Şimdi Ara

Asus rog strix z390i yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstatlar yardım ederseniz sevinirim. 3 aylık asus rog strix z390i ana kartimda asagida gordugunuz sikinti meydana geldi. Makinem kullanim esnasinda tekrar tekrar reset atip sonuncusunda acilmaz hale geldi. Diger bilesenleri baska sisteme aldim sikinti yok. Anakartimda islemci takili iken elektrik gelmiyor. Islemci 8pini sokunce anakart elektrik aliyor. Sikinti nerden kaynakli? Anakarti servisemi gondermeliyim? Boyle yaparsam astari yuzunden pahaliya cikarmi? Bunedenle anakart tamiri yapan biyere vermek dahami iyi olur? Cevap verirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bilgi verip yardım edebilecek kimse varmı?
  • Yurtdışından mı aldınız anakartı?
  • Hayir yurt içinden almıştım. Fakat servisler genelde kullanıcı hatası diyip dünyanın parasını istiyor mosfet vs degişimi için. Gerci bendeki sıkıntı ne onu bilmiyorum.
  • Hocam mnadem garantili sorunu da bilmiyorsun bir göndersene belki garantiden değişirler
  • Heatsinkleri neden söktünüz?
  • Kullandığınız PSU nedir?Merak ettimde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Digital Reaction -- 21 Mart 2019; 0:46:17 >
  • Heatsinkleri baska biyerde deformasyon, erime yada oksitlenme varmi gormek icin soktum.
    PSU zalman zm850 gvm
  • hiçbir müdalehe yapmadan 3 aylık kart reset atıyorsa anakart DOA. Sen heatsink leri söküp tamire gönderdiğin için kullanıcı hatası damgası basmışlar. Tüketici hakemine gidin.
  • Hocam buna benzer bi durum benim asus z170i pro gaming anakartta olmuştu, servise yolladım “Anakartınızın tamiri mümkün olamadığından dolayı müşteri memnuniyeti kapsamında yenisinin gönderilmesi uygundur” şeklinde servis raporu gönderdiler. Ben de teknobiyotik’e bu raporu yolladım yenisini gönderdiler lakin adamlar bana z170 Pro Gaming Atx yollamışlardı sonra gelen anakartı geri yollayıp z170i anakartıma kavuştum
    Bendeki olay köye götürmüştüm yıllık izinde orada elektrikler gidip geliyordu sürekli, aynı sizin gibi komponentlerde bir sıkıntı çıkarmadı ama anakartın voltaj kısmındaki problemden dolayı cpu bağlantısı çıkmıyordu
    Vatana götürmüştüm ordaki eleman yardımcı oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.