Şimdi Ara

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar) (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.485
Cevap
24
Favori
75.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

Beni yanlış anlayacaksınız ama asus yetkili satıcısında inceledim 2 sinide Bana oyun için dikkat edersen cafcaflı yapmışlar kırmızı ışık felan çıkardı msı ge60
    Koydu yanına bak diye örnek verdi daha güncel ekran kartlı x550jx almamı tavsiye etti internettende araştır kasa yapısı içi felan aynı bul bak ekran aynı yanıltmayım renkler zevkler tartışılmaz farkı olabilir sana göre ama karar senindir şimdiden ne alırsan hayrını gör iyi kullan :)

Sen bu ülkede hala mağazalarda çalışan reyon görevlilerini yani yetkililerini ciddiye alıp ona göre mi karar veriyorsun. Tamam onlara danışır ve sorarsın ona lafım yok ama %90 ciddiye alınmaya değmez. Çoğu sattıkları ürünleri abartmakta onuda geçtim bazen olmayan özellikleri var gibi ya da olan özellikleri yok gibi anlatıyorlar. Ürünlerin bir çok özelliklerini bile bilmiyorlar.

Üstelik bunu büyük ve bilinen firmaların mağaza çalışanları yapıyor. Üstü başı düzgün gözüksün , ağzı iyi laf yapsın, biraz düzgün fiziği olsun bana yeter mantığı ile işe eleman alıyorlar. Eğitim filan vermeleri gerekirken bunu verdikleri bile yok.

Fiziği çok iyi olmayan birini işe alıyorlarsa mutlaka ağzı iyi laf yapan biri olmalı. Adamların personel çalıştırma mantığı bu şekilde. İki dakika ayırıp sattıkları bir ürünün kutusunu ve içindeki kitapçığı okusalar daha çok şey bilirler ama nerede bunu yapacak ve onlara bunu yaptıracak mantık.

Ben bu tür yerlere gittiğimde çoğu zaman sorduğum ürünlerin özelliklerini hepsinden çok daha iyi biliyorum. Oysa tam tersi olması gerekir yani satıcının müşteriye göre daha bilgili olması gerekir.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Evet dediğiniz gibi çok kalifiye elemanlar değiller. Ancak bizlerde az değiliz hani. Alacağı ürünün en ince ayrıntısına kadar inceler öyle gideriz çopu zaman biz teknoloji tutkunları. Biz bunu tutku olarak görürken o adam iş olarak görüyor. Doğal olarak belli başlı 4-5 özellikten başla şeyleri öğrenmiyorlar. Bence çok da yadırgamayalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben pc'yi almaya gittiğimde çalışan bana hp'nin bi bilgisayarını tanıttı bu çok iyi asus çok geri döndü falan bişeyler söyledi o neyse şu bu derken ben etkenlerimi sayıp asus'u aldım biraz yüz düştü adamda. sonra laptop çantası bakmaya geçtik, sırt çantası şeklinde arıyorum dedim asus'un çantasına gittim getirdi bi hp çantası bak buna bakıyosun ama çantaya bile benzemiyo gözü yok hp'nin çantası şöyle böyle anlatmaya başladı. Ulan adam bildiğin hp fan çıkmıştı.
  • techkalem kullanıcısına yanıt
    Tuhaf belki ama beni de HP ürünlerine yöneltmeye çalışmışlardı. Sanıyorum bazı markalar için satılan ürün başına % alma durumu var, o yüzden.
  • Gariban Hp napsın başka türlü satamaz ürünlerini. belki de bu şekilde konu ile çok ilgili olmayan insanlara satıp para kazanıyor

• redmaner kullanıcısına yanıt
    HP ürünleriyle ilgili önerisini söylediği zaman, kısa süreli bakıştık görevliyle. Akabinde 'asuslarımız şu tarafta' demişti :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devridünya -- 22 Kasım 2015; 13:16:10 >
  • Arkadaşlar ben de yaklaşık 1 hafta önce aldım bu cihazı, üstte dendiği gibi cihazın yüzeyinde elimi gezdirince elektriklenme hissediyorum, rahatsız edici değil fakat hafif bir titreşim var, farklı yerlerde birkaç prizde denedim bazılarında hiç olmuyor, bazılarında orta seviye, bazılarında ise cihaz çok titriyor. Biraz araştırdım, binalardaki topraklamadan kaynaklı olabileceği söyleniyor, fakat topraklama olduğuna emin olduğum binalarda da hafif bir titreşim hissedebiliyorum, böyle bir durum yaşayan var mı veya ne yapılabilir daha yeni aldım cihazı hemen servise götürmek istemiyorum sorun nerededir acaba?
  • Tar-Meneldur T kullanıcısına yanıt
    Bence bu bi sorun olarak algılanmamalı. Sonuçta tamamen metal kasaya sahip bir cihaza yüksek amper akışına sahip bi adaptör takınca fiziki bişeyler olması garip değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

Arkadaşlar bu cihaz ile N550JK arasında kaldım. N550JK ekranı nedense bana çok kötü geldi, full ekran parlaklığı gerçekten yetersiz seviyede. N550JK'larda IPS panel olduğu iddia ediliyor ama bana hiç de IPS panel gibi gelmedi. Görüş açısı o kadar iyi değil, üstüne parlaklık sorunu eklenince daha da kötü oluyor.

G550'lerde durum nedir? Özellikle Asus G550JK-CN545H modeli hakkında ne söyleyebilirsiniz?

2 adet N550JK-CN090H değiştirdim, ikisi de sorunluydu. Tavsiye etmiyorum. Şu an G550JK kullanıyorum, hiçbir sıkıntısı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

Arkadaşlar bu cihaz ile N550JK arasında kaldım. N550JK ekranı nedense bana çok kötü geldi, full ekran parlaklığı gerçekten yetersiz seviyede. N550JK'larda IPS panel olduğu iddia ediliyor ama bana hiç de IPS panel gibi gelmedi. Görüş açısı o kadar iyi değil, üstüne parlaklık sorunu eklenince daha da kötü oluyor.

G550'lerde durum nedir? Özellikle Asus G550JK-CN545H modeli hakkında ne söyleyebilirsiniz?

2 adet N550JK-CN090H değiştirdim, ikisi de sorunluydu. Tavsiye etmiyorum. Şu an G550JK kullanıyorum, hiçbir sıkıntısı yok.

meraklisi icin soyleyeyim.

n550jklerde daha kotu bir panel var LGD042C

g550lerde ise SDC324C kullanilmis. bu samsung panel daha iyi LG'den

• g550jk icin windows 10 update yapan varmı? programlarda oyunlarda sürücüler vs. sıkıntı yaşayan oldumu updateden sonra ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: cmszr09

Oyun ve tasarım işleri ağırlıklı olacak.

MSI ve Monster modellerine bakmanızı öneririm. Hp ısınıyor, Asus sorunlu, Toshiba ve Sony pahalı, Dell'ler oyun kullanımına uygun değil, Packard Bell çöp... Lenovo'lar da Asus'tan aşağı kalmaz.

gülme krizine soktun bizi akşam akşam ;-))) bu konuda okuduğum en iyi yorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Jessie2012 kullanıcısına yanıt
    Yapmayan biri olarak biraz daha beklemenizi öneririm :)
  • Devridünya kullanıcısına yanıt
    ben yükledim bu gece hiç bir sıkıntı göremedim şimdilik... konuda anlatılan bazı sorunları denedim sıkıntı yok sesde sorun yok audio wizzard programı calışıyor.

EDIT: Asus kendi mouse pad yazılımı gitmiş sadece onu da destek sayfasıdan tekrar indirdim ve kurdum herşey çalışıyor :-) daha önce Fullscreen sorunu yaşıyordum bazı oyunlarda onlarda çalışmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jessie2012 -- 28 Kasım 2015; 9:34:02 >
  • Arkadaşlar Asus GPU Tweak programı bilgisayarı ilk aldığımda çalışıyordu sonradan çalışmamaya başladı.Bilgisayarı alalı 2.5 ay oldu. Kaldırıp tekrar yükledigimde BİOS Load Fail ! hatası alıyorum çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
  • Assasin. A kullanıcısına yanıt
    Bu modelde benim deneyimlediğime göre her versiyonu çalışmıyor GPU tweak in. Doğru versiyonu indirmek için asus un kendi indirme yöneticisi varya onu kullanın. Onun aracılığı ile indirdiğiniz zaman çalışıyor. Daha yeni sürümleri indirdiğimde ben de aynı hatayı almıştım.

• ben aldım yaklaşık 2 ay oldu hiç memnun değilim o kdar para veriyosun world of tanks maximumda tam verimle oynuyamıyosun ve durgnu olduğu yerde disk hatası alıyorum diskin%100 unu kullanıyor inşallah donanımsal değildir diye win 8 format özelliğini kullandım tüm verilerimden oldu ROG pişmanlıktır 1000 lira daha erin alın bi msi abi ve laptop ısnınıyor hayvan gibi fan özelliği koymuşlar iyi yapmışlar oyuna girer girmez fan 25500 ile dönüyor kafa kalmıyor sesden
  • Hocam ben gayet memnunum msi alıp da başını taşa vuran da oldukça çok.
    Bu iş ne istediğini bilip ona göre bi ürün almakla alakalı. Size uygun gelmemiş olabilir ama bu demek değildir ki bu cihaz kötü. Üründen memnun olan çok ama çok fazla insan var. Onların görüşlerine de saygı gösterelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi redmaner -- 28 Kasım 2015; 23:26:07 >
  • Up up up
    Gençler nerdesin iz konu ölmesin lütfen

• Beyler bilgisayarınızda aksesuar donanım olarak ne kulanıyorsunuz? Ben de Asus ROG serisi Gladius mouse var, bir adet de yine ROG serisi kulaklık almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.