Şimdi Ara

Asus R9 280 DirectCU II TOP VS Sapphire R9 280 DUAL-X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
1.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hangi kartı tercih etmeliyim? Aradaki fiyat farkı kapanmış 15 TL'ye düşmüş .

Asus R9 280 DirectCU II TOPhttp://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-directcu-ii-top-3gb-gddr5-384bit--amd-radeon-dx112-ekran-karti.htm l Asus R9 280 DirectCU II TOP VS Sapphire R9 280 DUAL-X 645 TL

Sapphire R9 280 DUAL-Xhttp://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html  Asus R9 280 DirectCU II TOP VS Sapphire R9 280 DUAL-X 629 TL

Asus 3 yıl garantisi DCU2 soğutması tasarımı ile Asusu tercih etmek istiyorum fakat R9 serisinde çok şikayetçi gördüm bundada sorun varmıdır ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanBey -- 25 Ağustos 2014; 22:11:01 >

• Hocam Asusu kullaniyorum yaklasik 2 haftadir kart bildigin canavar ses duymadim simdiye kadar. Sogutmasi gercekten iyi BF3 te hersey ultradayken en fazla 70 derece oldu cok az duyuluyordu sesi.
  • Amd'de Sapphire'den şaşma (290 ve üzeri msi).
  • R9 serisinde sadece Asus'da sıkıntı yok mesela benim Sapphire 280x toxic ekran kartımda da artifact problemleri vardı, servise yolladım geçen ay. 10 gün önce değişim kararı çıktı ama hala daha ses seda yok, yani sıkıntı her markada olabiliyor bana ulaşan bir şey yok şu an ama en azından ayıplı mallarına hemen değişim kararı da verdiler, yani yine her zamanki klişe söze geldik elektronik işi şans. Son olarak ben olsam Asus alırdım çünkü soğutması Sapphire'in o modelindeki soğutmasına göre daha başarılı, anlamıyorum Sapphire neden 280 modelinde vapor-x veya toxic edition yapmadı.
  • Para olsa Sapphire R9 290 Vapor-X hatta MSI R9 290X Lightning ama nerde R9 280'de VaporX modeli alsa onu tercih ederdim ama Dual-X pek hoşuma gitmiyor F/P olarak iyi..
  • Forumda 280 dual-x incelemesi vardı.

Dual-x korkutmasın 280x kadar ısınmıyor kart.

Aradaki fiyat farkına değmez bence.
  • Asus oc li model performans olarak az da olsa fark vardır.Ek olarak r9 280 de asus ile ilgili bir şikayet görmedim şu ana kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iron23 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam R9280 DCU2 taraftarıyım bende fakat çoğu kişi DualX öneriyor incelemelerde de güzel sonuçlar çıkarmış ama Asus tasarımı 3 yıl garanti oluşu
  • OrhanBey O kullanıcısına yanıt
    Çizgi elektronik ile yaşadıklarımı saysam ciltletir kitap yaparım, bu yüzden asusu sevmiyorum, markayı kötülemek olmasın diyorum ama garanti konusunda çöp üzeri çöpler. 5 para etmez çizgi.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9849 591 liraya buradan al dostum. Nova vatandan daha kalitelidir. Şirket gibi şirkettir, iade koşulları serttir aldıktan sonra vatan gibi cayamazsın. Kullanılmış ürün satma olasılıkları yoktur çünkü stoğu bulundurmuyolar, sipariş üstüne getiriyolar. Üstüne daha ucuz. Sapphireden şaşma diyorum hala

• quote:

Orijinalden alıntı: iron23

R9 serisinde sadece Asus'da sıkıntı yok mesela benim Sapphire 280x toxic ekran kartımda da artifact problemleri vardı, servise yolladım geçen ay. 10 gün önce değişim kararı çıktı ama hala daha ses seda yok, yani sıkıntı her markada olabiliyor bana ulaşan bir şey yok şu an ama en azından ayıplı mallarına hemen değişim kararı da verdiler, yani yine her zamanki klişe söze geldik elektronik işi şans. Son olarak ben olsam Asus alırdım çünkü soğutması Sapphire'in o modelindeki soğutmasına göre daha başarılı, anlamıyorum Sapphire neden 280 modelinde vapor-x veya toxic edition yapmadı.

Asus alırken teknik serviside düşünün buradaki arkadaş gibi değişim kararı çıkmaz. Kartın ağzına sı..ıp geri yollarlar. Burada Asus yerine sapphire önermelerinin sebebi ekran kartları arasındaki kalite yerine teknik servis farkıdır. Türkiye'deki asus teknik servisinin üzerine görmedim yüzlerce insan mağdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jumong88 -- 26 Ağustos 2014; 2:15:09 >

• Hocam internetten alamam vatandan almak zorundayım vatanın durumlarını şikayetcilerinide biliyorum ama durumlar böyle artık banta dikkat ederim 0 ürün almaaya çalışırım. Sapphire direk yeni ürün verdiğini biliyorum ama 3 yıl garanti ileride satmak için daha iyi ve DCU2 soğutması daha hoşuma gidiyor..
  • Kardeşim Asus al.
    Dual-X ile Direct Cu II birbirine denk değil.
    Daha sessiz hem de.
    Garantisi daha iyi sapphire`nin ama asus`un +1 yıl garantisi var.

Diyecek tek şey kalmış oda; Umarım çizgi elektronik adına benim yaşadığım sorunları yaşamazsınız, şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: jumong88

quote:

Orijinalden alıntı: iron23

R9 serisinde sadece Asus'da sıkıntı yok mesela benim Sapphire 280x toxic ekran kartımda da artifact problemleri vardı, servise yolladım geçen ay. 10 gün önce değişim kararı çıktı ama hala daha ses seda yok, yani sıkıntı her markada olabiliyor bana ulaşan bir şey yok şu an ama en azından ayıplı mallarına hemen değişim kararı da verdiler, yani yine her zamanki klişe söze geldik elektronik işi şans. Son olarak ben olsam Asus alırdım çünkü soğutması Sapphire'in o modelindeki soğutmasına göre daha başarılı, anlamıyorum Sapphire neden 280 modelinde vapor-x veya toxic edition yapmadı.

Asus alırken teknik serviside düşünün buradaki arkadaş gibi değişim kararı çıkmaz. Kartın ağzına sı..ıp geri yollarlar. Burada Asus yerine sapphire önermelerinin sebebi ekran kartları arasındaki kalite yerine teknik servis farkıdır. Türkiye'deki asus teknik servisinin üzerine görmedim yüzlerce insan mağdur.

Evet Asus'un servisi Çizgi elektronikle alakalı sorun yaşayan birkaç kişi görmüştüm forumda ama benim kartıma değişim kararı çıkardılar diye Sapphire ve servisleri datagate ve servispoint iyidir diyemem tam bir ay oldu hala daha elimde bir şey yok tabi önceki mesajımda da dediğim gibi en azından ayıplı mallarına sahip çıkmaları da bir şeydir. Zaten satılan ürünlerin %90'ında sorun olmaz işte sıkıntı geriye kalan %10'luk kısımda satış sonrası desteğin nasıl olacağı ki ülkemizde ben hiçbir servisin istenilen seviyede çalıştığına inanmıyorum. O yüzden bir ürün alırken f/p oranına bakıp alacaksın.

• iron23 kullanıcısına yanıt
    Çizgi elektronik eskiden ne övülürdü bee.
  • İnceleme imzamda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    DCU2 efsanedir zaten de asus, amd ' de bir hayli sıkıntılı.

güvenip alırım dersen alma diyemez kimse rahat ol.
  • Hocam bu karttada sıkıntı varmıdırki? DCU2 TOP çok iyi 3 yıl garanti var diye hala Asustan yanayım.. Bu arada aradaki fiyat farkı 100 TL'den 15 TL düştü.

• ASUS'u tercih edin sıkıntı falan olmaz.
  • Sapphire alınır, keyife bakılır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.