Şimdi Ara

Asus X550JK XO012D Inceleme ve Kullanıcı Platformu (1009. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21.017
Cevap
236
Favori
706.527
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
87 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz geç bir cevap olacak ama belki başka birisi faydalanır. 1.1 mm olanı uyuyor bu bilgisayara. Bana da sordular fan alırken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 25 Şubat 2020; 16:0:20 >
  • Merhaba, ben de 6 yıldır bu cihazı kullanıyorum. 2014 yılında 1400 küsür TL'ye almıştım.

Herhangi bir sorun yaşamadım. Bilgisayara nasıl baktım ondan bahsedeceğim.

*Aldığım gün +4gb ram eklemiştim.

*Aldıktan birkaç hafta sonra işlemci güç yönetimini %99'a çektim ısınmayı azaltmak için, o günden beri öyle kullanmaktayım.

*Her gün günde en az 3-4 saatlik kullanım yapıldı. Sık sık oyun oynandı. 3-4 gün boyunca kapanmadan çalıştığı belki de yüz kere olmuştur. Yani pc sıkı kullanıldı desem yeridir.

*2014'ten 2018'e kadar orjinal HDD'si ile kullandım. HDD kullanımı %100 sıkıntısı nedeni ile 4 yıl sonunda bir güncelleme istiyordu donanımda PC, 2018'de Samsung 860 EVO 250GB SSD ile destekledim. Orjinal 500GB HDD'yi de taşınabilir HDD'ye çevirdim , DVD Rom'un yerine de Seagate Barracuda 1TB 7200rpm HDD taktım. (İkisi 650 TL'ye mal olmuştu.) Şu anda SSD'nin 150GB'tı, HDD'nin 600GB'tı dolu.

*Laptop asla kucakta, yatakta, koltukta kullanılmadı, hep soğutucu stand üzerinde kullanıldı.

*Doğru olmasa da, bataryayı çok önemsemediğimden %95 sürekli batarya takılı ve fişe takılı olarak kullandım. Buna rağmen 6 yıllık bilgisayarımın bataryası, 1 buçuk saatten fazla gitmekte.

*Şu zamana kadar 2 kere termal macun yeniledim (En sonuncusu 1 ay önce). Termal macun yenilenme esnasında mutlaka fan ve toz temizliği yaptım.

*Bilgisayar ile beğenmediğim tek şey, iç aksamının dağıtılıp toplanmasının zor olması. Termal macun değişimi ve fan temizliği için, komple klavyeyi çıkarıp, anakartı ters çevirmek gerekiyor. 2-3 yılda bir yapılacak şey olduğu için çok lafı edilecek bir durum değil sonuç olarak.

*Herhangi arıza veren, veriştiren, tamir gören bir durum yaşatmadı çok şükür (Maşallah). Hala ilk günkü kadar sessiz, optimal sıcaklıklarda ve hızda çalışmakta (Maşallah diyelim.)

*Oyun kaldırma olarak da hala bana yetmekte ve yeni pc aratmamakta. Genelde online oyunlar oynuyorum. Oynadığım en ağır oyunlar ise GTA 5, Far Cry 5, Tomb Raider seviyesinde oluyor. Son 2-3 yılın oyunlarını da sanırım lowda da olsa oynatmakta. Watch Dogs 2 de akıcılığı yakalayamamıştım, silmiştim.

*Üst seviye oyunlarda sıcaklık CPU Max 83 - Ortalama 78 dereceye çıkıyor, GPU'nun ise 80'in üzerine bir kere çıktığını görmedim.

İnşallah bir arıza olmazsa, bu bilgisayar bana hala 3 yıl gider ve yeter gibi görünüyor.
    Bu şekilde bir uzun kullanım yorumu eklemek istedim. İhtiyacı olana faydası olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackslament -- 1 Mart 2020; 17:31:5 >

• blackslament B kullanıcısına yanıt
    Çok güzel açıklamalar yapmışsınız hocam, iyi günlerde kullanın. Ek olarak ağzınıza sağlık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar 1 tb HDD ve 8 GB ram takviyesi yapıcağım ne tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selam.

benim monitördeki dikey çizgiler de iyice arttı bende yeni ekran almak istiyorum.

hangi model almalıyım? pin sayısı vs nasıl ayırt ederim?

1366x768 çözünürlük mat ekran. 15.6" 2013 eylülde almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterloo -- 8 Mart 2020; 15:37:47 >
  • Ugurhasgul1903 U kullanıcısına yanıt
    Ram kvr16ls11/8 hdd ise 7200 rpm herhangi biri

• waterloo kullanıcısına yanıt
    40 pin olarak hocam diğer detayları bilemiyorum

• canpolat_28 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim 👍👍

• Bu cihaz için batarya ve şarj aleti önerecek var mı acaba? Kaliteli ve güvenilir olmasını tercih ederim.
  • Zamanında 1700 e almıştım.yeterli cihaz.
    İçerisine sandisk ultra 2 480 gb lık ssd almıştım. Oda işimi gördü. (400 e almıştım 800 olmuş)

Bilgisyarın sorunu pil yeterli değil. Yüzde yüz olsa bile 10 dakikada bitiyor.

Wifi sorunlu, bir kaç haftadır bağlantı hatları oluyor. Çekmiyor. 5ghz yok.
    Yeni bir internet kartı alsam sorun olur mu ? Önereceğiniz, taktığınız bir kart var mı ?

• Vay be... Zaman ne çabuk geçmiş. 2015 yılında aldığım bu laptoptan size bildiriyorum...
    Koskoca 5 yıl, dile kolay. Buradaki samimi insanların yardımlarıyla hiç bir şey bilmeden almıştım bu cihazı. Windows kurulumundan tutun, disk sorunlarına, soğutucu arayışlarından, oyunların performanslarına kadar konuşuyorduk, bilgi veriyorduk birbirimize. Güzel zamanlardı gerçekten. 5 yıldır foruma girmemiştim, şöyle bi konu vardı diye hatırlayıp daldım içeri. Bana o zamanlarda yardımı dokunan isimlerini bile bilmediğim abilerime, kardeşlerime teşekkürü borç bilirim. Az önce nicklerine bakip bulduğum bazi arkadaslar... @sendemail @1ht1baron @Jose Mari @erenesto ve diğerleri... Umarim sizde bu cihazı senelerce kullanıp, memnun kalmissinizdir. Bana hakkiniz gecti, helal edin. Bu arada soracak arkadaşlara, eskisi kadar oyun oynamadigim icin hepinizin aklindaki sorulara cevap olamaz belki ama... bu sene cikan bi kac oyunu deneme firsatim olmustu. Bilgisayar hala düşük ayarlarda oynatiyor kardeşim, ne bereketli makineymiş valla. Hepinize selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: egzozcuselim

Vay be... Zaman ne çabuk geçmiş. 2015 yılında aldığım bu laptoptan size bildiriyorum...
    Koskoca 5 yıl, dile kolay. Buradaki samimi insanların yardımlarıyla hiç bir şey bilmeden almıştım bu cihazı. Windows kurulumundan tutun, disk sorunlarına, soğutucu arayışlarından, oyunların performanslarına kadar konuşuyorduk, bilgi veriyorduk birbirimize. Güzel zamanlardı gerçekten. 5 yıldır foruma girmemiştim, şöyle bi konu vardı diye hatırlayıp daldım içeri. Bana o zamanlarda yardımı dokunan isimlerini bile bilmediğim abilerime, kardeşlerime teşekkürü borç bilirim. Az önce nicklerine bakip bulduğum bazi arkadaslar... @sendemail @1ht1baron @Jose Mari @erenesto ve diğerleri... Umarim sizde bu cihazı senelerce kullanıp, memnun kalmissinizdir. Bana hakkiniz gecti, helal edin. Bu arada soracak arkadaşlara, eskisi kadar oyun oynamadigim icin hepinizin aklindaki sorulara cevap olamaz belki ama... bu sene cikan bi kac oyunu deneme firsatim olmustu. Bilgisayar hala düşük ayarlarda oynatiyor kardeşim, ne bereketli makineymiş valla. Hepinize selamlar...
    Kıymetli @egzozcuselim hocam ,

Hak ne demek helal hoşunuz olsun , hiçbir hak geçmemiştir ,zamanında yardımcı olabildiysek ne mutlu .

Ben de halen cihazı kullanmaktayım , taş gibi çıktı maşallah .Hatta hayatımda yaptığım 3-5 doğru satın almadan bir tanesidir bu cihazı almış olmak.
    Ben de oyun oynamıyorum , yorucu geliyor zira...Aslında oyun oynamayı beceremiyorum artık çok karmaşık geliyor , komplike oyun yerine solitaire tarzı açıyorum diğer taraftan da youtube web takılıyorum öyle....

Sonuç olarak aynı duyguları paylaşmakta olduğumuzu söylemek isterim. Mesajınızı okuyunca tebessümle mutlu oldum vay be zaman ne çabuk geçmiş dedim , o günler bugünden daha heyecanlıydı.....Esen kalınız hocam , diğer arkadaşlara ,size sevgiler saygılar.

cümleten Allah'a emanet olunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: egzozcuselim

Vay be... Zaman ne çabuk geçmiş. 2015 yılında aldığım bu laptoptan size bildiriyorum...
    Bu zamana kadar alıp da en çok memnun kaldığım elektronik cihaz kesinlikle bu laptop. Hâlâ tıkırında çalışıyor. 5 yıl olmuş ama bana dün gibi geliyor.

• Şu an call of duty warzone indiriyorum eğer bunca sene sonra bu tarz bir oyunu oynatırsa gözümde değeri bir kat daha artacak. Gerçekten mükemmel bir bilgisayar seçmişiz. İnşallah bundan sonra alacağımız da bu kadar sağlam olur
  • alim ari kullanıcısına yanıt
    Boşuna indirmeyin hocam. O kadar da değil 😂

• hakikidaredevil kullanıcısına yanıt
    Siz denediniz mi? En düşük ayarlarda da kurtarmaz mı 😅

Denemedim ama yeni çıkan oyunlar için güçsüz kalıyor artık PC. Çok düşük fps alırsınız. 100gb indirmeye yazık :d. Pubg lite falan oynanabilir ama. 768p orta-yüksek ayarlarda 90-100 fps veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakikidaredevil -- 22 Mart 2020; 17:29:39 >
  • hakikidaredevil kullanıcısına yanıt
    Ben yine de demiycem, sonucu buraya yazarım 😄

İyi olur hocam.

• Dediğiniz gibi gayet sağlam bir bilgisayar iyiki almışım,SSD ve HDD takviyesi ile gayet sağlam oldu 6.senedeyiz bir 3 sene daha gitse tamamdır 😌

• 
Sayfa: önceki 10071008100910101011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.