Şimdi Ara

ASUS TUF GAMİMNG FX505DT İNCELEME (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
5
Favori
9.445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akgolo

Ryzen 5 3550H
    8 ram
    512 ssd
    Gtx 1650 ekran kartı
    Asus tuf

4500₺ şuanda fiyat güzel gibi ne dersiniz
    Merhabalar hocam indirimi kacirdim ancak 4699 liradan da alinabilecek bir bilgisayar diye dusunuyorum bekliyorum cumaya kadar indirime girerse tekrar alıcam girmezse de cuma gunu 4699 liradan alıcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhabalar,

Ben de bu bilgisayarı satın almak istiyordum çünkü f/p oranı yüksek bir bilgisayar ancak hepsiburadada teknoryada 4800 tl satılmasına rağmen diğer satıcılarda fiyat çok daha yüksek. Sanırım siz de hepsiburadadan satın almışsınız. İnternette teknorya hakkında birçok kötü yorum okudum ve fiyatı da diğerlerinin epey altında olunca ne yapacağımı bilemedim.

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-amd-ryzen-5-3550h-8gb-ddr4-512gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-fx505dt-bq051-p-HBV00000N21Z3?magaza=Teknorya&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop-notebook&gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1haWtdBboPd4-5grmmxN20U6huFRoWDpAwjruD_avvn4WQQAH2j9VJMhoClBMQAvD_BwE

Belki siz de teknoryadan almışsınızdır diye düşündüm. Siz bir sorun ile karşılaştınız mı? Bu satıcıya güvenebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre.cetin

Hocam merhabalar,

Ben de bu bilgisayarı satın almak istiyordum çünkü f/p oranı yüksek bir bilgisayar ancak hepsiburadada teknoryada 4800 tl satılmasına rağmen diğer satıcılarda fiyat çok daha yüksek. Sanırım siz de hepsiburadadan satın almışsınız. İnternette teknorya hakkında birçok kötü yorum okudum ve fiyatı da diğerlerinin epey altında olunca ne yapacağımı bilemedim.

https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-amd-ryzen-5-3550h-8gb-ddr4-512gb-ssd-nvidia-geforce-gtx1650-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-fx505dt-bq051-p-HBV00000N21Z3?magaza=Teknorya&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-dizustu-bilgisayar-laptop-notebook&gclid=CjwKCAiA4Y7yBRB8EiwADV1haWtdBboPd4-5grmmxN20U6huFRoWDpAwjruD_avvn4WQQAH2j9VJMhoClBMQAvD_BwE

Belki siz de teknoryadan almışsınızdır diye düşündüm. Siz bir sorun ile karşılaştınız mı? Bu satıcıya güvenebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi forumlar
    Hocam bu cihazin fiyati 3 gün önce 4400 tl idi beklemekte ve takipte kalmakta fayda var tekrar indirime girecektir.

• Hz.Tolkien kullanıcısına yanıt
    logismile L kullanıcısına yanıt
    Benim takıldığım nokta şu anda fiyattan ziyade güvenilirlik. Şu haliyle bile diğerlerinden yaklaşık 1000 lira ucuz. Bu teknorya güvenilir ise almayı düşünüyorum yok değilse fiyatı düşse de almam.

Benim sizden asıl öğrenmek istediğim siz de bu satıcıdan mı alışveriş yaptınız? Eğer yaptıysanız memnun kaldınız mı?

Hocam ya da sizin bilgisayarı aldığınız yerin linkini de atabilirsiniz. Bir an önce PC almam gerekiyor çünkü bekledikçe kafam karışıyor. Siz gördüğüm kadarı ile memnunsunuz. Fiyat çok değişmemişse bu da olabilir.

Edit: Kusura bakmayın hocam konu sahibi arkadaş sizsiniz zannettim. O yüzden size link atın falan dedim. Siz de almayı düşünüyormuşsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre.cetin -- 12 Şubat 2020; 16:42:2 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emre.cetin kullanıcısına yanıt
    Hocam bu adam 3 gün önce 50 tane sattı bu laptoptan bende senin gibiyi almak icin indirim bekliyorum bostan yere 350 lira para vermek istemiyorum

Not: teknoryayla 2 gundur gitti gidiyor uzerinden iletisim halindeyim mesajlara falan cevap veriyolar ilgili gibiler.. bide arastirdigim kadariyla hp pavillon serisinden uzak durun cok cok sıkıntılı bir pc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hz.Tolkien -- 12 Şubat 2020; 16:47:18 >
    Ne dersiniz peki güvenilir midir? İnternette bu teknorya hakkında şikayetleri okuyunca çok kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre.cetin

Ne dersiniz peki güvenilir midir? İnternette bu teknorya hakkında şikayetleri okuyunca çok kararsız kaldım.
    Valla bircok firma hakkinda var bu yorumlar ben genelde gg puanini dikkate aliyorum birazda sans birsuru kanun var tuketiciyi koruyan pc guzel bilmiyorum ben alıcam indirime düştüğünde karar sizin dilerseniz araştırmaya devam edin bende arastirayim irtibatta kalalım

https://www.amazon.com.tr/dp/B081443DT5/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_ew02DbKZ10YWJ?tag=donanimtr01-21&ie=UTF8&language=tr_TR

Şöyle bir şey buldum. Özellikleri aynı gibi. Fiyatı da daha uygun. Sizce nasıl?

• Emre.cetin kullanıcısına yanıt
    -Hocam öncelikle teknorya hakkında şöyle bir konu buldum ;

https://forum.donanimhaber.com/teknorya-guvenilir-mi-beyler-acil-alicam--138912245

Attiginiz linkteki bilgisayar hakkinda ise soyle bir inceleme videosu izledikten sonra almaktan vazgecmistim gectigimiz gunlerde lutden yorumlari da inceleyin. ;

https://www.youtube.com/watch?v=ZzB0DZxVEtY&feature=youtu.be

Not: hp bu seride ips ekran kullanmamis bence önemli bir eksiklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hz.Tolkien -- 12 Şubat 2020; 17:14:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: logismile

Teşekkür ederim hocam hepsiburadadan 4750 tlye aldım
    işlemci i5 8300h muadili i5 yüzde 15 civarında üstün geliyor kağıt üzerinde fakat bu fark öyle teknik olarak kullanmayacaksanız pek anlaşılacak bir fark değil günlük kullanımda fark yok denilebilir i7 serisi ile karşılaştırdığımızda i7 7700hq ya hemen hemen denk geliyor aradaki fark yüzde5

ekranı 120hz değil benim cihazımın 60 hz 120 hz opsiyonel olarak alınıyor alacağınız yere almadan önce sormanızda fayda var

m2 slotunda 256gb ssd var benim aldığım modelde aynısının 512 gb ssdli modeli de mevcut ve 1 tb hdd ile geliyor
    paylaştığınız bilgisayara karşı
    Acer a karşı
    ram hızı acer dan daha yüksek 2400 mhz ramleri rgb klavyesi var oyun oynayacaksanız acer soğutma konusunda sıkıntı çıkarabilir

lenovo ile kıyasladığımda ise teknik olarak tamamen aynı tek fark biri intel işlemci diğeri amd işlemci kalan özellikleri aynı tercihi bu aşamada amdye güvenip güvenmemniz ve kozmetik tercihleriniz doğrultusunda yapabilirsiniz işlemciler arasında ise (i5 9300h vs amd ryzen 5 3550u arasında) yüzde 16 lık bir fark mevcut ( kağıt üzerinde) kullanımları arasındaki fark muhtemelen yukarıda bahsettiğim gibi günlük kullanıcının fark edemeyeceği düzeyde siz isterseniz işlemcilerin performans karşılaştırma testlerinin videolarını izleyerek karar verin daha somut bir sonuca ulaşabilirsiniz
    Hocam siz nereden almıştınız pcyi hepsiburada n11 veya gittigidiyor ise satıcısı kimdi yardımcı olabilir misiniz?

• Ben ürünü hepsiburadadan aldım 4750 tlye satıcısı da hepsi burada idi
    ürünü almadan önce diğer markaların da aynı özelliklerdeki pclerini incelemiştim bu bilgisayara yönelmemdeki sebep diğerlerinden farklı olarak ıps ekran bulundurması be ekranın çerçevesinin ince olması
    2 tane fanı olması (soğutma konusunda başarılı)
    rgb klavye oldu diğerleri ile yaklaşık 100-200 civarı fiyat farkı bulunuyordu sırf bu özellikler için daha fazla verip almışım kasası felan oldukça şık ve sağlam
  • quote:

Ben ürünü hepsiburadadan aldım 4750 tlye satıcısı da hepsi burada idi
    ürünü almadan önce diğer markaların da aynı özelliklerdeki pclerini incelemiştim bu bilgisayara yönelmemdeki sebep diğerlerinden farklı olarak ıps ekran bulundurması be ekranın çerçevesinin ince olması
    2 tane fanı olması (soğutma konusunda başarılı)
    rgb klavye oldu diğerleri ile yaklaşık 100-200 civarı fiyat farkı bulunuyordu sırf bu özellikler için daha fazla verip almışım kasası felan oldukça şık ve sağlam
    Evet aynı sebepler bana da makul geldi kullanımınız nasıl memnun musunuz? Ram takviyesi yaptınız mı birde ?

Hocam ben memnunum ram takviyesi düşünüyorum ama asus kendim yapmama izin vermiyor garantiden çıkarıyor serviste yaptırmamı istiyor zaten şimdilik idare ediyor serviste yaptırmaya da ramleri götürsem bile 100 tl işcilik istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logismile -- 12 Şubat 2020; 22:48:31 >
  • quote:

Hocam ben memnunum ram takviyesi düşünüyorum ama asus kendim yapmama izin vermiyor garantiden çıkarıyor serviste yaptırmamı istiyor zaten şimdilik idare ediyor serviste yaptırmaya da ramleri götürsem bile 100 tl işcilik istiyor
    Isinizi göruyorsa suan gereksiz hocam birde kullanilabilir ram nekadar gorunuyor esdeger hp modelinde 5.9 kullanilabilir ram ryzen islemciden dolayi asusta da var mi bu

7,81 gösteriyor hocam Tek beğenmediğim yanı klavye tuşları mat boyalı mesela boşluk tuşunun sol tarafı parlama yaptı biraz pc oynarken cips yemek felan biraz lükse kaçıyor :(
  • quote:

7,81 gösteriyor hocam Tek beğenmediğim yanı klavye tuşları mat boyalı mesela boşluk tuşunun sol tarafı parlama yaptı biraz pc oynarken cips yemek felan biraz lükse kaçıyor :(
    Hocam dikkat etmekte fayda var o kadar kusur kadı kızında da var derler bizim burda tavsiyem ayrı klavye kullanmanız ekstra isler icin cok tesekkur ederim

• quote:

1 hafta oldu tuf serisi bir laptop aldım. klavyede türkçe karakterlerin olduğu kısımdaki tuşların renklerinde problem var, kırmızıda çok belli olmasada turkuaz renginde can sıkıcı bir fark oluşuyor. (Ş,İ,Ğ,?,:,f9,f10 tuşları). Farklı renk ayarlarında dikkatli bakabilirmisiniz? bu tuşların rengi sizde de problemli mi acaba?
  • Bugün aynı laptoptan ben de sahip oldum. Windowsu kendim yükledim, kendimce driverlarını da yükledim.
    Ancak laptopun ekran parlaklığı beni tatmin etmiyor. Loldeyken full parlaklıkta karanlık geliyor.
    Lol ultrada 90-100 Fps alıyorum. Açıkçası bana az geldi driver kurulumunda hata mı yaptım acaba?
  • vatansever85 V kullanıcısına yanıt
    Siz söyleyince kontrol ettim f9 da bir led yanıyor * ş . tuşlarınında o iki ledden biri diğerine göre fazla göze batıyor gibi color cycle modunda kontrol ettim. Acaba bu normal mi yoksa problem mi bilemedim
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.