Şimdi Ara

ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.047
Cevap
31
Favori
135.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TimsaH_X

bu arada arkadaşlar hepimizin rog serisi anakartlarımız var bu anakartın üzerindeki kod gösgergisimidir nedir pc hep A0 da açılıyor bu sorunmudur bazende 40 yazıyor ama pc açılışı 5 6 saniye sürüyor ordan anlıyorum mesela şimdi 40 yazdıgını bu iki kod nedir bilen varmı

Kullanma klavuzunda yazmalı.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    aynen baktım sorun değilmiş
  • Crosshair formula ıv almayı düşünüyorum önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimsaH_X

dün ben ranger aldım hero vıı ile bi farkta yok sadece sata girişi heroda 8 tane rangerda 6 tane bide chipset kutusunda ışıklı yapmışlar hero vıı de 100 tl fark için değermi bilemedim gittim ranger aldım ikiside aynı hemen hemen tercih senin

Yanlış araştırmadıysam ranger da 8, hero da 12 faz var bu da oc için esneklik sağlıyor tabi aşırı oc beklentileriniz yoksa ranger da yeterli.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    doğrudur benim gördüğüm sadece chipset ışıklı olması ve sata 8 adet olması hero vıı de başka hiç farkı yok dediler bende ilk onu alacaktım araştırdım ranger aldım o dediğiniz şeyi bilmiyorum hiç duymadım zaten oc yapmayı düşünmüyorum
  • TimsaH_X kullanıcısına yanıt
    öylese yarı fiyata bir anakartda fazlası ile yeterli olurdu boşuna 600 lira para vermişiniz ranger'a....
  • mncs35 kullanıcısına yanıt
    boşa değil tabikide ranger almamın en büyük sebebi 5. nesil işlemcileride desteklemesi
  • Arkadaşlar hepinizin bayramını kutlarım
  • Dostlar öncelikle bayramınız mübarek olsun. Asus maximus vi extreme anakart kullanıcısıyım. Anakartımı türlü sebepler ile fakat en belirgin olarak kendiliğinden açılma sorunu ile zorda olsa çizgi elektroniğe 3 kere gönderdikten sonra değiştim. Yeni gelen anakartım ise aynı şekilde sistemi kapatınca uzun zaman çalıştığı takdirde hemen, tekrarladığımda ise belli olmayan ama daha uzun bi süre içinde kafasına göre açılıyor. Bilgisi olan yardımcı olur mu lütfen?

(Wake up vb. gibi uygulamaları bios'ta göremedim.)
  • Justice91 kullanıcısına yanıt
    Ya bu bana artık bios sorunu gibi geliyor bende de var bu bende Rampage IV Extreme Black kullanıyorum kapatıyorum bilgisayarı yatıyorum sabah açılmış oluyor ama bu her gün değil işte kafasına göre oluyor bu nedir ya
    Arkadaslar benim de maximus vi formula anakartim var. Ve bende boyle degilse bile kapanmama sorunu var. Soyle ki. Kapat dedigimde pc kendini kapatamiyor. Yani tum hersey kapais gibi calismiyor ama pc yi yeniden acinca 40 hatasi aliyorum. Ve pc calisma suresine baktigimda bi onceki acilistan beri hala sistemimin calistigini ispat eden asiri derecede fazla sureler goruyorum. Ve neredeyse daima oluyor. Malum 40 hatasi ile acilinca da cogu zaman evga pricesion calismiyor veya shadowplay ozelligi aktfi olmuyor. Yazilimlardan asus al suite programi kendine gelmiyor vs vs. Bunlar da sistemi tekrar reboot etmemle bazen duzeliyor bazen duzelmiyor. İsletim sistemim 8.1. Belki de cogumuzdaki wondows uptade dosyasi boyle birseye sebep olabilir. Mesela bu anakartta wondows 8 boot diye bir ozellik varsa ki ben cok aradim yok. Bu sebep oluyor olabilir. Bu ozellik nerden mi geldi aklima. Msi z77 big bang anakartimda bu ozellik vardi. Sebebini irdelemek gerek. Sizinkilerle bizimkiler neredeyse ayni kokene dayaniyor. Sizin sorunlarinizda pc bi dokunusta uyaniyor. Benimki ise uykuya aldigini sanip kapatiyor. V acilirken sorun oluyor. Mesela ben pc yi uykuya alamaiyorum. Aldigimda ayni sizinkiler gibi cat diye aciliyor. Veya hic alamiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egemen|54|

Ya bu bana artık bios sorunu gibi geliyor bende de var bu bende Rampage IV Extreme Black kullanıyorum kapatıyorum bilgisayarı yatıyorum sabah açılmış oluyor ama bu her gün değil işte kafasına göre oluyor bu nedir ya

Ben problemi ilk anatart için anakart'a mal etmiştim ama ikinci anakartı aldım ve bu da aynı. Burada iki seçenek var... ya burada bedevi yi canlandırıyorum ya da bu kartlar böyle abi??
  • TorukMactoo kullanıcısına yanıt
    Eğer dediğin gibi bir şeyse de içinden çıkılabileceğini hiç zannetmiyorum çünkü bios'un canını okudum diğer türlü bir ayarsa da ulaşılması zordur çünkü yapmadığım bir şey kalmadı. Fakat ince bi nokta olsa gerek ki wireless kartı sökünce bu olmuyor ya da söktüğümde denk gelmedi.
    Bunu yabanci forumlarda okuyup cozebilenler mutlaka vardir diye dusunuyorum. İng iyi olan biri arastirma yapabilirse faydasi dokunur. Ama kronik oldugu asikar. Wifi konusunu denemedim. Suanda wifi bagli olarak kullaniyorum. Ama kapali. Cunku ethernet ile baglaniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Bunu yabanci forumlarda okuyup cozebilenler mutlaka vardir diye dusunuyorum. İng iyi olan biri arastirma yapabilirse faydasi dokunur. Ama kronik oldugu asikar. Wifi konusunu denemedim. Suanda wifi bagli olarak kullaniyorum. Ama kapali. Cunku ethernet ile baglaniyorum.

Çizgi elektronikten araştırma rica ettim. Kitapçığa bakıldı ve problem şuymuş... intel rapid start technology "s3 rtc wake 0-120" seçeneğinin disabled olarak ayarlanması gerekiyormuş. Bunun için çektiğim sıkıntılara mı güleyim yoksa konunun basitliğine mi? 😂 Henüz denemedim eve gidince deneyeceğim ve bu problemler için konu açılmalı. Şuan bu kart çok yaygın değil ama ilerde baş ağrıtacaktır.

• arkadaşlar, benim de şöyle bir sorunum var. bilgisayarımı kapat+yeniden başlat dediğimde windows kapanıyor ama pc kendini ne kapatıyor ne de restart atıyor. yalnız her zaman değil, belirsiz bir süre çalıştıktan sonra yapmaya başlıyor. bios un son sürümünü güncellediğimde OS u açamadım, sürekli bios a giriyor. yeni windows kurdum, bios sürümlerinin hepsini denedim ama nafile...
  • hocam eklersen sevinirim .

Asus Maximus z97 vii hero
     ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü
  • ASUS MAXIMUS VII HERO bende geldim. Kısmetse cumartesi kartım elimde olacak. Grup için faturayı versek oluyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Justice91

quote:

Çizgi elektronikten araştırma rica ettim. Kitapçığa bakıldı ve problem şuymuş... intel rapid start technology "s3 rtc wake 0-120" seçeneğinin disabled olarak ayarlanması gerekiyormuş. Bunun için çektiğim sıkıntılara mı güleyim yoksa konunun basitliğine mi? 😂 Henüz denemedim eve gidince deneyeceğim ve bu problemler için konu açılmalı. Şuan bu kart çok yaygın değil ama ilerde baş ağrıtacaktır.

Denedim ama sonuc yine husran... Dun sorun yoktu. Bugun sabah bi actim yine 40 hatasi...? Yeni bios guncellemesi cikartilmis. 2.00.xx diye. Bunu yuklemeyi deneyecem bir de. Sen denedin mi? Ayrica benim intel rapid start zaten disable di. Ben enable yapip s3.... Ayarini kapattim. Sonuc bu oldu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Justice91

quote:

Denedim ama sonuc yine husran... Dun sorun yoktu. Bugun sabah bi actim yine 40 hatasi...? Yeni bios guncellemesi cikartilmis. 2.00.xx diye. Bunu yuklemeyi deneyecem bir de. Sen denedin mi? Ayrica benim intel rapid start zaten disable di. Ben enable yapip s3.... Ayarini kapattim. Sonuc bu oldu.

Ben de denedim fakat dediğin gibi kart kendini açıyor kardeşim. Birlikte bir çözüm yolu üreteceğiz. Dediğin gibi seçenekler disable da duruyordu fakat altında bir seçenek daha vardı onu da denedim hiç biri kartın açılmasına engel olmadı. Kartı ayarları ve açılma süresini bilmediğimiz ve kesin bir şey olmadığı için sonuçları elde etmek hayli zor oluyor ama bu şekilde deneme yanılma yöntemleri ile çözüme ulaştıracağız bir şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Justice91 -- 1 Ağustos 2014; 12:28:18 >

• 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.