Şimdi Ara

Asus N750JK-T4109H Notebook (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
360
Cevap
13
Favori
37.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakın arkadaşlar bişeyi yanlış anlıyorsunuz arkadaşa DDR3'de üretilmiş bir makina oldugunu ve HDD çeşitlerinin oldugunu söylermişler.

Az önce şüphelendigim için bende aradım asus müşteri hizmetlerini bana dedigi aynen şöyle:

"Bu modelin grafik yapısı ddr3'tür. Türkiyede ddr5 diye bir çeşidi bulunmamaktadır. Ama hdd açışından çeşitleri olan bir modeldir bu konuda da satıcıdan bilgi alabilirsiniz."

Yani büyük ihtimalle vatan'daki ve gold'daki bilgiler yanlış, alacak olan arkadaşlar satıcı firma ile baglantı kursunlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadurak

Bakın arkadaşlar bişeyi yanlış anlıyorsunuz arkadaşa DDR3'de üretilmiş bir makina oldugunu ve HDD çeşitlerinin oldugunu söylermişler.

Az önce şüphelendigim için bende aradım asus müşteri hizmetlerini bana dedigi aynen şöyle:

"Bu modelin grafik yapısı ddr3'tür. Türkiyede ddr5 diye bir çeşidi bulunmamaktadır. Ama hdd açışından çeşitleri olan bir modeldir bu konuda da satıcıdan bilgi alabilirsiniz."

Yani büyük ihtimalle vatan'daki ve gold'daki bilgiler yanlış, alacak olan arkadaşlar satıcı firma ile baglantı kursunlar...

arkadaş son noktayı koymuş diğer firmaların satış için veya bilgi eksikliğinden o şekilde sitede yazdığını düşünüyorum
  • arkadaşlar az önce baktım istanbul bilişime yeni asus gaming laptoplar gelmiş yaklaşık 4 5 model yeni laptop alacaklar kesinlikle bakıp araştırıp ona göre yönelsinler fiyatlar 3500 6000 arası oynuyor yeni gelen modellerde fena deil birde 5000 tl çıkabiliecek arkadaşlara ebrar bilgisayar güvenilir sanırsam şu model çok güzel inş bende çıkabilirsem o kadar onu alacağım

Asus G750JH-T4168H Notebook
    i7-4700HQ 16GB 750GB 256GB SSD 4GB GTX780M 17.3 Windows 8

Teknik Özellikler
    Marka Asus
    Ürün Tipi Oyun
    Model Serisi ROG Serisi
    İşlemci Tipi? Intel Core i7
    İşlemci Modeli 4700HQ
    İşlemci Hızı? 2.4 GHz
    Turbo Frekansı? 3.4 GHz
    Önbellek 6MB
    Çekirdek Sayısı? Dört çekirdek işlemci
    Chipset Mobile Intel HM87 Express
    Ram (Bellek Hızı)? 16 GB
    Bellek Türü DDR3 1600Mhz
    Bellek Düzeni 2 x 8GB
    Max.Bellek? 32GB
    Toplam Bellek Slotu? 4
    Bellek Yükseltme Var
    Sabit Disk? 750GB
    Sabit Disk Hızı 7200rpm
    SSD Disk 256GB SSD
    Ekran Kartı? 4 GB Paylaşımsız
    Grafik İşlemcisi Nvidia GeForce GTX780M
    Grafik Yapısı GDDR5
    Grafik Genişliği 256 bit
    Ekran Boyutu 17.3 inç
    Dokunmatik Ekran Yok
    Ekran Özelliği Full HD
    Ekran Çözünürlüğü 1920x1080
    Optik Okuyucu Blu-Ray Yazıcı
    İşletim Sistemi? Windows 8
    Webcam HD Kamera
    Ses 4 hoparlör ve iki Subwoofer içeren Beats Audio
    Kart Okuyucu 2 in 1 (SD/MMC)
    Wirelles Tümleşik 802.11 b/g/n
    Bluetooth Versiyon 4.0
    Ethernet 10/100/1000
    Hdmı? Var
    Usb Portu 4 x Usb 3.0
    Video Portu 15 pinli vga video konnektörü
    Parmak İzi Okuyucu Yok
    Firewire? Yok
    3G Yok
    Klavye Düzeni Numerik Q TR
    Klavye Özelliği Arkadan aydınlatmalı
    Touchpad Çoklu dokunmatik harekete duyarlı
    Pil Teknolojisi 8 hücreli pil
    Paket İçeriği Notebook, Şarj Aleti, Pil, Çanta, Mouse
    Hediyeler Asus Sırt Çantası, Asus Mouse Optik, Notebook, Pil, Şarj Aleti
    Boyutlar 410 x 318 x 180 mm
    Ağırlık 4.80 kg
    Renk Siyah
    Garanti Süresi 24 Ay Resmi Asus Yetkili Servisi
    Diğer Özellikler
    Stok Kodu NTBASG750JHT4168H
    Marka Asus
    Stok Durumu Var
    Garanti (Yıl) 2
    Mağazaya Eklenme 05.02.2014

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi konun -- 10 Haziran 2014; 14:48:46 >

• beyler şundanda bilginiz olsun gtx 780 m ddr5 256 bit ekran kartı şu an en son çıkan gtx 880 m ddr5 3 gb modelle birlikte yarışabilir halde gtx 880 m minimum farkla bazı oyunlarda üstünlük sağlıyor buda gtx 780 min ne kadar sağlam ve güçlü kart olduğunu gösteriyor
  • kaç gündür bakıyorum cache bellek 8Mb olan ram 16 olan bir makine bulamadım ? bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: konun

beyler şundanda bilginiz olsun gtx 780 m ddr5 256 bit ekran kartı şu an en son çıkan gtx 880 m ddr5 3 gb modelle birlikte yarışabilir halde gtx 880 m minimum farkla bazı oyunlarda üstünlük sağlıyor buda gtx 780 min ne kadar sağlam ve güçlü kart olduğunu gösteriyor

Bu kartlı makınalar pahalı oluyor. Yani mside gtx780 ler 5 bin asusta 6 bin liradan başlıyor. Bir laptop için 5-6 bin çok fazla. 2.5 daha koy araba al yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 10 Haziran 2014; 16:35:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu makine çok iyi görünüyor. SSD olması açılış hızı falan benı ikna etti. Oyun oynayan birisiyim. Fakat ddr3 un perfonmansa etkisi olurmu? bunun dısında bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz gamer laptop varmıdır
  • monster tulpar t5 bu laptoptan iyimidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opinion

quote:

beyler şundanda bilginiz olsun gtx 780 m ddr5 256 bit ekran kartı şu an en son çıkan gtx 880 m ddr5 3 gb modelle birlikte yarışabilir halde gtx 880 m minimum farkla bazı oyunlarda üstünlük sağlıyor buda gtx 780 min ne kadar sağlam ve güçlü kart olduğunu gösteriyor

Bu kartlı makınalar pahalı oluyor. Yani mside gtx780 ler 5 bin asusta 6 bin liradan başlıyor. Bir laptop için 5-6 bin çok fazla. 2.5 daha koy araba al yani :)

dostum herkesin zevk görüşü farklı sen arabaları seviyosundur araba alayım diyosundur o parayla 30 bin dolara bi odayı oyun sistemiyle donatanda var herkesin kendi zevki ve isteğine göre bu işler

• quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

bu makine çok iyi görünüyor. SSD olması açılış hızı falan benı ikna etti. Oyun oynayan birisiyim. Fakat ddr3 un perfonmansa etkisi olurmu? bunun dısında bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz gamer laptop varmıdır

5000 çıkabilirsen veya 4500 daha kral makineler var bilgin olsun ebrar ve ist bil bakabilirsin o kart seni maximum 3 minimum 2 sene götürür full ayar bile biraz zor açar açmasınada görüntü nasıl olur pc ne kadar ısınır bilemem roga kıyasla
  • quote:

quote:

bu makine çok iyi görünüyor. SSD olması açılış hızı falan benı ikna etti. Oyun oynayan birisiyim. Fakat ddr3 un perfonmansa etkisi olurmu? bunun dısında bu fiyatlarda başka önerebileceğiniz gamer laptop varmıdır

5000 çıkabilirsen veya 4500 daha kral makineler var bilgin olsun ebrar ve ist bil bakabilirsin o kart seni maximum 3 minimum 2 sene götürür full ayar bile biraz zor açar açmasınada görüntü nasıl olur pc ne kadar ısınır bilemem roga kıyasla

O kral canavar makinelerin linkini yada isim olarak yazabilirmisimiz hocam para sıkıntı değil bilgi edinmek istiyorum. Birde ayrıca ekstradan ssd ye falan para harcamak istemiyorum. Kendiliğinden ssd li cihaz yokmu.

• quote:

quote:

quote:

O kral canavar makinelerin linkini yada isim olarak yazabilirmisimiz hocam para sıkıntı değil bilgi edinmek istiyorum. Birde ayrıca ekstradan ssd ye falan para harcamak istemiyorum. Kendiliğinden ssd li cihaz yokmu.

ebrar veya ist bil istediğin özelliklerdeki cihaza bakabilirsin çeşit var o sitelerde

• Arkadaslar bu cihazi aldim ama klavye isiklandirmasini bir turlu bulamadim yok mu?
    Ve nerden yapabilioruz varsa?

• arkadaşlar ekran büyüklüğü 15,6 olan asuslar buna göre daha performanslı doğru mu?(oyuunlarda fps ler daha düşük)yani ekran büyüklüğü performansı düşüren bir etken?
  • okyanuscelikol kullanıcısına yanıt
    Ekran boyutunun büyümesinin oyuna olumsuz bir etkisi yok diye biliyorum. Çözünürlük gibi şeyler değiştiğinde etkileyebilir. Yoksa bir fark olmaz fps açısından.

• profdahi kullanıcısına yanıt
    bir oyunu n550 ile aynı anda açtığında çözünürlük kalite aynı ise daha düşük fps veriyor diye biliyorum mantıken de böyle olması gerekmez mi?yanlışım varsa düzeltin
  • quote:

Orijinalden alıntı: sercan212

Arkadaslar bu cihazi aldim ama klavye isiklandirmasini bir turlu bulamadim yok mu?

fn+f3 kapatıyor, fn+f4 açıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PunkeR

quote:

Orijinalden alıntı: sercan212

Arkadaslar bu cihazi aldim ama klavye isiklandirmasini bir turlu bulamadim yok mu?

fn+f3 kapatıyor, fn+f4 açıyor.

Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: okyanuscelikol

arkadaşlar ekran büyüklüğü 15,6 olan asuslar buna göre daha performanslı doğru mu?(oyuunlarda fps ler daha düşük)yani ekran büyüklüğü performansı düşüren bir etken?

tamamen yanlış biliyorsun dostum şöyle açıklayayım fps düşük olması ekran kartının iyi performans vermediğini gösterir ekran büyüklüğüyle performansın düşmesi şöyle olur ekran büyükse atıyorum lcd bi televizyon aldın 106 ekran veya daha büyük ekran kartın eğer iyi değilse ne görüntü alabilirsin ne de keyfince oyun oynayabilirsin hiçbişey yapamazsın ekran kartın ne kadar iyi olursa istersen dev ekran kurdur duvara komple ekran kartın iyi olduktan sonra sıkıntı yok birde cihazları tam araştırırsan 17.3 olan cihazlar daha pahalı birde sitelerden karşılaştırma yapabilirsin hangisinin daha performanslı olduğunu görmen için umarım anlatabilmişimdir ekran büyüklüğü performansı düşürmez tamemen ekran kartının performansına bağlı

• Gzl makine ama o fiyatlara gamer notebook alınır.gtx850m den oyun ıcın cok bısey beklememek lazım.En az 860m mumkunse 870m alınmalıkı 2-3 sene ıdare edebılsın.Zaten makıne oyun makınesı degıl.Ama bızım ınsanımız yorumlarda crysis 3 u ultrada acar yazısını gorunce kapıs kapıs oyun oynamak ıcın alıyor.Nvıdıanın testlerıne bakıp cok ıyı demeyın.Testler yuksek ayarda aa kapalı yapılmıs.Cogu oyunda ultrada ve aa acıkken 20 fps nın altına dusecegını rahatca soyleyebılırım.
     Asus N750JK-T4109H Notebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 12 Haziran 2014; 16:03:30 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.