Şimdi Ara

ASUS TUF GAMİMNG FX505DT İNCELEME (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
9.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    90-100 civarı alıyorum bende nvida ansel mevzusu var diğer oyunlarda onu kapattığımda biraz daha fazla fps almaya başladım ben ama lolde pek bi faydasını göremedim onun ansel açıkken witcher 3 de 45 fps sabitti ayarları ne kadar yükseltirsem yükselteyim şimdi 60 fpsi görebiliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: logismile

Siz söyleyince kontrol ettim f9 da bir led yanıyor * ş . tuşlarınında o iki ledden biri diğerine göre fazla göze batıyor gibi color cycle modunda kontrol ettim. Acaba bu normal mi yoksa problem mi bilemedim
    Bence problem ama donanımsal mı yazılımsal mı bilemedim. Diğer kısımlar normal iken o kısım hep gözüne batıyor. Mesela Turkuaz ayarlıyorum ama Aynı tuşun altında yeşil ve mavi tonları yanıyor. Fotoğrafta net belli olmuyor. Diğerlerinde aynı mı onu merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vatansever85 V kullanıcısına yanıt
    bende renk farkı yok ama göze batıcak kadar parlak yanıyor bu saydığım yerdeki ledler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre.cetin

https://www.amazon.com.tr/dp/B081443DT5/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ew02DbKZ10YWJ?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Şöyle bir şey buldum. Özellikleri aynı gibi. Fiyatı da daha uygun. Sizce nasıl?
    Hocam ne yaptiniz bilgisayarı ? Alabildiniz mi?

• vatansever85 V kullanıcısına yanıt
    Bendede var o klavyedeki led olayı. Mesela sarı yapıyorum bazı tuşların altı daha çok turuncu gibi oluyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sevgilim16 S kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığı banada az geliyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • xunlei X kullanıcısına yanıt
    Demekki tüm modellerde var benzer durum. Teşekkürler cevap için..

• Ekran parlaklığını artırmanın bir yolu yok mu en parlakta bile yeterli gelmiyor
  • FX505DU ile yaşadığım problemleri aşağıda paylaşıyorum, belki ilginizi çeker:
    https://forum.donanimhaber.com/asus-fx505du-problemler-silsilesi-1-ay-sonra-iade-talebi--142120653
  • FX505DT R7 3550H işlemci modeli, GTX1650 ekran kartı, 16 GB ram ve SSD bulunduran modeli 2 ocaktan beri kullanıyorum.

Belli başlı ANSYS yazılımlarını, bir iki irili ufaklı diğer CFD yazılımlarını çalıştırıyorum. Bunun yanında render konusunda da nispeten başarılı bir laptop.

Oyun performansı gayet keyifli, Turbo modda verdiğim özelliklerde division 2'yi 60 fps'de 1080 çözünürlükte neredeyse full ayarlarda rahatça oynayabiliyorum, kullandığım monitör 60 hz olduğundan dolayı daha fazlasını görebilir miyim bilmiyorum. Oyun performansı konusunda oldukça memnunum, bu amaçla alabilecek arkadaşları doyuracak bir cihaz.

Laptopta gördüğüm ilk sıkıntı RGB olduğu söylenirken tek renk olmasıydı, bu default özellik mi bilmiyorum, RGB sevmediğim için klavye ışığını kapalı kullanıyorum rgb takıntısı olan arkadaşlar satıcılarla iletişime geçerek alsınlar, benim cihazıma özgü bir hata da olabilir. Diğer sıkıntı da eğer laptop düz ve alttan hava almayan yerlerde durursa grafik yükü bindiğinde hissedilir şekilde ısınabiliyor ancak sağlıklı düzeylerin üstüne çıkan herhangi bir değerle karşılaşmadım. Bunların dışında dikkatimi çeken bir sıkıntı olmadı.

• Ben bu cihazın 512 ssd ve 1x16 gb ram li versiyonunu kullanıyorum, performans malesef istediğim düzeyde değil. Battlefield v'de 32x32 conquest modunda low kalitede 45-50 fps, ultra da 30-35 fps alıyorum. Denemediğim yöntem kalmadı. Forumlarda single channel mevzusunun düşük fpsye neden olabileceği söylenmiş. Benim gibi aynı sıkıntıyı yasayan var mı??

• Single ram sıkıntısını bende okudum yabancı forumlarda bu bilgisayarlarda ramı 2 yapınca performansta ciddi bir artış olduğu söyleniyor yaptıracaktım ama şu corona mevzusundan dolayı gidip yaptıramadım malum garanti saçmalığından dolayı servise taktırmak gerekiyor

• logismile L kullanıcısına yanıt
    Sorun umarım dual channel olmamasıdır, yoksa verdiğim her kuruşa acırım.

• Arkadaşlar bende düşük fps sorunu yaşıyorum çözümleyebilen varsa yardım edebilir mi ? denemediğim ayar kalmadı incelemelerde yüksek ayarlarda 60 fps alınan oyunda ben düşük ayarda 30 alıyorum tüm ayarları denedim nvida ayarlarını yaptım , turbo modda, oyunda ggpu yu kullanıyor ne yapıcam bilemiyorum
  • Diğer i5 9300h versiyonlu laptoplara göre daha az fps veriyor gibi Lol de 90-80 veriyorken 9300h lı laptoplar 140 fps veriyor cs go dada o şekilde var mı bir çözümü işlemci darboğaz mı yapıyor acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ess35

Arkadaşlar bende düşük fps sorunu yaşıyorum çözümleyebilen varsa yardım edebilir mi ? denemediğim ayar kalmadı incelemelerde yüksek ayarlarda 60 fps alınan oyunda ben düşük ayarda 30 alıyorum tüm ayarları denedim nvida ayarlarını yaptım , turbo modda, oyunda ggpu yu kullanıyor ne yapıcam bilemiyorum
    Hangi oyun hocam

hocam banada az geliyor ve kontrast yüksek aydınlık ortamlarda kötü oluyor bu durum. Çözebilen varmı bu sorunu?
  • Selam arkadaşlar cihazıma yeni ram taktım 8-8 16 şeklinde dual channel oldu. Cihaz bi kendine geldi diyebilirim aldığım performans yüzde 40 arttı hepinize öneririm
    Arkadaşlar ekran parlaklığı ayarları için "Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition" uygulamasını yüklerseniz kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Örnek olarak resim ekliyorum.

ASUS TUF GAMİMNG FX505DT İNCELEME
  • arkadaşlar ben 3hafta önce bu cihazı satın aldım 3750h işlemci ve 512gb ssd olan modeli.2tane aldım.biri kuzenim için..gelelim sorunlarına ikimizinde bilgisayarında touchpad lık lık ediyor düzgün yapıştırılmamış gibi.ve klavyede yazı yazarken D ve F harflerinin oldugu bölge böyle içine çöküyormuş gibi oluyor.klavye böyle sanki klavyeyi tutan plastik esniyorda çöküyor gibi oluyor.sizce neyapmalıyım ben duruma çoksinir oluyorum.garantiye göndersem tamir ederlermi yoksa direk iade mi edeyim???
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.