Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1042. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkafaşlar ses seviyesesi baya düştü nedense. Siz hangi ses driver kullanıyorsunuz

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 2015 yazında aldım laptopu deneyimlerim:

halen düzenli kullanıyorum, termal macun artic mx4 kullanmama rağmen ghost recon wildlands gibi oyunlarda 98 dereceye çıkabiliyor işlemci. son 2 yıldır böyle ama henüz bi sıkıntı olmadı bundan dolayı.

batarya problem aynı model kullanan arkadaşlarda var ama ben aldığım zaman çekmeceye attım batarrayı 4 sene kullanmadım nerdeyse, son 2 sene kullandım şuan %98 de gözüküyor.

şuana kadar lowestta 30 fps en az alıyor, en son çıkan oyunlar ama 1 seneye 30 fps alamıycağım oyunlar çıkar büyük ihtimal. rdr2 de lowestda 30 almıyor diye duydum bu ekran kartı.

ekran kartı çok ısınmıyor ama bahsettiğim işlemciye geliyim, büyük oyunlarda 98 i görüyor ama bunun için cputemp gibi bi uygulamadan bakmak gerekiyor yoksa farketmiyorum bu dereceye çıktığını, termal throttiling yapmıyor yada benim farkedebilceğim kadar olmuyor.

geri kalan çok oynanan lol,valo gibi oyunlarda perf düşmesi yok 60 fps üzerine rahat çekiyor. benim gördüğüm laptop günlük kullanımda ve optimize oyunlarda ilk günki gibi çalışıyor.

yaşadığım sıkıntılarda: evde şalter atınca laptopun güç devresi yandı, ankarada akta bilgisayarda 300 lira gibi bi miktara yaptırmışdım sıkıntı olmadı. ekran bi 2 sene kadar, gidip geliyordu özellikle ekranı oynatınca 1 saniye gidip geliyordu ama 1 senedir hiç görmedim bidaha böyle bi sorun belki güç devresi yapılınca gitmişdir ama nadir yaşanıyordu zaten.

4gb ram üzerine bi 4gb daha aldım, bu laptop sahibi arkadaşımda yaşadı bu problemi ram takınca ekran gelmiyordu. tak çıkar yapmak gerekiyordu, bazen ram 8 yerine 4 gözüküyordu ama 1 senedir bu problemde yok.

klavyede bi kaç tuş çalışmıyor kendi kendine gitti, sanırım 3 tuş çalışmıyor ama zaten klavye mouse taktığım için sıkıntı olmadı.

• Jackmaku kullanıcısına yanıt

O sıcaklık fazla, turbo modu kapayın bence. Güç seçenekleri kısmından işlemci güç kullanımını yüzde 99'a çekin, sıcaklıklar düşecektir.

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

Hocam minimum 99% maximum 99% yaptım böylemi olmalı?

• Jackmaku kullanıcısına yanıt

Aynen, bu şekilde turbo mod kapalı kullanırsınız. Sıcaklıklar düştü mü?

• Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

evet hocam ortalama 8 derece düşüş var çok sağolun

• bi 10 sene daha gideri var Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu 

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakikidaredevil -- 19 Temmuz 2021; 16:18:20 >
  • Merhabalar x550jk laptobumun anakarti yandi ve tamir olmuyor dendi yenisiyle degistirmek istiyorum fakat kendi teknik servisine bile sormama ragmen 2.El Bulamadim aliexpresste falan var ama onlarada guvenemiyorum bu konuda bir onerisi olan varmi ne yapmam gerek? Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba. Laptopumdaki touchpad flex kablosu kopmustu yaklasik 2 yil once, fare ile kullandigim icin almamistim. Yakin zamanda yenisini siparis verdim, geldi taktim ama touchpadde hicbir hareket yok. Fn+f9 denedim, aygit yoneticisinden kontrol ettim. Gizli aygitlari goster kismina tikladigimda fare aygitlarinin altinda Asus touchpad olarak gozukuyor yanindan sari unlem isareti var. Driverini siteden indirip kurdum herhangi birsey degismedi. Bu sorunu daha once yasamis olan ya da bir onerisi olan var mi? Tesekkurler.

• Arkadaşlar benim monitör mefta oldu sıfırı 750 800 tl çıkma vs. bulabilir miyim? modeli sanırım lp156whb tl b1

• hakikidaredevil kullanıcısına yanıt
    Abi yağ gibi akmıyor, kasıyor bazen

• Mustaka89 kullanıcısına yanıt

bende bi sıkıntı yok. ssd+8gb ram olmasıyla alakalıdır belki.

• hakikidaredevil kullanıcısına yanıt
    Bende de Samsung evo 850 + 12gb RAM var ama tat vermiyor fazla

Bilemiyorum o zaman. Genel kullanımda w10 ile aynı ama animasyonlar falan belirgin derecede daha akıcı bende.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bu laptop için soğutucu alacağım ama iki soğutucu arasında kaldım hangisini önerirsiniz ?

inca inc-611

zalman ns 2000

• Selamlar arkadaşlar, bildiğiniz üzere turbo mod kapatıp bir de cpu voltaj düşürdüğümüz zaman çok belirgin ısı iyileştirmesi oluşturabiliyorduk. Duk diyorum çünkü güncellenen Intel XTU programı ile artık voltaj düşürme işlemi yapılamıyor maalesef. Alternatif olarak bu işlemi nereden yapabiliriz bilen varsa paylaşırsa çok yararlı olur.

• Merhaba forumdaslar
    Konu dışı belki ama bizim laptoplar win 11 kaldırır mı? Ben ek olarak 512 MB Samsung ssd ve 12 GB ram kullanıyorum.

• amanhem kullanıcısına yanıt
    Birebir aynı donanım var hocam ancak win 10 bile şişiyor güncelleme kapalı olduğu halde. Win8.1 den sonra dikiş tutmadı PC

Neyse bizde win10 desteği bitene kadar devam ederiz. Zaten oyun vs oynadığımız yok. İnternet, YouTube vs takılırız. 😃

• Bu laptopta anno 1800'ü en düşük ayarlarda 30 fps alarak oyanayabilir miyim? deneyen var mı?

• 
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.