Şimdi Ara

ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
6
Favori
150.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mlo

Peki ne dersiniz biosu güncelleme yöntemi ile eski versiyonlardan birini mi yüklesem acaba?
    Bir de şunu belirtmeliyim, pc üzerinde flash bellek takılı iken pc açılmıyor.İlk bios ekranı açılıyor ve öylece bekliyor.

vallahi kardeşim garip bi durum benimde aklıma bişey gelmiyor bios son versiyon mu acaba? ve arıza varsa servis nasıl sadece bios güncellemeyle arızayı gideriyor flsh bellek yada usb hdd takılıyken bazen pcler bunu yapaar ya çok bekler açılır yada takılır kalır ama seninki garip evde sorunlu tamircide sorunsuztavsiyem birde çizgi elektronik ile konuş asus kartının servisi bunlar halada öyle sanırım. sorunu yaz bakalım ne diyecekler çünkü benim aklıma gelen usb lere az voltaj gidiyor buda psu dan kaynaklanır ama tamircide normale dönüyor diyorsun buda bu düşüncemi çürütüyor önce çizgiyle görüş sonra biosu defalut yapıp dene derim yada pili çıkar 15 dakika bekle aç pc yi sonra kapayıp pili tak böylede bios sıfırlanır yani fabrika ayarlarına döner. umarım bilen tecrübeli biride yazar

• Ben az önce biosu güncelleyeyim dedim, asus'un programıyla güncelledim gayet başarılı bir şekilde güncelledi, bilgisayarın yeniden başlatılması gerektiği yazdı yeniden başlat dedim kapandı açılmadı ve bilgisayar yaklaşık 10 dkdır açılmıyor. Ne yapmalıyım?
    Açılmıyor dediğim fanlar ışıklar vs çalışıyor ancak görüntü yok hdd sesi vs yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memok tuşuna bastım düzeldi sorun yok şu an

• Programı indirip kurdum ama çalıştırınca "sadece asus anakartlar içindir" diye uyraı verdi. İlginç...
  • rea-secret R kullanıcısına yanıt
    bazı kartlarda öyle saçmalıyor maalesef eski versiyonu deneyin
  • yeni işlemcimi mevcut bios sürümü desteklemediği için güncelleme yapmam lazım ama buradakileri okuyunca kafam karıştı :) internette ez flash'ın en güvenli yol olduğu söyleniyor. flashlama yaparım sanırım.
  • ckul C kullanıcısına yanıt
    sayfanın başında yazdığım benim kullandığım yöntem dediğimi yapın zor değil anakatın sitesinden biosu indirip programla bios dosyasını gösterip kolaylıkla yapabilirsin ilk sayfadaki bilgileri oku yeterli
  • Asus k56cm bios ekranından çıkmıyor

• Foxconn anakartlar için Fox live update programı va ronunla yapabilirsin bundan daha kolay ;)
  • Pc de hiçbir sorun yok iken biosu güncellemek delilik midir ?

Güncelliyim mi ?
  • yeni güncelleme çıkmışsa eğer. güncellememek hata olur.
  • Değerli arkadaşlar merhaba yardımınıza ihtiyacım var. Asus N56Vz leptop um var hdd yandı garantiye gönderdim bios u kitlemişler format atamıyorum güncelleme yapamıyorum hiç bir şekilde bulamadım Winflah bile kitli günceleme izin vermiyor. şimdiden teşekürler
     ASUS UPDATE programıyla bios güncelleme resimli anlatım Burda
  • mrb benimde P5KPL-AM biosu bi türlü günceleme yapamıyorum böyel bi hata alıyorum (rom id in the file is incompatible with existing bios)
  • mrb benimde P5KPL-AM biosu bi türlü günceleme yapamıyorum böyel bi hata alıyorum (rom id in the file is incompatible with existing bios) format ta yemiyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehmusar

mrb benimde P5KPL-AM biosu bi türlü günceleme yapamıyorum böyel bi hata alıyorum (rom id in the file is incompatible with existing bios) format ta yemiyor yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşkkürler.

dosya rom kimliği) mevcut bios ile uyumsuz) Türkçesi bu bios uyumsuz diyor yani yanlış biosu yüklemeye çalışıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 3 Mart 2015; 23:31:23 >
  • orjinalı budur P5KPL-AM 0404 aynısını da kabul etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: sehmusar

orjinalı budur P5KPL-AM 0404 aynısını da kabul etmiyor

anakartını asusun sitesinden bulup ordan indiriyorsan biosu bunu demeemesi lazım aynısını yüklemeye çalışırsan başka uyarı verir bios zaten aynı der

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 4 Mart 2015; 0:47:53 >
  • peki ne yapmalıyım pc akşam kapanıp sabah açtığımda bios sıfırlanıyor pilini yeni değiştirdim
  • P5KPL-AM bunun üst sürümü hangisidir yani hangisiyle bu biosu günceliyebilirim .
  • merhaba arkadaşlar asus P5KPL-AM 0404 bu bios sürümünü güncelemek için hangi sürümle güncelenir aceba her gün biosu ayarlamaktan usandım
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.