Şimdi Ara

asus p5b 2007 cıkıslı revizyon 1.4 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
0
Favori
2.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: STRIPES

dj_mercan ben burda ist de aldım bende 2007 de aldım ama rev 1.3 mü 1.4 mü bilmiyorum...boardın neresinde yazıyo açayımda kasayı bakayım...

:D :D :D

ist deyim vatan bilgisayardan aldım....

kutusunda yazıyor rev dıye orda da bulamazsan anakartta ıcınde etıket var ordan bakabılırısn ordan da bulamazsan kı bulursun rev 1 1.1 1.2 1.3 1.4 gıbı 1.4 en sonuncu 2007 de alman onemlı deıl elınde tutmus 1 senelık board da olabılırı kutusunda vistaya uygundur etıketı varsa ıngılızce o 1.4 rev
  • quote:

Orjinalden alıntı: ultraslan_4423

hepsi güzel kardeşler birinden alabilirim!!!!! yani hazırlayın hepsi güzel eeee asus lar dandikti ama şimdi fıstık gibi off hani orda izleme şeyi varya o çok güzeldi!!!

vallahı dedıgınden hıc bır sey anlamıs deılım rev 1.4 daha iii demek ıstedın herhalde bı onu anladım kafan mı guzel kelımelerı bagdastırıyon hehehehehheehe

• şimdi baktım öyle bi şey yazmıyo ne yapalım sağlık olsun bu da güzel be...

:D :D :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: dj_mercan_06

arkadaslar p5b rev 1.3 olup sorun yasayan var mı acaba hataları varsa soylıyebılırlermı

hiçbir sorun yasamadim.
  • 1.03g e sahiptim ses kartı sorunu yasamadım ama onboard ses kartı çok kaliteli bi kart da deil asusun diğer anakartlarına göre xp hayli geç acılıyo bu sorunlar mevcuttu benım p5b anakartın lga775 pinleri kırıldı(sormayın neden oldugunu ) yarın yenı p5b gelicek bakalım rev kaç ona göre size değişiklik warmı sölerim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: s3k0

1.03g e sahiptim ses kartı sorunu yasamadım ama onboard ses kartı çok kaliteli bi kart da deil asusun diğer anakartlarına göre xp hayli geç acılıyo bu sorunlar mevcuttu benım p5b anakartın lga775 pinleri kırıldı(sormayın neden oldugunu ) yarın yenı p5b gelicek bakalım rev kaç ona göre size değişiklik warmı sölerim..

buyuk bır ıhtımal 1.3 gelir o verceklşerse evet onboard da ses kartrı sorunlu msn de goruntulu konusma flan yaparken ses kıtlenıyo 2 saatr aynı seyıtekrarlıyo winamp ta cızırdı yapıyodu xp yı gec acıyo du bunlar ortadan kalktı ama board deıstırmıcem anlamına gelmıyor nvıdea cıp setlı ekran kartları cıkıyor yeni onları beklıcem dd3 ozellıklı asususun p5b nın tek sorunu artık esata gırısının arkada olması dıger rev lerde onu duzeltırler herhalde muhendıslerın hatası anca 1 metrelık esata kablosu olması gerekıyo onu da forum da 1 kısı satıyo o da cınden getırmıs eeee dıgerlerı ne yapacak dye dusunuyorum

• Yaw bişey sorcam.Bnde de p5b var kutusunda ingilizce vista ready yazıyo makineyi alalı 2 hafta oluyo ama bnde de xp 16 çizgide açıyo nası oluyo bu iş anlamadım rev 1.4 mu kesin sizce yoksa sorun bnde mi.Ses kartında falan sorunum yok çok güzel hiç sorun yok kartta... Karta baktım hiç bi yazı göremedim tam olarak neresinde bu yazı anakartın?
  • evet dostum senın kı rev 1.4 son cıkan 2007 cıılop gıbı 17 cızgı de acması bı anormal vallaha benım 1.3 tekı acıyo 17 cızgıdewww.asus.com.tw den son bios u yukle bı de ole dene benım kı 7 ıle 10 u gecmıyo yani
  • son bıosu yukle orun ortadan kalkacaktır ben aldıgım da ılk orjınal bıosu n da bakmadım kac cubukta dıye acar acmaz hemen son bıos u yukledıgım ıcın bılemıcem kendı bıosunda yenısını bı dene sen
  • tamam bakarım ewet anlamadım anormal bi durum anlatılanlara göre.Bıos güncellemesi ile kesin hallolur mu bu nası yapcam bu olayı anakartı uçuranlar olmuş yakmayalım bi de...
  • yaw bi anlatsan da denesem şu bios güncellemesini çok merak ettim ille bi sorun çıkacak yani bnde debakmamak lazım bu forumlara insanın canı sıkılıo
  • anormallıkle alakası yok asus ısı bozdu bılıyosun bız genelde musterılere p5b topluyoruz onların tercıhı fıyat acısından ama 5 tane alıyosak 2 sını tekrar gerı deıstırıyoruz cıdden asusu ısı cok bozdu yokma bısey olmaz yakmazsın bıos guncellemesıyle flan korkma yanı ben bu anakartta neler yaptım sen bı bılsen turp gıbı vala calısırken fan taktım ucları kısa devre olmus catur catur sesler flan kıvılcımlar bısey olmadı yani sen bı yukle asusu un sıtesın de tekrar ac cubuk sayısı say duzelmezse yazılımsal bı hata olabılır belkı ona gore yardım ederız duzelmezse gotur gerı ver ben kendıme topladım rev 1.3 17 cızgıde acılıyodu goturdum yenısını verdıler toptancı bana 1.4 hemde
  • ewet şimdi açtım baktım tam saydım 17 de açıyo.Bi uğraşıyim bakalım şu işle bişey olursa yazarım sağolasın teşekkür yardımın için...
  • arkadaşlar ankartım deişmeden once asus p5b yazı normal di şimdi bu konu üzerine baktım dikkatimi cekti asus normal yazi ile p5b el yazisi ile rv 1 04 yaziyor birde minicik yazi ile yani bende sizin gibi sorunsuz mu oldum
  • Dj mercan arkadaşım şu update olayını kısaca anlatır mısın biraz ayrıntılı sanırım bu olay bi de eski bios u nası yedeklicem onu da anlatırsam sewinirim saygılar...
  • tamam buldum anakartta 1.04 yazıo ama benimki 17. de açıo
    şu bıos olayını halletmem lazım hala yapamamaktayım...
  • dostum senın anakartta sorun var o zaman yaaa eskı benım kı rev 1.3 te oleydı ne yaptım ne eetıım ınmedı vallahı sen bı de vista ultimateyi yukle yıne bı bak cnku anakartlare vistaya gore tasarlandıgı ııcn ondan da olabılır olmadı garanti kapsamında oldugu ıcın ver been ole yaptrım 1.4 rev ı vermıstı sana basarılar
  • en son bios u yükledim (P5B1102rom. ) Şubat çıkışı bi sürüm.Herşey güzel asus update ile yükledim reboot ettim açılışta overclock fail yazısı f1 e basıp ayaelarınıza girin yada f2 e basıp current ayarları yükleyin gibi bi yazı çıktı hatırladığım.Neyse ayarlara girdim bios sürümü 1102 yani güncel olan gözüküo.Açılışta bi nebze olsun hızlanma war.12-13 gibi açtı.Fakat şöle bi olay daha war.Ben regedit ten açılış hızlarını ayarlamıştım.Makineyi ilk kurduğumda 8-9 gibi açıodu sonra regeedit ten ayarlara girdiğimde ilk baştaki sayım biraz arttı ama hoşgeldiniz yazısı yani mavi ekran 1 saniye bile durmuo ekranda ve hiç beklemeden makine açılıo kum saati bile çıkmıo sanırım burdan biraz kazanmış oldum şu an için durum böle karrta başka hiçbi olay yok hatta burayı okumasam fark bile etmicektim ama iyi oldu bios güncellemesini öğrendim olay bu dj mercan arkadaşım teşekkür ediyorum sence bi sorun olabilir mi sorun war demişsin ama aradaki 3-4 saniye sence bi sorun mu ben asusa güvenerek aldım bu kartı umarım sorun çıkarmaz ilerde zaten rev1.4 ile sorunlar giderilmiş diyosunuz bu serinin sorunu ne onu da anlayabilmiş değilim bakalım hayırlısı olay bu sağolun...

• bi sorum daha war dj mercan arkadaşım.yaw bu bios ta 4 tane sata gözüküo sata1 de hard disk war benim.diğerleri boş.ide configüratörde use sata as ide bölümünü ide değil de ahcı yapınca sistem başlatılamıo.windows a girmio.sistem satayı ide olarak mı algılıo acaba.hard diski sata 1 de görmesi sata2 nin çalışmadığını mı gösteriyo ki yani sistemin hard diski sata2 modunda çalıştırdığımı nası anlıcam?ayrıca hard disk ayarlarında dma mod ayarları war.
    sata da dma nın ne işi war anlamadım bu da sata da çalışmadığını göstermio mu?ben dma ayarlarını en üste getirdim autodaydı udma5 e getirdim sorunsuz çalışıo.fakat anlayamadım bi türlü anakart sata driverlarını kullanmıo mu görmüo mu görüo mu... sata controler larım açık durumda. Nedir bu olay bi cevap yazarsan sevinirim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: FATAL ¦ ERROR

arkadaşlar ankartım deişmeden once asus p5b yazı normal di şimdi bu konu üzerine baktım dikkatimi cekti asus normal yazi ile p5b el yazisi ile rv 1 04 yaziyor birde minicik yazi ile yani bende sizin gibi sorunsuz mu oldum

anakartta p5b yazan elyazısı ıse rev 1.4 oluyor yanı son cıkan duz yazan lar 1 1.1 1.2 1.3 oluyor senın kı el yazısı ıle yazıyosa rev 1.4 oluyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.