Şimdi Ara

ASUS PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
274
Cevap
4
Favori
19.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mynisan

quote:

Orijinalden alıntı: MrRendersson

Asus ile Dell arasında kalmanız normal biraz araştırınca bu iki monitör diğer rakiplerinin önüne çıkıyor Dell almış bir kişiye de kötü tercih yapmış diyemem çünkü performans olarak ta birbirine yakın monitörler yabancı sitelerde bu iki monitörü de görmüş kullanmış kişilerin söylediklerinden şu sonuç çıkıyor. Dell u2410 monitörü 2009 yılında çıkmış bir monitör bu yüzden kullanıcısı Asus a oranla çok daha fazla ve genelde yorum yapanların büyük kısmı dell kullanıcısı tarafsız gördüğüm kişilerin yorumlarında Asus daha yeni bir teknoloji ürünü olan p-ips paneli sayesinde renk konusunda ufakta olsa dell göre 1 adım önde gösteriyorlar ayrıca dell kullanıcılarının en çok savundukları konu şu birbirine çok yakın performansta olan bu iki monitörden Asus önde olması o kadar önemli değil çünkü bu fark için 60-80 dolar daha fazla vermek istemeyenler mevcut.

Güzel özetlemişsin.
    Merak ettim, neden bu üst segment monitör Asus'dan bahsediyorum, yeni bir model olmasına rağmen lcd olarak üretlimiş, neden led değil.
    pa238q led pa246q lcd mi..

Benim tarafımdaki gelişmeleri de söyleyeyim bu arada.
    Vatan stok yapmış bu monitöre, forumları da senin başlığını da takip ediyorlar.
    Bu hafta sonu gittiğimde 1400 küsure inmişti monitör %18 kampanyasında inat ettim almadım.
    Bu hafta sonu bir %25 indirim daha yaparlarsa alıcam.
    Ki yapacaklar zaten herkes bu kampanyayı bekliyor.

Ben şimdi iade kuponumu başka bir şey için kullanmalımıyım diye düşünmeye başladım ne yalan söyleyeyim.
    Bu monitör bu fiyatı hak ediyor mu bana beklentilerimi verecekmi, web tasarımı, grafik tasarım ve fotoğraf işleme uygulamalarında bu parayı hak edecek bir fark yaratacak mı emin değilim.

@MrRendersson
    Senin fikirlerine bazı konularda ihtiyaç olacak, gördüğüm kadarıyla, dikkatlisin, objecktifsin ve çok isabetli gözlem yapabiliyorsun. Ben monitörü alırsam sonrasında fikirlerinden yararlanmak isterim. Hem monitör ile ilgili sorularım olursa hemde video motion konusunda.. Tabi sen abartmayın dersen o başka :)

Görüşürüz.
    Unutmadan, bunca zamandır kullanıyorsun monitörü hala aynı fikirdemisin var mı bir sıkıntı :)
    Bekleyelim mi yeni yılı yeni modeller gelir mi :)

Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim.

- Neden bu ve yüksek segmentteki ürünler Led değil açıkcası işin tam olarak nedenini bildiğimi söyliyemem ama kişisel tahminim şu şekilde led aydınlatmalı panellerde backlight bleeding yani panelden ışık sızması ve de renkleri doğru şekilde göstermesi bakımından bir sorun teşkil ettiğini düşünüyorum.

- Vatan ve ya bir başka mağaza bu ürünü stok yapmış olabilir bu konuda açıkcası şöyle bir tecrübe yaşamıştım vatan bilgisayarı aradığımda genel merkezde Asus PA246Q olmadığını sadece teşirdeki ürün olduğunu ama bostancı mağazalarında ürünün mevcut olduğunu söylediler yaklaşık 1 ay kadar önce bende bostancıya bitmeden önce bahçelievler pcgold gittim Orada kalan son Asus PA246Q aldım 6 taksitle 1560tl geldi. Şahsi görüşüm yurtdışı fiyatının 1000tl civarında olduğunu düşünürsek bu monitörü türkiye şartlarında 1300-1600tl civarında satılması normal o yüzden 1400tl ve altı fiyatlar bence iyi denebilir.

- Vatan bilgisayarın forumları takip etmesi özellikle bu başlığı takip ediyorlarsa bir sonraki alış verişlerimde özel indirim isterim şaka bir yana google da Asus PA246Q yazıp artıldığında hem görsellerde hemde normal olarak ilk sayfada çıkmak güzel birşey. Burdan yetkililere sesleniyorum halk sizi bekliyor yapın artık kampanyanızı Yılbaşı nedeniyle bende iyi kampanyalar olacağını düşünüyorum.

- Bu parayı hak etmesi konusuna değinmişsiniz. Bu konu biraz göreceli yani sizin için doğru renkler kaliteli görüntü ne kadar önemli buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer cevabınız evet benim için renklerin doğruluğu ve de görüntü kalitesi önemli diyorsanız ben size şu garantiyi verebilirim. TN panellerle kıyasladığında işte bu diyebiliyorsunuz ve şöyle bir şey var aldıktan sonra keşke almasaydım acaba şu daha iyi miydi diye bir sıkıntı çekmiyorsunuz çünkü biraz papağan gibi olacak ama bu segmentte bu kalitede başka ürün yok. İçiniz bu konuda rahat olabilir.

- mynisan arkadaşım yardımcı olabileceğim her konuda diğer arkadaşlarda hem buradan hemde özel mesajla bana ulaşabilirler dediğim gibi bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Bu konuyu buraya açma nedenim benim dışımdaki alacak arkadaşlarında fikir sahibi olması bu nedenle işe yarıyorsa ne mutlu bana

Ekstra olarak kullandığım süre zarfı içinde hiç bir sıkıntı yaşatmadım. Normal kullanımda user mode presetini kullanıyorum hazır tek tuşla içindeki presetlerden (standart mode, sRGB mode, Adobe RGB mode, Scenery mode, Theater mode) bunlarda scenery mode geçince tn panelle arasındaki uçurum %25 artıyor diyebilirim özellikle filmeleri bambaşka bir tecrübe ile seyrediyorsunuz. Şöyle bir ayrıntı daha vereyim ezio nun color calibration programında ekranı test için yeşil kırmızı mavi yaptığında Tn panele bakabilirken Bu monitöre bakamıyorsunuz abartmıyorum gözünüzü kısmanız gerekiyor Bu monitörü alıp kullanan arkadaşlara farkı anlamaları için bu testi önerebilirim.

Sevgiler Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrRendersson -- 19 Aralık 2011; 21:03:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

led lerde ışık sızması sorunu olduğu için tasarımcıların pek hoşuna gitmez sanırım bu durum

çünkü sorunsuz olsa bile ekranın heryerinde aynı rengi veremeyebiliyorlar

o yüzden prof kullanıma göre tasarlanan bu ürünler lcd oluyor

Sizle aynı fikirdeyim.
  • @MrRendersson
    Başka konuda monitörünüz ne marka demiştim burda buldum nasıl olduklarını.Sormak istediğim LG IPS236V-PN 23" 5ms (Analog+DVI+HDMI) IPS LCD Monitörün sizin sınıflandırmanıza göre (ilk sayfada panel sınıflandırmanız vardı ona istinaden) asus'a P-IPS ye ne kadar yakın.Fİyat açısından siz 1300TL den bahsediyorsunuz oysa bu 750TL civarında.Yani grafik işinden para kazanmıyorsam ama amatörce fotoğraf basmak istiyorsam LG işimi görürmü?

-IPS Paneller : LCD teknolojisindeki en iyi panellerdir. Fiyatları diğer panellere oranla çok daha fazladır. Bunun yanında en doğru renkleri veren panellerdir farklı açılardan bakıldığında görüntü bozulması olmaz . Üst düzey grafik ve de tasarımlar yapan kişilerin tercih ettiği panellerdir. IPS panellerde kendi içinde kalitesine göre Bir kaç çeşite ayrılıyor Bunlardan en kaliteli olanı S-IPS (super ips) panellerdir ki bu panellere sahip monitörlerin fiyatları genelde 1000 dolardan başlar 4000 dolarlara kadar gider Asus un kullandığı P-IPS (performance IPS) fiyat ve de performans olarak S-IPS panellere en yakın panellerdir. Demiştiniz. Bu LG de en alt versiyonu olmuş oluyor dimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydonnoz -- 20 Aralık 2011; 18:02:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mydonnoz

@MrRendersson
    Başka konuda monitörünüz ne marka demiştim burda buldum nasıl olduklarını.Sormak istediğim LG IPS236V-PN 23" 5ms (Analog+DVI+HDMI) IPS LCD Monitörün sizin sınıflandırmanıza göre (ilk sayfada panel sınıflandırmanız vardı ona istinaden) asus'a P-IPS ye ne kadar yakın.Fİyat açısından siz 1300TL den bahsediyorsunuz oysa bu 750TL civarında.Yani grafik işinden para kazanmıyorsam ama amatörce fotoğraf basmak istiyorsam LG işimi görürmü?

-IPS Paneller : LCD teknolojisindeki en iyi panellerdir. Fiyatları diğer panellere oranla çok daha fazladır. Bunun yanında en doğru renkleri veren panellerdir farklı açılardan bakıldığında görüntü bozulması olmaz . Üst düzey grafik ve de tasarımlar yapan kişilerin tercih ettiği panellerdir. IPS panellerde kendi içinde kalitesine göre Bir kaç çeşite ayrılıyor Bunlardan en kaliteli olanı S-IPS (super ips) panellerdir ki bu panellere sahip monitörlerin fiyatları genelde 1000 dolardan başlar 4000 dolarlara kadar gider Asus un kullandığı P-IPS (performance IPS) fiyat ve de performans olarak S-IPS panellere en yakın panellerdir. Demiştiniz. Bu LG de en alt versiyonu olmuş oluyor dimi.

Merhabalar hangi konu başlığı altında monitörlerimi sorduğunuzu hatırlamıyorum ama görmemiş olabilirim bunun için özür dilerim.

Sormak istediğiniz diğer konuda ise sağlıklı bir yorum yapmam şu açıdan doğru olmaz ne kadar yeterli sizin için LG IPS236V-PN genel olarak şöyle bir tavsiyede bulundum gördüğüm ve topladığım bilgiler doğrultusunda LG IPS236V-PN alanların büyük kısmı monitörden memnun ve fiyat performans olarak yakın rakiplerine hata fiyat olarak ondan daha pahalı olan bir kaç modele göre ör: Asus PA238Q göre daha iyi bir fiyat performans profili var. Siz fiyat olarak LG IPS236V-PN 750tl demişsiniz bu fiyat üst limit diyim iyice araştırırsanız 600tl civarında hata altında fiyatlarla bulma olanağınız var. Aynı olay Asus PA246Q içinde Alt limit 1300tl diyelim. Piyasada 1600tl almış olanlar var benim gibi

IPS paneller arasında LG IPS236V-PN durumu ne diye soruyorsanız kişisel görüşüm şu şekilde Giriş seviyesindeki (low budget) ips paneller içindeki en iyi fiyat performansa sahip monitör diyebilirim. Benim kullandığım Asus PA246Q ise bir üst sınıfta orta seviye (medium budget) en iyi fiyat performansına sahip monitör. birde üst sınıf (high budget) var ki bunların fiyatları 2000-2500$ başlar onları şimdi anıp moral bozmaya gerek yok

Asus PA246Q ile LG IPS236V-PN karşılaştırması teorik olarak şu şekilde olabilir Tn panel ile LG IPS236V-PN arasında ne kadar fark varsa LG IPS236V-PN ile Asus PA246Q arasında da o kadar fark vardır diye düşünüyorum Böyle düşünme nedenim LG IPS236V-PN paneli %72 renk gamına sahipken Asus PA246Q paneli %98 lik oranıyla bu farkı yaratıyor diye düşünüyorum.

Sevgiler Saygılar...

• Lg nin pn panelini %72lik renk gamı yeterliligiyle giris seviyesi kullanıcısı icin yeterli oldugu anlamını cıkarıyorum yazdıklarınızdan dogru dimi.
    Ben 1300TL ve üzeri bir monitörle calısıp parasını cıkarabilecek durumda degilim.Lg nin pn panelinin oyun film haricindeki artısı cektigim fotografları tn panele göre daha iyi görerek ufak müdahalelerde bulunmayı görecek olmam yanlıs düsünmüyorsam.
    Ayrıca autocadden alacagım renderlarda işimi yaracağıda belli oluyor.
    Sonuc olarak dediginiz gibi giris seviyesindeki bir pn panel olsa bile benim ihtiyaclarımı karşılayabilecek bir monitör demek yanlış olmaz dimi.Tercihimi 600TL civarlarında bulabilecegim bir LG pn panelden yana kullanabilirim.Teşekkürederim.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/lg-d2342p-pn-23-d2342p-pn-sinema-3d-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=57321 933TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monitör/lg-ips236v-23-ips236v-genis-ekran-led-ips-monitor/productdetails.aspx?I_ID=56515 684TL
    Vatanda başka markada bu özellikleri göremedim.

http://www.pclabs.com.tr/2011/01/18/asustan-p-ips-panel-yapili-24-inclik-lcd-monitor-asus-pa246q/
    İncelemedeki tanıtım videosu gerçekten parasını hak edeceğini gösteriyor.

http://www.egiticininegitimi.net/2011/11/20/fiyat-performans-urunu-aoc%E2%80%99tan-ips-panel-monitor-aire-pro-i2353ph/
    Buda AOC a iat bir inceleme.Piayasada varmı bilmiyorum.

http://www.teknobiyotik.com/viewsonic-vp2365wb-23-5ms-full-hd-wide-screen-ips-panel-lcd-monitor.html 935TL
    http://www.hepsiburada.com/Liste/viewsonic-vp2365wb-23-5ms-analogdvi-ips-panelpivotyukseklik360-derece-donebilme-wide-screen-lcd-monitor/productDetails.aspx?productId=bd56576&categoryId=986&SKU=BD56576 937TL
    http://www.hepsiburada.com/Liste/asus-pa246q-24-6ms-analoghdmidvi-ips-panel-wide-screen-led-monitor/productDetails.aspx?productId=bd760853&categoryId=3002879&SKU=BD760853 1493TL
    http://www.sanalmarketim.com/urun/15ef4a3e42bd69264c16d0d1df01c2e8/ASUS-PA246Q-24 1420TL
    http://www.tektekal.com/urun/24-1-asus-pa246q-p-ips-lcd-6ms-vga-dvi-hdmi-siyah/ 1364TL
    http://www.hepsiburada.com/Liste/lg-ips236v-pn-23-5ms-analogdvihdmi-ips-lcd-monitor/productDetails.aspx?productId=bd131794&categoryId=986&SKU=BD131794 767TL

Nette bulabildiklerim bunlar fakar Asus bence en makul olanı.Ekran üzerine A4 izi atması bile acayip kolaylık olmalı.HDCP nin ne olduğunu anlamadım.
    Size yukarda LG pn olur demiştim ama Asus'a parayı yatırmak kaç yıl götürür bizi.Yani ıps olup 3D özelliğide veren bir ıps panellerde piyasaya girerse ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydonnoz -- 21 Aralık 2011; 9:23:37 >

• Konu içinde bahsi geçen asus PA238Q model monitör sahibiyim ve burada oturmuş bir konu olduğu için ekstra bir başlık açıp kirlilik yaratmak istemedim.
    yazma sebebim ise hem bilgi paylaşımına katkıda bulunmak (elimden geldiğince) hem de panelin bir takım problemleri üzerine görüş ve yardım almak içindir.

Asıl konuya dönersek bende buradaki hemen herkes gibi belli bir süredir panel arayışı içine girmiş çeşitli marka ve modelleri eleyip (ya da tedarik edilemediği için almaktan vazgeçip)
    en sonunda bu modelde karar kılmıştım; vatanbilgisayar indiriminde de gidip satın aldım.
    kurulumu gerçekleştirdikten sonra daha önceki pva panelli monitörüme kıyasla (samsung 770p) daha zengin ve canlı renkler daha yüksek kontrast ve hatta göz yanılması değilse daha iyi siyahlara
    sahip olduğunu farkettim (bağlantı seçenekleri şu an kullanmasamda pip/pbp özelliği diğer artıları)

Lakin hem buradaki hem yabancı forumlardaki kullanıcıların muzdarip olduğu backlight bleeding sorunu benim monitörümde de mevcut ki sanıyorum bu pa238lerin çoğunda bu sorun var
    hatta donanımhaber incelemesindeki monitörde bile mevcut ama bleeding renklerde herhangi bir problem teşkil etmiyor (ekranı simsiyah yaparsanız başka tabi:)
    bir de led ışıklandırma sisteminden mi kaynaklanıyor emin değilim ama parlaklığı düşürünce rahatsız edici bir çınlama sesi geliyor.
    oyun bakımından ele alırsak denemiş olduğum fpslerde (gamer olmasamda) bir problem yok (ghosting vs gibi)
    işin ilginç yanı prad.de sitesindehttp://www.prad.de/en/monitore/reviews.html abisinden daha yüksek notlar almış ve dell 2312m den biraz daha iyi denmiş ki zaten yurtdışı kaynaklı inceleme sitelerinde övgüyle bahsedilen bir monitör.mağaza teşhirinde çoklayıcılarla gösterilen monitörler üzerinden kıyaslama yapmak doğru değil tabi ama orada gördüğüm lg IPS236V modelinden biraz
    daha iyi renk ve parlaklığa sahip olduğunu söyleyebilirim (ya da bana öyle geldi)

şimdi şöyle bir sorun var monitörü alalı iki hafta olmadı ama kutusunu atmış bulunmaktayım ve eğer ki değişim talebinde bulunursam(vatana) bir sorun çıkarırlar mı? bilmiyorum. asus teknik servisine durumu yollayacağım foto ile açıklasam geri dönüşü nasıl olur değişim yapmalı mıyım yapmamalı mıyım kararsız kaldım bir taraftan memnumun ama tasarım amaçlı kullanacağım için siyahlarda problem olur mu diyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
    bleeding sorunu ile ilgili ışıklar açık ve kapalı olmak üzere iki foto paylaşacağım şimdiden teşekkürler.

ASUS PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi)

ASUS PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi)

• @mydonnoz Sektörde artık daha fazla ips panel monitör göreceğimizi düşünüyorum Bunun başlıca sebeplerinden biri artık kullanıcılar prof. manada grafik işi yapmasalar da kaliteli görüntü arıyorlar geçmişe göre fiyatları ve de sunduğu teknolojisi gelişen ips paneller artık tekpime sürelerinde de öyle çok sıkıntı yaratacak düzeyde olmaması son kullanıcıların bu sınıftaki ürünleri kullanmalarında önemli bir etmen bu konuda size bekleyin ya da şunu alın diyemiyorum çünkü yarın öbür gün daha uygun fiyata daha kaliteli bir ürün illaki çıkacaktır ben bu konuda şöyle bir strateji izliyorum. Profesyonel anlamda belli bir çıtanın üstündeki ürünlerde teknolojik olan yenilenme diğer sınıflara göre daha yavaş oluyor buda hem şirket polikitası hemde alınan ürünün daha doğru şekilde işlevini yerine getirmesine sebep oluyor. Bence LG IPS236V-PN şuan için alınacak yüklü miktarda ödeme yapmadan kullanılacak en uygun ips çözümdür.

@freehnd Öncelikle monitörünüz hayırlı olsun diyim kullandığınız Asus PA238Q modeli normal şartlar altında resimlerdeki göstermiş olduğunuz backlight bleeding yapmaması gerekir bu konuda PA238Q sanırım sıkıntılı bir kaç kişinin daha bu sıkıntıdan monitörü değiştirmek istediğine şahit oldum Gerçi ben Asus PA238Q yerine genel performans ve de fiyatı konusunda LG IPS236V-PN tavsiye ettim ama siz bu konuda daha tecrübelisiniz yan yana ikisini de alırken inceleme fırsatınız olmuş hangisi daha iyi bu konuda fikirleriniz önemli gerçi renkler konusunda Asus biraz önde diye yazmışınız aradaki fiyat farkına değecek ölçüde mi?
    Backlight bleeding sorununu servise başvurup yenisini talep edebilirsiniz.

Saygılar Sevgiler...

• PA-238Q'yu backlihgt Bleeding yüzünden iade edenlerden biriyim, yarın vatanda indirim var ve ben gidip 246Q alacağım :)
  • quote:

led lerde ışık sızması sorunu olduğu için tasarımcıların pek hoşuna gitmez sanırım bu durum

diye düşünüyorum

ayrıca vatanın nette görünmüyor bu ürün siz nerde gördünüz

Ben sürekli mağazaya gidip ürünü soruyorum, internet sitesinde olmamasına bakmayın siz. Geçtiğimiz hafta gittiğimde 4 adet vardı stoklarında. Bugün yine gidip soracağım son durumu. Siz bizzat mağazaya gidip ürünü alabilirsiniz.

Ürünün olduğu mağazalar Bostancı ve Topkapı Vatan mağazaları.

• quote:

quote:

quote:

Asus ile Dell arasında kalmanız normal biraz araştırınca bu iki monitör diğer rakiplerinin önüne çıkıyor Dell almış bir kişiye de kötü tercih yapmış diyemem çünkü performans olarak ta birbirine yakın monitörler yabancı sitelerde bu iki monitörü de görmüş kullanmış kişilerin söylediklerinden şu sonuç çıkıyor. Dell u2410 monitörü 2009 yılında çıkmış bir monitör bu yüzden kullanıcısı Asus a oranla çok daha fazla ve genelde yorum yapanların büyük kısmı dell kullanıcısı tarafsız gördüğüm kişilerin yorumlarında Asus daha yeni bir teknoloji ürünü olan p-ips paneli sayesinde renk konusunda ufakta olsa dell göre 1 adım önde gösteriyorlar ayrıca dell kullanıcılarının en çok savundukları konu şu birbirine çok yakın performansta olan bu iki monitörden Asus önde olması o kadar önemli değil çünkü bu fark için 60-80 dolar daha fazla vermek istemeyenler mevcut.

Güzel özetlemişsin.
    Merak ettim, neden bu üst segment monitör Asus'dan bahsediyorum, yeni bir model olmasına rağmen lcd olarak üretlimiş, neden led değil.
    pa238q led pa246q lcd mi..

Benim tarafımdaki gelişmeleri de söyleyeyim bu arada.
    Vatan stok yapmış bu monitöre, forumları da senin başlığını da takip ediyorlar.
    Bu hafta sonu gittiğimde 1400 küsure inmişti monitör %18 kampanyasında inat ettim almadım.
    Bu hafta sonu bir %25 indirim daha yaparlarsa alıcam.
    Ki yapacaklar zaten herkes bu kampanyayı bekliyor.

Ben şimdi iade kuponumu başka bir şey için kullanmalımıyım diye düşünmeye başladım ne yalan söyleyeyim.
    Bu monitör bu fiyatı hak ediyor mu bana beklentilerimi verecekmi, web tasarımı, grafik tasarım ve fotoğraf işleme uygulamalarında bu parayı hak edecek bir fark yaratacak mı emin değilim.

@MrRendersson
    Senin fikirlerine bazı konularda ihtiyaç olacak, gördüğüm kadarıyla, dikkatlisin, objecktifsin ve çok isabetli gözlem yapabiliyorsun. Ben monitörü alırsam sonrasında fikirlerinden yararlanmak isterim. Hem monitör ile ilgili sorularım olursa hemde video motion konusunda.. Tabi sen abartmayın dersen o başka :)

Görüşürüz.
    Unutmadan, bunca zamandır kullanıyorsun monitörü hala aynı fikirdemisin var mı bir sıkıntı :)
    Bekleyelim mi yeni yılı yeni modeller gelir mi :)

Öncelikle güzel yorumun için teşekkür ederim.

- Neden bu ve yüksek segmentteki ürünler Led değil açıkcası işin tam olarak nedenini bildiğimi söyliyemem ama kişisel tahminim şu şekilde led aydınlatmalı panellerde backlight bleeding yani panelden ışık sızması ve de renkleri doğru şekilde göstermesi bakımından bir sorun teşkil ettiğini düşünüyorum.

- Vatan ve ya bir başka mağaza bu ürünü stok yapmış olabilir bu konuda açıkcası şöyle bir tecrübe yaşamıştım vatan bilgisayarı aradığımda genel merkezde Asus PA246Q olmadığını sadece teşirdeki ürün olduğunu ama bostancı mağazalarında ürünün mevcut olduğunu söylediler yaklaşık 1 ay kadar önce bende bostancıya bitmeden önce bahçelievler pcgold gittim Orada kalan son Asus PA246Q aldım 6 taksitle 1560tl geldi. Şahsi görüşüm yurtdışı fiyatının 1000tl civarında olduğunu düşünürsek bu monitörü türkiye şartlarında 1300-1600tl civarında satılması normal o yüzden 1400tl ve altı fiyatlar bence iyi denebilir.

- Vatan bilgisayarın forumları takip etmesi özellikle bu başlığı takip ediyorlarsa bir sonraki alış verişlerimde özel indirim isterim şaka bir yana google da Asus PA246Q yazıp artıldığında hem görsellerde hemde normal olarak ilk sayfada çıkmak güzel birşey. Burdan yetkililere sesleniyorum halk sizi bekliyor yapın artık kampanyanızı Yılbaşı nedeniyle bende iyi kampanyalar olacağını düşünüyorum.

- Bu parayı hak etmesi konusuna değinmişsiniz. Bu konu biraz göreceli yani sizin için doğru renkler kaliteli görüntü ne kadar önemli buna karar vermeniz gerekiyor. Eğer cevabınız evet benim için renklerin doğruluğu ve de görüntü kalitesi önemli diyorsanız ben size şu garantiyi verebilirim. TN panellerle kıyasladığında işte bu diyebiliyorsunuz ve şöyle bir şey var aldıktan sonra keşke almasaydım acaba şu daha iyi miydi diye bir sıkıntı çekmiyorsunuz çünkü biraz papağan gibi olacak ama bu segmentte bu kalitede başka ürün yok. İçiniz bu konuda rahat olabilir.

- mynisan arkadaşım yardımcı olabileceğim her konuda diğer arkadaşlarda hem buradan hemde özel mesajla bana ulaşabilirler dediğim gibi bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışırım. Bu konuyu buraya açma nedenim benim dışımdaki alacak arkadaşlarında fikir sahibi olması bu nedenle işe yarıyorsa ne mutlu bana

Ekstra olarak kullandığım süre zarfı içinde hiç bir sıkıntı yaşatmadım. Normal kullanımda user mode presetini kullanıyorum hazır tek tuşla içindeki presetlerden (standart mode, sRGB mode, Adobe RGB mode, Scenery mode, Theater mode) bunlarda scenery mode geçince tn panelle arasındaki uçurum %25 artıyor diyebilirim özellikle filmeleri bambaşka bir tecrübe ile seyrediyorsunuz. Şöyle bir ayrıntı daha vereyim ezio nun color calibration programında ekranı test için yeşil kırmızı mavi yaptığında Tn panele bakabilirken Bu monitöre bakamıyorsunuz abartmıyorum gözünüzü kısmanız gerekiyor Bu monitörü alıp kullanan arkadaşlara farkı anlamaları için bu testi önerebilirim.

Sevgiler Saygılar...

Ve senenin son kampanyası geldi; Vatan özellikle sosyal medya ve forumları takibi sonrası önce web sitesinde sonra mağazalarında %25 indirimi yapmaya karar vermiştir hayırlı olsun.

Ben inat ettim %25 kampanyasını bekledim çünkü 100 tl 100tl'dir o paraları kolay kazanmıyoruz.

Şimdi eğer o ürünün fiyatı abartılı arttırılmadıysa 1250 tl civarı alabileceğim bu monitörü. Zaten elimde 1095 tl'lik iade kuponu var :)

Ben senden özellikle şu yüzden yardım istedim @MrRendersson; bu renk kalibrasyonu konusunda zır cahilim, ara sıra birde edius kullanarak basit özellikleri aracılığıyla video montaj yapıyorum. Şimdi sen bu iki konuda da kopmuş gitmişsin belli ki; zahmet buyurur yardımcı olursan mennun olurum demiştim sende sağolasın açık çek vermişsin eksik olma.

Ben bu monitörü şöyle keşfettim onu da anlatayım. Ben gidip dikey bir monitör almak istedim, bildiğin dönebilen şu senin monitörün ucuz versiyonunu aradım. Satıcı bana iki tane dikey monitör olduğunu onların da (sonradan Acer'da da çıktı bir model) çok yüksek kaliteli tasarım monitörleri olduğunu söyledi. Ha ben tasarımı duydum yüksek kaliteyi duydum ya, 200, 300 Tl'lik gazete okumak için almak istediğim 3.cü monitörü unutup hemen tasarım monitörüne döndüm. İki seçenek vardı biri 821 tl'lik asus pa238q diğeri 1250 tl'lik pa246q. Hemen basit bir hesap yapıp ucuz olanı almaya karar verdim. Ee tabi her zamanki gibi bahtsız bedevi ürününde sorun çıktı, iyi ki de çıktı ne bileyim ben birinde 16 milyon diğerinde 1.6 milyar renk olduğunu. Şimdi bir aksilik çıkmazsa 24"'lik o eizo kırması asus pa 246q'yu alacağım. Ha yinemi sorun çıktı o monitörü kırar mesleği de bırakırım :D

Vatan yetkililerinin senin başlığı ve donanımhaber forumlarını takip edip etmemelerine gelince.
    Ben aynı zamanda sosyal medya profesyoneliyim. Bir konudan emin olabilirsin. Artık büyük markalar müşteri geribildirimlerinin altın değerinde olduğunu kavradılar. Senin şurada yazdığın yorumları da, diğer sosyal medya ve forum sitelerinde vatan ile ilgili yazılan başlıkları da bir bir takip ediyorlar.

Onlar için asıl değerli ve özel olan bilgi şu; "marka ve sorunlar manüpülemi ediliyor yoksa gerçekler mi yansıtılıyor".
    Manüpüle edilen başlıkları "acaba rakiplerimiz mi yoksa bizden nefret eden insanlarmı" diye çok araştırdıklarını sanmıyorum.
    Gerçek verileri ise birebir değerlendiriyorlar. Örneğin; birden bire Vatan stoklarında 4 adet pa 246q girmesinin nedeni de bu forumdur.

Bana güven, söylediğim ne varsa bir sosyal medya profesyoneli olarak ifade ettiğimden emin olabilirsin.

Ben teknoloji firmasının samimi ve tüketicisini yakından takip edenini severim.
    Haa Vatan'ı seviyormuyum hayır, o ve tüm muadillerini sevmiyorum.
    Ben hala o ellerinde kasayla şehrin her yerini dolaşan, hizmet götüren bilgisayarcı çocukları özlüyorum. (onlardan biride bendim)

Sevgiler.

• Hah söylemeyi unuttum ben birde %18 kdv indirimi alıyorum. (faturayı bir müşterime kestirip ondan kdv tutarını geri alacağımda)
    Kabaca monitör bana 1050 TL'YE GELECEK.
    Bu kadar sıkıntı çektikten sonra olsun o kadar değil mi :)
  • quote:

Hah söylemeyi unuttum ben birde %18 kdv indirimi alıyorum. (faturayı bir müşterime kestirip ondan kdv tutarını geri alacağımda)

Hadi inşallah istediğin fiyattan alırsın hem seviniyorum hem üzülüyorum senin hesabına göre bir monitör parası fazla vermişim alınca artık bol bol yorum bekliyoruz.
  • quote:

quote:

diye düşünüyorum

ayrıca vatanın nette görünmüyor bu ürün siz nerde gördünüz

Ben sürekli mağazaya gidip ürünü soruyorum, internet sitesinde olmamasına bakmayın siz. Geçtiğimiz hafta gittiğimde 4 adet vardı stoklarında. Bugün yine gidip soracağım son durumu. Siz bizzat mağazaya gidip ürünü alabilirsiniz.

Ürünün olduğu mağazalar Bostancı ve Topkapı Vatan mağazaları.

eyw

bugün bostancı vatana gidebilirzi arkadaşa tv almaya

bakarım o arada olmazsa

• yaw bu makina lcd değilmiydi

sitede led yazmışlar

http://www.asus.com.tr/Display/LCD_Monitors/PA246Q/#overview
  • Ve monitörü aldım gidiyorum, hadi hayırlı olsun bana :) Vatan'dan monitörü 1255 tl'ye aldım
  • Bendeki paylaşım ruhuna bak arkadaş, vatanın cikisinda durmuş mesaj atıyorum foruma Allah ıslah etsin :)) Bu arada monitörü de her renkte test ettirdim :))
  • quote:

quote:

Hah söylemeyi unuttum ben birde %18 kdv indirimi alıyorum. (faturayı bir müşterime kestirip ondan kdv tutarını geri alacağımda)

Hadi inşallah istediğin fiyattan alırsın hem seviniyorum hem üzülüyorum senin hesabına göre bir monitör parası fazla vermişim alınca artık bol bol yorum bekliyoruz.

İki işinde çıkarırsınız o parayı sikma canını. Önemli olan ihtiyacınin olduğu bir anda monitörü alıp kullanman. Gerisi ayrıntı.

Şu kadar insan sayende bilgi sahibi oldu gidip monitöre baktı beki de ali :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

İki işinde çıkarırsınız o parayı sikma canını. Önemli olan ihtiyacınin olduğu bir anda monitörü alıp kullanman. Gerisi ayrıntı.

Şu kadar insan sayende bilgi sahibi oldu gidip monitöre baktı beki de ali :)

Hadi hayırlı olsun sevindim valla çok güzel fiyata almışın Kısa zamanda yorumlarını bekliyoruz. Benim bir faydam dokunduysa ne mutlu ayrıca şunu belirteyim yakın zamanda Asus PA238Q alan varsa bu fiyat farkıyla hiç düşünmeden koştursun 200tl fark verip PA246Q alsın inanın 200tl için alacağınız performans farkı tahminime göre oldukça yüksek bu konuda bize en doğru yorumu mynisan arkadaşım yapacak o yüzden fikirlerini görüşlerini bekliyoruz.

• Bak yine sorun çıktı.
  • Bu monitörü kullananlar kontrol edebilirler mi lütfen, panele ekrana dokununca ekran plastik muhafaza içinde geriye doğru esneyip geri geliyor mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.