Şimdi Ara

Asus N750JK-T4109H Notebook (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
361
Cevap
13
Favori
37.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün Ebrar Bilgisayar ın üsküdardaki yerine gidip cihazı satın aldım..Bence vatan mış falan hiç beklemeyin , Ebrardaki fiyatı çok uygun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: btemel

teşekkur ederim sadecenotebook dan aldım 3,723 çok kaliteli müzik sesi vermiyor belkide ben ayarlıyamadım ama bütün ayarlarıda denedim

Asus un ses ayarlarını yapabildiginiz bir program var,wavemaxx ti yanlıs hatırlamıyorsam.Programın ince ayar bölmünden bass ını tizini ayarlayabileceginiz yerleri var
  • seylem kullanıcısına yanıt
    Yaptım ama yinede pek olumlu olmadı ama şuanda performans iyi daha yüklemelerim bitmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam dostlar

Bende 10 gün içinde cihaz almayı düşünüyorum. Alanlara bir kaç soru sormak istiyorum. N750JK-T4109H ile N550JK-CN167D arasında gidip geliyorum. N750JK-T4109H nin;

17.3 ekran olması ( Bu olay herkes için avantaj olmayabilir)
    8 gb ram daha yüksek
    Orjınal windows linsans
    Blu-Ray sürücü(sadece okuma)
    256 ssd disk için

1.115 TL fark ödermisiniz? Daha sonra eklemek istediğimizde SDD olayı için ben optik sürücüyü sökmek istemeyeceğim için HDDyi sökmem gerecek. Ve işimi görmesi için az 500 gb ssd takmam lazım. Onun fiyatı da en az 750 TL'dir. 8 gb ram taksak oda 200 TL desen etti 950 TL. Kalan tutar lisansa eklesen 1150 tl ediyor. Lisans olayı çok problem değil onun için tercih emiyorum ama diğer seçenekler için Sanki daha avantajlı gibi geliyor. En azından cihazda SSD yeri var. 3 sene sonra yükseltmek istesem mevcut sddyi söküp yenisini takarım. Ram 16 gb. vs vs. Ve N550JK-CN167D yi alıp extra diğerlerini takmak istediğimde garanti kapsamı olayıda muamma.. 17.3 taşıma olayı biraz sıkıntı olsada. diğer yönlerinden daha avantajlı gibi...

Ben aldığımda en az 5 yıl kullanacağım. Bu cihaz 5 yıl beni her türlü götürmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

Selam dostlar

Bende 10 gün içinde cihaz almayı düşünüyorum. Alanlara bir kaç soru sormak istiyorum. N750JK-T4109H ile N550JK-CN167D arasında gidip geliyorum. N750JK-T4109H nin;

17.3 ekran olması ( Bu olay herkes için avantaj olmayabilir)
    8 gb ram daha yüksek
    Orjınal windows linsans
    Blu-Ray sürücü(sadece okuma)
    256 ssd disk için

1.115 TL fark ödermisiniz? Daha sonra eklemek istediğimizde SDD olayı için ben optik sürücüyü sökmek istemeyeceğim için HDDyi sökmem gerecek. Ve işimi görmesi için az 500 gb ssd takmam lazım. Onun fiyatı da en az 750 TL'dir. 8 gb ram taksak oda 200 TL desen etti 950 TL. Kalan tutar lisansa eklesen 1150 tl ediyor. Lisans olayı çok problem değil onun için tercih emiyorum ama diğer seçenekler için Sanki daha avantajlı gibi geliyor. En azından cihazda SSD yeri var. 3 sene sonra yükseltmek istesem mevcut sddyi söküp yenisini takarım. Ram 16 gb. vs vs. Ve N550JK-CN167D yi alıp extra diğerlerini takmak istediğimde garanti kapsamı olayıda muamma.. 17.3 taşıma olayı biraz sıkıntı olsada. diğer yönlerinden daha avantajlı gibi...

Ben aldığımda en az 5 yıl kullanacağım. Bu cihaz 5 yıl beni her türlü götürmeli.

dostum benim aklımda ilk n550 vardı bu modeller çıkmadan önce sonra asus roglar çıktı tamam dedik bunlardan alırız şimdi en son bu cihaz çıktı bu n550 ve asus rogun tam arası olarak görüyorum roglar pahalı n550 ise n750 ye göre düşük özellikli bana sorarsan n750 yi al derim sende benim gibi zırt pırt cihaz değiştirmek istemeyen parası çok olmayan bi kere aldımmı uzun süre kullanayım diyenlerdensin :D oyun performansı için diosan eğer 5 yıl biraz zor gibime geliyorda yeni oyunların hepsi direcxt 11 olarak gelmeye başladı oyun için 2 sene götürebilir diye düşünüyorum ama diğer her işlem için uzun süre idare eder 17.3 senin için sıkıntı olmayacaksa kaçırma derim ekran kartıda yüksek bu cihazda n550 yle uğraşmassın parçalarını toplamakla ssd falan uğraşmana gerek kalmaz tercih senin yinede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 1 Haziran 2014; 10:43:33 >

• Merhaba arkadaşlar,

Bende bu modeli almayı düşünmekteyim. Kesin kararımı vermedim daha gerçi.

Benim bu cihazı alan arkadaşlarıma sormak istediğim bir iki sorum var.

1.5 Tb HDD tek bir HDDmi yoksa iki HDD mi? SSD gördüğüm mSata değil ama çok kaliteli, SSD girişinide sayacak olursak toplam kaç HDD girişi mevcut? Yani bir SSD ve birde HDD yuvasımı yoksa daha farklı bir yapıdamı?

Klavyesi nasıl? kullanımı rahatmı, tuşları yumuşak yada sertmi? Klavye ışıklandırması nasıl? Gördüğüm kadarıyla tek renk ve üç farklı kombinasyona sahip ışıklandırma var. Yeterlimi yoksa zayıfmı? Birde ışıklandırması sadece tuşların altındanmı yoksa harflerde ışıklımı? (Farklı modellerde ışıklı klavyeler kullandım, bazıları çok kaliteli olmasına rağmen bazılarında ışıklandırma olduğunu yazmak için ışıklandırılmış, hiçbir işinize yaramayacak bir ışıklandırma yapılmış olduğunu bildiğim için soruyorum)

Aslında bilgisayarı alan arkadaşlarımızdan birisi detaylı birkaç resim yükleyebilse çok güzel olurdu. Zahmet olmazsa bunu yapabilecek bir arkadaşımız varsa almayı düşünen ben ve benim gibi arkadaşlara çok yardımcı olacaktır. Resim yükleyebilecek olan arkadaşımız varsa; önceki mesajlarda yazılmış gerçi ama, sistem bilgisini görebileceğimiz birkaç görüntü iyi olur. dxdiagla yada yardımcı programlarla olabilir. Bunun haricinde HDD lerin durumu ile ilgili ve kasasınında birkaç detaylı resmi olursa süper olacaktır. Bu resimler ilk sayfada olan resimleri de destekleyecektir aynı zamanda.

Fiyat olarak gördüğüm kadarıyla en düşük 3700- 3800 Lira (Peşin) ve farklı kartlara birkaç sitede 3900 Lira civarında taksitli. Ama genelde 4100 liranın üzerinde fiyatlar var. Peşin alma imkanım yok benim malesef. Ayarlıyabilirsem taksitle alıcam. Sizin bildiğiniz fiyatı uygun alabileceğimiz yerleride buradan (şayet site kurallarına göre sorun olmayacaksa) paylaşmamız güzel olacaktır. Siteler arasındaki fark, yerine göre 400/500 Liraya kadar çıkıyor resmen.

Son olarak ilk sayfadaki resimlerden birisine ben yanlışlıkla eksi puan verdim farkında olmadan. Bu puanı nasıl geri alabileceğimi bulamadığım için o şekilde kaldı. Resimleri yükleyen arkadaşımızdan bu konuda özür dilerim.

SAYGILARIMLA...

• Merhaba arkadaşlar. Bu bilgisayar benim de dikkatimi çekti ama kullananlardan ve laptoplardan anlayanlardan bilgi almak istedim. Benim için önemli olan tamamen oyun performansı yani ekran kartı da belirleyici olacak sanıyorum. Birkaç sorum olacak

1) Bu makine ilehttp://www.ebrarbilgisayar.com/monster-tulpar-t7-v23-173-notebook-pmu313516 linkteki Monster , http://www.istanbulbilisim.com.tr/toshiba-qosmio-x70-ast3gx3-notebook-fiyati,104273.html linkteki Toshiba Qosmio vehttp://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-rog-g750jx-rb71-notebook-fiyati,72272.html Asus Rog cihazlar arasında seçim yapmak gerekirse, fiyatına bakılmadan sadece oyun performansı ve diğer teknik özellikler açısından hangisini almalıyım

2) Bu Ssd disk vs ile ilgili hiçbir bilgim yok. İlk laptopum olacak ve bunlar hakkında da kısa bi bilgi edinirsem benim seçimimde etkili olacaktır..

3) 4000 - 4500 liraya kadar bütçem var. Eğer bu fiyatlarda tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.1-2 ay içinde almayı düşünüyorum okulum açılmadan

4) Monsterde işletim sistemi Linux yazıyor ama resimlere bakarsak Windows 8.1 logosu var Linux ile alakalı birşey yok. Bunu da anlayamadım makine hoşuma gitti ancak Windows değilse de pek içime sinmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso60 -- 2 Haziran 2014; 3:11:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadetkocal

Merhaba arkadaşlar,

Bende bu modeli almayı düşünmekteyim. Kesin kararımı vermedim daha gerçi.

Benim bu cihazı alan arkadaşlarıma sormak istediğim bir iki sorum var.

1.5 Tb HDD tek bir HDDmi yoksa iki HDD mi? SSD gördüğüm mSata değil ama çok kaliteli, SSD girişinide sayacak olursak toplam kaç HDD girişi mevcut? Yani bir SSD ve birde HDD yuvasımı yoksa daha farklı bir yapıdamı?

Klavyesi nasıl? kullanımı rahatmı, tuşları yumuşak yada sertmi? Klavye ışıklandırması nasıl? Gördüğüm kadarıyla tek renk ve üç farklı kombinasyona sahip ışıklandırma var. Yeterlimi yoksa zayıfmı? Birde ışıklandırması sadece tuşların altındanmı yoksa harflerde ışıklımı? (Farklı modellerde ışıklı klavyeler kullandım, bazıları çok kaliteli olmasına rağmen bazılarında ışıklandırma olduğunu yazmak için ışıklandırılmış, hiçbir işinize yaramayacak bir ışıklandırma yapılmış olduğunu bildiğim için soruyorum)

Aslında bilgisayarı alan arkadaşlarımızdan birisi detaylı birkaç resim yükleyebilse çok güzel olurdu. Zahmet olmazsa bunu yapabilecek bir arkadaşımız varsa almayı düşünen ben ve benim gibi arkadaşlara çok yardımcı olacaktır. Resim yükleyebilecek olan arkadaşımız varsa; önceki mesajlarda yazılmış gerçi ama, sistem bilgisini görebileceğimiz birkaç görüntü iyi olur. dxdiagla yada yardımcı programlarla olabilir. Bunun haricinde HDD lerin durumu ile ilgili ve kasasınında birkaç detaylı resmi olursa süper olacaktır. Bu resimler ilk sayfada olan resimleri de destekleyecektir aynı zamanda.

Fiyat olarak gördüğüm kadarıyla en düşük 3700- 3800 Lira (Peşin) ve farklı kartlara birkaç sitede 3900 Lira civarında taksitli. Ama genelde 4100 liranın üzerinde fiyatlar var. Peşin alma imkanım yok benim malesef. Ayarlıyabilirsem taksitle alıcam. Sizin bildiğiniz fiyatı uygun alabileceğimiz yerleride buradan (şayet site kurallarına göre sorun olmayacaksa) paylaşmamız güzel olacaktır. Siteler arasındaki fark, yerine göre 400/500 Liraya kadar çıkıyor resmen.

Son olarak ilk sayfadaki resimlerden birisine ben yanlışlıkla eksi puan verdim farkında olmadan. Bu puanı nasıl geri alabileceğimi bulamadığım için o şekilde kaldı. Resimleri yükleyen arkadaşımızdan bu konuda özür dilerim.

SAYGILARIMLA...

merhaba HDD tahminimce tek dostum 2 tane olsaydı özellikle belirtirdi diye düşünüyorum bir ssd yuvası bir hdd yuvası var sanırsam üçüncü bir boşluk varmı bilmiyorum

asusun mağzeme kalitesini tahmin edebiliyorsundur klavye bana sorarsan kendi şahsi fikrim ben pek takmıyorum özellikle oyun içinse ayriyeten usb girişli klavye ve mouse alacağım oyuncu mousem var zaten bi klavye lazım

dediğin gibi bende bi kaç kez rica ettim bi kaç resim atılsaydı iyi olurdu alan arkadaşlar heralde oyunlara daldı o yüzden foruma bile girmiyorlar :D

yine şahsi olarak konuşuyorum istanbul bilişimin nasıl bir firma olduğunu herkes biliyor fiyat yüksek olabilir ama 3700 verip ilgisiz ve sorununa acil çözüm bulamayacak bir yerden almaktansa 200 300 daha verip senin cihazla ilgili çok acil bir sıkıntın olduğunda anında müdahale edebilecek bir firma olması daha iyi olur tahminimce

başka sormak istediğin sorular olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım bu ara sınavlar var giremeyebilirim tanışdığıma memnun oldum umarım sizede banada nasip olur bu cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 2 Haziran 2014; 18:30:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: huso60

Merhaba arkadaşlar. Bu bilgisayar benim de dikkatimi çekti ama kullananlardan ve laptoplardan anlayanlardan bilgi almak istedim. Benim için önemli olan tamamen oyun performansı yani ekran kartı da belirleyici olacak sanıyorum. Birkaç sorum olacak

1) Bu makine ilehttp://www.ebrarbilgisayar.com/monster-tulpar-t7-v23-173-notebook-pmu313516 linkteki Monster , http://www.istanbulbilisim.com.tr/toshiba-qosmio-x70-ast3gx3-notebook-fiyati,104273.html linkteki Toshiba Qosmio vehttp://www.istanbulbilisim.com.tr/asus-rog-g750jx-rb71-notebook-fiyati,72272.html Asus Rog cihazlar arasında seçim yapmak gerekirse, fiyatına bakılmadan sadece oyun performansı ve diğer teknik özellikler açısından hangisini almalıyım

2) Bu Ssd disk vs ile ilgili hiçbir bilgim yok. İlk laptopum olacak ve bunlar hakkında da kısa bi bilgi edinirsem benim seçimimde etkili olacaktır..

3) 4000 - 4500 liraya kadar bütçem var. Eğer bu fiyatlarda tavsiyeleriniz varsa bekliyorum.1-2 ay içinde almayı düşünüyorum okulum açılmadan

4) Monsterde işletim sistemi Linux yazıyor ama resimlere bakarsak Windows 8.1 logosu var Linux ile alakalı birşey yok. Bunu da anlayamadım makine hoşuma gitti ancak Windows değilse de pek içime sinmez

merhaba

1)bu makineyi sakın toshiba Qusmio ve msi ın modelleriyle eşleştirme özellikle oyun içinse neden diyeceksiniz çünkü toshiba tamam kaliteli bir marka olabilir ama koyduğu ram ve ekran kartı n750jkdan düşük ve fiyatı daha yüksek toshibanın tam bir hüsran yaşatır size msi da kaliteli bir marka ama laptoplarının tek fanlı olduğunu duydum ve parçaları asus kadar kaliteli değil fanlarda ciddi derecede tozlanmalar ve yıpranmalar meydana gelebiliyor sizin yapacağınız şahsi fikrim herkesin görüşü farklı tabikide asus rog ve bu cihaz arasında seçim yapmak asusu rogun bazı modelleri piyasadan kaldırıldı farklarını söyleyeyim size asus rog n750 den daha ağır bir cihaz n750 3.40 rog 5 kg yakın nerdeyse ağırlık sizin için sıkıntı olmayacaksa eğer diğer bir ayrıntı rogun bazı modellerinde 3D özelliği var bu sizin için ne kadar önemli bilmiyorum n750 nin saklama alanı daha fazla 1.5tb + 256 ssd ekran kartı rogun modellerine göre daha yüksek rogda örnği:gtx 780 4 gb gtx 860 2 gb gtx 770 3 gb bu şekilde bu cihazda gtx 850 4gb kart var gördüğüm farklar bunlar

2)ssd yeni yeni bilgisayar piyasasına giren bir disk normal diske göre artıları windows ssd ye kurulursa pc daha hızlı açılıyor oyunları ssd ye kurarsan normal harddiske göre biraz daha hızlı kuruluyor herhangi yüksek boyutlu bir dosyayı ssd ye kopyalarsan normal diske göre daha hızlı kopyalanıyor yani şöyle özetleyeyim pcde ki kopyalama kurma açma kapama işlemlerini normal diske göre 2 kat daha hızlandırıyor

3)asus rog modelleri ve bu model arasında inceleme yapabilirsin ikisindende memnun kalırsın farklarını yazdım

4)işletim sistemi windows 8.1 o yönden kuşkun olmasın bazı sitelerde böyle yanlışlıklar yapılabiliyor bi yerde denk geldi asus rogun 3d gözlüğü hediye yazmışlar laptobun 3d özelliği yok benim uyarımla kaldırdılar :D

tanışdığıma memnun oldum başka soruların varsa yardımcı olmaya çalışırım inş sizede banada nasip olur bu cihaz

• konun kullanıcısına yanıt
    Vermiş olduğun cevaplar tahmin ettiğim cevaplardı aslında. Ancak insan genede emin olmak istiyor. Bugün gün içinde nette sıkıntı yaşadık. İnternetim olsaydı şu anda siparişi vermiş olacaktım. Muhtemelen yarında elime ulaşırdı cihaz.

Bahsettiğin gibi güvenebileceğim bir yerden almak tabiki önemli. Ancak aradaki fiyat farkı çok olunca insan ister istemez düşünüyor. muhtemelen sinerjiden sipariş geçeceğim 3900 Liraya cardfinanasa 9 taksit şeklinde. Kendi kartımın limiti yetmediği için işyerinden bir arkadaşımın kartıyla alıcam. o sebeple şu anda sipariş geçemiyorum maalesef. İnternet sorunu olmazsa belki yarın yada çarşamba günü sipariş geçeceğiz inşallah.

Bence alınabilecek en iyi cihazlardan birisi. Teknik özelliklerinin yanında kasa kalitesi ve şık görünmeside çok önemli olduğu için detaylarına dikkat etmekteyim ben. Klavyesini ve ışıklandırmasını bu sebeple sorma ihtiyacı duydum. Bu laptopu iş ve evde kullanacağım. Hemen hemen her gün taşıyacağım işe.
    Teknik özellikleride benzerlerinin içinde bence artılarıyla göz dolduran bir laptop. Ekran kartı yeni bir model olmasına rağmen yanlış okumadıysam bir önceki modellerinden bir miktar daha düşük performans vermekte. En azından 128 bit olması bunu doğrular nitelikte bence. Ancak çok fazla oyunla alakam olmadığı için çok sorun etmiyorum ben.

Bununla birlikte yeni nesil işlemci (Mobil olmayan olması güzel) 16GB ram, yüksek HDD kapasitesi, gene yüksek kapasiteli SSD olması, Full HD ekranı, 4 adet USB 3.0 girişi, benzerlerinden daha iyi olan bir havalandırma yapısı ve tabiki birde harici Woofer olması bence benzer laptoplardan ayrılan artıları. Tabi birde kasasının kalitesi ve şıklığınıda unutmamamız lazım.

Hayırlısı ile yakın zamanda alabilirsem Buradan detaylarını, resimlerini ve deneyimlerimi paylaşırım.

SAYGILAR...

• quote:

Orijinalden alıntı: sadetkocal

Vermiş olduğun cevaplar tahmin ettiğim cevaplardı aslında. Ancak insan genede emin olmak istiyor. Bugün gün içinde nette sıkıntı yaşadık. İnternetim olsaydı şu anda siparişi vermiş olacaktım. Muhtemelen yarında elime ulaşırdı cihaz.

Bahsettiğin gibi güvenebileceğim bir yerden almak tabiki önemli. Ancak aradaki fiyat farkı çok olunca insan ister istemez düşünüyor. muhtemelen sinerjiden sipariş geçeceğim 3900 Liraya cardfinanasa 9 taksit şeklinde. Kendi kartımın limiti yetmediği için işyerinden bir arkadaşımın kartıyla alıcam. o sebeple şu anda sipariş geçemiyorum maalesef. İnternet sorunu olmazsa belki yarın yada çarşamba günü sipariş geçeceğiz inşallah.

Bence alınabilecek en iyi cihazlardan birisi. Teknik özelliklerinin yanında kasa kalitesi ve şık görünmeside çok önemli olduğu için detaylarına dikkat etmekteyim ben. Klavyesini ve ışıklandırmasını bu sebeple sorma ihtiyacı duydum. Bu laptopu iş ve evde kullanacağım. Hemen hemen her gün taşıyacağım işe.
    Teknik özellikleride benzerlerinin içinde bence artılarıyla göz dolduran bir laptop. Ekran kartı yeni bir model olmasına rağmen yanlış okumadıysam bir önceki modellerinden bir miktar daha düşük performans vermekte. En azından 128 bit olması bunu doğrular nitelikte bence. Ancak çok fazla oyunla alakam olmadığı için çok sorun etmiyorum ben.

Bununla birlikte yeni nesil işlemci (Mobil olmayan olması güzel) 16GB ram, yüksek HDD kapasitesi, gene yüksek kapasiteli SSD olması, Full HD ekranı, 4 adet USB 3.0 girişi, benzerlerinden daha iyi olan bir havalandırma yapısı ve tabiki birde harici Woofer olması bence benzer laptoplardan ayrılan artıları. Tabi birde kasasının kalitesi ve şıklığınıda unutmamamız lazım.

Hayırlısı ile yakın zamanda alabilirsem Buradan detaylarını, resimlerini ve deneyimlerimi paylaşırım.

SAYGILAR...

Bende 10 gün içinde alacağım. Sizden aldığınızda resim ve görüş mutlak bekliyoruzz. Ayrıca sadece notbook sitesinde daha avantajlı. Orayı tercih etmiyormusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 2 Haziran 2014; 21:13:51 >

• Opinion kullanıcısına yanıt
    Sadecenotebook ile sinerji aynı yer zaten.
    sadecenotebook sitesindeki iletişim numarasını arayacak olursanız sinerji diye açarlar telefonu. :)
    Laptopla ilgili telefonla arayarak stok durumlarını konuştum zaten. Herhalde birkaç gün içinde almış olurum cihazı. Ama bir taraftanda acaba bikaç gün beklesemmi diye düşünmüyorda değilim. Hem belki yeni kampanyalar olursa diye hemde kredi kartının hesap kesim tarihini geçsemmi diye düşünüyorum.

Bakalım rüzgar ne taraftan esecek. Şeytana uyarsam hemen alırım yoksa beklerim bende bi on gün daha. bu sabah internetteki sorun olmasaydı şeytana uymuştum şimdiye kadarya.
    SAYGILAR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadetkocal -- 2 Haziran 2014; 23:17:32 >

• konun kullanıcısına yanıt
    Cevapların için teşekkür ederim. Ancak şöyle bi durum var.
    1) n750 nin ekran kartının toshiba ve diğerlerine göre daha yüksek olduğunu söylemişsin. Öyle değil . 4gb olması ve daha üst model olması daha iyi olduğu anlamına gelmez. Toshiba Qosmio daki gtx 770m kart n750deki gtx 850m den daha üstün bir performans sergileyebiliyor. Bir site var bunların kıyaslarını yapan gpuboss.com burdan bakabilirsin. Ayrıca Toshiba'da da 16gb ram var bu makinede de. Fiyat konusunda 4 ile 4.4 arasında bi fark yok. Toshibanın özellikleri genelde daha düşük olur fiyatlar yakınsa çünkü pahalı satılıyor ama öyle bi durum da yok gibi. Ekran kartı konusunda biraz araştırma yaptım siz de eğer almayı düşünüyorsanız almadan önce araştırın iyice tabi benim gibi oyun delisiyseniz :) Birde Monster makineyi hiç dikkate bile almamışsınız ilk sorumda. Bilmiyorum baktınız mı koydukları ekran kartı 3.9 milyarlık bi makine için mükemmel..GTX 870M. Tabi Monster olması biraz tereddütte bırakıyor ama aslında oyuncuların çok tuttuğu bir marka. Isınma sorunu da yok deniyor . Neden hiç Monster için bir yorum yapmadınız merak ettim açıkcası.

2) Teşekkür ederim bu konudaki cevabınız için. Önemli bir özellikmiş ama benim için çok mühim değil. Hızlı da kopyalasa yavaş da kopyalasa benim oynayacağım oyunu çalıştırsın o bana yeterli :)

3) Asus ROG larda özellik/fiyat biraz dengesiz gibi duruyor. Yani 12gb ram koymuşlar 4 bin fiyat çekmişler. Hard disk de düşük diğerlerine kıyasla

4) Emin misiniz Monsterlerin şuan satılanları Linux değil W8.1 değil mi ? Bu önemli çünkü monster makine aklıma yattı. Linux olması durumunda makineyi kendim windows a çevirirsem garanti kapsamından çıkması yada herhangi başka bir dezavantajım olur mu ? Windows un Sistemle uyumsuz olması vs gibi..

• Hocam eğer 4000 ile 4400 arasında bir fark yok diyecek mali rahatlığa sahipsen bence 4400 ile 5100 arasında da çok fark olmayacağını da düşünebilirsin. Bu durumda senin yerinde olsam şu makineyi alırdım:

http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-g750jh-t4168h-notebook-pmu303154

arasında kaldığın makinelere göre oldukça daha iyi bir makine kasası olsun, ekran kartı olsun (sanırım şu an en iyi ilk iki ekran kartından biri bu: gtx 780m). Hem kasası da diğerlerine göre oldukça sağlam ve soğutma olarak üstün. Ama biraz ağır tabi :)
  • PunkeR kullanıcısına yanıt
    Bu fiyat aşar usta. 4 binden 5.1 e çıkamam. Sınırları zorlarsam işte en fazla 4400 civarına çıkabilirim..
  • Hocam ben de senin gibi pek çok makine arasında kaldım. Vatan, gold, bimeks gibi yerlere gittim, internette baya araştırdım, en son Asus n750jk'yi satın aldım dün saat 14.00 gibi bu sabah eve gelmiş makine. İstanbul'dan ebrar bilgisayardan aldım, İzmir'e 24 saatten önce geldi. Ama daha açıp kullanmadım. Toshiba'da gördüğüm kadarıyla SSD yok. Ayrıca hdd de 1 TB. Bluray yazıcı da yok. Asus'un soğutmasının daha iyi olduğu da biliniyor. Ancak gördüğüm kadarıyla Toshiba'nın dış görünümü daha iyi (tuş takımı çok güzel gözüküyor). İşlemcisinde ufak bir artısı var. Ekran kartı da sanırım Toshiba'nın biraz daha iyi. Artık bunlar arasında bir karara varmak sana kalmış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PunkeR -- 3 Haziran 2014; 15:59:23 >
  • http://www.pcdepo.com/asus-n750jk-t4109h-dizustu-bilgisayar

3410 tl kredi kartı ; 3270 tl havale ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: necrophilia

http://www.pcdepo.com/asus-n750jk-t4109h-dizustu-bilgisayar

3410 tl kredi kartı ; 3270 tl havale ile

Çok sağlam indirim olmuş. Fiyatı bu cihaz için şuanda en iyisi.
  • Selam arkadaşlar en iyi ekrankartı ayarları ve ses ayarlarınızı paylaşırmısınız

• PunkeR kullanıcısına yanıt
    Bunların hepsi bi kenara benim için önemli olan nokta ekran kartı..Ekran kartı performansları arasında kayda değer bir fark var. Keşke şu asus 'un gtx 770m veya 780m ile olanları da bu fiyattan olsa :)
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.