Şimdi Ara

ASUS R510VX-DM343T i7 6700HQ 3299tl alınır mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
11.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sormuş olduğunuz ürünü inceledim. Asus marka olması uzun ömürlülük ve performans açısından tercih edilebilir. İşlemci çekirdek sayısının 2 olması ve klavye aydınlatması olmaması (bildiğim kadarıyla) dışında eksiği yok. SSD eksiği de mevcut lâkin bu fiyat aralığındaki cihazlara pek SSD'li seçenek sunmuyorlar zaten. SSD yuvası mevcut, alıp takabilirsiniz. Fakat kapak açılınca garantiden çıkabilir aklınızda bulunsun.

Cihazın fiyatı internet'e özel fiyat olduğu için, aceleniz yok ise biraz daha sabredip, teknoloji siteleri kovalarsanız, iyi indirimler yakalayabilirsiniz ve daha iyi bir cihaz alabilirsiniz.

Hatta ve hatta taşınabilirlik özelliği benim için önemli değil derseniz, bu fiyatlara çok daha iyi f/p bir bilgisayar kasası da toplayabilirsiniz. Seçim size kalmış, iyi günler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kafama takılan bir şey var, HQ işlemci olanlar 4 çekirdekli olmuyor muydu ?
  • Genel olarak bende 4 çekirdek oluyorlar diye biliyordum. Fakat Asus'un bu modelinde 2 çekirdekli i7-6700HQ işlemcisi bulunuyormuş.

Mağazada bizzat cihaza bakmıştım. Almaya da niyetliydim fakat adama sorduğumda da 2 çekirdek olduğunu söylemişti. Sanırım fiyatı da bu sebepten iyi. Bende tercihimi Lenovo Ideapad 700 serisinden kullanacağım gibi duruyor. Eğer ortada çok büyük bi yanlışlık yoksa Asus'un bu modeli çift çekirdek

• İlgili dizüstünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Tavsiye ederim. Bu arada insanları yanıltmayalım, ASUS R510VX-DM343T i7 6700HQ 3299tl alınır mı i7 6700hq 4 çekirdeklidir.
  • Gökhan Topuz G kullanıcısına yanıt
    6700hq tek işlemci zaten ve 4 çekirdek. Yanlış bilgilendirme yapmışlar. 6700hq 4 fiziki çekirdeklidir ve hyper treading teknolojisi ile 8 işlem birimi olarak çalışır. Bilgisayarda 8 çekirdek gibi görünür.

• Fatihcikot F kullanıcısına yanıt
    quote:

İlgili dizüstünü yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Tavsiye ederim. i7 6700hq 4 çekirdeklidir

Kasa kalitesi ve ekran kalitesi nasıl? TN panel mi? Renk dengesi, açı değişiminde renk solması durumu nasıl?
  • Avorlair kullanıcısına yanıt
    Kasa plastik, plastik kalitesi iyi;desenli ancak metal kasa olsa daha iyi olurdu. Özellikle klavye kısmında kullanım esnasında esneme mevcut.

Ekran;TN mat panel.Renk ayarı yapınca görüntü gayet tatmin edici. Ama mat ekran ve TN olması açı konusunda sıkıntı yaratıyor. Karşısından baktığınız sürece gayet iyi.
  • Ürünü 3.399 TL ye media marttan aldım arkadaşlar. Normalde 3.599 TL idi mağaza müdürüne vatanda daha ucuz dediğimde hiç sorgulamadan fiyatını vatanla aynı yaptı ürünü seçmemdeki sebep ramin 12 gb ve ekran kartının 4gb olmasındandır. aynı asus laptopları 2 gb ekran kartlılarını o paraya veriyorlar. ürün özellik olarak şahane performansa sahip lakin kasası çok iyi olduğunu söyleyemem. Ben şahsen kasanın tipine çok aldırış etmediğim için direk aldım. Ekran görüntüsü gayet başarılı. Eksik yanları klavye aydınlatması, kulaklık ve mikrofon girişi aynı benim kulaklığımda ise mikrofon ve kulaklık soketleri ayrı o yüzden iphone kulaklığı kullanıyorum . Açılışlarda 30-40 saniye arası bir bekleme süresi mevcut fakat açıldığında uygulama dosyaları hemen yükleniyor işlemlerinizi hemen açabiliyorsunuz. Masaüstünde yapacağınız işlemlerde hiç bir ısınma problemi olmuyor fakat oyuna girdiğinizde sıcaklık biraz oluyor. Fps tarzı oyun oynayacak arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilir çok iyi performans veriyor laptop. İşlemcisi 4 çekirdeklidir 2 çekirdekli değildir bu konuda kafanız rahat olabilir İ7 6700HQ ların hiçbiri zaten 2 çekirdekli değildir. Benim gibi oyun hastaları varsa kesinlikle tavsiye ederim gtx 950M ekran kartı sizi rahat 3 yıl idare eder 960M'i kafasına takan arkadaşlara kesinlikle tavsiyemdir. Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keldornn -- 23 Aralık 2016; 11:1:53 >

• keldornn K kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam, fandan ses geliyormu(oyundayken ve masaüstündeyken), sicaklik oyundayken tam olarak nerelerde oluyor, ekran kalitesi nasil(gözlük takiyorum, bilgisayarı yazılım işleri için kullanicam malum başında 3 4 saat oturma gibi durumlar olabilir), şuanda klavye durumu nasıl? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imammmm -- 14 Şubat 2017; 14:56:54 >
  • Ürün 3200 TL 'ye günlük indirimde teknosa'da görünce dayanamadım aldım rami 16GB DDR4 2133 olması i7 işlemci ve özellikle çok istediğim ekran kartı gtx 950m olması avantajları ssd nedir ne değildir hiç kullanmadım ama araştırdığım kadarı ile ssd takılmıyormuş bu modeline asus'un ama ilerde garanti süresi bittiğinde öyle bi imkan varsa ssd de takmak mantıklı mı sizce?
  • hakanesra35 H kullanıcısına yanıt
    İstediğiniz zaman SSD takabilirsiniz. Garantiden çıkması için güvenlik etiketi falan olması lazım, açtığınızı anlayamazlar aksi takdirde.

Cihaz 950M ekran kartı nedeniyle eh işte fiyata sahip. F/P kesinlikle değil. Daha ucuza 970M ayarında 1050 ekran kartlı laptoplar piyasaya düştüler bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

İstediğiniz zaman SSD takabilirsiniz. Garantiden çıkması için güvenlik etiketi falan olması lazım, açtığınızı anlayamazlar aksi takdirde.

Cihaz 950M ekran kartı nedeniyle eh işte fiyata sahip. F/P kesinlikle değil. Daha ucuza 970M ayarında 1050 ekran kartlı laptoplar piyasaya düştüler bile.

Peki önerebileceğiniz bi ssd marka model birde internet sitesi varmı?Birde bu ssd yi ben takamam gidip aldığım yetkili servis teknosa'ya mı götürüp taktırmam gerekir yoksa herhangi bi bilgisayarcıda taktırdığımda garanti kapsamı dışına çıkmazmı?

Bana oldukça F/P ürünü olarak göründü çünkü aynı laptop aynı teknosada 4.600TL 'Ye kadar fiyat yazdıklarını gördüğümde dalga geçtiklerini zannetmiştim.Sizin bahsettiğiniz GTX 970M hatta GTX 1050 Ekran kartlı aynı fiyatta laptoplar nerde çok merak ettim.Almadan önce netten uzun süren araştırmalarıma rağmen en uygun 2800'TL 'ye vardı aldığım ASUS R510VX modeli ama oda 4GB Ram ile ve hatta çoğu ürün teşhir ürünü yada outlet ürünü onları almakta ne kadar mantıklı emin olamadım garanti koşulları açısından???

• hakanesra35 H kullanıcısına yanıt
    Teknosa değil, Asus servisi takar ama işçilik ücreti alabilirler. Yine de Teknosa'ya bir danışın, belki ücret karşılığı hizmet veriyorlardır ama bulaşacaklarını sanmıyorum. Ayrıca söylediğim şekilde takılırsa çıkmaz.

Aşağıdaki modeli aldım ben de, 480TL de iade verdi HP firması. 3000TL'ye geldi. 17 inç olanı, 128GB SSD'li olarak 400-500TL fazlaya satıldı. Takip edenler almaya devam ediyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/hp-15-bc202nt-1dn08ea-i5-7300hq-12gb-1tb-4gb-gtx1050-15-6-freedos-ana-konu-kullanicilar-kulubu--124843955

• quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

Teknosa değil, Asus servisi takar ama işçilik ücreti alabilirler. Yine de Teknosa'ya bir danışın, belki ücret karşılığı hizmet veriyorlardır ama bulaşacaklarını sanmıyorum. Ayrıca söylediğim şekilde takılırsa çıkmaz.

Aşağıdaki modeli aldım ben de, 480TL de iade verdi HP firması. 3000TL'ye geldi. 17 inç olanı, 128GB SSD'li olarak 400-500TL fazlaya satıldı. Takip edenler almaya devam ediyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/hp-15-bc202nt-1dn08ea-i5-7300hq-12gb-1tb-4gb-gtx1050-15-6-freedos-ana-konu-kullanicilar-kulubu--124843955

desene yine aceleci davrandık ama hp daha önce kullanmadım asus daha iyi kalite bakımından diye biliyorum ama 1050 serisi ekran kartı için yinede alınabilirmiş sağlık olsun biraz daha fazla araştırmam lazımmış demekki forum sitelerine bakmamıştım pek bundan sonra ilk bakacağım adres burası

• imammmm İ kullanıcısına yanıt
    HOCAM ÜRÜNDE KLAVYE ÇOK ŞAŞALI DEĞİL ÇOK SERT BASINCA ESNEME YAPIYOR.GAYET SESSİZ BİR MAKİNA. EKRAN MAT EKRAN GÖZÜ YORUYOR FAKAT EKRAN MOD DEĞİŞTİRME MEVCUT RAHATLATICI BİR GÖRÜNTÜ SUNUYOR AMA OYUNLARDA ÇOK İŞE YARAMIYOR. SICAKLIK NORMAL DEĞERLERDE ARKADAŞIM MSI ALIRKEN BEN BUNU ALDIM İNANIN ISINMAYAN LAPTOP YOK HEPSİ HİKAYE. BENİM CİHAZLA MSI ARASINDAKİ FARK SICAKLIĞI FANDAN ÜFLÜYOR MSI DA DİREK KLAVYEDE SICAKLIK OLUŞUYOR. ÜRÜN GAYET İYİ TAVSİYE EDERİM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.