Şimdi Ara

Asus N55SF (2GB nVidia GeForce GT 555M) (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.153
Cevap
27
Favori
396.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ekran çerçevesinde açılma var içerdeki ekran ışığını yansıtıyor.servise gönder zamanla dahada ilerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

ekran çerçevesinde açılma var içerdeki ekran ışığını yansıtıyor.servise gönder zamanla dahada ilerler.

nasıl olur bu anlamıyorum 3 hftlık pc de nasıl açılma olucak çerçeviyi bastıorum flan bakıyorum görünürde esneme var gibi gözükmüyor değişim yaparlar mı acaba 1 ay olmadı daha . ölü pixelede bktım hiç yok sağolası program için
  • değişim yapmayı dene değiştirmeliler teknik hata fabrikadan hatalı bir malı alamazsın değişim olabilir en fazla servisten komple kapak değişimi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

değişim yapmayı dene değiştirmeliler teknik hata fabrikadan hatalı bir malı alamazsın değişim olabilir en fazla servisten komple kapak değişimi olabilir.

aslında değiştirmekte istemiyorum yeni gelende başka sorun falan çıkarsa inş servis halleder yarın götürürüm artık vatana sağol yardımların için
  • quote:

Orijinalden alıntı: oneerr

(re-storm) Bora bey wave soru ve cevap güncelleştirmenizin son sorularına bi bakabilir misiniz ?

selamlar,
    çok uzun süredir wave kullanıyrum yaklaşık 1 yıl. O yüzden herşeyi unuttum desem yalan olmaz. 1 yıldır galaxy s kullanıyorum. kısmetse wave 3 e geçebilirim bir süre sonra belli olmaz ozaman yardımcı olabilirim :)
  • Arkadaslar 1 hafta oldu makineyi alalı ama benimde talihsizliğime geldi herhalde. Şu cızırtı olayı bende de çıktı. İlk basta sadece ses seviyesi %90-100 arası ufak bir cızırtı yapıyordu ama şimdi bırakın son sesi %50 de bile o cızırtıyı duyuyorum. Birde forumdan anladığım kadarıyla genelde cızırtı sol hoparlörden geliyormus. Benimse tam tersi solda tık yok ama sağda cızırtı var. Böyle bir sorunlar karşılasan var mı? Götüreyim mi aleti vatana ?

(asus n55sf-s1194v)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Siyah. -- 20 Aralık 2011; 0:15:18 >
  • bu ürünün yanında gelen subwoofer'ı ayrı olarak nasıl bulabiliriz ? almaya çok gerek var mı , çok farkeden bir şey var mı?

teşekkürler :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwind

bu ürünün yanında gelen subwoofer'ı ayrı olarak nasıl bulabiliriz ? almaya çok gerek var mı , çok farkeden bir şey var mı?

normal ses çok iyi zaten ama sobwoferle daha iyi oluyo daha net bi ses geliyo ve bas veriyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shaddar

quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

quote:

Orijinalden alıntı: Shaddar

arkadaşlar bugün itibariyle bu notebooktan aldım. Yalnız sormak istediğim birşey var. Onboard ekran kartını nasıl devreden çıkaracağım.
    Sadece Gt555m'i kullanmak istiyorum.

Oyle bise yok imkansiz ;)

O intel yani senin dedigin onboard ekrankarti onboard bile degil artik. Bu ekran karti islemcinin icersinde. Kullanmak istemiyorsan islemciyi sok at ata bilirsen. Onun disinda olmaz. Zaten aygit yoneticisinden devre disi birakirsan ekran komple gider gelir gelmez :). Ama nvidia control panelde ayar yapabiliyorsun hangi programlari nvidia ile calistirmak istedigini...

hocam Pes 2012 açamıyorum ya Gt555m'i görmüyor diğer oyunlarda sorun yok.

PES 2012 kurulum dosyasındaki settings.exe'ye sağ tıklayıp grafik işlemci ile çalıştır->yüksek performanslı Nvidia işlemcisini seçmelisin. Ayarlar menüsünde istediğin çözünürlük ve kaliteyi seçip PES 2012'yi sorunsuz oynayabilirsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodyhill

ürünü nasıl anlatsam bilemedim. ilk alanlardan biriyim. aldıktan iki gün sonra subwoofer arıza çıkardı. foruma yazdım. sağolsun arkadaşlar destek oldu, fikir verdi. ben de götürdüm vatana. değişim talep ettim. akşamına talebimi kabul ettiler. makinayı ankara-söğütözünden almıştım. tekrar da oraya götürdüm haliyle. ertesi gün eskişehire gitmem icap ettiğinden değişimi oradan yapıp yapamayacağımı sordum. memnuniyetle kabul ettiler. eses'e gelince gittim vatan notebook'a durumu izah ettim. 3 kişi birden yardırıp yarım saat içinde elime sıfır makinayı verdiler. gözümün önünde kutudan çıkarıp, kurulumu yaptılar. o yüzden diyorum ki garanti konusunda vatana sonuna kadar güvenebilirsiniz. (serzenişte ve brk8'e ilgisi ve desteği için ayrıca teşekkür ederim)

yaklaşık 1 aydır kullanıyorum. aşık oldum desem yalan olmaz. görüntü ve ses inanılmaz iyi. oyun performansı 10 numara. i7 kullandığım için haliyle ısınıyor ama uygulamayı kapattığım anda soğuyor ve bunu çok hızlı yapıyor. şaşırmadım değil. cod, bf, elder scrolls gibi yeni çıkan bütün oyunları (eğer oyuncuysanız) sıfır problemle oynuyor. en ufak bir kasma dahi yok. görüntü kalitesi ise muazzam. lenova570 idea pad kullanan bir arkadaşım var. oturduk kıyasladık ikisini de. yemin ediyorum benim asus öyle bir dövdü ki, çocuğun morali bozuldu. güya onun ekran da full hd. herif benim ekranda aynı uygulamayı açtığında nutku tutuldu. yani diyorum ki lenova düşünüyorsanız, bu makinayı görmeden almayın. çünkü fikriniz kesinlkle değişecektir.

bu kadar performans açıkçası ben de beklemiyordum. eksileri de yok değil mesela. klavyesi zorlu biraz. kasası çok şık olduğu için çabuk kirleniyor(parmak izi, toz vs.). fazla ısınıyor. e haliyle ısınacak. i7 bu, boru değil. alırsın bir soğutucu, ılık ılık takılırsın gönül rahatlığıyla. pahalı bir ürün. o yüzden kullanıcı sayısı biraz az. bu tutulmadığını göstermez. bilakis fiyatına rağmen, pazardaki onca üreticiyle babalar gibi yarıştığının kanıtıdır. ne lenovolar ne packerdbell'ler gördüm. bir sene içerisinde umulmadık salaklıkta hatalar, sorunlar veren. yıllardır asus kullanırım. sorun çıkarmadı değil ama "STABİL"dir arkadaş asus. zırt pırt sorun cıkarıp üzmez kullanıcısını.

makina o kadar güzel ki nazar değecek diye korkuyorum. sağolsun her gören, iyi dileklerini iletiyor. keşke ben de n55sf alsaymışım diyor. benden çok beğeniyorlar makinayı.

ben az alırım, öz alırım diyorsanız eğer piyasada bu makinadan daha iyisi yok! i72670qm cpu, 8gb ram, 6mb L2 önbellek, 2gb harici gt555 gpu, 7200rpm 750 gb hdd, blu-ray okuyucu. çekirdek ana hızı 2.2ghz, turbo boost ile 3.2'ye kadar çıkıyor. boost olayı da manuel falan değil. sistem gerek gördüğünde devreye giriyor. optimus'a gelince şunu söyleyebilirim. tek kelimeyle batarya dostu. i5 daha sessiz diyen arkadaşlar var. merak ettim cidden. yav ben i7de de hiç ses duymuyorum :)

biraz uzun oldu, umarım faydalı da olmuştur. alan kardeşlerime ve alacak olan kardeşlerime hayırlı olsun diyorum. Allah güle güle kullanmayı nasip etsin.

peki blue ray yazabildinizmi makinenin varmı öyle bir özeliği

• quote:

Orijinalden alıntı: cwind

bu ürünün yanında gelen subwoofer'ı ayrı olarak nasıl bulabiliriz ? almaya çok gerek var mı , çok farkeden bir şey var mı?

kardeşim ayrı bulsanda onu senin makinenin kulaklık girişine takarak kullanamassın... n55sf iyice incele ayrı bir girişi var , sen alıp kulaklık girişine taksan ses cıkmaz :D
  • Dün aldığım cihazıma aksam aceleyle skyrim ve WoW yukledim..Mamlu WOW da zaten kasma beklemiyordum ama Skyrim masallah ne kasma var ne birsey full grafik oynuyorum...Banada fazla fazla yeter zaten...BF3 ,MW3, denemedim ama PS3 de oynuyorum onları....Şu ses cızırtı olayı bana denk gelmedi cok kronik bir sorunmu..daha sonramı ortaya cıkıyo?
  • quote:

Orijinalden alıntı: brk8

quote:

Orijinalden alıntı: pks1979

quote:

arkadaşlar ekranın solunda metal çerçeveden yarım santimlik bir ışık görüm bugun daha önce olup olmadığını hatırlamıyorum sizdede varmı bu n55 i olan arkadaşlar bakabilir mi? çerçeveden bu ışık nasıl sızıyor anlamıyorum

Bende yok bole bir ışık..

sağolasın vatanın yolu gözüktü gibi

o ışık bende de var sol en üst köşede hafif bi şekilde belli oluyo
  • bir de harddisk dönerken ufacık bir ses geliyo sürekli böyle bir durum yaşayan varmı acaba bendemi bir tek bu sorun?
  • seste cızırtı yaşayan arkadaşlar, mikrofonu kapatın, sorun düzelecektir.

şu anda en büyük sıkıntı ekranın metal çerçevesinin esnemesi gibi gözüküyor. hadi hayırlısı bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eguler28

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar ekranın solunda metal çerçeveden yarım santimlik bir ışık görüm bugun daha önce olup olmadığını hatırlamıyorum sizdede varmı bu n55 i olan arkadaşlar bakabilir mi? çerçeveden bu ışık nasıl sızıyor anlamıyorum

Bende yok bole bir ışık..

sağolasın vatanın yolu gözüktü gibi

o ışık bende de var sol en üst köşede hafif bi şekilde belli oluyo

bende de var o ışık yeni farkettim başlarda varmıydı bilmiyorum.. benim bilgisayarda ışık olan yeri mavi çerçeveye aldım..

Not: resim konunun ilk mesajındaki resimlerden biridir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TR10.5 -- 20 Aralık 2011; 18:29:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bloodyhill

seste cızırtı yaşayan arkadaşlar, mikrofonu kapatın, sorun düzelecektir.

şu anda en büyük sıkıntı ekranın metal çerçevesinin esnemesi gibi gözüküyor. hadi hayırlısı bakalım.

kapattım ama baya bi cızırtı var son ses açınca oluyo
  • Arkadaslar ben dun aldım bugun total war shogun 2 yuklemek için exe tıkladıgımda yukleme ekranı kucuk geliyor skyrimdeki benzer soruna benziyor..ama cozemedim..yuklemek için NEXT butonuna basmam lazım ama altta kaldıgı için gozukmuyor..
  • quote:

Arkadaslar ben dun aldım bugun total war shogun 2 yuklemek için exe tıkladıgımda yukleme ekranı kucuk geliyor skyrimdeki benzer soruna benziyor..ama cozemedim..yuklemek için NEXT butonuna basmam lazım ama altta kaldıgı için gozukmuyor..

1-ekran kartını güncelle
    2-sağ tıklayıp nvidia ile çalıştır
    Bunlar olası çözümler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan4152

quote:

Arkadaslar ben dun aldım bugun total war shogun 2 yuklemek için exe tıkladıgımda yukleme ekranı kucuk geliyor skyrimdeki benzer soruna benziyor..ama cozemedim..yuklemek için NEXT butonuna basmam lazım ama altta kaldıgı için gozukmuyor..

1-ekran kartını güncelle
    2-sağ tıklayıp nvidia ile çalıştır
    Bunlar olası çözümler

Sağ tık yaptım olmadı...

ekran kartını nasıl guncelleyebilirim..
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.