Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bundan sonra kesinlikle msi anakart almam hatta hiçbir ürününü almam
    Bozuk çıkan anakartta fiziksel bir arıza olmadığı halde kullanıcı hatası dediler servispoint kadar çöp bir servis yok
    Bundan sonra ne msi alırım ne aldırırım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rucukutu

Bundan sonra kesinlikle msi anakart almam hatta hiçbir ürününü almam
    Bozuk çıkan anakartta fiziksel bir arıza olmadığı halde kullanıcı hatası dediler servispoint kadar çöp bir servis yok
    Bundan sonra ne msi alırım ne aldırırım
    Ben 2003 te durup dururken çip patlaması yüzünden arızalanan kartı gönderdim kullanıcı hatası dediler o yıldan beridir msi ın bi tane ürününü almıyorum aldırmıyorum da.

• Bundan 2 ay once sistemi topladıktan 5-6 gün sonra bu kartın güney köprüsünden arıza verdi. Garantiye vatan bilgisayar üzerinden verdim. Çarşamba günü kartı teslim ettim. Pazartesi günü yenisi ile değişim veya para iadesi maili geldi. Bu kadar hızlı cozdukleri içinde gidip aynısını aldım. Yoksa o dönemde tomhawk ile kafa kafayaydi ancak nedense MSI hep 2. Tercihim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 6.5 sene teknoloji ve bilişim sektöründe lider firmalarda çalışmış biriyim .
    Msi servispoint in yaptığı suçtur.Anakartta herhangi fiziksel bir hasar yada kullanım hatası yok. Güç kaynağını rami ve işlemciyi taktım kart tetiklemedi ben herhangi fiziksel müdahalede bulunmadım.eğmedim bükmedim kırmadım yada düşürmedim komponent arızası demişler
    Bu kart bana sıfır gelmiş eğer cihazda elektriksel yada malzemesel bir sıkıntı varsa garanti kapsamında olması gerekiyor. Msi yetkililerine sesleniyorum. Emniyet mensubu olarak hakkımı heyette arayacağım ve kazanacağım . İlk defa tanık olduğum bir durum değil. Servisler para kazanmak amacıyla bu yöntemlere başvuruyorlar. Ama karşılarında cahil cühela bir adam yok. Donanımhaber ailesi de duysun benim gibi mağdur duruma düşmesinler

• quote:

Orijinalden alıntı: IslakBanyoTerliği

Aldık bakalım. R5 3600 ile kullanacağım. Ben PLUS aldım zannediyordum ki PRO almışım. Z270'den B450'ye geçeceğim. Önceki model MSI Tomahawk'dı. En büyük şikayetim ses yongası rakiplerine göre kötüydü ki hala öyle. Yazılım desteği iyiydi fakat kullanımda yazılımların çok işe yaramadığını anladım. Umarım bu karttan memnun kalacağım. RAM'lerimi CL18 3600'den CL16'ya çekmeyi düşünüyorum (gerçi aklımda CL17 3733'de var). Yorumlarda rahatça yapabildiğini gördüm. İşlemci OC'si olarak ise 4 veya 4.1 Ghz olarak düşünüyorum.
    Zamanında bende aynı durumdan şikayetçiydim.1 ay geçmeden RGB ledler gitti servise yolladım iade aldım,gidip Gaming Pro Carbon AC WiFi aldım anca ses konusunu çözebildim.

1,26 ile @4.0 Ghz de stabil kullanıyorum 2600 ü.

• Bu anakartın bios hafızası kaçtı agesa 1.0.0.5 ne zaman gelir bilgisi olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: NeloAngelo

Bu anakartın bios hafızası kaçtı agesa 1.0.0.5 ne zaman gelir bilgisi olan varmı
    zor gelir 16mb, msi maxların hepsine getirdi 16mb max olmayan verisyonlara getirmedi.

demek ki bir şekilde yetmiyor hafızaları.
  • Agesa gelmesi çok zor plus ile pro nün bios 16 MB . Sadece MSI Max serisi 16+16 MB. Ancak ryzen 4000 serisine destek gelecek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende tuf b450 plus sahibiyim. tuf b450 plus'ın bios'unda manuel voltaj ayarı bulunmuyor auto ve offset var sadece. Pro modelinde nasıl bilmiyorum fakat manuel voltaj onda var ise bilseydim kesinlikle onu tercih ederdim. Ben alırken pro modeli bulunmuyordu hazır sistem olarak indirimli topladım. İşin ilginç yanı anakartın kaliteli olduğu şurdan belli ryzenmaster ile 4.4ghz 1.325v ayarlıyorum oyun r15 r20 hepsini yaptım hiç bir problemle karşılaşmadım. Hatta 4.5ghzde de kullandım fakat çok aşırı yüklenince reset attı o yüzden 4.4ghz uygun benim için.

Sonuç olarak ryzenmaster uygulamasında voltaj ayarı yapabilirken biosdan yapamamak çok saçma geldi bana. Almayı düşünenleri de bilgilendireyim dedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CreedDain

Bende tuf b450 plus sahibiyim. tuf b450 plus'ın bios'unda manuel voltaj ayarı bulunmuyor auto ve offset var sadece. Pro modelinde nasıl bilmiyorum fakat manuel voltaj onda var ise bilseydim kesinlikle onu tercih ederdim. Ben alırken pro modeli bulunmuyordu hazır sistem olarak indirimli topladım. İşin ilginç yanı anakartın kaliteli olduğu şurdan belli ryzenmaster ile 4.4ghz 1.325v ayarlıyorum oyun r15 r20 hepsini yaptım hiç bir problemle karşılaşmadım. Hatta 4.5ghzde de kullandım fakat çok aşırı yüklenince reset attı o yüzden 4.4ghz uygun benim için.

Sonuç olarak ryzenmaster uygulamasında voltaj ayarı yapabilirken biosdan yapamamak çok saçma geldi bana. Almayı düşünenleri de bilgilendireyim dedim.
    tuf b450 gaming plus ve 3700x var pbo kapattım voltaj düşürdüm 3.6ghz ve altında çalışıyor işlemci voltaj olarak ta 1.08 in üstüne çıkmıyor sanırım dolaysıyla ısınamıyorda diğer bileşenlerim iyi olmadığı için bu şekilde kullanıyorum
    anakartın ne kadar iyi veya kötü olduğunu bilmiyorum ama ramim 3266mhz üstüne oc olamıyor sanırım anakarttan mı ramdan mi bilemedim
    sizin işlemci nedir 4.5ghz a ulaşmışsınız?

• yakupkaratas255 Y kullanıcısına yanıt
    Ryzen 3600 var hocam fakat dediğim gibi ryzenmaster'dan oc yapabiliyorum ancak, biosda manuel voltage bölümü yok. Sizin ramlariniz nedir. Bende corsair vengenace 3000mhz var d.o.c.p profili seçtim direk 3000mhz oldu voltajını vs. o profile göre otomatik ayarladı. Raminizin mhz değeri neyse maks o olur zaten.
    Ramden olabilir tuf pro ya sahibim önceki ramlerim ne yaptıysam oc olmuyordu yeni ram aldım 3800mhz cl16 kullanıyorum şuan. Ayrıca işlemcide manuel oc

• CreedDain C kullanıcısına yanıt
    biosa girin f7 ye basın Aİ tweaker bölümünde birçok voltaj ayarı var bakın derim
    bu arada benim ram gskill g8gvkb 8gb 3200mhz tek kullanıyorum
    Hocam ben ramleri oc etmekte sorun yaşamadım 3000mhz di 3000mhz yapabildim. Benim sorunum işlemcinin voltaj değerini manuel olarak ayarlamakta. Ryzenmaster programı ile 1.325v ve 4.4ghz yapıyorum sorunsuz kullanıyorum fakat biosda vddcr voltage kısmını ayarlarken auto ve offset mod'ları var sadece, yani manuel voltage yok. Bende ilk önce cpu ratio'yu 44 yaptım voltage auto iken biosu yeniden başladım auto voltage 1.450v verdi. Daha sonra - off set ayarlayıp 0.125 yazdım ki 1.325v'a denk gelsin diye fakat bu sefer bilgisayar açılmadı bios pilini çıkartıp taktım resetlenmesi için.

İşin özü ryzenmaster'da kolayca voltaj ayarını yapıp kullanabiliyorum fakat anakartın biosundan voltaj ayarı yapamıyorum. Bir iki tane daha böyle konu gördüm sanırım bütün tuf b450 plus kullanıcılarında bu durum var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CreedDain

Hocam ben ramleri oc etmekte sorun yaşamadım 3000mhz di 3000mhz yapabildim. Benim sorunum işlemcinin voltaj değerini manuel olarak ayarlamakta. Ryzenmaster programı ile 1.325v ve 4.4ghz yapıyorum sorunsuz kullanıyorum fakat biosda vddcr voltage kısmını ayarlarken auto ve offset mod'ları var sadece, yani manuel voltage yok. Bende ilk önce cpu ratio'yu 44 yaptım voltage auto iken biosu yeniden başladım auto voltage 1.450v verdi. Daha sonra - off set ayarlayıp 0.125 yazdım ki 1.325v'a denk gelsin diye fakat bu sefer bilgisayar açılmadı bios pilini çıkartıp taktım resetlenmesi için.

İşin özü ryzenmaster'da kolayca voltaj ayarını yapıp kullanabiliyorum fakat anakartın biosundan voltaj ayarı yapamıyorum. Bir iki tane daha böyle konu gördüm sanırım bütün tuf b450 plus kullanıcılarında bu durum var.
    Yaptıktan sonra teste sokuyor musun?

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    R15-R20 testlerini yaptım. Mesela r15 testini ard arda 4 kez yaptım. 4.4ghz 1.325v sorun çıkmadı. 4.5ghz 1.325v'da ard arda 3 testte sorun olmadı fakat 4. testte sanırım voltaj yeterli gelmedi ve kapandı. Sıcaklıkta maks 70-71 derece oldu. Test harici total war-war hammer 2 oynadım 1-2 saat kadar. Metro exodus yine aynı şekilde.
  • Bu anakarta Amd 7 3700X fazla mi gelir ? Ekran karti 2080 Super.

• R.Rheme kullanıcısına yanıt
    Bazen anakart yetersiz gelebiliyor. Normal kullanım için işlemci fazla değil.

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Nelerde yetersiz gelir mesela bana cok hissettirir mi ? Oyunlarda falan mi renderda mi neyde yetersiz kalir ?

• R.Rheme kullanıcısına yanıt
    Overclock konusunda. Oyunlar ile alakalı değil. Manuel all core 4275mhz üstü stabilite sağlayamadım 1,318v üzeri vermek istemediğim için anakartın yetersiz geldiğini düşünüyorum. Normalde autoda 4391mhz (99,98x) lere yüksek voltaj ile çıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.