Şimdi Ara

ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
6
Favori
150.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sehmusar

P5KPL-AM bunun üst sürümü hangisidir yani hangisiyle bu biosu günceliyebilirim .

kardeşim anakartının BUYSAhttp://www.asus.com/Motherboards/P5KPLAM/ BURADAN İŞLETİM SİSTEMİNİ SEÇİPhttp://www.asus.com/Motherboards/P5KPLAM/HelpDesk_Download/ ÇIKAN MENÜDE BİOSU TIKLA ZATEN 1 BİOS VAR HİÇ YENİSİ ÇIKMAMIŞ 2010 YILINDAN BERİ BİOS ŞU (P5KPL-AM 0603 BIOS)
    SENDEKİ BUNDAN ESKİYSE VE USB BELLEK İLE YÜKLEME DESTEĞİ VARSA DENE. birde biraz araştırdım baya bir bu sorunu yaşayan var pil yuvası bozuk olabilir diyen var pili şarj eden devre bozuktur diyen var pil tam oturmuyor diyende var artı biosu güncelle düzelir diyende var

senin nasıl oluyor açılışta hata veriyor mu? saatte sıfırlanıyor mu? birde şunu dene tabi anakartın destekliyorsa usb bellekle biosu güncellemeyi dene alttaki tarifi okuyup uygula
    KONU LİNK DE BURADAhttp://forum.donanimhaber.com/m_37607423/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat
    FlashDiskten BIOS Update edelim.
    USB Bellekleri Bootable Yapmak konusunu inceleyin. Flash diskinizi Bootable yaptıktan sonra;
    veya
    USB FORMAT programıyla flash diskinizi Bootable yaptıktan sonra;
    Anakartınızın son çıkan bios dosyasını indirin. Kesinlikle yüklediğiniz bios'un doğru anakarta ve doğru rev. numarasına sahip olmasına dikkat edin. Beta bios yüklemenizide önermem.
    Sıkştırılmıs dosyayı çikarın; "DP45D914.zip" sıkıştırılmış dosyayı klasöre çıkarın. İçinden çıkan bu üç dosyayı flash'a klasöre koymadan direk koyun.
    AWDFLASH.EXE < yüklemek için program
    DP45D914.BIN < bios dosyanız
    AUTOEXEC.BAT < otomatik çalışma tanımlaması
    Daha sonra bilgisayarınızı USB'den boot ettiğinizde bios otomatik yüklenecektir.
    Gelelim takıldığınız ikinci bir konuya;
     ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda
    Birinci resimde görüleceği gibi işlemci hızı 1999.9 MHz. gözüküyor. Bazı işlemler yaparken vs.. kontrol edin bu değer otomatik yükselecektir. İşletim sistemi boşta iken harcanan gücü (elektrik) ve ısınmayı düşürmek için işlemci hızı düşmektedir.
    Bu özellik; Biostan vs kapatılabilirsede, iyi bir özelliktir. SpeedStep özelliği sayesinde işlemcinizin yük altında değilken hızı düşürülür. Bu sayede daha az güç harcar ve işlemci ısınmaz. Bu özellik BIOS üzerinden ayarlanabileceği gibi açık durmasının hiç bir zararı yoktur. Sistem boşta iken 333.3x6=1999.8 MHz. hız yaparken, sistem yüke binince 333.3x8.5=2833 MHz. hız yaptığını görebilirsiniz.
    İkinci resimde birkaç işlem yaparken alınan değerler de işlemcinin gerçek hızına çıktığıda gözükmektedir.
    Kısacası: Sistem boşta olduğu zaman MHz. otomatik olarak anakartın bir özelliği olarak azaltılmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mart 2015; 3:28:19 >

• açılışta hata fallan vermiyor ama bios fosorlanıyor tarih saat herşey kaşma kapatığımda pcyi sabah açtığımda herşey sıfırlanıyor.
  • quote:

açılışta hata fallan vermiyor ama bios fosorlanıyor tarih saat herşey kaşma kapatığımda pcyi sabah açtığımda herşey sıfırlanıyor.

anladım yukarda yazdığımı dene başka çağren yok birde umarım biosda ayarları tekrar yaptıktan sonra F10 deyip sonra SAWE deyip çıkıyorsundur
  • f10 yapıp sawede yapıyorum ama nafilee
  • quote:

f10 yapıp sawede yapıyorum ama nafilee

dediğim gibi son çağre bios güncellemek kartın eski zaten. istersen googlede yaz bios sıfırlanıyor diye neler çıkıyor gör incele belki işine yarar bir şey bulursun
  • teşkkür ederim kardeşim bilgilerin için 10 gündür araştırıyom ama bişey bulamadım .
  • quote:

teşkkür ederim kardeşim bilgilerin için 10 gündür araştırıyom ama bişey bulamadım .

son bir şey pil CR 2032 MODEL değilmi? değilse onu dene çünkü CR 2032 olmayanlar sorun yaratabiliyor alt resimdeki gibi yazar pilin üzerinde

ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mart 2015; 9:14:32 >

• eskisi (cr2032 3V lithium cell japan Nevsun) yeni taktığım (cr2032 3V lithium sony)
  •  ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda
     ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burdawordpress - seo - teknoloji ve finans platformu
    Bios Sürümü Öğrenme ve Asus Bios Güncelleme
    https://www.kozba.org/bios-surumu-ogrenme-ve-asus-bios-guncelleme/

Konunun en güncel hali ilgili içerikte paylaşılmış.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.