Şimdi Ara

asus ve msi holiganlığı ne zaman bitecek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
1.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • asus ve msi diye diye genç nesillerin beynini öyle bir kazımışsınız ki artık facebook gruplarında zotac ya da palit vs tavsiye edince bunlar dandik almam diyorlar
    neymiş strix 65 derecede çalışıyormuş zotac inno3d vs 75 derecede çalışıyormuş. Bir ekran kartı için bu iki değer arasında HİÇBİR fark yoktur. Yine aynı zamanda ömürleri biter. Bu konuya her şeyimi basarım. Ayriyetten asus rtx 2060 sırf 65 derecede çalışan strix olduğu için 3500 liraya satılıyor ve sazanlar tarafından tercih ediliyor. Overclock yapmak için yüksek performanslı soğutma aldım diyor. E o paraya zotac 2060 süper neden almıyorsun? Başka bir örnek asus 2060 süper ve inno3d 2070 süper neredeyse aynı fiyatta. Buna rağmen sırf 65 derecede çalıştığı için adam gidiyor asus alıyor.
    7 yıl albatron fx 5200 2 yıl palit 550ti 6 yıldır da gigabyte gtx 660 kullanıyorum hiç sorun yaşamadım.
    ASUS 2060 SUPERhttps://www.sinerji.gen.tr/asus-geforce-rtx2060-super-rog-strix-o8g-gaming-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu418322 3760 TL
    INNO3D 2070 SUPERhttps://www.sinerji.gen.tr/inno3d-geforce-rtx2070-super-twin-x2-oc-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti-pmu419708 4030 TL

• Son 3 yılda 3 kart kullanmak, bahsi geçen asus ve msi kullanmamış olmak , sanırım böyle bir konu açmak için yeterli değil gibi hocam sanki , ne dersiniz :) Abiti bilip asrock türedi demeniz de garip asrockun asustan ayrılması ile ikisi arasında 5 yıldan fazla var, abit daha önce battı , dfi dan önce. :)

Her kartın farklı üretim teknolojisi var, temelde GPU aynı olsa da PCB dahil tümü revize ediliyor. Bunda da Msi ve Asus'un tepe modellerindeki kalite , diğer kartlarda yok yani onların tepe modellerinde yok son dönemde. Eskiden vardı. Bu sebeple msi ve asus'un , markasal bazda ürün çeşitliliği ve piyasa algısına bakarak , son derece normal değil mi daha çok bilinmesi ? Ha tabi bunda markaların gaming ismi stratejiside vardır ki kesinlikle başarılı olmuş bir stratejidir , hele Msi da. Senin söylediğin dönemde kartlar arasında ciddi fark sayamazsın , yani şuan en ucuz 2060RTX ile en pahalısı arasında çok fark sayarsın ama 10 sene öncenin kartlarında sayamazsın. 8600GT ve ATİ 2600 ve üzerinde sayarsın farklılıkları. Daha gerisinde dağlar kadar markasal fark yok. Şimdi dediğin Rog Strix ile İnno3D nin kartı arasında uçurum var hocam etme :)

Ben palit ve zotac da sorunsuz alırım , şuan zotac kullanıyorum. Çok takılmamak lazım, Fiyat / Performans önemli. Bazende ucuz kart alacak kadar zengin olup olmamanız önemli. Çoğaltılabilir.
  • Manli Colorful Leadtek bile düşük orta seviye kartlarda alınır. Ancak MSI 16 serisinde çok iyi iş çıkarmış, Asus rezil etmişti. her seri marka mdelde değişiyor incelemek lazım.
  • ben ünideyken (2000 lerin başları) 3 marka vardı en çok bilinen

Ekran kartında ASUS, WINFAST (LEADTEK) ve efsane BFG
    https://www.cnet.com/products/asus-geforce-6800-gt-xt-128mb-agp/

Anakartta ise ASUS, GIGABYTE ve efsane ABIT

MSI'ın mesamesi okunmazdı hatta anakartlarından uzak durulduğunu hatırlıyorum.

Sonra MSI logo değişikliği ve tasarım kalitesi ile (ejderin çekiciliğine onlar ayıktı) yürüyüp gittiler.

Ekran kartında GALAX EX Gamer /HOF , ZOTAC AMP! Extreme (indirimde yakalanırsa), Sapphire Nitro, PowerColor Red Devil tavsiye ederim

anakartta GIGABYTE esk gücünde değil sanırım. AORUS diye bir alt marka çıkarttılar ama çok tutmadı gibi. ASROCK diye bir marka türedi f/p olarak.

Bu arada ZOTAC'ın düz modelleri takoz olabilir, Palit OC kralıydı ama harbi 5 para etmez bir markaydı (Rus malıydı benim zamanımda sonrasını bilmem)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ADF35784A -- 11 Şubat 2020; 12:57:8 >

• Son 3 yılda 3 kart kullanmak, bahsi geçen asus ve msi kullanmamış olmak , sanırım böyle bir konu açmak için yeterli değil gibi hocam sanki , ne dersiniz :) Abiti bilip asrock türedi demeniz de garip asrockun asustan ayrılması ile ikisi arasında 5 yıldan fazla var, abit daha önce battı , dfi dan önce. :)

Her kartın farklı üretim teknolojisi var, temelde GPU aynı olsa da PCB dahil tümü revize ediliyor. Bunda da Msi ve Asus'un tepe modellerindeki kalite , diğer kartlarda yok yani onların tepe modellerinde yok son dönemde. Eskiden vardı. Bu sebeple msi ve asus'un , markasal bazda ürün çeşitliliği ve piyasa algısına bakarak , son derece normal değil mi daha çok bilinmesi ? Ha tabi bunda markaların gaming ismi stratejiside vardır ki kesinlikle başarılı olmuş bir stratejidir , hele Msi da. Senin söylediğin dönemde kartlar arasında ciddi fark sayamazsın , yani şuan en ucuz 2060RTX ile en pahalısı arasında çok fark sayarsın ama 10 sene öncenin kartlarında sayamazsın. 8600GT ve ATİ 2600 ve üzerinde sayarsın farklılıkları. Daha gerisinde dağlar kadar markasal fark yok. Şimdi dediğin Rog Strix ile İnno3D nin kartı arasında uçurum var hocam etme :)

Ben palit ve zotac da sorunsuz alırım , şuan zotac kullanıyorum. Çok takılmamak lazım, Fiyat / Performans önemli. Bazende ucuz kart alacak kadar zengin olup olmamanız önemli. Çoğaltılabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Son 3 yılda 3 kart kullanmak, bahsi geçen asus ve msi kullanmamış olmak , sanırım böyle bir konu açmak için yeterli değil gibi hocam sanki , ne dersiniz :) Abiti bilip asrock türedi demeniz de garip asrockun asustan ayrılması ile ikisi arasında 5 yıldan fazla var, abit daha önce battı , dfi dan önce. :)

3 yılda 3 kart değil 15 yılda 3 kart kullandım.
    hocam nasıl bir uçurum olabilir hadi birisi daha serin çalışsın daha iyi oc olsun. o fiyata daha üst bir modelin standart hali var ki o da oc oluyor
    dediğim gibi 65 derece ve 75 derece farkı sadece bebelerin kanacağı bir olay
    en kötü senaryoda asus 65 fps alırsa inno3d 63 fps alır o da saat hızı farkı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madnessisme -- 11 Şubat 2020; 13:12:48 >

• Ekran kartında zotac oldukça başarılı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muten Baba kullanıcısına yanıt
    ABIT'den bahseden benim. 2000-2005 den bahsediyorum. ASROCK hiç kullanmadım ama türediden kastım son birkaç yılda sponsorlukla falan duyuluyot. 2000lerde kim ne bilsin asrock maslak. ben hiç hatırlamıyorum asrock anakartı olan biri.

Bu arada MSI ve ASUS top kalite demek değil. ASUS Strix kullanmışlığım var gerçekten çok iyi kalite ama şu anki ekran kartım kadar kaliteli bir kartım olmadı. Sıfır ses max 70 derece 2050mhz'de.

Tasarım da bu:http://www.galax.com/en/graphics-card/galax-geforce-rtx-2080-ex-gamer-1clickoc.html

Sapphire Nitroların da en kaliteli ekran kartlarından olduğunu biliyorum. ASUS ile MSI'a ekstra marka parası ödemenin bir anlamı yok bence ekran kartında

• JaReD22 kullanıcısına yanıt
    AMP! Core kullanmıştım 1070. gayet iyidi ama iyi fiyata yakalamak lazım. Extremeleri var bir de acayip pahalı o modeller
  • Genel söyleyeyim , şuan asus'un ROG GTX980/970 vb. türevi bir ekran kartı 6-7 seneyi devirmiştir. Bu kartı bu kadar sene kullanıp , sonra en ufak sorunu olmadan satma ihtimaliniz, düşük sınıf bir karta göre oransal olarak çok çok daha fazla.

Asusu boşverin mesela Galax'ın HOF una bakın. Fiziksel tasarımla soğutucu tasarımın bütünlüğüne, sonra PCB kalitesine , komponentlerin kalitesine, Vram yapısına nereden bakarsanız bakın , alt sınıf kartla asla bir olmaz. Derseniz ki bana ne faydası var ? Oyun oynarken daha sessiz çalışması yada biraz daha iyi OC kabiliyeti dışında hiç bir faydası yok. Ama yukarıda dediğim olay var. Şuraya getirsin birisi HOF kartı mesela 2.güne kalmadan satar misal 1200TL ye , aynı kartın zayıfını getir 1000TL ye uğraşırsın.Belki satmaya kalmadan çöp olur.

Bunu böyle düşünün arkadaşlar, ozaman hepsinin performansı aynı madem düz passata binsin herkes neden highline a ekstradan bir araba parası daha veriyor ? Dışarıdan passata biniyor dedirtmek isteyen boşa doluya bakmaz ama bazısı boş arabaya binmez böyle düşünün alırken pahalı satarken pahalı ve kolay. Kullanırken de keyifli konforlu.

• Şahsi düşüncem, aynı paraya farklı bir markanın daha üst modelini alabiliyorsam onu alırım. Günümüzde gelinen teknolojide öyle aman aman bir fark yok. Hele garantili ise zaten hiç dert etmeyin bozulsa dahi değiştirilir.
  • Konu abesle iştigal olmuş; her son kullanıcı nezdinde güven edindiği marka vardır, dileyen istediğini alır başkasını ilgilendirmemeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: armax

Konu abesle iştigal olmuş; her son kullanıcı nezdinde güven edindiği marka vardır, dileyen istediğini alır başkasını ilgilendirmemeli.
    2070 süper fiyatına 2060 almaktan memnunsan sıkıntı yok
  • her kullanıcının sevdiği ve memnun olduğu bir marka illa ki vardır. bu marka sadece psikolojik olarak rahatlıktan ibaret de olabilir. Mesela şahsen aralarında uçuk bir fiyat farkı yoksa 10-20 dolar faazla verip her zaman evga alırım. Asus ya da msi umrumda olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean-x

her kullanıcının sevdiği ve memnun olduğu bir marka illa ki vardır. bu marka sadece psikolojik olarak rahatlıktan ibaret de olabilir. Mesela şahsen aralarında uçuk bir fiyat farkı yoksa 10-20 dolar faazla verip her zaman evga alırım. Asus ya da msi umrumda olmaz.
    evga da bu dönemde unutulmuş markalardandır
  • Madnessisme M kullanıcısına yanıt
    evga benim için müşteri hizmetleriyle ve kart tasarımlarıyla ayrı bir yerde. bana kalırsa çok daha kaliteli bir marka. kullanırken kendimi güvende hissediyorum bu yetiyor açıkçası. Asus ya da msi aynı model kartlar belki daha hızlı ya da daha soğuk çalışıyor olabilir ancak yine de gidip evga alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean-x -- 11 Şubat 2020; 23:42:49 >
  • Türkiye'yi çok bilmem ama Asus için yurtdışında gördüğüm şey genellikle büyük indirim günlerinde kampanyaların büyük kısmının Asus markası üstünden yapıldığı. Asus diğer markalardan daha geniş pazar payına sahip bu nedenle kampanyalarla vs fiyat kırabiliyor zaman zaman. Böylece bilinirliği arttırıyor, bir sonraki tercih de Asus oluyor. Bir diğer olayı 3 yıl garanti vermesi. Çok geniş ürün gamı var ayrıca. Bir bilgisayarı komple Asus yapabilirsiniz(ram hariç) ama Msi veya Gigabyte yapamazsınız. Gigabyte'ın soğutucusu ve kasası yok, Msi'ın psu'su yok. Asus'ta her şey var.

MSI ile hiçbir rma olayım olmadı ancak Gigabyte ile oldu. Brick olan anakartım 10 aylık olduğu halde garanti dahilinde değişim/tamir görmedi. Mailime cevap bile vermediler. Faturası da elimde. Bu olay Asus'ta olmaz.

Zotac, Palit, Galax, KFA2, Inno3D, PNY, Powercolor, XFX, Asrock, Sapphire bunların hepsinin premium modelleri mevcut aslında. Ucuz modelleri cidden ucuz olduğu için ve içinden gereksiz stickerlar falan çıkmadığı için çoluk çocuk burun kıvırabilir. İkidir Gainward 2070 alıyorum ve çok memnun kalıyorum mesela.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Amiga zamanından beri bilgisayarla uğraşan biri olarak asla asus anakart ya da ekran kartı almam.

10dan fazla anakart kullandım ve sadece asusla sorun yaşadım. Ya ram seçer ya da işlemciyi adam gibi beslemez.

5700 serisinde üretim hatalı kart çıkardılar milletin elinde patladı. Yurtdışı yayınlarda millet küfrediyor.

Asus Türkiye'de servisi çizgi elektronik veriyorken iyiydi çünkü çizgi müşterilerini mağdur etmiyordu ama artık o da yok.

Msi kullanmadım o konuda yorum yapamam ama asus pişmanlıktır.

Ben giga kullanıyorum, uygun fiyatlı ürünleri çöp değil en azından. Keşke Abit, dfi, elsa batmasaydı da onları kullansaydık. Maalesef diğer çöp markalarla rekabet edemediler.
  • 2003'de P4 zamanında msi'ın 865pe neo anakartı ile msi macerasına başlamıştım. Bu macera hala devam ediyor. g41 combo gibi giriş kartlarından z68, z77 ,z97, z270 gibi neredeyse bir çok intel chipsetli msi kartı kullandım bunları toplasam ortalama 15 kart değiştirmişimdir sadece z68 gd55 kartımın bios arızası nedeni ile iadesini talep etmiştim. Onun dışında hiç birinde bir sorunla karşılaşmadığım için msi ile yine devam edeceğim. Ama yukarıda ki bir duruma katılıyorum yeni nesil palit, galaxy ve xfx'i bilmiyor. bu markaların geçmişinde muhteşem kartları olmasına rağmen şuan da popüler kültürde maalesef değer görmüyor. Kaldı ki ekran kartında msi dışında powercolor'u yıllar boyu kullandım o markada beni hiç üzmemişti. Keşke sadece amd partnerliği yapmasa da powercolor'u nvidia kart üretirken de görebilsek

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.