Şimdi Ara

Asus N55SF (2GB nVidia GeForce GT 555M) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.154
Cevap
27
Favori
396.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: m_basar7

quote:

Orijinalden alıntı: brk8

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TR10.5

quote:

bu bilgisayarın recovery tuşu hangisi? bilen varmı?

F9

kardeşim öncelikle teşekkürler.yalnı F9 a basınca Windows 7 yüklemesi çıkıyor.Yani direk windows açılıyor.F9 la olmuyor sanırım

hocam f9 olur ilk başta bende yapamamıştım asus yazısından sonra basıyordum pc yi açınca asus yazısını görünce basın olacaktır bi deneyin

hocam f9 u hallettik lakin recovrey e girdikten sonra start up repair diye bir program devreye giriyor. Öylece bir şeyleri tarıyor ama sonucunda hiçbir ilerleme kaydedemiyoruz. ben pc'nin recovreysinde sorun olduğunu düşünüyorum sizce de böyle bir şey olabilir mi?

hayır o recovery değil başka bi menü o sistem düzeltmesi yapıyor sen pc açarken asus yazısını görünce f9 yap recovery e gircektir

onu çok denedim windows 7 önyükleme ekranı geliyor ama windows 7 ye bastığımda windows hata kurtarma ekranı geliyor. ben yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum olabilir mi böyle bir şey ?

o zaman recovery hasar görmüş servis düzeltiyor o recovery bölümünü

• Ulan biz makina ucuzlasin dolar dussun diye bekliyoz. Beklesigimizin tam tersi oluyo. Makina pahalilasiyor inceden dolarda yavas yavas 2 yukselip 1 iniyor.. Hey allahim yaa...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu bilgisayarın recovery tuşu hangisi? bilen varmı?

F9

kardeşim öncelikle teşekkürler.yalnı F9 a basınca Windows 7 yüklemesi çıkıyor.Yani direk windows açılıyor.F9 la olmuyor sanırım

hocam f9 olur ilk başta bende yapamamıştım asus yazısından sonra basıyordum pc yi açınca asus yazısını görünce basın olacaktır bi deneyin

hocam f9 u hallettik lakin recovrey e girdikten sonra start up repair diye bir program devreye giriyor. Öylece bir şeyleri tarıyor ama sonucunda hiçbir ilerleme kaydedemiyoruz. ben pc'nin recovreysinde sorun olduğunu düşünüyorum sizce de böyle bir şey olabilir mi?

hayır o recovery değil başka bi menü o sistem düzeltmesi yapıyor sen pc açarken asus yazısını görünce f9 yap recovery e gircektir

onu çok denedim windows 7 önyükleme ekranı geliyor ama windows 7 ye bastığımda windows hata kurtarma ekranı geliyor. ben yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum olabilir mi böyle bir şey ?

o zaman recovery hasar görmüş servis düzeltiyor o recovery bölümünü

hocam çok teşekkür ederim uğraştırdım seni de...

• quote:

Orijinalden alıntı: LazPacino

Ulan biz makina ucuzlasin dolar dussun diye bekliyoz. Beklesigimizin tam tersi oluyo. Makina pahalilasiyor inceden dolarda yavas yavas 2 yukselip 1 iniyor.. Hey allahim yaa...

yılbaşında iyi kolla kuru sabitleyip indirim yapabilirler yoksa doların düşmesini bekleme canı çıkıyor abd'nin alt üst piyasalar biraz haber takip et hemşerim sinirlenme asusun hangi modelini almayı düşünüyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vercenik53

quote:

Ulan biz makina ucuzlasin dolar dussun diye bekliyoz. Beklesigimizin tam tersi oluyo. Makina pahalilasiyor inceden dolarda yavas yavas 2 yukselip 1 iniyor.. Hey allahim yaa...

yılbaşında iyi kolla kuru sabitleyip indirim yapabilirler yoksa doların düşmesini bekleme canı çıkıyor abd'nin alt üst piyasalar biraz haber takip et hemşerim sinirlenme asusun hangi modelini almayı düşünüyorsun?

Hemso. Ben gurbetteyim yaa erzurumda. Suan biraz pesin biriktirip kalani taksit yapmayi dusunuyorum. Bu sekilde alacagim. Ve kredi karti bende yok o yuzden yari yil tatilinde memlekete gidip pederlen alacaz. Yaani yil basi bile kurtarmiyo :( onun icin tek carem dusmesini umut etmek o zamana kadar

Haber takip et diyorsunda oyle bi yurttayim ki ne tv var ne bise. Kantinde falan buyuk plazma var evet ama herkes futbol manyagi sanki futbol olsunda 86. Kume dusenlerin ligi olsun o derece :S goya ozel yurt pff...

Walla herkesin gonlunden tabiki i7 geciyor ama cok pahali. O yuzden i5 olani almayi dusunuyorum yaninada ssd... Birsuru i5 model var. Ama full hd olsun istiyorum boyle oluncada s1235v modeli cikiyor on plana herhalde sx... Modeller 1333 cozunurluk sanirim..

• Arkadaşlar bir de şöyle bir sorun fark ettim:
    Aida64 (everest) programı ile smart test uyguladığımda hdd'de (b8) end to end error detection sekmesinde data 1 olarak gözüküyor ve bunu kırmızı renkte uyarı olarak veriyor. Bunu internette forumlarda araştırdığımda kısa sürede data seviyesinin yükseldiğini belirtiyorlar. Sınır 4-5 olarak görünüyor. Ürünü alalı 9,5 gün oldu. Şimdiden hdd'de böylesi bir uyarı almış olmam harddiskin sağlığı açısından beni kuşkulandırıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa sevinirim.
  • quote:

quote:

quote:

Hemso. Ben gurbetteyim yaa erzurumda. Suan biraz pesin biriktirip kalani taksit yapmayi dusunuyorum. Bu sekilde alacagim. Ve kredi karti bende yok o yuzden yari yil tatilinde memlekete gidip pederlen alacaz. Yaani yil basi bile kurtarmiyo :( onun icin tek carem dusmesini umut etmek o zamana kadar

Haber takip et diyorsunda oyle bi yurttayim ki ne tv var ne bise. Kantinde falan buyuk plazma var evet ama herkes futbol manyagi sanki futbol olsunda 86. Kume dusenlerin ligi olsun o derece :S goya ozel yurt pff...

Walla herkesin gonlunden tabiki i7 geciyor ama cok pahali. O yuzden i5 olani almayi dusunuyorum yaninada ssd... Birsuru i5 model var. Ama full hd olsun istiyorum boyle oluncada s1235v modeli cikiyor on plana herhalde sx... Modeller 1333 cozunurluk sanirim..

1235v fhd ekrana sahip sıkıntı yok i5 ler içinde en uygun fiyatlılardan biri,bir çok yerde 2000-2100 arası senin dediğin zamana kadar illaki düşme olur.burda forumda mağazalarda hergün bir üründe fiyat düşüyor indirim yakalayabilirsin diye düşünüyorum.hemen hergün forumdayım arada gözden geçiriyorum.kur okadarda dikkate alınmıyor indirim yaparken kur düşürülüyor.sx modeller hd ekrana sahip mesela sx236 modeli ona görede ucuz fhd ekran olması fiyat farkını sağlıyor zaten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

1235v fhd ekrana sahip sıkıntı yok i5 ler içinde en uygun fiyatlılardan biri,bir çok yerde 2000-2100 arası senin dediğin zamana kadar illaki düşme olur.burda forumda mağazalarda hergün bir üründe fiyat düşüyor indirim yakalayabilirsin diye düşünüyorum.hemen hergün forumdayım arada gözden geçiriyorum.kur okadarda dikkate alınmıyor indirim yaparken kur düşürülüyor.sx modeller hd ekrana sahip mesela sx236 modeli ona görede ucuz fhd ekran olması fiyat farkını sağlıyor zaten.

Kardes forumdasin diyon. Bu forum mu donanim haber yoksa magaza olarak forum avm mi :P avm ise ozaman trabzon dasin demek. Rizede forum avm yok herhalde eger yada ist veya baska sehirlerdesin hahah

Peki bu sx ila s.... Modelleri arasinda ne fark varki ozaman onda da fhd bunda da..?? Islemci ayni olabilir hdd de e ram de zaten s... Modellerinde hepsi bu degisiklik boy gosteriyor zaten. Sx ila s anlamadim pek...

Suan icin alinabilecek bu n55sf de en iyi en full ozellikte s1235v yada s1194v herhalde i7 i5 ve hdd farki. Ram gene kendin alip takarsin ucuzdurr

• trabzon forum işim trabzonda burada takılıyorum. 1194v nin tek farkı bu önceki seri olan n53 129v'de de aynıydı blueray olması,bir özelliği yok benim için 1394v ile 1194v arasında göze gelir bir fark yok blue ray dışında ama enaz 200tl far atıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 21 Aralık 2011; 2:46:48 >
  • Haha iyimisss. Bende trabzondanim. Yeni cuma da oturuyom boztepe ye cikan yolda...

Ozaman sen musait zamanda bi ara vatan computer yoklayaip bu makina ne durumda fiyat falan bu model varmi diye bilgi verirsin insallah :P hahahah

Pc depo dan simdi baktim sx236 modele. Fiyat cok daha ucuz 1800 kusur. S1235v modele gore hdd ve rpm cozunurluk ve ram farki var. Ikiside full hd. Ama full hd 1092x1080 cozunurlukte olmjyormuydu ?? 1333x768 de nasil full hd oluyo .??
  • hd1366x768,fhd1920x1080 çözünürlülüğe sahiptir.sx236 hd ekrandır.özelliklere bak başlıkta yazıyor fhd hdmi diye. bu hdmi kabloyla tv ve ya monitöre fhd çözünürlülük aktarabileceğini gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 21 Aralık 2011; 3:00:33 >
  • quote:

hd1366x768,fhd1920x1080 çözünürlülüğe sahiptir.sx236 hd ekrandır.özelliklere bak başlıkta yazıyor fhd hdmi diye. bu hdmi kabloyla tv ve ya monitöre fhd çözünürlülük aktarabileceğini gösteriyor.

Anladim kardes.. Bi an bi s1194v ,, s1394v ,, sx236v dusunuyodum fakat boyle iyim yaa s1235v guzeldir kraldir. Vatanda da var i7 si s1394v de guzel pcdepo da vatandaki i5 ile ayni fiyat heme hemen. Ama vatanda yok ki hele trabzondakinde ... Ocak gibi alacagim insallah yari yil tatilde kura bakacaz kampanyaya bakacaz elimizdeki oaraya bakacaz :)
  • nerden biliyorsun geçen baktım 1 hafta önce olmaz olurmu trabzon vatanda i5 ve 1194v modeli vardı,i51234v modeli vardı geliyor yani teknosa da vardı bimex ve golda da gelimiştir son 1 haftadır bakmadım.geldiğinde senin model olmasa bile hemen aldırtırsın sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 21 Aralık 2011; 3:09:14 >
  • Mesela gittim vatana. Diyorsun ki s1234v ar ama ben ..... 5v istiyorum ama ellerinde de yok magazada. Vatan comp kendisi getirtebiliyormu laptopu. Mesela 2-3 gun sonra gelir alirsiniz veya haftaya falan...
  • ben c yi azaltıp d yi artırmak istiyorum format atmadan nasıl yapabilirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: koasrmtaanl

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TechTR

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eguler28

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pks1979

quote:

arkadaşlar ekranın solunda metal çerçeveden yarım santimlik bir ışık görüm bugun daha önce olup olmadığını hatırlamıyorum sizdede varmı bu n55 i olan arkadaşlar bakabilir mi? çerçeveden bu ışık nasıl sızıyor anlamıyorum

Bende yok bole bir ışık..

sağolasın vatanın yolu gözüktü gibi

o ışık bende de var sol en üst köşede hafif bi şekilde belli oluyo

bende de var o ışık yeni farkettim başlarda varmıydı bilmiyorum.. benim bilgisayarda ışık olan yeri mavi çerçeveye aldım..

Not: resim konunun ilk mesajındaki resimlerden biridir..

Asus N55SF (2GB nVidia GeForce GT 555M)

Asus N55SF (2GB nVidia GeForce GT 555M)

hocam aynı şekilde bir iğne eninin büyüklüğünde belki de daha küçük bir boşluk var oradan ışık görünüyor. bence bir sorun teşkil etmemekte. eğer aldığınız yerden, teknik servisten konuyla ilgili bilgilendirme alırsanız paylaşmanızı rica ederim. kolay gelsin!

bunlara ek olarak bir de cihaz prize takılı iken ekranı çevreleyen metalik şerite parmağınızı sürttüğünüzde lenovo kasalarında da hissedilen elektriklenme veya titreşim herneyse meydana geliyor. prize takılı değilken sorun olmuyor. bu durumu yaşayan var mı?

baktım olmuyor elektriklenme ama bu ışık canımı sıkmıştı ama herkesde varmış kronik soruna döndü ya bunları nasıl test ediyorlar

cokmu dikkat cekici goz alici bir isik

buyumez bence yav.s

hayır dikkat çekmiyor zaten 1 ay oldu alalı dün farkettim oda yandan bakınca ekrana bakınca gözükmüyor zaten çok ufak milim kadar bişey

aynen gtim watan pc ye inceledim gordum adama sordum buyurse degisirz dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan4152

ben c yi azaltıp d yi artırmak istiyorum format atmadan nasıl yapabilirim

denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/depolama/disk yönetimi c sürücüsü üzerine sağ tıkla birimi küçült seçeneği var oradan ayarlayabilirsin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhan4152

ben c yi azaltıp d yi artırmak istiyorum format atmadan nasıl yapabilirim

denetim masası/yönetimsel araçlar/bilgisayar yönetimi/depolama/disk yönetimi c sürücüsü üzerine sağ tıkla birimi küçült seçeneği var oradan ayarlayabilirsin.

c yi küçülttüm de bu c den ayırdığım bölümü nasıl d ye eklicem c de birimi genişlet seçeneği çıkıyo ama d de çıkmıyo
  • "serzenişte" ve "mr izmir", asus açılıştaki ekran problemini intelin ekran kartını güncelleyerek çözdü...bir hayli de ilgilendiler...telefonla bile aradılar...3 gün pc yi test etmişler...herhangi bir sıkıntı kalmadı :) herkese bu güzel pc ile iyi eğlenceler...:)
  • Asus un bu modeli ile Dell in hangisini kiyaslayabiliriz ?

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.