Şimdi Ara

ASUS TUF GAMİMNG FX505DT İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
9.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MERHABA ARKADAŞLAR ASUS TUF GAMİNG F505DT RYZEN 5 3550U GTX 1650 4GB BİLGİSAYARIN KULLANICISI OLARAK SİZLERE BİRAZ BİLGİ VERMEK İSTİYORUM

TASARIM
    ÜRÜNÜN TASARIMI OLDUKA ŞIK KASASI PLASTİK FAKAT FIRÇALANMIŞ METAL DOKUSU VERİLMİŞ. RGB KLAVYE OLDUKÇA ŞIK EKRANIN KENARLARINDAKİ ÇERÇEVELER İNCE YOK DENECEK KADAR AZ GÜZEL BİR HAVA KATMIŞ CİHAZ PLASTİK OLMASINA RAĞMEN ELİNE ALDIĞINZ ZAMAN SİCE OLDUKÇA KALİTELİ VE SAĞLAM BİR BİLGİSAYAR OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR CİHAZIN BÜTÜN GİRİŞLERİ SOL TARAFINDA SAĞ TARAFI BOŞ SOL TARAFTA İSE 1 ADET HDMI 1 ADET ETHERNET ŞARJ GİRİŞİ 3 TANE DE USB GİRİŞİ VAR (VERSİYONLARINA ASUSUN SİTESİNDEN BAKABİLİRSİNİZ). CİHAZIN 2 ADET FANI VAR FANLAR ARKA TARAFA BAKIYOR HOPARLÖRLER BİLGGİSAYARIN ALTINDA DEĞİL SAĞ VE SOL KENARLARINDA BULUNUYOR. CİHAZIN KASASI İLE İLGİLİ ŞİMDİLİK GÖRDÜĞÜM TEK EKSİKLİK ÇOK KİR TUTUYOR ELİNİZ ÇOK TERLEYEN YAPIDAYSA VEYA HAFİF KİRLİ İSE HEMEN PARLIYOR KAPLAMA AMA ISLAK MENDİL İLE SİLİNCE GİDİYOR.

KLAVYE
    KLAVYE RGB BİR KLAVYE FAKAT ASUSUN BİZE SUNDUĞU RGB AYARLARI OLDUKÇA KISITLI 4 ADET EFEKT SEÇENEĞİMİZ VAR RENK PALETİMİZ OLDUKÇA GENİŞ WASD TUŞLARI ŞEFFAF YAPILMIŞ BENCE PEK ŞIK DURMAMIŞ KLAVYE SESSİZ DAKTİLO GİBİ SES YAPMIYOR BASIŞ HİSSİ GAYET GÜZEL NUMLOCK BULUNMAKTA ASUSLARIN ÇOĞUNDA ALIŞIK OLDUĞUMUZUN AKSİNE BİLGİSAYARI AÇMA TUŞU KLAVYEDE DEĞİL AYRI BİR TUŞ YAPMIŞLAR GAYET ŞIK Bİ TUŞ SOL ÜST TARAFTA BULUNMAKTA

HOPARLÖR
    DTS YAZILIMI İLE GELİYOR BİLGİSAYAR HOPARLÖRLERİN GÜCÜ YERİNDE BASI GÜZEL VERİYOR DTS YAZILIMI İLE 3D SES SARAN SES EFEKTİ VB VEREBİLİYORUZ FAKAT TİZLERİ BİRAZ KULAK TIRMALIYOR GİBİ GELDİ BANA EKOLAYZER İLE UĞRAŞMADIM STOCK AYARLAR İLE KULLANIYORUM BENİ TATMİN ETTİ. BİLGİSAYARIN SAĞINDA VE SOLUNDA KULLANICIYA EN YAKIN KÖŞELERDE BULUNUYOR HOPARLÖRLER BİLGİSAYARIN ALTINDA DEĞİL

EKRAN
    190X1080 60HZ EKRANLI BENİM CİHAZIM EKRAN OLDUKÇA GÜZEL PARLAKLIĞI TATMİN EDİYOR ZATEN IPS MAT EKRAN VAR RENKLER OLDUKÇA YERİNDE EKRANIN KENARLARINDAKİ ÇERÇEVELERİ BAYA İNCE BUNDAN DOLAYI 15,6 İNCH Bİ BİLGİSAYAR DEĞİLDE SANKİ BİRAZ DAHA BÜYÜK BİR EKRAN HİSSİYATI VERİYOR.EKRANIN ORTASINDA 1 ADET KLASİK KAMERA VAR ÖYLE AMAN AMAN Bİ ÖZELLİĞİ YOK ORTALAMA KAMERA FAKAT 3 ADET MİKROFON VAR SESİ ÇOK GÜZEL YANKISIZ İLETİYOR. MENTEŞELERİ GÜZEL SIMSIKI TUF SERİSİNE YAKIŞACAK SAĞLAMLIKTA OLDUĞUNU HİSSETTİRİYOR

PERFORMANS
    BU CİHAZI BEN OYUN OYNAMAK İÇİN ALDIM O YÜZDEN SADECE OYUN ALANINDAKİ PERFORMANSINDAN ANLARIM CİHAZ 8GB RAM 256 NVME SSD 1TB 5200 RPM HDD RYZEN 5 3550U VEGA 8 GTX 1650 İLE GELİYOR 2 ADET RAM SLOTU VAR 32 GB KADAR DESTEKLİYOR NVME SSD İSE 512 GB A KADAR YÜKSELTMEYİ DESTEKLİYOR ÜZERİNDE RAM 8GB TEK SLOTA TAKILI DİĞER SLOT BOŞ ASUSU ARAYIP SORDUĞUMDA CİHAZIN İÇİNİ KENDİMİZ AÇARSAK GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKACAĞINI ÖĞRENDİM EĞER PARÇAYI ALIP SERVİSTE TAKTIRIRSAK 100 TL SÖKME TAKMA ÜCRETİ ALIYORLARMIŞ.
    CİHAZDA LOL GTA 5 ASSASİNS CREED ODYSSEY OYNADIM "BÜTÜN OYUNLARI 1920X1080 60HZ ÇÖZÜNÜRLÜKTE OYNADIM" GTA 5 ULTRA AYARLARDA 50-60 FPS ARASI ALIYOR ASSASİNS CREED ODYSSEYDE VERY HİGH AYARLARDA BENCHMARKTA 28-33 FPS ARASI ALDIM LOL 100 FPS ÜZERİNE ÇIKIYOR "SADECE GTA 5 DE VSYNC AÇIKTI DİĞERLERİNDE KAPALI" CİHAZ İLE BU OYUNLARI SIRASI İLE 1 ER SAAT OYNADIM AŞIRI Bİ SICAKLIK GÖZLEMEDİM 70-75 C ARASINDA GEZDİ SICAKLIKLAR FAN SESİ RAHATSIZ ETMİYOR ÇOK MAKUL Bİ SESİ VAR

EK NOTLAR
    HDD ÇATUR ÇUTUR SES YAPIYOR BENİM GİBİ TAKINTILI BİRİYSENİZ BİRAN ÖNCE KURTULMAK İSTEYEBİLİRSİNİZ
    CİHAZIN ŞARJI 1 SAAT YUKARIDAKİ AYARLARDA ASSASİNS CREED ODYSSEY OYNAMAYA YETİYOR
    4 SAAT CİVARI DA FİLM İZLEMEYE YETİYOR
    DUAL BAND WİFİ DESTEKLİYOR EVİMDE 100MBPS İNTERNET VAR 100MPSYİ RAHAT ALIYOR
    CİHAZ ISINMIYOR
    CD SÜRÜCÜ VE HAFIZA KARTI OKUYUCU YOK
    ROG KADAR HAŞİN DEĞİL NORMAL Bİ LAPTOP KADAR DA BASİT DEĞİL GÜZEL Bİ AGRESİF DURUŞU VAR

AKLIMA ŞİMDİLİK BU KADAR GELDİ SORMAK İSTEDİĞİNİZ SORULARI CEVAPLAYABİLİRİM UMARIM ALMAK İSTEYENLERİN AKLINDAKİ SORU İŞARETLERİNİ BİR NEBZE OLSUN GİDEREBİLMİŞİMDİR

• Teşekkürler hocam güzel bir inceleme olmuş.Benim de pazartesi günü elime geçecek merakla bekliyorum
  • Hocam inceleme için teşekkürler. Bende ürünü aldım bekliyorum. Bugün teknosa da i5 olanını gördüm. Yanında gaming serisi hp vardı. Sanki ekran ona göre biraz daha mat geldi. Çok önemli değil ama

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende de aynı cihaz var. Fakat tek katılmadığım nokta bazen fan sesi çok geliyor. Sizde de öyle bir durum var mı?

• @logismile
    Hayirli olsun nereden ve nekadara aldiniz.

Bende bu modele bakiyorum, kafamda bir kac soru var.

1- Islemcinin inteldeki muadili nedir, suan baktigim pcler i5 8xxx yada i5 9300 serisi

2- youtube da ekran 120hz olarak gordum, dogrumudur.

3- m2 slotunda 256 gb lik mi var.

Asagidaki modelleri de dusunuyorum arasinda kaldim.

ACER ASPIRE A715-74G İ5-9300H
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/acer-aspire-a715-74g-i5-9300h-8gb-512ssd-gtx1650-4gb-nhq5tey001-P383441288

Lenovo 81LK009MTX L340-15IRH i5-9300H
    https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/lenovo-81lk009mtx-l340-15irh-i5-9300h-8gb-256gb-ssd-1tb-gtx1650-P364351553

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Cem kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam hepsiburadadan 4750 tlye aldım
    işlemci i5 8300h muadili i5 yüzde 15 civarında üstün geliyor kağıt üzerinde fakat bu fark öyle teknik olarak kullanmayacaksanız pek anlaşılacak bir fark değil günlük kullanımda fark yok denilebilir i7 serisi ile karşılaştırdığımızda i7 7700hq ya hemen hemen denk geliyor aradaki fark yüzde5

ekranı 120hz değil benim cihazımın 60 hz 120 hz opsiyonel olarak alınıyor alacağınız yere almadan önce sormanızda fayda var

m2 slotunda 256gb ssd var benim aldığım modelde aynısının 512 gb ssdli modeli de mevcut ve 1 tb hdd ile geliyor
    paylaştığınız bilgisayara karşı
    Acer a karşı
    ram hızı acer dan daha yüksek 2400 mhz ramleri rgb klavyesi var oyun oynayacaksanız acer soğutma konusunda sıkıntı çıkarabilir

lenovo ile kıyasladığımda ise teknik olarak tamamen aynı tek fark biri intel işlemci diğeri amd işlemci kalan özellikleri aynı tercihi bu aşamada amdye güvenip güvenmemniz ve kozmetik tercihleriniz doğrultusunda yapabilirsiniz işlemciler arasında ise (i5 9300h vs amd ryzen 5 3550u arasında) yüzde 16 lık bir fark mevcut ( kağıt üzerinde) kullanımları arasındaki fark muhtemelen yukarıda bahsettiğim gibi günlük kullanıcının fark edemeyeceği düzeyde siz isterseniz işlemcilerin performans karşılaştırma testlerinin videolarını izleyerek karar verin daha somut bir sonuca ulaşabilirsiniz

• acer guzelmiş fiyatıda güzel
  • logismile L kullanıcısına yanıt
    oldukca guzel bır fıyata almıssınız lakın o fıyattan hıc bır yerde bulamadım
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    O fiyata sınırlı stokla koydular bitince 5389a çıktı geri

• cuhuku C kullanıcısına yanıt
    Hocam o fiyata kısa süreli koyuldu stok tükendi hemen. Bu bilgisayarı sıcak fırsatlarda paylaştılar akşama bitti direk

• Merhaba arkadaşlar,

Cihazın fabrika çıkışı rami kontrol ettiğimde 8gb Samsung DDR4 2666mhz olarak görülmekte..
    Kingston, crucial gibi markaların Web sayfalarından sistemi otomatik tara dediğimde 2666 mhz uyumludur sonucu vermekte.

Fakat Asus Türkiye İnternet sayfasında 2400mhz yazmakta, hatta aradım arkadaş DDR4 2400mhz dedi.

Ek Ram alacağım ancak hangisini alsam şaştım kaldım. Fikriniz nedir?

Not :Ramleri değiştirmek garanti kapsamını bozuyormuş. Rami serviste değiştirme bedeli olarak 100 TL talep ediyorlar.
    Parasında değilim fakat bu paranın faydalanmak olarak değerlendiriyorum, ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sendemail kullanıcısına yanıt
    Ne yaptınız hocam ram aldınız mı?
  • erengiray1 E kullanıcısına yanıt
    yok almadım ,Allah nasip ederse Ocak başında alacağım ,
    Aslında ne alacağımı da bilmiyorum kafa karışık iyice...

Diğer taraftan forumdan bir kardeş de ram alacakmış ,boşa çıkacak stok rami satayım dedi ben de tamam dedim.

veya ben alırsam bendeki stok rami o alacak , durum böyle kısaca ....

• Arkadaşlar bende bu bilgisayarın fx505gt modelini aldırdım arkadaşıma amerikadan.İ5 9300 işlemci, 8 gb ram, 512 gb ssd, geforce gtx1650 4 gb ekran kartı.Vergisi dahil 628 dolara geldi.26 kasım 2019 dolar kuru hesabıyla 628x5,75= 3611 lira yapıyor.Şubatta gelirken getircek ama olsun.Bana fiyat baya iyi geldi bestbuyda black friday dolasıyla düşürmüşler.Bir süre kullanırım duruma göre sonra bi ram takvisyesi yaparım herhalde baya götürür diye düşünüyorum(32 GB'a kadar yukseltılebılıyor).Batarya performansı nasıldır?Kronik bi sorunu yok herhalde ya da ben denk gelmedim yazana.Sizce fiyat çok iyi değil mi?
  • Arkadaşlar 1 aylık FX505GD laptobumda fifa 20 oynarken pil şarjı azalıyor. Ne yapmam gerek?
  • Arkadaşlar ,

Ram upgrade yapan ,yapacak olan var mı ?

Ben bu ay içerisinde yapmayı düşünüyorum ,

Sizlere son dönemeçte danışmak namına tekrar soruyorum .

Şimdi laptop da varsayılan olarak gelen ram 8gb samsung 2666mhz cl 17 ram.

toplamda 16 gb ram yapmak için ;

1- 8gb 2666mhz hızında herhangi bir ram olur mu ( gecikme hızları farklı olsa da , cl 14 , cl 19 gibi....)
    2- veya 2 adet 2400mhz ram alıp dual channel mı çalıştırmak lazım ?

Fikriniz nedir ,uygulayan var mı ?
    Teşekkürler.

Not: Bir arkadaşımızla ram upgrade yapmak üzere anlaşmıştık , kim önce ram alırsa el0de boşa çıkacak olan rami ben satın alırım demiştim.
    Buradan yine sesleniyorum , eğer olur da birimiz ram alırsa cihazın içinde boşa çıkacak 8gb rami ben sizden alabilirim bilginiz olsun arkadaşlar.
    Diğer arkadaş ne yaptı bilmiyorum ,kendisi veya başka bir arkadaş ne derse icap ederim...
  • meteorolojist M kullanıcısına yanıt
    Çok iyi almışsın dostum

• Ryzen 5 3550H
    8 ram
    512 ssd
    Gtx 1650 ekran kartı
    Asus tuf

4500₺ şuanda fiyat güzel gibi ne dersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.