Şimdi Ara

ASUS PA246Q P-IPS PANEL inceleme (Renklerin Efendisi) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
4
Favori
19.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Valla ben 42" boyutunda kullanıyorum monitör olarak panelimi. Film izlerken ya da oyunda mükemmel ama gel gelelim iş nette dolaşmaya ya da office vs çalışmaya gelince büyük sıkıntı oluyor. Yine yoğunlukla çizim yaptığımdan büyük ekran avantaj oluyor ama bu sefer de lag yüzünden hata payım yükseliyor. O sebeple ben de bu Asus'un peşindeyim zaten.

Hani eyvallah TV monitör olur, olur ama ancak ikinci bir monitör yedeği olursa olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: DUKES

inceleme ıcın tesekkurler eline saglık.Fakat bu kadar para o monıtor ıcın cok gibi yanı sadece goruntu kalıtesı ıcın o fıyat verılecegıne cok guzel bir 3d tv hemde 32 ınch alabılırdınız hemde aynı goruntu kalıtesı olacaktı10bıt panel kullanan 32 lw 4500 alabılırdınız 1300tl ye

32" monitörde nasıl çalışmayı düşünüyorsun acaba

masanın üstünde biraz abes durmazmı

adamın gözü kör olur 40-50 cm den o ekrana bakarak

Ben kullanıyorum arada yuzum ıle tv arasında 1 metre mesafe var ve bu yeterlı oluyor.Ayrıca masanın ustunde deıl duvara sabıt masa yı duvardan 20cm kadar uzakta tutuyorum

• Kullanmak keyifli elbette büyük ekran ama dediğim gibi eğer yazıyla çok işiniz varsa yedek bir monitör yeterli o işlemler için de.
  • quote:

quote:

quote:

inceleme ıcın tesekkurler eline saglık.Fakat bu kadar para o monıtor ıcın cok gibi yanı sadece goruntu kalıtesı ıcın o fıyat verılecegıne cok guzel bir 3d tv hemde 32 ınch alabılırdınız hemde aynı goruntu kalıtesı olacaktı10bıt panel kullanan 32 lw 4500 alabılırdınız 1300tl ye

Ben kullanıyorum arada yuzum ıle tv arasında 1 metre mesafe var ve bu yeterlı oluyor.Ayrıca masanın ustunde deıl duvara sabıt masa yı duvardan 20cm kadar uzakta tutuyorum

baya sıkıntı çekiyorsun yani 32" e bakabilmek için

alsan 24" vs de rahat rahar masanın üstünde olması gereken yerde dursa

• quote:

quote:

quote:

quote:

baya sıkıntı çekiyorsun yani 32" e bakabilmek için

alsan 24" vs de rahat rahar masanın üstünde olması gereken yerde dursa

24 monıtorum de var 3d olarak + philips tv de var 32 olarak ıkısındende cok memnunum.2 sındede rahatca fılm ızleyebılıyorum oyun oynayabiliyorum

• JackDaniels@ hocam sen sevmedin bizim büyük boyut panelleri. Özellikle oyun ve film konusunda muazzam, benimki de 3D fonksiyonlu 42" LG. Şimdi yanına bir de PA246Q ASUS koyunca çok şık olacak bence.
  • valla sevemedim açıkçası

arkadaşın asuus masaüstüne koydum driver vs işlemi içinde çok büyük arkadaş

bakılmaz sürekli yakından

22 yeterli 23 bile eh işte ama 24 büyük yaw
  • yahu bu monitör ne nazlı

quadro ekran kartı geldi kurayım dedim ama açmadı ekranı

bende kasayı benim monitöre bağladım driverı kurdum sonra asusa bağladım displayporttan

ilk etapta çokda bi fark sezemedim benim hp ile

ama bakacaz yine artık
  • yaa herşey çok ii güzelde bu asus monitöre 1350 tl verilmezki yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: tda 1562q

yaa herşey çok ii güzelde bu asus monitöre 1350 tl verilmezki yaa

Eğer ki o monitörde binlerce liralık işler yapılacaksa verilir. Bu ürünler profesyonel çözümlerdir. Ev kullanıcısına hitaben değil aslında.
  • konu sahibi arkadaş çok güzel anlatmış, keyifle okudum :)

@dusty de buradayken bir soru sormak istiyorum.

bu bahsedilen panellerde parlaklık %100 olunca göz yoruluyor mu acaba? bende lg w2230s var parlaklığı %100 yapınca gözlerim hemen yoruluyor.bunun çözümü nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Black Wall Street@ hem göz aşırı yorulur, hem de verimli renk algısı oluşmaz %100 parlaklıkta. Arkadan ışık geldiği zamanlarda vs geçici olarak arttırabilirsin parlaklığı ama full öyle kullanırsan yazık olur gözlere.

Ben monitörümde, TV'imde 20'nin üzerine bile çıkmam ki bir süre sonra göz gerçekten alışıyor bu şekle. Daha sonrasında aşırı parlak ekrana tahammül azalıyor.
  • Prof. kullanım yanında oyun performansı nasıl?

IPS ve 1920x1200 olması cezbetti ama oyun performansı fiyatına göre vasatsa vazgeçerim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Black Wall Street@ hem göz aşırı yorulur, hem de verimli renk algısı oluşmaz %100 parlaklıkta. Arkadan ışık geldiği zamanlarda vs geçici olarak arttırabilirsin parlaklığı ama full öyle kullanırsan yazık olur gözlere.

Ben monitörümde, TV'imde 20'nin üzerine bile çıkmam ki bir süre sonra göz gerçekten alışıyor bu şekle. Daha sonrasında aşırı parlak ekrana tahammül azalıyor.

hocam kusura bakmayın, söylemeyi unutmuşum.ben oyun oynarım, o yüzden parlaklığı %100 yapıyorum yoksa zevki çıkmıyor.ne yapmam gerek ki göz yorulmasın? monitör ile alakalı mıdır bu durum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black Wall Street

quote:

Black Wall Street@ hem göz aşırı yorulur, hem de verimli renk algısı oluşmaz %100 parlaklıkta. Arkadan ışık geldiği zamanlarda vs geçici olarak arttırabilirsin parlaklığı ama full öyle kullanırsan yazık olur gözlere.

hocam kusura bakmayın, söylemeyi unutmuşum.ben oyun oynarım, o yüzden parlaklığı %100 yapıyorum yoksa zevki çıkmıyor.ne yapmam gerek ki göz yorulmasın? monitör ile alakalı mıdır bu durum?

Esasen gözlerini alıştırman gerekli %50'den az parlaklık değerine. %100 parlaklık değerinde oyundaki tüm detayları görürsün evet ama bu sefer renklerden feragat edersin. Oyunun senaryosunu etkilersin belki de her şeyi görerek.

Bu durum monitör ile alakalı değil, direkt senin aşırı parlaklıkta kullanmanla alakalıdır.

• Ben bu monitörle oyun bile oynadım :) gayet başarılı :) Hayırlı olsun güle güle kullanın :)
  • quote:

quote:

quote:

Esasen gözlerini alıştırman gerekli %50'den az parlaklık değerine. %100 parlaklık değerinde oyundaki tüm detayları görürsün evet ama bu sefer renklerden feragat edersin. Oyunun senaryosunu etkilersin belki de her şeyi görerek.

Bu durum monitör ile alakalı değil, direkt senin aşırı parlaklıkta kullanmanla alakalıdır.

hocam çok çok geç gördüm kusura bakmayın.50 ile de oynuyorum fakat renkler gerçekten kötü gözüküyor

• quote:

hocam çok çok geç gördüm kusura bakmayın.50 ile de oynuyorum fakat renkler gerçekten kötü gözüküyor

Bu monitörde renklerin kötü görünebileceğini aklım almıyor yahu Kalibrasyonu doğru yaptığına emin misin? Ekran kartından oynadın mı ince ayarlarla?
  • quote:

quote:

Bu monitörde renklerin kötü görünebileceğini aklım almıyor yahu Kalibrasyonu doğru yaptığına emin misin? Ekran kartından oynadın mı ince ayarlarla?

başlıkta bahsedilen monitör değil hocam imzamdaki ben konuyu okudum sonra sizi burda görmüşken sorayım dedim konuyla çok alakasız oldu özür dilerim

• quote:

quote:

quote:

başlıkta bahsedilen monitör değil hocam imzamdaki ben konuyu okudum sonra sizi burda görmüşken sorayım dedim konuyla çok alakasız oldu özür dilerim

Hayır ben de diyorum mümkün değil böyle bir şey diye kendi kendime Sen başlığını aç, başka yerde konuşalım hocam. Okuyan da bu Asus IPS'le ilgili zannetmesin

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.