Şimdi Ara

ASUS ROG G550JK Kullanıcıları Klubü (Sorular & Cevaplar) (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.486
Cevap
24
Favori
75.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    siz dedikten sonra test ettim.
    titreşim mi denir bilmiyorum ama bir şey oluyor evet. kapak üzerinde fişte ve fişte değilken farklı tepki alıyorum parmağımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ObtObt

quote:

Orijinalden alıntı: yokedici78

Bir hafta önce cihazla ilgili ilk arızamı yaşadım. Normal çalışırken pat diye kapandı bilgisayar. Bir daha da açılmadı. Garantiye götürdüm. Bugün de teslim aldım. Anakartı değiştirmişler, sanırsam elektrik kaynaklı bir arıza olmuş.
    Prizin topraklamalı olup olmaması böyle bir arızaya sebep olur mu? Nedenini merak ediyorum çünkü 4 aylık bilgisayar, asustur kalitelidir diye aldık bozuldu.

Ayrıca adaptörden o ses bana da geliyor
    Ek olarak prize takılı ve pc kapalıysa kapağın üst yüzeyinde parmağımı gezdirdiğimde bir titreşim hissediyorum. Bu size de oluyor mu?

Öncelikle geçmiş olsun. Keşke onarım yerine değişim yaptırsaydınız. Çünkü satın alındığı tarihten itibaren 6 ay içinde donanımsal bir arızası oluşan cihazın DOA prosedürleri kapsamında iade/değişim hakkı mevcuttur. Eğer ki binanızda topraklama hattı yoksa priziniz topraklı da olsa faydası olmaz. Adaptörden ses gelmesi konusunu ilk ben gündeme getirmiştim ve diğer arkadaşların da beyan ettiğine göre bu olay birçoğumuzda var. Sorun oluşturacağını sanmıyorum. Enerjiye bağlıyken, cihazın yüzeyine dokunduğunuzda hissettiğiniz titreşim, metalin iletken özelliğinden kaynaklanıyor. Metal kasalı cihazların birçoğunda bu olaya rastlanılır. Bu da pek sorun sayılmaz.

öncelikle teşekkürler cevap için

ben asus'un kısıklıdaki servis merkezine gittiğimde değişimi sormuştum. Ancak 1 aylık ürünleri değiştirebileceklerini söylediler. Sizin bahsettiğiniz prosedürden habersizdim. Nasip artık. Bu benim ikinci bilgisayarım (Önceki de dell 5110) Onda da sürekli sıkıntılarla uğraştım. Oldukça sıkıldım bu işlerden ama artık alıştım heralde arıza yaşamaya :)

Binada toprak hattı var, benim odada ve yan odadaki prizlerde yok. Muhtemelen mantıklı olan öbür odalardan uzatma çekmek olur. Bilemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: felcnoor

siz dedikten sonra test ettim.
    titreşim mi denir bilmiyorum ama bir şey oluyor evet. kapak üzerinde fişte ve fişte değilken farklı tepki alıyorum parmağımla.

Ya ben de tam çözemedim ne olduğunu, acaba bir kaçak durumu falan mı var diye düşünüyordum :)
  • Arkadaşlar bizim cihazın fan çıkış ızgaraları bildiğiniz üzere ekranla gövde arasında. Yalnız benim fan full speed çalışırken sanki hava sadece ekranın sol altından çıkış yapıyor gibi. O bölge ısınırken sağ taraf soğuk oluyor.
    Bildiğim kadarıyla bizim cihazda iki fan var, bir tanesi çalışmıyor olabilir mi? Sizler de bir bakıp test edebilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokedici78

arkadaşlar iki gün önce ben de cihazımı windows 10'a güncelledim. Ama güncelledikten sonra bir şeyler olmaya başladı. Mesela en çok göze çarpan ses sorunu. kutudan çıkan subwoofer eskisi gibi çalışmıyor sanki. ses kalitesi düşmüş gibi gözüküyor. Ayrıca açılma ve kapanmada bir yavaşlık var gibi.
    Ayrıca her açtığımda ya bir dll hatası ya da başka başka hatalar veriyor. Mesela msvcr110.dll hatası verdi. onu hallettim, msvcp110.dll dedi onu da hallettim. sonra cx000007 gibi bir hata verdi. en son da bios load fail hatası verdi.
    W10 yokken çok mutluydum. şimdi bir sürü sıkıntı var. Bu hatalara benzer hata alanlar çözüm yazabilirlerse sevinirim.

Asus'un sitesinden w10 driver güncellemelerinin tamamen çıkması sorunlarımızı çözer diye umuyorum.

Ayrıca bazı oyunlara girişlerde de sıkıntım var.

Bu mesajda bahsettiğim subwoofer ses problemini asusun sitesinde W8.1 realtek güncellemesi ile çözdüm. Sizde de bu sıkıntı varsa bu şekilde çözebilirsiniz.
    Uyarılar artık gelmiyor, sanırsam windows güncellemeleri sayesinde çözüldü.

• Arkadaşlar bu cihaz ile N550JK arasında kaldım. N550JK ekranı nedense bana çok kötü geldi, full ekran parlaklığı gerçekten yetersiz seviyede. N550JK'larda IPS panel olduğu iddia ediliyor ama bana hiç de IPS panel gibi gelmedi. Görüş açısı o kadar iyi değil, üstüne parlaklık sorunu eklenince daha da kötü oluyor.

G550'lerde durum nedir? Özellikle Asus G550JK-CN545H modeli hakkında ne söyleyebilirsiniz?
  • :ArHaus: kullanıcısına yanıt
    İlgili model hakkında yeterli bilgiye sahip değilim fakat G550JK-CN234H kullanıcısıyım. Tavsiye ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devridünya

İlgili model hakkında yeterli bilgiye sahip değilim fakat G550JK-CN234H kullanıcısıyım. Tavsiye ederim :)

Cevap için teşekkürler. Peki panel bilgisine bakıp yazabilir misiniz rica edersem? IPS mi değil mi hangi marka model, kaliteli mi yoksa kalitesiz bir panel mi kullanılmış öğrenebilirsek çok iyi olurdu. Aslında kendim bakmak istiyorum da malumunuz ROG serisi her yerde bulunmuyor N550JK gibi.
    Hocam cihazlarla ilgili en iyi bilgiyi sahada alırsınız. Buradan ne söylesek yüzeysel olacak. O yüzden, size anca fikir edinmeniz açısından yardımcı olabiliriz. Velhasıl-ı kelâm, IPS panel kullanılıyor. Kalite konusu göreceli olduğundan bana göre kaliteli diyebilirim. Yani mağazadaki ürünlere uzaktan bakınca, aralarındaki G550JK'nın ekran farkını anlıyorsunuz zaten. Renk doygunluğu çok iyi derecede. Bulunduğu mağazaya mutlaka gidin ve yakından görün derim.
  • quote:

Hocam cihazlarla ilgili en iyi bilgiyi sahada alırsınız. Buradan ne söylesek yüzeysel olacak. O yüzden, size anca fikir edinmeniz açısından yardımcı olabiliriz. Velhasıl-ı kelâm, IPS panel kullanılıyor. Kalite konusu göreceli olduğundan bana göre kaliteli diyebilirim. Yani mağazadaki ürünlere uzaktan bakınca, aralarındaki G550JK'nın ekran farkını anlıyorsunuz zaten. Renk doygunluğu çok iyi derecede. Bulunduğu mağazaya mutlaka gidin ve yakından görün derim.

Bugün N550JK'yı yakından gördüm açıkçası hayal kırıklığıydı resmen. Max parlaklıkta bile 2 bin liralık laptop daha iyi parlaklık sunuyordu. Görüş açıları bile pek iç açıcı değildi.

G550JK'yı yakından görmeyi ben de çok istiyorum ama şu an denk gelmedim bir türlü. N550JK'da IPS panel kullanmışlarsa bile (kutusunda bundan bahsetmiyordu?) en kalitesizlerinden birini kullanmışlar. Umarım G550JK da öyle olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

quote:

Bugün N550JK'yı yakından gördüm açıkçası hayal kırıklığıydı resmen. Max parlaklıkta bile 2 bin liralık laptop daha iyi parlaklık sunuyordu. Görüş açıları bile pek iç açıcı değildi.

G550JK'yı yakından görmeyi ben de çok istiyorum ama şu an denk gelmedim bir türlü. N550JK'da IPS panel kullanmışlarsa bile (kutusunda bundan bahsetmiyordu?) en kalitesizlerinden birini kullanmışlar. Umarım G550JK da öyle olmaz.

G 550 ile n550 arasında sadece kasa farkı olduğunu biliyosunuzdur işallah ips panel olmadığını iadda etmişimiz başka yerlerde benim arkadaşımda var gayet memnun ve ips panalde yazıyor kutusunda siz parlak ekran alın memnun etmediyse özellikle toshibalara bakın parlak parlak
    quote:

Arkadaşlar,

G550 ile n550jk serileri arasında herhangi bir donanım ya da malzeme farkı yok, sadece görsel olarak farklı çizgiye sahipler. Ge60 gibi muadil olan ürünlere rekabet için ortaya atılmış da denilebilir. Özellik yönünden bakıldığı zaman fiyatının muadillerine nazaran abartı bir seviyede olduğu da aşikar. Tabii donanım konusunda doyurucu bir içeriğe de sahip olduğu söylenemez. En azından işlemci numarası ya da ekran birimi bir tık yukarıda olabilirdi, sadece rog basıp siyah metalle tasarlanıp gamer havası verilmeye çalışılmış. İkinci bir ssd ya da msata ssd yuvası da kullanılmamış. Cihazdaki mevcut 850m de ddr3 versiyonu ne yazık ki. Ürünü kötülemek gibi bir amacım yok, lakin 3600-700 gibi seviyelerde tercih edilecek düzeyde bir cihaz olduğunu söylemek de biraz mantıksız olur.

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Altıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kingkaan34 -- 9 Kasım 2015; 8:22:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

quote:

G 550 ile n550 arasında sadece kasa farkı olduğunu biliyosunuzdur işallah ips panel olmadığını iadda etmişimiz başka yerlerde benim arkadaşımda var gayet memnun ve ips panalde yazıyor kutusunda siz parlak ekran alın memnun etmediyse özellikle toshibalara bakın parlak parlak
    quote:

Arkadaşlar,

G550 ile n550jk serileri arasında herhangi bir donanım ya da malzeme farkı yok, sadece görsel olarak farklı çizgiye sahipler. Ge60 gibi muadil olan ürünlere rekabet için ortaya atılmış da denilebilir. Özellik yönünden bakıldığı zaman fiyatının muadillerine nazaran abartı bir seviyede olduğu da aşikar. Tabii donanım konusunda doyurucu bir içeriğe de sahip olduğu söylenemez. En azından işlemci numarası ya da ekran birimi bir tık yukarıda olabilirdi, sadece rog basıp siyah metalle tasarlanıp gamer havası verilmeye çalışılmış. İkinci bir ssd ya da msata ssd yuvası da kullanılmamış. Cihazdaki mevcut 850m de ddr3 versiyonu ne yazık ki. Ürünü kötülemek gibi bir amacım yok, lakin 3600-700 gibi seviyelerde tercih edilecek düzeyde bir cihaz olduğunu söylemek de biraz mantıksız olur.

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Altıntıdır

Az da olsa donanım farkı var. En basitinden HDD bile N550lerde 5400 rpm iken G550lerde 7200 rpm. Panel farkının da olduğunu düşünüyorum. Tam 3 tane ayrı configte N550JK kutusuna baktım hiçbirinde IPS yazmıyordu. Kim bilir belki de IPS'tir ama kesinlikle aydınlatması vasat bir panel.

N550JK topiclerinde bir kaç arkadaş daha bu parlaklık sorunundan bahsetmiş kimisi bu yüzden iade etmiş. Demem o ki G550 ve N550 arasında sadece kasa farkı olamaz. Asus N550'lerdeki o parlaklığı yetersiz paneli bir gaming laptopına koyup üstüne binlerce lira isteyecek kadar cesur değildir herhalde? N550'nin aksine G550'te ekran parlaklığından bir şikayet duymadım forumda.

Acer V Nitro da mat ekran ama yanyana N550 ile karşılaştırdığımda N550'den daha iyiydi. Sorun mat ekran/parlak ekran sorunu değil. Panelin kalitesizliği.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar,

Bu mesaja 2 cevap geldi.

Altıntıdır

Az da olsa donanım farkı var. En basitinden HDD bile N550lerde 5400 rpm iken G550lerde 7200 rpm. Panel farkının da olduğunu düşünüyorum. Tam 3 tane ayrı configte N550JK kutusuna baktım hiçbirinde IPS yazmıyordu. Kim bilir belki de IPS'tir ama kesinlikle aydınlatması vasat bir panel.

N550JK topiclerinde bir kaç arkadaş daha bu parlaklık sorunundan bahsetmiş kimisi bu yüzden iade etmiş. Demem o ki G550 ve N550 arasında sadece kasa farkı olamaz. Asus N550'lerdeki o parlaklığı yetersiz paneli bir gaming laptopına koyup üstüne binlerce lira isteyecek kadar cesur değildir herhalde? N550'nin aksine G550'te ekran parlaklığından bir şikayet duymadım forumda.

Acer V Nitro da mat ekran ama yanyana N550 ile karşılaştırdığımda N550'den daha iyiydi. Sorun mat ekran/parlak ekran sorunu değil. Panelin kalitesizliği.

Dostum biz burda ne kadar konuşsak boş asusu arayıp sorabilirin hdd farkını ben görmüyroum 7200 bile bitti sayılır ssd takar geçersin onu yazma kasa farkı dışında bir fark yok konunun başınıda okursan görevilirsin

• İmkânınız varsa teknomarketteki görevlilere rica edin. G550JK ile N550JK'yı yan yana koydurun. Cihazların karşısına geçtiğinizde, iki ekran arasında dağlar kadar fark olduğunu göreceksiniz. Donanımsal olarak görünürde uçuk ayrışmalar yok elbette ama G550JK laf olsun diye ROG serisinde sunulmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devridünya -- 9 Kasım 2015; 22:44:53 >
  • Beni yanlış anlayacaksınız ama asus yetkili satıcısında inceledim 2 sinide Bana oyun için dikkat edersen cafcaflı yapmışlar kırmızı ışık felan çıkardı msı ge60
    Koydu yanına bak diye örnek verdi daha güncel ekran kartlı x550jx almamı tavsiye etti internettende araştır kasa yapısı içi felan aynı bul bak ekran aynı yanıltmayım renkler zevkler tartışılmaz farkı olabilir sana göre ama karar senindir şimdiden ne alırsan hayrını gör iyi kullan :)

• Kasa farkı dışında da fark var. Her alanda G550 > n550 ( f/p dahil ).

• Kingkaan34 K kullanıcısına yanıt
    Yetkili satıcının bi' de asus mühendisleriyle konuşması gerek o zaman. Yani piyasada çok gamebook var, içine küçücük bi' fan koyulanları ve ekran çerçevesi yerinden çıkanları saymazsak tabi. Başkasının ağzıyla olmaz bu işler. Kaldı ki mağazalarda bulunan reyoncular bu işin piri olmuş. Bıraksan gamebook diye mikrodalga verecekler adama :)
  • Arkadaşlar bugün çok enteresan bişey farkettim sizde de oluyor mu merak ettim. Cihaz şarja takılı iken kolumun orta kısmı kırmızı çerçeveye tam olarak temas etti ve bi batma hissettim. Tekrar ettim yine yaşadım aynı şeyi ve şarjdan çıkardığım an kesildi acı. Tahminim kasanın metal oluşu bir miktar akımı gövde üzerinde dolaştırıyor. Endişem ise ilerde bu akımın boyutu artarda beni yakar mı

Siz de denerseniz sevinirim. Dokundurduğunız yer görece ince bi deri olsun ve kırmızı şeride hafifçe dokunsun.

• Beyler Laptop'da bulunan HDD'nin içindeki Recovery kısmını nasıl USB'ye atabiliriz, bir bilen var mıdır? HDD'yi değiştireceğim de.
    Hocam bende n 550jk 166 h var kutuda 7200 rpm yazıyor bilgine

• 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.