Şimdi Ara

Asus X370-F vs Asus B450-F (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • adama b tıpı anakart aldıracaksınız ılla. sonra benı neden 8700 k lar ezım gecıyor neden ben oyunda fps alamıyorum dıye konu açacak.
    x370 al. hatta x 470 almalısın b serısını 2700x ıle bır kalemde gec. o seri alıcaksan daha dusuk ıslemcıler satın al.
  • Arkadaşa açık olarak 12 fazlı bir işlemci almasının daha doğru olduğunu söylüyorsunuz özet bumudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Ryzen 2000 serisi almak istiyorsanız X470 çipset seçmeniz gerekiyor işlemcinin bütün özelliklerini verimli kullansın. Bir kaç ay sonra Zen 2 çıkıyor o işlemciyi satın almak isteyen arkadaşlarımıza sesleniyorum x570 çipset seçmeniz gerekiyor yine işlemcinin bütün özelliklerini verimli kullansın. Ryzen 2000 serisi ile Ryzen 3000 serisinde giriş islemci almak isterseniz B serisi anakart secin R7 2000 serisi R7 3000 serisi R9 3000 serisi için X470 X570 seçmeniz gerekiyor CrossfireX ile SLI yapmak istiyorsanız kesinlikle bunları seçmelisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 14 Aralık 2018; 18:17:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • X470 alamayacağım demişsiniz.

Eğer SLI-CFX filan yapmayacaksanız B450 de yeter. (ki yapan az)

B450 olanlarının ıvır zıvır özellikleri şatafatlı olana değil (az işe yararlar) iyi VRM (güç devresi) yapısı olana (en az 6, hatta 6+2, 8 filan) ve de VRM soğutucusu iyi olanlarına bakın. (OC için)
  • melikulupinar kullanıcısına yanıt
    Sorun şu ki SLI yapmayı düşünüyorum elimde fazladan bir ekran kartı olduğundan dolayı ve Asus X370-F anakartını oldukça uygun bir fiyata alabiliyorum. B450 çipsetli varyantı ile aynı fiyata. Bu nedenle X370-F anakartını tercih edeceğim gibi görünüyor. Gönül ister X470' e para ayırabilecek bir bütçem olsun ama ne yazık ki yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kim diyor B450 ler kötü oc olmuyor vs... eger yabanci dil var ise surayi incelemenizi tavsiye ederim. B serisi ile ilgili söylediklerinizi tekrar düsündüreceginden eminim.https://www.tweakpc.de/hardware/tests/mainboards/msi_b450_gaming_pro_carbon_ac/s08.php

SLI yapilmayacaksa B450 tabikide yeter. SLI düsünceniz varsa x370 alin tamamen tercih meselesi. ben güncel olani tercih ederdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-22C714979

Sorun şu ki SLI yapmayı düşünüyorum elimde fazladan bir ekran kartı olduğundan dolayı ve Asus X370-F anakartını oldukça uygun bir fiyata alabiliyorum. B450 çipsetli varyantı ile aynı fiyata. Bu nedenle X370-F anakartını tercih edeceğim gibi görünüyor. Gönül ister X470' e para ayırabilecek bir bütçem olsun ama ne yazık ki yok.
    B450 çiplerin de CFX yapan modelleri bulunabilir. (bunun OC ile alakası yok zaten)

Tek kart PCIe X16 yerine X8+X8 şeklinde çalışabilirler. X16-X8 arasında dişe dokunur hiçbir fark olmaz. Eskiden GPU güçlü ama RAM az kartlarda (Mesela HD-7850 1 GB vs) biraz fark oluyordu. 2 GB olanla arasında optimizasyonu iyi oyunlarda az fark olurken, balta oyunlarda % 5-7 kadar fark olabiliyordu.

Ancak o zaman PCIe 2.0 vardı şimdi PCIe 3.0 var. İki kat fazla bantgenişiliği olduğundan bir sorun yaratmaz. BW olarak 2.0 X16 ile 3.0 X8 aynı. Üstelik bu durum sadece VRAM bellek yetmezse sözkonusu. Yeterli belleği olan kartlarda 2.0 X8 bile fark etmez.

Yalnız CFX (AMD ekran kartları) desteği veren B450 modelleri var ama SLI (NVIDIA) veren var mı bilmiyorum. Olmayabilir. (7 nm Threadripper X16-24 beklediğimden şimdiki çipsetlere bakmadım)

Yoksa NVIDIA SLI için mecbur X370-X470 gerekebilir.

B450 çipsetli anakartlarda sadece CFX desteği var ne yazık ki. Bu koşulda ya Asus Strix X370-F anakartını tercih edeceğim ya da şansımı deneyip bekleyerek X470 çipsetli anakartların Amazon.de üzerinde TR gönderimi nin açılmasını bekleyeceğim. X370-F' i tercih ederim muhtemelen. 140 Euro' ya tekabül ediyor her şey dahil ve bana oldukça iyi bir fiyat gibi geldi, sizce nasıldır?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    b serisinde ikinci kart x4 hızında çalışıyor. x serisinde x8 x8 çalışıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.