyor, ethernet girisi calismiyor.

• Registered kullanıcısına yanıt

Bendede sıkıntı ethernet girişi,bu makinede sanırım bazı şeyler kronik sorunlu wifi si olsun ethernet girişi olsun

• Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt

kucuk bi aparat var ethernet cıkısı yerine usb 'yi kullanabilirsin.

• Selam arkadaşlar, 8 GB ramli 250ssd ve 500gb hddli cihazımı 4000 TLye dün satmış bulunmaktayım. Hala kusursuz ve çok hızlıydı ancak oyun performansı olarak yetmiyordu artık. Cihazım ne kadar eder diye merak edenlere bilgi olsun diye paylaşmak istedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • blackslament B kullanıcısına yanıt
    Nerde sattınız hocam? 12gb 500gb Samsung ssd Li cihaza İstanbul’da 2000-2500 gibi komik fiyatlar alıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Mustaka89 kullanıcısına yanıt
    Ankara. Sarı siteden sattım. Konya'da bulunan Instagram adresi laptop.dunyasi ise 3500 teklif etmişti.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10421043104410451046
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.