Şimdi Ara

ASUS - Republic Of Gamers Anakart Kullanıcıları Kulübü (178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.048
Cevap
31
Favori
135.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki rami de tek tek kitapçıkta belirtildiği gibi tak. Birinle açıyor diğeriyle açmıyorsa ramlerden biri bozuktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smhcnr

Merhaba,

Ben de aranıza kaltılmak isterim.

2 gün önce Rampage IV black edition aldım. Dün akşam ise kurulumu tamamladım. Sistem şöyle:
    Asus Rampage IV black edition
    İntel i7 4820K işlemci
    Asus GTX 770 2 GB 256 bit DDR5
    2x Corsair Force GS 128 GB disk (RAID 0)
    2x8 GB Corsair Vengeance CL11 2400 mhz
    Corsair RM1000 PSU

Ancak bir sorunum var. RAMleri D1 ve B1 slotlarına taktım fakat birisini görmüyor. Sonra yer değiştirdim yine aynı durum var. Sonra kitapçıktaki gibi sadece D1'e tek ram taktım fakat sistem çalışmadı. BIOS'dan girince 2 adet ram görüyor fakat sadece biri çalışıyor. Anakartta bir sorun olabilir mi? başka bir ram slot'una taksam sorun çözülür mü acaba?

Ayrıca ram 1333 mhz olarak görünüyor. 2400 mhz yapmak istediğimde ise bir türlü bios'tan geçemiyor. Sürekli reset atıyor.

Yardımcı olabilecek birisi olur ise sevinirim.

İyi akşamlar.

Anakartın biosuna gireceksiniz. oradan dram frekansını2400 e çekeceksiniz... Sorununuz hallolacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Egemen|54|

İki rami de tek tek kitapçıkta belirtildiği gibi tak. Birinle açıyor diğeriyle açmıyorsa ramlerden biri bozuktur.

A1 ve C1 slotlarına takınca her iki ram'i de gördü. Her iki ram'i de ayrı ayrı D1 slotuna takınca çalışmadı.
  • smhcnr S kullanıcısına yanıt
    Anakartta sorun mu var acaba? Aldığınız kişiyle konuştunuz mu bu durumu?

Saygılar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

quote:

Orijinalden alıntı: smhcnr

Merhaba,

Ben de aranıza kaltılmak isterim.

2 gün önce Rampage IV black edition aldım. Dün akşam ise kurulumu tamamladım. Sistem şöyle:
    Asus Rampage IV black edition
    İntel i7 4820K işlemci
    Asus GTX 770 2 GB 256 bit DDR5
    2x Corsair Force GS 128 GB disk (RAID 0)
    2x8 GB Corsair Vengeance CL11 2400 mhz
    Corsair RM1000 PSU

Ancak bir sorunum var. RAMleri D1 ve B1 slotlarına taktım fakat birisini görmüyor. Sonra yer değiştirdim yine aynı durum var. Sonra kitapçıktaki gibi sadece D1'e tek ram taktım fakat sistem çalışmadı. BIOS'dan girince 2 adet ram görüyor fakat sadece biri çalışıyor. Anakartta bir sorun olabilir mi? başka bir ram slot'una taksam sorun çözülür mü acaba?

Ayrıca ram 1333 mhz olarak görünüyor. 2400 mhz yapmak istediğimde ise bir türlü bios'tan geçemiyor. Sürekli reset atıyor.

Yardımcı olabilecek birisi olur ise sevinirim.

İyi akşamlar.

Anakartın biosuna gireceksiniz. oradan dram frekansını2400 e çekeceksiniz... Sorununuz hallolacaktır

Ramlari 2400mhz e çekmeden önce XMP özelliğini deneyin en güvenilir yoldur. 2. Seçenek ram mhz kısmından ayar yapın ama mutlaka işlemci mhz kontrolü yapın çünkü işlemci yada ram mhz ile oynadığınızda ikiside artar.

• bende rampage IV extreme kullanıyorum. benide ekleyebilirsiniz.. sistem imzadaki gibi...

anakart asus rampage IV extreme
    işlemci i7-4820 + işlemci soğutucusu cooler master hyper 412
    ram corsair vengeance 32GB quad ram pc3 10600 1600mhz cl10 4x8gb
    hdd corsair gs 256GB ssd + 80gb ssd + 1tb wd cavaier black + 200gb wd
    ekran kartı asus gtx780 direct cuII
    kasa cooler master haf-x
    güç ocz fatality 750W 80+ bronze
    monitor samsung 32" 32ES6800 led tv

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriyo -- 3 Temmuz 2014; 13:13:57 >
  • Beyler soğutma sistemleri ile arası iyi olan varsa ne almalı tavsiyelerinizi bekliyorum
    Sistem :
    core i7 4930k
    Asus rampage iv black edition
    Asus gtx 780ti
    Hyperx beast t3 cl 11 2333 Hz ram
    Akasa venom voodoo (değiştirmek istiyorum) gerçi ağırlık altında 48 dereceden yukarını görmedim fakat çok yer kaplıyor. Bendeki yeni versiyonu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar selam benimde bir sorum olacak. Bendede black edit. anakart var. Klavyem Logitech G15. klavye ısıkları yanıyor pc kapalı iken. bir tusa basınca acılıyor.. bu olay hos değil. bunu nasıl kapatırım.. ?
  • djtato kullanıcısına yanıt
    Bazen bende de yapıyor saçma bir durum. Tam kapanmıyor gibi sanki bilgisayar. Sizde sürekli mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egemen|54|

Bazen bende de yapıyor saçma bir durum. Tam kapanmıyor gibi sanki bilgisayar. Sizde sürekli mi var?

aynen egemen mak sanki uyku modunda gibi. klavyeye dokundugum gibi acılısa geciyor. ve bunu sürekli yapıyor.. bu karttan baska kullanan varmı onlarda durum nasıl mesela ?
  • Beyler uarın makineye h100i fan kontrol aparatı falan ekliyeceğim hazır açmışken genel temizlik yapıcam işlemci için hangi termal macunu kullanmalı

• Hizir82 kullanıcısına yanıt
    soru yanlış yerde...
  • Arkadaşlar asus vi extreme kulanıyorum.Driver sorunu yaşıyorum. 8.1 64 bit driverlarında sorun var.Global poland china her sitesine baktım.Hep aynı sorun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hizir82

Beyler uarın makineye h100i fan kontrol aparatı falan ekliyeceğim hazır açmışken genel temizlik yapıcam işlemci için hangi termal macunu kullanmalı

sıddetle tavsiyemdir..

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159
  • Arkadaşlar merhaba,

Maximus VI Hero ile kurulumumu bugün yapıyorum. Sormak istediğim bir şey var. Anakarta Corsair SSD, WD 2TB Black HDDve Asus DVD player takalı. Bios'ta bunların hepsi görünüyor ama Windows açıldıktan sonra WD gözükmüyor. Sorun ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firochromis

Arkadaşlar merhaba,

Maximus VI Hero ile kurulumumu bugün yapıyorum. Sormak istediğim bir şey var. Anakarta Corsair SSD, WD 2TB Black HDDve Asus DVD player takalı. Bios'ta bunların hepsi görünüyor ama Windows açıldıktan sonra WD gözükmüyor. Sorun ne olabilir?

Administrative Tools baktın mı orda hdd gözüküyormu? gözüküyorsa bir harf belirle sürücü için F: H: gibi..
  • VII Hero kullanıyorum ekleyebilirsiniz
  • djtato kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler; dün keşfetmiştim, buraya yazmamışım.
  • beyler asus crosshair 5 formula kullanıyorum dün bir tane oyun yükledim oraya buraya dosya kopyaladı bende bunları sildim pc yi kapatıp açtım boot cmgf gibi birsey dedi bende format atayım derken yanlışlıkla anakartın cd sini taktım biosdan en son yerden proğramların içine girmiştim yanlış cd yi taktığımı farkedince entera bastım.pc tekrar başladı herşey çalıştı ram kontrol sesi gelmedi bios ekranı dahi gelmedi pili çıkardım.ram i söktüm taktım herşeyi kontrol ettim ama olmadı.sorun ne olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: TaymekHoldem

Arkadaşlar asus vi extreme kulanıyorum.Driver sorunu yaşıyorum. 8.1 64 bit driverlarında sorun var.Global poland china her sitesine baktım.Hep aynı sorun.
    Arkadaşlar asus vi extreme kulanıyorum.Driver sorunu yaşıyorum. 8.1 64 bit driverlarında sorun var.Global poland china her sitesine baktım.Hep aynı sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TaymekHoldem -- 11 Temmuz 2014; 5:52:04 >
  • 
Sayfa: önceki 176177178179180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.