Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (311. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.847
Cevap
13
Favori
290.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar benim pc fotoları cok gec acıyor.acaba neden kaynaklanıyor olabilir?

Bir de kaynak yoneticisinden baktim 4gb bellegin 3gbsini kullanabildim gorunuyor 1gbsi donanima ayrılmıs diyor .bu normalmi(64bit)
  • Batarya sorunu olan arkadaşlar, cihazın fatura tarıhı itibarıyla 24 ay garantisi var ve bu garantiye batarya da dahil. Yani bi telefon acıyorsunuz, ups kargo ile ücretsiz gönderiyorsunuz, 1 hafta sonra evinize yen, normal kullanımda 2-2.5 saat sarj kapasiteli batarya ile geri geliyor. Kendim farklı bir notebook firmasında çalışıyorum, bir çok notebook firması batarya ve adaptöre sadece 1 yıl garanti verir. Asus'un farkı ortada...

Batarya sorunu olan arkadaşlar, üşengeçlik yapmadan cihazlarınızı gönderin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgrbz

Batarya sorunu olan arkadaşlar, cihazın fatura tarıhı itibarıyla 24 ay garantisi var ve bu garantiye batarya da dahil. Yani bi telefon acıyorsunuz, ups kargo ile ücretsiz gönderiyorsunuz, 1 hafta sonra evinize yen, normal kullanımda 2-2.5 saat sarj kapasiteli batarya ile geri geliyor. Kendim farklı bir notebook firmasında çalışıyorum, bir çok notebook firması batarya ve adaptöre sadece 1 yıl garanti verir. Asus'un farkı ortada...

Batarya sorunu olan arkadaşlar, üşengeçlik yapmadan cihazlarınızı gönderin..

Ayrıca öyle haftalarca günlerce de bekletmiyorlar.Ben İstanbul - Çamlıca'daki yere bizzat götürdüm perşembe akşam götürdüm pazar sabahı mesaj gelmişti.
    Hiç dert etmesinler yani 5 günü geçmez herhalde...

Ayrıca benim fan da çok sesli çalışmaya başladı HDD desen ayrı bir dünya 7200 rpm kullanıyorum.Performans olarak maşallahı var çok memnunum ses olarak eski günleri baya aratıyor.Sanrım asus'un sitesinde bios güncellemesi yapılabiliyor bunu deneyip sonuç alan var mı ? Ses de ısınma da vs ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hips -- 12 Aralık 2011; 9:39:30 >

• 24 aysa batarya garantisi ben hemen yollayayım ozaman
  • Vay be alalı 1.5 yıl olmuş. Isı değerleri 100ü gördü. Servis yolu gözüktü inşallah eskisi gibi olur oyunlarda felaket durumda
  • ben bugün iş yerinde windows update yaptım, bilgisayar tekrar başlatırken açılmadı ve batarya da doluydu. şu anda da fişe takılı, şarj olmuyor yazıyor. aynı uyarıyı alan var mı? bugüne kadar pilde hiç bir sıkıntı yoktu.
  • Hepimiz. Pil garantilik olmuş.
  • çok ilginç ya aynı anda bu kadar kişinin bataryası nasıl ölür ? tık diye gitti mi yani bunlar şimdi? telefon edip yollayacağım garantim devam ediyorsa.
  • Sizin ki iyi bile dayanmış.
  • Arkadaşlar ben de pazartesi günü bilgisayarı teknik servise veriyorum. Artık bilgisayarda iken ne film izleyebiliyorum ne bir proje yazabiliyorum ne bir resim görüntüleyebiliyorum. Her işlemin ortasında birden bilgisayar kitlenip ekran renk cümbüşü oluyor ve bilgisayar kitlendiği için kapatma tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldığım için ne var ne yok tüm emeklerim silinip gitmiş oluyor... Bazen ise düşük bir ihtimalle de olsa defalarca ctrl + alt + del yapıp bilgisayarı şarjdan çıkarttığımda ekran düzelebiliyor fakat bu sefer de tarif edemeyeceğim şekilde ekran okunmaz hale geliyor, hiç yokdan dosyalarımı kurtarabiliyorum...

Aynı sebepten dolayı 3. verişim olacak her defasında driver sorunu deyip geçiştirdiler fakat bugüne kadar defalarca driver güncellemesi oldu ama hala bir düzelme olmadı. Benim dışımda diğer forumlarda da gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayanlar var...

Bu sefer teknik servise gittiğimde yok şöyle yok böyle diye gevelerlerse direkt olarak tüketici hakem heyetine gideceğim fikir alışverişi sonrası avukatım ile birlikte soluğu adliyede alacağım. Yeter artık yani internetten, bilgisayar oyunlarından ve diğer bilgisayar ile alakalı şeylerden soğudum bu bilgisayardan dolayı...

Problemi yaşadığımda bir çok kez ekran görüntüsü, video almıştım onları da ekliyeyim...

Ekran Görüntüleri;

Video;

Başka forumlarda aynı problemi yaşayanlar var ve tarif ettikleri problem benim problemim ile birebir örtüşmekte;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolfgang Heisenberg -- 18 Aralık 2011; 15:03:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: inceden Tık Tık ;)

Arkadaşlar ben de pazartesi günü bilgisayarı teknik servise veriyorum. Artık bilgisayarda iken ne film izleyebiliyorum ne bir proje yazabiliyorum ne bir resim görüntüleyebiliyorum. Her işlemin ortasında birden bilgisayar kitlenip ekran renk cümbüşü oluyor ve bilgisayar kitlendiği için kapatma tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldığım için ne var ne yok tüm emeklerim silinip gitmiş oluyor... Bazen ise düşük bir ihtimalle de olsa defalarca ctrl + alt + del yapıp bilgisayarı şarjdan çıkarttığımda ekran düzelebiliyor fakat bu sefer de tarif edemeyeceğim şekilde ekran okunmaz hale geliyor, hiç yokdan dosyalarımı kurtarabiliyorum...

Aynı sebepten dolayı 3. verişim olacak her defasında driver sorunu deyip geçiştirdiler fakat bugüne kadar defalarca driver güncellemesi oldu ama hala bir düzelme olmadı. Benim dışımda diğer forumlarda da gördüğüm kadarıyla bu sorunu yaşayanlar var...

Bu sefer teknik servise gittiğimde yok şöyle yok böyle diye gevelerlerse direkt olarak tüketici hakem heyetine gideceğim fikir alışverişi sonrası avukatım ile birlikte soluğu adliyede alacağım. Yeter artık yani internetten, bilgisayar oyunlarından ve diğer bilgisayar ile alakalı şeylerden soğudum bu bilgisayardan dolayı...

Problemi yaşadığımda bir çok kez ekran görüntüsü, video almıştım onları da ekliyeyim...

Ekran Görüntüleri;

Video;

Başka forumlarda aynı problemi yaşayanlar var ve tarif ettikleri problem benim problemim ile birebir örtüşmekte;

kardeş bence biraz daha sakin ol. bak aynı sorun bende de vardı. Sorun gerçekten Ati5730'dan kaynaklanıyor. Driver güncellemesiyle düzelebiliyor. Fakat driver'ı güncellemeden evvel aygıt yöneticisine girip oradan da kaldırmalısın ekran kartı driverlarını. yoksa güncellermiş gibi yapıyor ama güncellemiyor. hatta bazen bu yöntem de işe yaramıyor şu konudaki yöntemi uyguluyorsun:
    http://forum.donanimhaber.com/m_38750505/tm.htm

yönteminin işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarsın: şöyle ki, driver'ı kaldırdıktan sonra pcyi yeniden başlatacan, ve ekran böyle çözünürlüğü düşmüş kalitesiz bi şekilde açılacak. sonra da ati.amd.com'dan son driver'ı yükleyeceksin.

Sorun çözülmezse servise gönderdiğinde bu soruna ilaveten touchpad'i falan da tamir etmelerini istersen, muhtemelen anakartı değiştirmek zorunda kalacaklardır. ısınma sorun falan da ekle garanti olsun. Daha sonra sorun olacağını sanmıyorum. Ben bunları yaptım. şu anda ara sıra gene kilitleniyor ama çözüm basit:oyun oynamadığın sürece catalyst managerdan en yüksek güç tasarrufu yap. kart düşük frekansta çalışacaktır (300/300mhz) ayrıca online videolarda sağ tıkla flash player ayarlarında donanım hızlandırmayı kapat öyle izle.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.kolay gelsin...

• webcam gıcık etti beni ha. harici kamera alacam sonunda. hd model önerebilecek var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coder99

webcam gıcık etti beni ha. harici kamera alacam sonunda. hd model önerebilecek var mı?

webcam de problem nedir?
  • webcam is using by another program application böyle bir şey diyip açılmıyordu. sonra aygıt yöneticisinden kaldırıp yeniden yükledim, her driverı denedim tek tek, şimdi de no device found diyor. önceden bazen gidip bazen geliyordu şimdi ise hepden gitti.
  • Konuyu uzun zamandır takip etmiyorum. Menteşesi kırılan oldu mu?

• kendi kendine mi kırıldı yoksa bi basınç sonucunda mı oldu?

bi buçuk senedir kullanıyorum, şikayetlerim sadece webcam ile batarya. galiba şanslı üretime denk gelmişim.
  • quote:

kendi kendine mi kırıldı yoksa bi basınç sonucunda mı oldu?

bi buçuk senedir kullanıyorum, şikayetlerim sadece webcam ile batarya. galiba şanslı üretime denk gelmişim.

Kendi kendine kırıldı dikkatli kullanıyordum. Asus'un klasik sorunlarından diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deloyloy

quote:

Orijinalden alıntı: inceden Tık Tık ;)

Arkadaşlar ben de pazartesi günü bilgisayarı teknik servise veriyorum. Artık bilgisayarda iken ne film izleyebiliyorum ne bir proje yazabiliyorum ne bir resim görüntüleyebiliyorum. Her işlemin ortasında birden bilgisayar kitlenip ekran renk cümbüşü oluyor ve bilgisayar kitlendiği için kapatma tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldığım için ne var ne yok tüm emeklerim silinip gitmiş oluyor... Bazen ise düşük bir ihtimalle de olsa defalarca ctrl + alt + del yapıp bilgisayarı şarjdan çıkarttığımda ekran düzelebiliyor fakat bu sefer de tarif edemeyeceğim şekilde ekran okunmaz hale geliyor, hiç yokdan dosyalarımı kurtarabiliyorum...

Ekran Görüntüleri;

Video;

kardeş bence biraz daha sakin ol. bak aynı sorun bende de vardı. Sorun gerçekten Ati5730'dan kaynaklanıyor. Driver güncellemesiyle düzelebiliyor. Fakat driver'ı güncellemeden evvel aygıt yöneticisine girip oradan da kaldırmalısın ekran kartı driverlarını. yoksa güncellermiş gibi yapıyor ama güncellemiyor. hatta bazen bu yöntem de işe yaramıyor şu konudaki yöntemi uyguluyorsun:
    http://forum.donanimhaber.com/m_38750505/tm.htm

yönteminin işe yarayıp yaramadığını nasıl anlarsın: şöyle ki, driver'ı kaldırdıktan sonra pcyi yeniden başlatacan, ve ekran böyle çözünürlüğü düşmüş kalitesiz bi şekilde açılacak. sonra da ati.amd.com'dan son driver'ı yükleyeceksin.

Sorun çözülmezse servise gönderdiğinde bu soruna ilaveten touchpad'i falan da tamir etmelerini istersen, muhtemelen anakartı değiştirmek zorunda kalacaklardır. ısınma sorun falan da ekle garanti olsun. Daha sonra sorun olacağını sanmıyorum. Ben bunları yaptım. şu anda ara sıra gene kilitleniyor ama çözüm basit:oyun oynamadığın sürece catalyst managerdan en yüksek güç tasarrufu yap. kart düşük frekansta çalışacaktır (300/300mhz) ayrıca online videolarda sağ tıkla flash player ayarlarında donanım hızlandırmayı kapat öyle izle.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.kolay gelsin...

Hocam donanım yöneticisinden driverı unistall ettim restart ettim güncel driverı kurup tekrar restart ettim. Bir kaç gün bu şekilde kullanacağım bakalım sorun çözülecek mi.

Ben asla catalst managerden oyun oynarken ayar falan yapmam devamlı yüksek güçte çalışmalıyım çünkü caad ortamında çizim yapıyorum mimarım. Diğer yandan ise ben ürünün mutlak olarak tam performans çalışmasını isterim neden yarım yamalak çalışsın ki? Ben bu ürüne 1600 tl para ödedim sokaktan toplanmıyor bu para, adamlar bimden bilgisayar alıyor böyle sorun yaşamıyor biz ise orta sınıf bir makine alıyoruz ama başımıza gelmeyen kalmadı çok ciddiyim bilgisayardan soğudum artık.

Bakalım bir kaç gün daha bu şekilde kullanayım eğer düzelmezse direkt teknik servise götürüp kafalarına geçireceğim bilgisayar kırılacak o vakit mutlaka parçalarını değiştirmek zorunda kalacaklardır veya yeni ürün iade etmek zorunda kalacaklardır.

• quote:

kendi kendine mi kırıldı yoksa bi basınç sonucunda mı oldu?

hocam büyük konuşma..

bende de çok şükür sorun yok ama kesinlikle menteşe sorunlu.. tamam bende de sorun olmadı ama sıkıntılı duruyor. güven vermiyor bana
  • merhaba bende N61JA kullanıcısıyım format attım.
    formattan önce ekran kartı son derece güzeldi hiç kasmıyordu falan hatta NFS The Run çok rahat oynuyordum.
    formattan sonra ekran kartı driverınıhttp://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx burdan indirdim kurdum şimdi bilgisayar biraz kasmaya basladı sayfaları acıp kaparken hatta sırf test için the run tekrar indirdim yükledim onuda kasıyor.
    yanlıs driver yüklemediğimi düşünüyorum napmam gerekiyor ne yüklemem gerek neyi eksik yapıyorum çözemedim:S

• 
Sayfa: önceki 309310311312313
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.