Şimdi Ara

asus tuf b450 plus gaming değişik bir sorum var uzmanlardan yardım istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu anakartla bir sistem topladım. Değişik bir durum yaşıyorum. bu bir sorun mudur? yoksa normal bir şey midir? sizlerden bilgi almak istiyorum. bilgisayarı prize takıp çalıştırdığımda bilgisayarın ışıkları yanıyor fanlar dönüyor sonra herşey kapanıyor 2-3 sn sonra tekrar açılıp bip sesi gelip windows açılıyor ve bilgisayar sorunsuz çalışıyor. Bilgisayar fişini çekmediğim süre boyunca ilk açılışta bunu yapmıyor. normal açılıyor ama ne zaman fişten çekip tekrar fişi takarak açmaya çalıştırsam ilk dediğim olayı yapıyor. bu bir sorun mudur? yoksa normal midir?

• Boot/ Boot configuration da setup modu Advanced yapın.
  • Bios versiyonunu 9 Eylülde yayınlanan 1816 versiyonuna güncelleyin. Anakartın Chipset driver ise en son 2 Ağustosta son sürümü yayınlanmış. Onu yükleyin. Aynı şeyi z390 Pro Gaming ile yaşadım. Her çıkan BIOSu yükledim sorun bir sürümde çözüldü. Arada bir bios güncellemesi varsa yüklerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • En son çıkan güncel biosu yükleyip tekrar deneyin. Sorununuz büyük ihtimal çözülecektir.
  • Dediklerinizin hepsini yaptım. Surumda herhangi bir değişiklik olmadı. Bilgisayarcıma sordum o durum normal olduğunu söyledi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bir druum olsa Asus bios güncellemesiyle sorunu neden çözsün? Aynen devam etmesi gerekmez miydi eğer normal bir durum ise.
  • 2 adet bellek kullanıyorsan eğer her iki belleğinde yerini de değiştir diğer bellek yuvasına tak (gri bellek yuvalarına tak) bir de öyle dene bakalım.

tek adet kullanıyorsan grilere takarak dene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgnzcn -- 19 Eylül 2019; 23:37:2 >
  • @domper
    hocam merak ettim. sorun ne alemde?
  • halen aynı. ben alıştım umursamıyorum artık. geçen bir arkadaşın yanına gittim onun bilgisayarda aynısını yaptı . demekki normal bir durum dedim kendi kendime
  • Bende o anakartiı kullandım bı süre sorununuz normal değil

• bios elektrik gidince ayar kaydetmiyor galiba pil de mi bir sıkıntı var acaba
  • Merhaba,arkadaşa yeni bir sistem topladık bizde de aynı sorun var .Biosu güncelledik ama düzelmedi.Sorunu çözen varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dexter1905 -- 6 Nisan 2020; 22:59:57 >
  • Aynı durum bende de var ama her zaman yapmıyor. Bilgisayarı fişten çekip takınca yapıyor genelde. Ama fişten cekmesem hiç bir problem yok normal açılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: numenorian

Aynı durum bende de var ama her zaman yapmıyor. Bilgisayarı fişten çekip takınca yapıyor genelde. Ama fişten cekmesem hiç bir problem yok normal açılıyor.
    Hocam ,çok anlamıyorum ama RAM kaynaklı olabilir mi ?Ben ,parçaları test ettim sırayla ram’i çıkarınca normal şekilde çalışıyor gücü kapatsam bile.Ram bozuk olsa hiç çalışmaz sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.