Şimdi Ara

||| ASUS N61JA-JX114V ve ASUS N61JA-240DV KULLANICILARI ||| 104 ÜYE (313. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
13
Favori
290.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hannover 96

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

benim menteşede sorun yok ama garanti süresi bittikten sonra sorun ortaya çıkarsa fena olur...

Bence menteşeyi bir şekilde kırıp verin yapsınlar ha şu gün kırılacak ha bugün diye beklemenin manası yok o kırılacak elbet çünkü çok dandik bir malzemeden yapmışlar.

nasıl yapabilir bunu peki düzgün bir şekilde..

cidden kırmayı düşünüyorum ileride kırılacaksa..
  • kajmerjan
    1.recoveryden 4dvd ile yedekle.yeni hddye bu dvdleri yuklersin.
    2.onceki sayfalarda var.klavyeyi ustten ac temizle fanı.
    Mentese kırılacak cok dandik cunku.o kadar ozenli kullanıyorum yine de kırıldı.dua et garanti dolmadan kırılsın.
  • ya sağlam menteşe neden kırılsın ya. sanki garanti değiştirince hiç kırılmaycak. garantide platinden menteşe mi takıyorlar. böyle tavsiye mi olur ?
  • mentesenin malzemesi cok dandik,kırılacaktır.belki servis bunun farkındadır ve daha kaliteli parca takıyordur.
  • eğer öyle birşey varsa asus bu sorunu kabullendiyse zaten garantisi bitse bile tamir ediyor. mesela menteşe ve kasası kırılan asus serisi var f3f serisi idi herhalde. şu an asus garantisi bitse bile değişim yapıyor.
  • Bilgisayar piyasaya çıkalı neredeyse 2 seneyi geçti. Kaç kişi var menteşesi kırılan bu forumda?

@abdayd
    Malzemeyi gözle nasıl analiz ettiniz gerçekten çok merak ediyorum. Ayrıca çiftini 50-60 lira civarında bulmak mümkün ki garantisi bitmediyse beş kuruş harcamadan yaptırabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mech.Engineer -- 15 Ocak 2012; 15:10:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mech.Engineer

Bilgisayar piyasaya çıkalı neredeyse 2 seneyi geçti. Kaç kişi var menteşesi kırılan bu forumda?

@abdayd
    Malzemeyi gözle nasıl analiz ettiniz gerçekten çok merak ediyorum. Ayrıca çiftini 50-60 lira civarında bulmak mümkün ki garantisi bitmediyse beş kuruş harcamadan yaptırabilirsiniz.

Malzemeyi gözle nasıl mı analiz ettik? Birader demir vardır saf demir, demir vardır alaşımlı. Bunun demiri resmen toz olmuş parmağını falan sürtünce demirden toz dökülüyor plastikimsi bir şey ama dıştan bakınca sanarsın çelik ama içi öyle değil. Ayrıca önemli olan o parçanın 2 yıl sonrasında problem çıkartmaması, 2 yıl içerisinde problem çıkartınca bir anlamı yok zaten değiştiriyorlar. Anlatabildim umarım?

• ya hannover tamam hadi hepimiz kırdık menteşeleri gönderdik. garantiden taktıkları menteşe demir mi ? onu da test ettin mi. birde kırmaya çalışırken anakartı falan kırarsa millet. yada kullanıcı hatası derse garanti sen karşılıyor musun ? hala doğru birşey yapıyormussun gibi savunuyorsun. yaa arkadaş mesela birinin ekran kartı veya hdd si yandıysa bizde tutup yakacaz mı ? bu kullanımla ilgili birşey adam gibi kullanırsan bişey olmaz. benim menteşe gayet de sağlam. taşımayı bilirsen hiç birşey olmaz. senin ki kırıldı diye yada bi kaç kişinin kırıldı diye hepimiz kıracakmıyız. sonra hepimizin bilgisayarlar kullanıcı hatası olarak dönsün. Sonra bu gurubun adı da ASUS N61ja MODELLİ BİLGİSAYARLARININ MENTEŞESİNİ BİLEREK KIRAN VE BİLGİSAYARINDAN OLAN ZEKASIZLAR GRUBU olsunç
  • quote:

quote:

Bilgisayar piyasaya çıkalı neredeyse 2 seneyi geçti. Kaç kişi var menteşesi kırılan bu forumda?

@abdayd

Malzemeyi gözle nasıl mı analiz ettik? Birader demir vardır saf demir, demir vardır alaşımlı. Bunun demiri resmen toz olmuş parmağını falan sürtünce demirden toz dökülüyor plastikimsi bir şey ama dıştan bakınca sanarsın çelik ama içi öyle değil. Ayrıca önemli olan o parçanın 2 yıl sonrasında problem çıkartmaması, 2 yıl içerisinde problem çıkartınca bir anlamı yok zaten değiştiriyorlar. Anlatabildim umarım?

Bahsettiğiniz deformasyon metal yorulmasından kaynaklanır. Herhangi güçlü bir metalde aynı şekilde deforme olur, çok güçlü bir çelikte koysanız metal yorulmasına bağlı olarak kırıldığında toz toz olur aynı hissi verir. Çok sık ekranı indirip kaldırdıysanız kırılması gayet normaldir. Adam sana 2 yıl garanti vermiş, birşey olmayacak ama olursa ben karşılayacam demiş. 2 yıldan sonrası için garanti vermemiş. Altı üstü 50-60 liralık bir parça. Servise ihtiyacın bile olmadan dışarda özel bir serviste yaptırabilirsin garantin bitse bile. Ayrıca Üslubunuza dikkat etmenizi öneririm. Anlatabildim umarım ?

• quote:

quote:

quote:

@abdayd

Bahsettiğiniz deformasyon metal yorulmasından kaynaklanır. Herhangi güçlü bir metalde aynı şekilde deforme olur, çok güçlü bir çelikte koysanız metal yorulmasına bağlı olarak kırıldığında toz toz olur aynı hissi verir. Çok sık ekranı indirip kaldırdıysanız kırılması gayet normaldir. Adam sana 2 yıl garanti vermiş, birşey olmayacak ama olursa ben karşılayacam demiş. 2 yıldan sonrası için garanti vermemiş. Altı üstü 50-60 liralık bir parça. Servise ihtiyacın bile olmadan dışarda özel bir serviste yaptırabilirsin garantin bitse bile. Ayrıca Üslubunuza dikkat etmenizi öneririm. Anlatabildim umarım ?

meslektaşım çok güzel açıklamışsın.

• Arkadaşlar konu altındaki gereksiz tartışmanıza son vermenizi rica ediyorum.Bu şekilde bilgi paylaşımından uzak,gereksiz bir tartışmanın kimseye faydası olmayacaktır.

İyi forumlar.
  • arkadaşlar aldığımdan beridir ilk defa ekran kartını test edebileceğim oyun yükledim dün akşam.

dirt 3 full ayarlarda çok takıldı.. kurup da full ayarlarda takılmaksızın oynayan oldu mu acaba..
  • Dirt 2full ayarlarda da tam verim alınamiyordu yanlıs hatırlamıyorsam.
    Arkadaslar notebook servisten kac gunde doner cuma vermistim kargoya.
  • hocam ben bu klavyeyi sökme işlemini yapamadım elimde kalır diyede fazla zorladım :) zorlayarak mı oluyor acep , bilgisayar fanı eminim pislikten dönemiyor , bazen tamamen duruyor 5 saniye sonra tekrar çalışıyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmerian

hocam ben bu klavyeyi sökme işlemini yapamadım elimde kalır diyede fazla zorladım :) zorlayarak mı oluyor acep , bilgisayar fanı eminim pislikten dönemiyor , bazen tamamen duruyor 5 saniye sonra tekrar çalışıyor :)

klavyenin üst kısmında tırnaklar var bi bıçak veya kürdan gibi bişeyle tırnaklardan kurtarıyorsun çok basit bir kere yapınca anlıyorsun korkmuyorsun
  • Skyrim oynayan var mi ? Performans nasil acaba merak ettim. Oyunu almayi dusunuyorum ona gore.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GrkmAdr -- 23 Ocak 2012; 14:25:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrkmAdr

Skyrim oynayan var mi ? Performans nasil acaba merak ettim. Oyunu almayi dusunuyorum ona gore.

Bitirdim sayılır. Gayet güzel çalışıyor, performans tatmin edici.
  • Notebooku servise gonderen arkadaslar kac gun sonra geri aldiniz. gecen ptesi pc ellerine ulasmis.10 is gunu diyorlar ama bu 10 gun illa dolacak mi pcyi gondermeleri icin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdayd

Notebooku servise gonderen arkadaslar kac gun sonra geri aldiniz. gecen ptesi pc ellerine ulasmis.10 is gunu diyorlar ama bu 10 gun illa dolacak mi pcyi gondermeleri icin?

bnm 3 günde geri gelmişti laptop geçen yaz.

arkadaşlar laptop ı 8 GB ram e yükselten var mı?
  • 8gb yukseltmedim ama.sizde de kullanilabilir bellek 3gb mi? Bende 1gb donanima ayrilmisti.
  • 
Sayfa: önceki 311312313314315
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.