Şimdi Ara

Asus X370-F vs Asus B450-F

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, Ryzen 7 2700x işlemci almak gibi bir planım var ve anakart konusunda kararsız kaldım. SLI yapmak gibi bir ihtimalim olduğundan Asus X370-F anakartını tercih etmeyi düşünüyorum fakat aldığı olumsuz oylar kuşkuya düşürdü. Diğer seçeneğim de Asus B450-F ve bu anakartın SLI özelliği mevcut değil. İki anakart da aynı fiyatta. Asus X370-F modelini kullanan arkadaşların bir memnuniyetsizliği var mı acaba bu anakarttan? Sizin öneriniz ne olur acaba? Ek olarak elimde Corsair' ın 2666 MHz 2x8 GB XMP bellekleri mevcut, sanıyorum ki sorun yaşatmazlar değil mi? Uyumsuzluk sorunu vs. artık yoktur herhalde?

Not: X370 model bir anakart alırsam Bios güncellemesi yapmam gerekebileceğini de biliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• x470 anakart bakın üst seviye x470 iyi olur
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    X470 alamayacağımdan dolayı X370 ve B450 çipsetleri arasında seçim yapmaya çalışıyorum

• ben b450 tercih ederdim çünkü x370 ve b350 deki problemler çözülmüş yeni seri anakart üst seviye b450 alınabilir msı gaming pro carbon yada asus strix b450 olması şartı ile altı alınmaz
    X370' te ne gibi sorunlar vardı acaba? Amazon.de' de X470 çipsetli anakartların biri bile Türkiye' ye gönderilmiyor o yüzden Asus Strix X370-F modelini almayı düşünüyorum. Anakart kaynaklı bir sorun olursa da 2 yıl boyunca yardımcı oluyorlar zaten.

• hocam sorundan kasıt ilk seri çip oldugu için ileriye yönelik en azından revizyon geçirmiş çipler yani b450 yada x470 iyi olur yoksa alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

X370' te ne gibi sorunlar vardı acaba? Amazon.de' de X470 çipsetli anakartların biri bile Türkiye' ye gönderilmiyor o yüzden Asus Strix X370-F modelini almayı düşünüyorum. Anakart kaynaklı bir sorun olursa da 2 yıl boyunca yardımcı oluyorlar zaten.
    X470 alamıyorsanız X370 alın B450 yerine. Herhangi bir sorun yok X370lerde.
  • Bu saatten sonra x370 b350 alınmaz nedeni ise ram alternatifi daha kısıtlı asusun yeni serisinde de devam eden cold boot sorunu mevcut eski seri de zaten var. Bende alırken x470 carbon vs strix-f arasında kalmıştım cold boot sorunu yaşamamak için carbon seçtim. Bence şuan yazılım, bios olarak msi firması am4 platformda efsane. Asusu kurtaran tek kart c7h ama CB sorunu onda da mevcut. Sli neden düşünüyorsunuz verimli kullanamayacağınız bir sistem için, sırf eski çipset anakart almayın derim. Bu konu da illa kararlıyım diyorsanız x470 pro carbondan başka iyi bir alternatif yok bence kullanıyorum gayet güçlü bir kart 1200tlye bulunur amazon.com.tr'den son stoklarda fiyat dibi görüyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emre-Dylan kullanıcısına yanıt
    @Emre hocam sizi niye etiketledim bilmiyorum mesajın pek sizinle alakası yok.

2 hafta önce nanokatalogdan 950 tl ye x370-f siparişi verdim. Hala gelmedi ama seçmemin sebeplerini sıralayayım. Birincisi x370 in güncel 400 serilerden eksilerini söyleyeyim. StoreMI yok. Precision Boost Overdrive yok. Ram desteği daha zayıf... deniliyor. Ama o kısım biraz şüpheli. Zira 2. nesil ryzen işlemci takıldığında 300 seri anakartların da bellek desteği daha iyi hale geliyor o yüzden emin değilim. Açıkçası saydığım şeyler ram haricinde pek de önemli değildi benim için. Zaten X işlemcilerin sadece para tuzağı olduğunu düşündüğümden almayacağım ve PBO kullanamayacağım. StoreMI da ilgimi çekmiyor. 400 serisi almak için pek de bir sebebim yoktu yani. X370-F x370 ler arasında fiyatına göre en iyi oc kapasitesine sahip anakartlardan biri. Ayrıca AM3+ soğutucuları da destekleyen yapısıyla beni cezbetti çünkü elimdeki soğutucunun AM4 braketi bulunmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 11 Aralık 2018; 22:3:32 >

• nkvelioglu N kullanıcısına yanıt
    hocam aldıgınız anakart ön siparis ürünüdür 1 aydan önce gelmez
    1 ay da olmasın yahu. Ben sadece adamların yurt dışı stoklarından getirdiklerini biliyorum. Yani aliexpressten bile bir şey alsam genelde 3 haftaya gelmiş oluyor. Aldığım zamanda aynı fiyata satan başka bir yer yoktu benzer fiyata da daha iyi bir seçenek bulamadım yapacak bir şey yoktu. İleride son çıkan en iyi işlemciyi de takıp oc lamaya niyetim olduğundan kötü anakart almak istemiyordum. Başta pek düşünmeden ucuza x370 iyidir diye black fridayde 580 liraya hb' dan msi x370 gaming plus alıp sonra oc performansının kötü olduğunu öğrenip iptal etmiştim. Aslında güncel alsam b450 gaming pro carbon almaya niyetliydim ama onu da 1000tl altına bulamadım. Hatta fiyattan bağımsız olarak hiçbir yerde bulamadım sanki üretilmesi durmuş gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 11 Aralık 2018; 22:10:9 >
    hocam oda black friday den kaynaklı tüm stoklar erdi getirmeside kolay degil dovizde yüksek

nano yurt dısından getiriyor tabi oda oranın stogunda varsa yoksa getrine kadar 1 ay sürüyor gümrügü vs si kargosu ıvır zıvır işler bence iptal edin güzel bir b450 bulun derim
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9651

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 11 Aralık 2018; 22:12:22 >
    Yok ki aynı fiyata güzel b450... Anca tomahawk var ama her anlamda daha üstün x370-f. Acelem yok gelsin kullanırım.
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=9651

buyur hocam

ASUS ROG STRIX B450-F GAMING AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, ATX Anakart
    %8 indirim
    890,48TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 11 Aralık 2018; 22:15:21 >
    B450 lerden sadece msi tomahawk ve msi gaming pro carbonla ilgileniyorum. Marka fanatikliğiyle ilgisi yok. Bazı güvendiğim kaynaklardan en alınası anakartları araştırdım. Tomahawk bulunuyor rahatlıkla ama o anakart fena olmayan overclock kapasitesi dışında boş bir anakart. Uzun süre kullanacağım için biraz dolu dolu olmasını istedim. Ayrıca x370-f in am3 soğutucuları destekliyor olması da önemliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 11 Aralık 2018; 22:20:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nkvelioglu

@Emre hocam sizi niye etiketledim bilmiyorum mesajın pek sizinle alakası yok.

2 hafta önce nanokatalogdan 950 tl ye x370-f siparişi verdim. Hala gelmedi ama seçmemin sebeplerini sıralayayım. Birincisi x370 in güncel 400 serilerden eksilerini söyleyeyim. StoreMI yok. Precision Boost Overdrive yok. Ram desteği daha zayıf... deniliyor. Ama o kısım biraz şüpheli. Zira 2. nesil ryzen işlemci takıldığında 300 seri anakartların da bellek desteği daha iyi hale geliyor o yüzden emin değilim. Açıkçası saydığım şeyler ram haricinde pek de önemli değildi benim için. Zaten X işlemcilerin sadece para tuzağı olduğunu düşündüğümden almayacağım ve PBO kullanamayacağım. StoreMI da ilgimi çekmiyor. 400 serisi almak için pek de bir sebebim yoktu yani. X370-F x370 ler arasında fiyatına göre en iyi oc kapasitesine sahip anakartlardan biri. Ayrıca AM3+ soğutucuları da destekleyen yapısıyla beni cezbetti çünkü elimdeki soğutucunun AM4 braketi bulunmuyor.

Hocam nano çok sorunlu ya zamanında arctic sıvı soğutma alayım dedim sonra vazgeçtim. Keşke konu açsaydın belki bulurduk bir yerlerden mesela newegg'e baksaydın orada x470 c7h bile 1800 civarı. Bu fiyatlarda c7h bulsaydım ben alırdım carbonu almadan önce. Bence para iadesi iste başka yerlere bakalım el birliğiyle?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

tabikide hocam sizin tercihiniz
    Elimde fazladan bir ekran kartı olduğundan uygun anakart seçimi ve güç kaynağı değişikliği ile fazla masraf yapmadan sistemi güçlendirebilirim. Ek olarak dediğiniz gibi bir sorun yaşar isem X370 çipsetinde, Amazon.de' den sipariş vereceğimden iade edip yerine B450 bir anakart alabilirim. Keşke X470 çipsetli anakartların TR gönderimi olsa da onları alsam ama fiyat olarak oldukça cazip olduğundan Asus X370-F modelini tercih edeceğim gibi duruyor. Benim kullandığım belleklerin benzer bir varyasyonunu desteklediğinden sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Bakalım ne olacak göreceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Elimde fazladan bir ekran kartı olduğundan uygun anakart seçimi ve güç kaynağı değişikliği ile fazla masraf yapmadan sistemi güçlendirebilirim. Ek olarak dediğiniz gibi bir sorun yaşar isem X370 çipsetinde, Amazon.de' den sipariş vereceğimden iade edip yerine B450 bir anakart alabilirim. Keşke X470 çipsetli anakartların TR gönderimi olsa da onları alsam ama fiyat olarak oldukça cazip olduğundan Asus X370-F modelini tercih edeceğim gibi duruyor. Benim kullandığım belleklerin benzer bir varyasyonunu desteklediğinden sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Bakalım ne olacak göreceğiz.
    En düşük fiyatlı sli destekleyen yeni çipsetli kart bu kupon bulursun 50 70tlde öyle düşer dostum fiyatı gayet uyguna gelir.

https://urun.n11.com/anakart/asus-prime-x470-pro-amd-x470-3466mhzoc-ddr4-soket-am4-atx-ana-P294514188?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.57.4

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye' den satın alıp garantilik bir durumda sürünmek istemiyorum o nedenle Amazon.de üzerinden bakınıyorum.(14 Euro da hediye kartım olduğundan.) Z170 çipsetli anakartımın bozulması nedeniyle tüm sistemi baştan sona güncelliyorum zaten, TR' den almış olsam o anakartı kim bilir nasıl uğraştırırlardı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.