Şimdi Ara

ASUS ROG Strix X570-E Sistem Kapalıyken USB'ler Çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yeni sistem topladım ve USB portları bilgisayar kapalıyken de çalışıyor BIOS üzerinden bunu kapatma yolu mevcut mu acaba
    Anakart: ASUS X570-E ROG STRIX Gaming
    Erp'yi bulamadım maalesef bilen yardımcı olursa sevinirim. .
    ASUS ROG Strix X570-E Sistem Kapalıyken USB'ler Çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w0lker16 -- 9 Mart 2020; 18:47:18 >

• Hocam sirf gittim biosunu izledim. Sizin normalde attiginiz resimde olmasi lazim. Eski bios larda orda cunki fakat sizde yok. Bios yeni mi? Kaldirdi lar mi acaba ya?https://www.youtube.com/watch?v=sxlhyRMbQ6k&feature=youtu.be 2:26 da ayar var fakat sizde yok.. Baska biyerde yok ise biostan kaldirdi lar herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Hocam sirf gittim biosunu izledim. Sizin normalde attiginiz resimde olmasi lazim. Eski bios larda orda cunki fakat sizde yok. Bios yeni mi? Kaldirdi lar mi acaba ya?https://www.youtube.com/watch?v=sxlhyRMbQ6k&feature=youtu.be 2:26 da ayar var fakat sizde yok.. Baska biyerde yok ise biostan kaldirdi lar herhalde
    Evet hocam bende baktım çok izledim ama başka yerdede bulamadım burdada yok mağlesef Asus ile iletişime geçtim onlarda araştırıyorlar bakalım ne sonuç çıkacak teşekkür ederim :)

• w0lker16 W kullanıcısına yanıt
    Yani zaten araştirmişsiniz sizde. Eski bios a dönebilir seniz eski biosa dönün Belki eski biosta gelir. Yani kart ayni kart biosta hiçbir yerde bulamadi iseniz tek açiklamasi ayar kaldirildi Yada ismi vs degisti Belki de baska ayar ile birlestirildi yabanci forum Lara baktim ama hiçbirşey bulamadim. X570 görúnümlü b450 satacak halleri yok elbet çikacak bir yerden

• quote:

Yani zaten araştirmişsiniz sizde. Eski bios a dönebilir seniz eski biosa dönün Belki eski biosta gelir. Yani kart ayni kart biosta hiçbir yerde bulamadi iseniz tek açiklamasi ayar kaldirildi Yada ismi vs degisti Belki de baska ayar ile birlestirildi yabanci forum Lara baktim ama hiçbirşey bulamadim. X570 görúnümlü b450 satacak halleri yok elbet çikacak bir yerden
    Hocam eski bios sürümlerindede denedim yaklaşık 4 gündür uğraşıyorum ama genede bulamadım Asus'da bulamadı daha çözümü bakalım ne zaman nerden çıkacak :D
    Siz en iyisi asus un yabanci forum larinda yardim isteyin. Burda benden baska size mesaj atan yok çözerseniz alintilayin nasil çözdügünüzü en azindan başima gelirse

• quote:

Siz en iyisi asus un yabanci forum larinda yardim isteyin. Burda benden baska size mesaj atan yok çözerseniz alintilayin nasil çözdügünüzü en azindan başima gelirse
    Teşkekkür ederim hocam yardımlarınız için tabiki sorunu çözünce paylaşıcam yabancı forumlarda ve Asus destek'den haber bekliyorum bakalım sonuç ne olacak :)
  • bu garip bir şey değil her anakartta pcyi tamamen fişten çekmedikçe usb lere voltaj gider
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Hocam ErP Ayarını hiç görmediniz sanırım veya Bios'dan kapatma gibi bir olayın olduğunu yeni duyuyosunuz sanırım.
    erp ayarını biliyorum da kapatma gereği duymadım usbye sadece usb vantilatör takarsam pc yi kapayınca o çalışıyor klavye yada fare açık kalmıyor o yüzden kapatma gereği duymadım hiç
  • anakarttan memnunmusun genel olarak oyunlarda vs ses çipinde
  • Anakart'dan gayet memnunum hocam çipsetler ve soğutma blokları olsun yani herşeyiyle muazzam diyebilirim ama işte şu ErP ayarınıda bi ayarlayabilsem tadından yenmeyecek şuan halen daha Asus destekle birlikte iletişim halindeyim sorunu çözünce buradanda yazacağım :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet arkadaşlar sonunda sorun halledildi şuan yapılması gerekenler muhakkak 2 taraftanda yapılması gerekli tek taraftan yaparsanız sorununuz devam eder kaç haftadır uğraş sonucu çözmüş bulunmaktayız servis aracılığı ile çözüm ise şöyle ;

[Yerleşik Aygıt Yapılandırması] Onboard Devices Configuration seçeneğini girin

USB güç dağıtımını Soft Off State (S5) devre dışı olarak ayarlayın

Windows 10 sistemine girdikten sonra, sol alt köşedeki windows simgesini sağ tıklayın ve [Güç Seçenekleri]'ni seçin
    Güç ve uyku sayfasının sağ tarafındaki [Diğer güç ayarları]'na tıklayın

[Güç düğmesine basarken davranış seç]'i tıklayın

[Şu anda kullanılamayan ayarları değiştir]'e tıklayın

Kapatma ayarı menüsünde [Hızlı başlatı aç (önerilen)] seçeneğinin işaretini kaldırın ve kapatma sırasında USB bağlantı noktası bekleme
    gücünün nasıl kapatılacağı ile ilgili ayarı bu şekilde tamamlayabilirsiniz.
    ve sorununuz çözülmüş olur bilgisayar kapandığı zaman bütün usbler devre dışı kalmış olur.

ErP seçeneğini eklememişler mağlesef biraz daha zahmetli gelebilir ama çözümü bu şekilde herkeze teşekkür ederim yardımları için :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w0lker16 -- 31 Mart 2020; 18:4:36 >

• Ben de bu anakarti almayi planliyorum bilgi icin tesekkurler

• Rica ederim kimse bilgisini vermemiş bende bilgiyi paylaşmak istedim kullanan kişiler en azından böyle sorunla karşılaştığı zaman arama yaptığında sonuca ulaşır 👍😊

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bluetooth nasıl kullanılıyor telefonla tanışmak istemiyorlar nasıl bağlıcaz birbirlerine bunları.
    ayrıca wi-fi ile direk fare klavyeyi yada yazıcıyı bağlayabilirmiyiz.
    şimdiden herkese teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.