Şimdi Ara

ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
14
Favori
53.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Bi kere 3 4 hafta önce geldi başıma bu dediğin, psu şarteli kapatıp açtım sonrasında açıldı. daha sonrada hiç yaşamadım böyle bşy öncesinde de hiç olmadı.
    Psu mu dur diyorsunuz üstad sorun ?? ne olabilir ki peki psu olsa durduk yere kapanması gerekmez mi ? sistem şuan stabil çalışıyor mesela yükte de sıkıntı yok ama kapattığımda tekrar açılır mı uğraştırır mı yine şüpheliyim keşke imkan olsa farklı bir psu ile veya farklı bir ram ile veya bu parçaları anakart ile deneyebilsem tek tek ama öyle bir imkanım da yok malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozgurpala -- 14 Mayıs 2020; 0:35:54 >

• ozgurpala kullanıcısına yanıt
    Valla psudandır diyemem böyle sorun yaşayan varmı dediniz bende bi kere başıma geldi diye yazdım. Neden öyle yaptığı hakkında fikrim yok zaten bi kere başıma geldi. 4 ay aynı psu kullandım son 1 aydır değiştirdim farklı psu kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldık bakalım. R5 3600 ile kullanacağım. Ben PLUS aldım zannediyordum ki PRO almışım. Z270'den B450'ye geçeceğim. Önceki model MSI Tomahawk'dı. En büyük şikayetim ses yongası rakiplerine göre kötüydü ki hala öyle. Yazılım desteği iyiydi fakat kullanımda yazılımların çok işe yaramadığını anladım. Umarım bu karttan memnun kalacağım. RAM'lerimi CL18 3600'den CL16'ya çekmeyi düşünüyorum (gerçi aklımda CL17 3733'de var). Yorumlarda rahatça yapabildiğini gördüm. İşlemci OC'si olarak ise 4 veya 4.1 Ghz olarak düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 14 Mayıs 2020; 22:33:50 >
  • IslakBanyoTerliği kullanıcısına yanıt
    Tomhawk kullanmış biri olarak ikisi arasında kullanım ve vrm sicakliklarini paylaşabilir misiniz. O.c. potansiyeli, bios, stabilize olarak arasındaki farkı çok merak ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Tomhawk kullanmış biri olarak ikisi arasında kullanım ve vrm sicakliklarini paylaşabilir misiniz. O.c. potansiyeli, bios, stabilize olarak arasındaki farkı çok merak ediyorum.
    Hocam VRM olarak bir şey diyemem zira anakart elimde değil artık. Fakat anakartı kullanmaya başladıktan diğer görüşlerimi paylaşırım. En başta şunu söyleyebilirim. MSI'da game boost'u açınca mavi ekran alıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 15 Mayıs 2020; 0:57:35 >
  • Bu anakart için ram tavsiyesi verebilir misiniz lütfen. Yalnız dikkat edin APU işlemci ile ryzen 5 2400g çalıştıracağım dual 3200mhz tram arıyorum 1000tl altı. Uyumluluk listesinde kayboldum düz ryzenler için bulunabiliyor ama GPUlu işlemciler için 2x8 olup alınabilecek olanalrın 1 DIMM altında tik var , 2 DIMM altında tik yok GPUlu işlemcilerin uyumuna bakıldığında. Allah aşkına koca forumda bu veya plus olan anakartı syzen 2200g, 3200g, 2400g, 3400g vs. kullanıp ta 2x8 3200 RAM çalıştıran birisi yok mudur, ram tavsiyesi verse?
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumcux

Bu anakart için ram tavsiyesi verebilir misiniz lütfen. Yalnız dikkat edin APU işlemci ile ryzen 5 2400g çalıştıracağım dual 3200mhz tram arıyorum 1000tl altı. Uyumluluk listesinde kayboldum düz ryzenler için bulunabiliyor ama GPUlu işlemciler için 2x8 olup alınabilecek olanalrın 1 DIMM altında tik var , 2 DIMM altında tik yok GPUlu işlemcilerin uyumuna bakıldığında. Allah aşkına koca forumda bu veya plus olan anakartı syzen 2200g, 3200g, 2400g, 3400g vs. kullanıp ta 2x8 3200 RAM çalıştıran birisi yok mudur, ram tavsiyesi verse?
    Gskill ripjawsv ddr4 3200mhz cl16 4x8 olarak kullanıyorum. Lakin satışa koydum bir kiti sattım diğer kitede alıcı buldum araya tatil gireceği için tatilden sonraya anlaştık. 2x16 kullanmayı düşünüyorum çünkü.

• Merhabalar, bir sorum olacaktı ben de TUF PRO modelini kullanıyorum. Temiz kurulum uefi windows 10 kurdum, sistem açıldığında tuf logosu iki kez geliyor normal bir durum mu acaba ? Sistemin açılmasını geciktiriyor gibi.
  • TheEB kullanıcısına yanıt
    Uefi kurulumda anakart logosu çıkar zaten. Bende gecikme olmuyor gerçi ama isterseniz bios ayarlarından kapatabiliyorsun sanırım biosta gezerken bi sekmede görmüştüm lakin ben gerek duymadım kapatmaya denemedimde.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugrpkr

Gskill ripjawsv ddr4 3200mhz cl16 4x8 olarak kullanıyorum. Lakin satışa koydum bir kiti sattım diğer kitede alıcı buldum araya tatil gireceği için tatilden sonraya anlaştık. 2x16 kullanmayı düşünüyorum çünkü.

Alıntıları Göster
    Tam model numarası belirtebilir misiniz? Nihayetinde türkiyedeki ramlerin çoğunun model isim/numaraları anakartın ram support sayfasında olmuyor.
  • forumcux F kullanıcısına yanıt
    F4-3200C16D-16GVKB

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Uefi kurulumlarda logonun çıktığını biliyorum hocam, sorun ilk logoyu görüyorum sonrasında gidiyor bi iki saniye sonra ikinci kez geliyor ve daha sonrasında windows çubuğu dönmeye başlıyor ve açılıyor. Sizde de böyle mi ?
    Yok bende 1 sefer çıkıyor altında win çubuğu dönüyor kısa süre sonra ekran açılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 15 Mayıs 2020; 14:37:39 >
  • ugrpkr kullanıcısına yanıt
    Araştırdım, bios ayarlarına baktım bir türlü yapamadım, acaba nvme ssd den boot ettiği için mi anlamadım. Rica etsem dm den boot settings ayarlarınızı atabilir misiniz zahmet olmazsa
    ASUS TUF B450 PRO GAMİNG İNANILMAZ İYİ BİR ANAKART OLMASI

Windows uefi seçili 2. resimde. Benimde nvme m2 den boot ediyor

• AX4U300038G16A-DB30

Bu ramler ile uyumlu çalışır mı?

Ayrıca ilerde 3950x gibi bir işlemci taksam oc yapmadan kullanabilir miyim?

• halogonga kullanıcısına yanıt
    O işlemciye bu anakart? Altındaki spor bi arabaya tüp takmış gibi.

• halogonga kullanıcısına yanıt
    Bu kart B450 chipsetli hocam nabtınız tamam kart iyi,güzelde fazla şeeyyy yapmamak lazım :) 3950x gibi bir cpu'ya yazık yani

Bu kartın max. hakederi 3600x

Ryzen 7 den sonrası benim seçimim her zaman x570 chipset olurdu. Ryzen 5 tercih ettiğim için bu kartı aldım. Tek hayal kırıklığım 4.nesil bir ryzen 5 'e yükseltemicez
  • 3700 felan takarız o zaman sorun olmaz 😅 3 4 sene idare etse beni yeterli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bios pcie express x16 tarzı bir bölüm var m2, 2x, 4x bu seçenekler ne anlama geliyor acaba?

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.