Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1008. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.016
Cevap
236
Favori
706.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LastWave

https://urun.n11.com/batarya-pil/asus-x550jk-xo012d-x550jk-sx029h-notebook-batarya-pil-pars-P327432824 ben bunu satın aldım 2ay önce şu an için memnunum. tek sorun 4400mah. aldığım için batarya biraz daha büyük estetik olarak sorun ama kullanımı kısıtlamıyor.

onun dışında şu sıralar windows 7 kullanıyorum ve wifi kopması beni çıldırtıyor bir çok driver denedim henüz çözüm bulamadım sorunum kartta mı acaba diye düşünmeye başlayacam ancak ben bu bilgisayarda yaklaşık 1.5 sene linux mint kullandım ve o süreçte hiç koptuğunu hatırlamıyorum o yüzden bi windows 10'a geçeyim diyorum malumunuz windows 7 ve 8 bu bilgisaar için önerilen işletim sistemleri değildi 8.1 yada 10 kullanmamız öneriliyordu. belki sorun win 7 kullanıyo olmamdır.sorum şu windows 10 kullanan arkadaşlar sizde de devam ediyor mu bu wifi kopması problemi ? boştan yere geçmeyelim o leş işletim sistemine

Alıntıları Göster
    windows 10'a geçtim 8-9 saattir 1 kez bile kopma olmadı sanırsam sorun win 7 olmasıymış

• Herkese merhaba, ekranın ortasında yeşil dikey bir çizgi oluştu, ekranın orta alt kısmına dokununca çizgiler artıyor, kahverengi vs. çizgiler de çıkıyor bazen. Ekranı değiştirmek istiyorum, daha önce değişim yapmış olan arkadaş varsa link atabilir mi onu alıp bilgisayarcıda taktıracağım. Selamlar herkese laptopunuzun ömrü uzun olsun

• bilgisayar boşta 70 dereceyi görüyor format attım termal macunuda yeniledim tek fanı temizlemedim. sizinde boşta 70 dereceyi görüyor mu  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batturay -- 2 Ocak 2020; 22:37:25 >
  • Beyler ben bu laptobu 5senedir ssd ile kullanıyorum. Simdi de aklima m2 ssd takma fikri geldi acaba uyumlu mudur anakart. Pcie expres icin ayrica paray almak gerekiyormu m2 ssd ye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jayzk1907 J kullanıcısına yanıt
    M2 SSD uyumlu değildi malesef bu bilgisayarla,bende düşünmüştüm sizin gibi ama uyumlu değil diye okumuştum biryerde daha detaylı bilgi bulunca paylaşırım sizle

• Uzun süredir kullanmakta olduğum bilgisayarım SSD'de olmasına karşın biraz ağır gibi.Belgelerden foto veya bir Office programı açarken bile düşünüyor ve gecikiyor.
    4 GB ram var.Şuan makinede...https://urun.n11.com/bellek-ram/mushkin-8gb-ddr3-1600-mhz-notebook-bellegi-992038-P392072031
    8 gb.ram daha ekleyeyim diyorum. Markası Mushkin ddr3 ve 1600Mhz ve 1.35 v. düşük akım...
    Bu Ram ile 12 GB ram ' e ulaşacak,ne dersiniz.
    veya hiç uğraşmayayım mı? Komple Windows u mu yenileyeyim ???
    Bilgisayar bunca yıl çoğu zaman kullanmadığım ve çantasında yattığıda oldu ancak en büyük sıkıntısı EKRAN çözünürlüğünün bayağı kötü olması...
    Ram hakkında veya hız konusunda yardımcı olursanız sevinirim...

• attci kullanıcısına yanıt
    Cpu Z'den memory kısmına girip belleğin hangi hızda çalıştığını öğrenebilirsiniz. Öğrendikten sonra da ayı hızda bir tane alırsınız isterseniz. SSD'nin çok dolu olması da bi' nebze ağırlaştırıyor bilgisayarı, eğer doluysa yer açın mutlaka. Antivirüs ve Windows Defender açıksa arka planda bir de üstüne tarayıcı açıldığında 4 gb yeterli olmuyor, Windows 10'da fazla servis var arka planda çalışan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demiraliakyar

Herkese merhaba, ekranın ortasında yeşil dikey bir çizgi oluştu, ekranın orta alt kısmına dokununca çizgiler artıyor, kahverengi vs. çizgiler de çıkıyor bazen. Ekranı değiştirmek istiyorum, daha önce değişim yapmış olan arkadaş varsa link atabilir mi onu alıp bilgisayarcıda taktıracağım. Selamlar herkese laptopunuzun ömrü uzun olsun
    Başkan bende de var o ya lanet olası turp gibi laptop üzdü beni 3-4 aydır öyle kullanıyom

• Baya uzun zamandır bu laptopu kullanıyorum hala yarı yolda bırakmıyor beni.

Şu windows güncelleme yaptı ve wifi sürücüm güncellendi kopmalar yaşamaya başladım. İllet Windows 10 eski sürücüyü yüklettirmiyor ne yaptıysam beceremedim. Sürücüyü kaldırdığımda hemen kendisi geri yüklüyor. 6.30.223.256 olan sürümü 6.30.223.102 numaralı sürüme düşürmek istiyorum. Var mı böyle bir sorunla karşılaşan?
    Hocam alacağın ram kvr16ls11/8

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    peki hocam bir soru daha sormak istiyorum; 8 gb a gereksiz para vermeye gerek yok 4 gb. alsanda yeter.gibi.
    fazla para verme manasında.
    -Anlık Bellek kullanımım yer yer %70-80'lerde geziyor ve şu sıralar oyun dahi oynamıyorum.
    Ancak internet sayfaları arası gezme veya program açılışları bile hafif ağırdan alıyor bu beni gıcık ediyor.
    4gb'da kurtarır mı? Bu asli sorunu SSD ile bir miktar giderdim. ancak. RAM de aklıma takıldı.
    4 ile 8 Gb arasında ne kadar fark olur ve aradaki farkı vermeye değer mi?
    Hocam mutlaka fark olur zaten max ram desteği 12 gb arada 100 tl lik bir fark var o yüzden 8 GB almanı öneririm en azından ilerde keşke 8 gb alsaydım diye pişman olmazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canpolat_28 -- 19 Ocak 2020; 2:5:14 >
  • Beyler iyi akşamlar. Bu bizim asus x550jk larin braadcom wifi karti malum sadece 2.4 ghz destekliyor. 5ghz destekleyen ac destekli intel 7260 7265 9260 hatta ax200alip laptoba tkiyim diyorum daha once laptobun wifi kartını değiştiren oldumu sorun yasayan varmi acaba? Yazarsanız sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arkadaşlar x550jk-xo012d model laptopun fan'ı kaç milimetre? bi yerden sipariş verdim 1.1 mm mi yoksa 0.7 olan mı diye sordular. bilen var mı
  •  Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu

Arkadaşlar benim cihazımın monitörü kırıldı. Yeni monitör alacağım. Benim monitörüm kaç pin (30?/40?) nasıl anlarım?
    Bu fotoğrafları monitörün üzerinden çektim.

• zapdos93 kullanıcısına yanıt
    40 pin hocam

• Arkadaşlar ram eklediniz de cihaz rami görmüyorsa, laptopun vidalarını özellikle ram civarında olanları biraz gevşetin. Bu sorunu yaşayınca çok araştırıp çözüm bulamamıştım belki birine faydası olur. Arayınca kolay bulunsun diye:

" Asus laptop eklediğim rami görmüyor "

" x550jk eklediğim rami görmüyor "

" x550jk ram sorunu "

" Asus laptop ram sorunu "
  • 6.5 yıldır kullanıyorum, çok sağlam pc alırken iyi ki de almışım diyorum.

• 
Sayfa: önceki 10061007100810091010
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.